Korisničko Ime
Lozinka
Registracija
YU-MIDI Marketing


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Kompjuteri I Produkcija > Studio - Uradi sam

Studio - Uradi sam Kompletna postavka kucnog ili pro studia, oprema, prostor, izolacija...

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 15.04.2018, 16:13   #1
adis10
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 20.12.2011
Postovi: 15
Downloads: 0
Uploads: 6
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
adis10 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard Korist zvucne kartice

Pozdrav svima,

Bavim se svirkom vec par godina, samo sviranje. Do sada nisam se bavio pjevanjem, osim ponekad kao vokal. Mislim se baciti malo konkretnije na pjevanje i snimiti po neku pjesmu. Trenutno snimam preko audacity i zvuk mi nije bas nesto preko njeg.
Koristim staticni mikrofon, i idem preko miksete zbog alimentacije 48v, zatim iz miksete u lap top.
Moje pitanje, uzeo bi neku zvucnu karticu, da li bi sa njom imao bolji zvuk i takoder koliko je audacity dobar za snimanje vokala u poredu npr sa cubase itd ??
Hvala puno
Lijep pozdrav
adis10 je offline   Reply With Quote
Star 15.04.2018, 16:19   #2
smuchac
Odomaćeni član
 
smuchac's Avatar
 
Registrovan/a dana: 12.06.2011
Mjesto: Korčula
Godina: 37
Postovi: 785
Downloads: 318
Uploads: 5
Rekao HVALA: 101
Zahvalili mu 145 puta u 140 Postova
Instrumenti: PSR S910,MOXF 6,PSR SX900
Interesi: Računala i glazba
smuchac ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Program snima ono što mu daš,cubase je skup prigram a audacity besplatan i jasno je da je cubase bolji ali ako i njemu daš loš signal,loše će i on da snimi. Kakav to imaš statički mikrofon i o kakvoj alimentaciji pričaš?

Poslano sa mog Mi A1 koristeći Tapatalk
smuchac je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio smuchac za ovaj koristan post:
adis10 (15.04.2018)
Star 15.04.2018, 16:50   #3
adis10
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 20.12.2011
Postovi: 15
Downloads: 0
Uploads: 6
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
adis10 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Hvala druze na odgovoru, koristim mikrofon SHURE PG42USB (condensatorski) za koji treba phantom alimentacija 48v, koju imam na mikseti i za to i idem preko miksete.
Naravno da je audacity besplatan program, a cubase kosta. to je ok. Ali me zanima ako idem preko zvucne kartice da li cu dobiti bolji izlaz to jeste bolji zvuk tokom snimanja.
A drugo pitanje koliko je cubase jednostavan ili neki drugi program za ove moje potrebe ??

Pozdrav

Promijenjeno od Dell (17.04.2018 u 08:55 sati)
adis10 je offline   Reply With Quote
Star 15.04.2018, 18:24   #4
grico
Vredan član društva
 
grico's Avatar
 
Registrovan/a dana: 18.03.2018
Mjesto: Omiš
Postovi: 141
Downloads: 381
Uploads: 7
Rekao HVALA: 23
Zahvalili mu 4 puta u 4 Postova
Instrumenti: PSR S970
grico ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Pokušaj sa Cakewalk ima dosta free verzija...i dosta je lakši od Cubasisa...Cubasis je dosta kompleksan i ima milijun pluginova..ako nisi nikad radio izgubit ćeš se...naravno ako imaš volje samo guraj naprid...
znači za prvu ruku probaj Cakewalk imaš i editor "protiv" šumova..pa sad zavisi od tvoje opreme..al općenito nama svima kad se snima šum je uvik problem..ali i riješiv !!
Dodato:
Pokušaj sa Cakewalk ima dosta free verzija...i dosta je lakši od Cubasisa...Cubasis je dosta kompleksan i ima milijun pluginova..ako nisi nikad radio izgubit ćeš se...još ako ti laptop nije jak zaboravi..naravno ako imaš volje samo guraj naprid...
znači za prvu ruku probaj Cakewalk imaš i editor "protiv" šumova..pa sad zavisi od tvoje opreme..al općenito nama svima kad se snima šum je uvik problem..ali i riješiv !!
Dodato:
Pokušaj sa Cakewalk ima dosta free verzija...i dosta je lakši od Cubasisa...Cubasis je dosta kompleksan i ima milijun pluginova..ako nisi nikad radio izgubit ćeš se...još ako ti laptop nije jak zaboravi..
naravno ako imaš volje samo guraj naprid...
znači za prvu ruku probaj Cakewalk imaš i editor "protiv" šumova..pa sad zavisi od tvoje opreme..al općenito nama svima kad se snima šum je uvik problem..ali i riješiv !!

Promijenjeno od grico (15.04.2018 u 18:27 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
grico je offline   Reply With Quote
Star 15.04.2018, 19:41   #5
smuchac
Odomaćeni član
 
smuchac's Avatar
 
Registrovan/a dana: 12.06.2011
Mjesto: Korčula
Godina: 37
Postovi: 785
Downloads: 318
Uploads: 5
Rekao HVALA: 101
Zahvalili mu 145 puta u 140 Postova
Instrumenti: PSR S910,MOXF 6,PSR SX900
Interesi: Računala i glazba
smuchac ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Ja recimo sve snimam s Audacity svjestan da se s boljim/skupljim program dobija više mogućnosti i bolja obrada. Svi moji demo snimci su preko njega i preko integrirane zvucne kartice s kompa. Kasnije sam dobio Behringerov mixer s USB i sad ga koristim i kao zvucnu karticu. Mozda bi ti doslo na isto imat takav mixer nego skuplju zvucnu s jednim ulazom. Moj je Xenyx 1204 USB ako se ne varam.

Poslano sa mog Mi A1 koristeći Tapatalk
smuchac je offline   Reply With Quote
Star 15.04.2018, 21:25   #6
adis10
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 20.12.2011
Postovi: 15
Downloads: 0
Uploads: 6
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
adis10 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Hvala momci na pomoci, probacu te preporuke, jeste da je uvijek i bio problem sum, ali za ovo sto zelim da radim nije potebno neki veci softweri. Nisam se nikad bavio tom opremom pa i nisam u tome nesto dobar.
Hvala jos jednom
adis10 je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Isključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 11:33


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije