Korisničko Ime
Lozinka
Registracija
YU-MIDI Marketing


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > DEMO > Demo snimci

Demo snimci Pravo mesto da postavite svoj demo...

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 24.06.2018, 00:34   #1
BasiatorCorona
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 23.06.2018
Mjesto: Novi Sad
Godina: 42
Postovi: 0
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
Instrumenti: Kopmjuter i pomalo klavijatura
Interesi: Kopmjuteri, Muzika, Grafički dizajn, 3D Modelovanje
BasiatorCorona ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Lächeln Basiator de Coronatus

Pozdrav svima.

Evo učlanih se na ovaj forum sa namerom da se predstavim domaćoj javnosti.
Rekreativno se bavim komponovanjem elektronske muzike.
Početnik u razvoju, lenjo već 10 godina, nekomercijalno.
Napredujem, polako ali sigurno, svakog dana sve više i više u svakom pogledu...

Koristim se Softverom i trenutno nemam nikakav instrumenat a rado bih hteo jednu skromnu Midi ili Usb klavijaturicu, uskoro.
Nemam neki poseban žanr, volim da mešam. Ono što sam do sad uradio je pretežno orjentisano oko Retro Pop Synth Wave žanra, sa primesama Chiptune žanra.

Ja sam ustvari kompjuteraš/dizajner.
Počeo sam da se zanimam za kompjutere još kao klinac '95-te, a aktivno interesovanje je počelo sa mojim prvim kompjuterom 2001.
Jako sam se zainteresovao za programe tj softver. Bio sam zaprepašten raznim programima raznih namena.

Nema programa koji nisam probao ili testirao pa makar površno.
Posebno su mi privukli pažnju programi za grafički dizajn i 3D modelovanje i tako sam počeo samostalo da se učim o toj struci.
Tako sam nabasao i na razni muzički softver. I tako ja čačkajući malo po malo, počeo sam da se primam u komponovanje muzike, totalno laički bez nekog posebnog muzičkog iskustva sem toga što sam imao peticu iz Muzičkog i svirao sam frulu u školskom Horu, jednom, za (Sveti Sava) dan škole.

Jedan od prvih programa za pravljenje mjuze koji sam probao je bio legendarni ReBirth RB-338 iz 1998, emulator dva Rolandova sintizera TB-303 i TR-808, i jedna TR-909 ritam mašina.
Malo kasnije pojavili su se u skoro isto vreme Fruity Loops (današnji FL Studio) i Propellerhead Reason a u kojima radim i dan danas.

Takođe prošao sam kroz malte ne sve operativne sisteme Windows porodice, win95, 98, 2000, XP, Vista, 7 i 10, i prilično se dobro razumem u OS-ove a pomalo i u Linuxolike sisteme.
A Imam i "certifikat" iz dvo-mesečnog kursa za MS-DOS 6.22 OS polagao 1997.

Moja muzička interesovanja su se kretala od elektronskih žanrova pa sve do klasike i ambijentala.

Prvo je počelo sa ekipom iz '90ih, Prodigy, Chemical Brothers, Duft Punk, Enigma, Deep Forest... Pa onda '80te Vangelis, Mike Oldfield, Jean Michel Jarre, Kraftwerk... Kako sam stario tako sam zalazio u sve stariju i stariju muziku, sve do renesansnog i pra drevnog.


Evo konačno muzika. Poređana hronološki, najnovija je Norveška Uspavanka od pre nekoliko dana. Ima tu dosta numera koje su kratke i tipa Loop Music, tj napravljene da mogu da se kontinualno ponavljaju.



Slobodno ospite paljbu, komentari, kritike, pohvale i sugestije su itekako dobrodošle.

Zahvaljujem.



BasiatorCorona je offline   Reply With Quote
Star 24.06.2018, 09:22   #2
ffb
Kao kod kuće
 
Registrovan/a dana: 13.01.2015
Mjesto: HR-Osijek
Postovi: 805
Downloads: 25
Uploads: 0
Rekao HVALA: 22
Zahvalili mu 115 puta u 105 Postova
ffb ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Nisam bas neki poznavalac takve muzike i meni to zvuci sasvim ok, pogotovo solo synt dionice.Trebao bi se negdje bolje prezentirati i stupiti u kontakt sa mladim producentima— nikad se nezna. Sretno!
ffb je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio ffb za ovaj koristan post:
BasiatorCorona (24.06.2018)
Odgovor

Favoriti

Oznake
basiator, coronatus, retro, synth, wave

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 13:10


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije