Korisničko Ime
Lozinka
Registracija
YU-MIDI Marketing


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Ostali Instrumenti > Duvački instrumenti

Duvački instrumenti Trube, tube, tromboni, horne, klarineti, saxofoni, flaute...

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 31.07.2017, 22:20   #1
makl
Ovaj baš voli da kuca
 
Registrovan/a dana: 26.01.2013
Mjesto: Zagreb
Postovi: 394
Downloads: 304
Uploads: 32
Rekao HVALA: 85
Zahvalili mu 20 puta u 19 Postova
Instrumenti: Harmonika (Guerrini Superior 2), klavijatura (Korg pa 800 i korg pa 600)
Interesi: Glazba
makl ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard Klarinet ucenje za pocetnike, pomoc!!!

Poceo sam uciti malo klarinet, pa gledam tutoriale po internetu i tako vjezbam se po malo, inace sviram harmoniku tako da se nisam nikada susreo sa puhackim instrumentima, pa malo muku mucim...uglavnom ttrebao bi bilo kakav materijal, note knjige, bilo sta za pocetnike da malo vidim prelistam, i pocnem neke vjezbe konkretne raditi...
makl je offline   Reply With Quote
Star 01.08.2017, 21:52   #2
sxkn7
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 03.10.2009
Postovi: 163
Downloads: 1023
Uploads: 0
Rekao HVALA: 26
Zahvalili mu 24 puta u 22 Postova
Instrumenti: Roland Fantom G6, V-Synth GT, D-05, Korg T2EX, Ketron SD4, Yamaha Motif XF6, PSR-S770 i Stagepas 400
sxkn7 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

probaj pitati Edu Krilića - on je pravi čovjek za to jer svira i harmoniku i klarinet. E sad on je sigurno mnogo zauzet pa ti možda ne stigne odgovorit ?

http://edokrilic.com/bio_ba.html
sxkn7 je offline   Reply With Quote
Star 02.08.2017, 00:28   #3
makl
Ovaj baš voli da kuca
 
Registrovan/a dana: 26.01.2013
Mjesto: Zagreb
Postovi: 394
Downloads: 304
Uploads: 32
Rekao HVALA: 85
Zahvalili mu 20 puta u 19 Postova
Instrumenti: Harmonika (Guerrini Superior 2), klavijatura (Korg pa 800 i korg pa 600)
Interesi: Glazba
makl ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Hm sumnjam da ce on imati vremena, a i da ce htjet nesto ovako dat besplatno ili poslat...
makl je offline   Reply With Quote
Star 06.12.2017, 00:51   #4
toni-bt
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 10.12.2008
Mjesto: bitola-mkd
Godina: 53
Postovi: 114
Downloads: 666
Uploads: 0
Rekao HVALA: 19
Zahvalili mu 9 puta u 9 Postova
Instrumenti: klarinet-buffet rc,sax-boston (alt) klavijature-2xkorg pa3x61,,roland g-800 ,korg triton le
Interesi: muzika,muzika muzika i lepo druzenje
toni-bt befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
toni-bt pošalji poruku preko MSN messengera toni-bt pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Osnova svih duvackih instrumenata je disanje.Ako pogresno postavis disanje nista od posla a o posledicama da ne govorimo mozes sam da predpostavis.Moj savet ti je da ides par sati kod nekog ko je skolovan klarinetista da postavis disanje na dijafragmu i da ti pokaze tonske vjezbe kako bi ti klarinet stimao,pa onda gledaj youtube tutorijale i sve ostalo.Mislim da sam ti bar malo pomogao pa pisi kako napredujes,pozzz.

Promijenjeno od Dell (06.12.2017 u 18:08 sati)
toni-bt je offline   Reply With Quote
Star 06.12.2017, 15:04   #5
klavijaturista
Vredan član društva
 
klavijaturista's Avatar
 
Registrovan/a dana: 30.12.2005
Mjesto: Sl.Brod
Godina: 36
Postovi: 294
Downloads: 797
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 7 puta u 7 Postova
Instrumenti: KORG PA4X
Interesi: Sviranje
klavijaturista befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Kao što je rekao kolega toni-bt najbolje da za osnove platis nekome da te poduči Od pravilnog sastavljanja klarineta, kako namjestiti usnik, kako namjestiti ambažuru tj kako postaviti usta da bi se dobio pravilan ton, koji usnik za pocetak moras koristiti uvjek je to u pitanje usnik za klasicnu muziku zatim debljina jezička ne pretvrd i ne pretanak otprilike 3 ide za pocetak. zatim kako da proizvedes prvi pravilan ton zatim vjezbanje osnovne skale od najviseg prema najnižem tonu. gdje treba dobro uvjezbati svaki ton pravilno disanje i rad sa jezikom, zrak mora ici stalno ali jezik kontrolira kolicinu zraka, otvara i zatvara, sa obicnim puhanjem se moze dobiti ton ali se taj ton ne moze kontrolirati, zatim vrlo bitna stvar kompletno cjelu tehniku sviranja kao na harmonici moras iskljuciti jer ti samo stvara probleme još ako si pjevač još teže jer iz osobnog iskustva kada sam počeo učiti Alto sax koji je jako sličan klarinetu, imao sam problema kod visokih tonova kada pokusavam svirati uz neku pjesmu jos ako je u pitanju zenski vokal automatski napinješ grlo za taj ton a ono potpuno krivo. uostalom sve se moze samo vjezbanjem i treba imati živaca i volje kao i za bilo koji drugi instrument. Nadam se da sam bar malo pomogao . Živio i sretno sa klarinetom.
__________________
Ako hoces da se obogatis idi medju siromahe..!?.?!
klavijaturista je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Isključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 06:13


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije