Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Korg

Korg Korg-ovci! Ovo je mesto za vas!

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 14.02.2013, 23:43   #821
VUNIMRAV
Kao kod kuće
 
VUNIMRAV's Avatar
 
Registrovan/a dana: 25.12.2008
Mjesto: SONTA-APATIN
Godina: 57
Postovi: 981
Downloads: 1135
Uploads: 35
Rekao HVALA: 289
Zahvalili mu 97 puta u 92 Postova
Instrumenti: Paolo Soprani super paoloIII,Tyros3
Interesi: HOBI PRESAO U POSAO...Pecanje...
VUNIMRAV ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Kolega Rolandx,polako,vreme ce pokazati da li je to dobro ili ne bas toliko.Ja ne znam i ne tvrdim nista,u vezi kvaliteta,ali znam da je ta "prasina"pokazatelj kvalitete i standarda regiona u kome zivimo,i isto tako znam sigurno da je tacna ona stara "koliko para toliko muzike" u vecini slucajeva.
VUNIMRAV je offline   Reply With Quote
Star 15.02.2013, 00:47   #822
iljusin
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 23.08.2010
Postovi: 139
Downloads: 620
Uploads: 0
Rekao HVALA: 7
Zahvalili mu 5 puta u 5 Postova
iljusin befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Citat:
Originalno postovano od VUNIMRAV Pokaži Post
Kolega Rolandx,polako,vreme ce pokazati da li je to dobro ili ne bas toliko.Ja ne znam i ne tvrdim nista,u vezi kvaliteta,ali znam da je ta "prasina"pokazatelj kvalitete i standarda regiona u kome zivimo,i isto tako znam sigurno da je tacna ona stara "koliko para toliko muzike" u vecini slucajeva.
Ona i ima cenu koliko vredi,a ne tamo neke naduvane cene pa3x itd...
iljusin je offline   Reply With Quote
Star 15.02.2013, 01:01   #823
VUNIMRAV
Kao kod kuće
 
VUNIMRAV's Avatar
 
Registrovan/a dana: 25.12.2008
Mjesto: SONTA-APATIN
Godina: 57
Postovi: 981
Downloads: 1135
Uploads: 35
Rekao HVALA: 289
Zahvalili mu 97 puta u 92 Postova
Instrumenti: Paolo Soprani super paoloIII,Tyros3
Interesi: HOBI PRESAO U POSAO...Pecanje...
VUNIMRAV ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Slazem se ja kolega Iljusin da je to sve naduvano,a pogotovo nama ovde sa prosecnom platom od 350-400e.E sad mi muzicari plivamo u svemu tome i snalazimo se koko ko vec ume.No ja nisam ubedjen inisam misljenja da su Korgovi(ili Ymahini ili Rol sve je to isto) menadzeri i uredjivaci poslovne politike bas glupi(naprotiv),pa da proizvedu instrument koji ce pokvariti njihove vlastite proizvode!?
Konkretno PA 600 tek treba da se dokaze i pokaze jer ga niko nema dugo vremena kod sebe pa da moze tvrditi da je sve tako glatko i slatko,treba on da odsvira 2-3 g sa njom bez popravke i zamerke pa da onda se kaze:e stvarno je ovo dobra sprava.
Isto vazi za sve srednjase.
To je jedno,a drugo, kad covek ima dovoljno posla i stalno radi,ni jedna nije skupa,a ko kupi klavijaturu pa radi jednom mesecno,tome je i onao 2000din skupa.
Meni se svaka do sada isplatila stotinu puta,i jos uvek fino zaradjujem,ne nesto preterano ali s obzirom na druge ljude,ja jos moram da cutim,ali isto bih voleo da imam pa3x ili t3 ili t4 a eto vama pa 600 ili psr3000 koju sviram vec dugo.Neka su one i naduvane sa cenama,one druze moj i vrede te pare,sigurno.
Ovako mogu samo da ih gledam i uzdisem jer stotine drugih stvari iskacu ispred opreme,iako zivim od toga.
jbg!

Promijenjeno od VUNIMRAV (15.02.2013 u 01:04 sati)
VUNIMRAV je offline   Reply With Quote
Star 15.02.2013, 02:15   #824
nesaband
Doktor Nesa
 
nesaband's Avatar
 
Registrovan/a dana: 08.12.2008
Mjesto: Srbija
Godina: 62
Postovi: 1.953
Downloads: 655
Uploads: 21
Rekao HVALA: 335
Zahvalili mu 335 puta u 311 Postova
nesaband ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Sad cu ja malo da zacinim.Korg je Korg ali ipak Roland je Roland ,sto bi neki rekli i "tacka"
__________________
Ko rano rani ceo dan zeva.
nesaband je offline   Reply With Quote
Star 15.02.2013, 02:17   #825
cvrca
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 28.06.2010
Mjesto: Srbija
Postovi: 41
Downloads: 68
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 10 puta u 8 Postova
Instrumenti: Korg pa1x
cvrca befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Lächeln

Ljudi uopste mi nije namera da raspravljam ili sacuvaj boze da reklamiram nekoga.Prvo ja ne kupujem aranzer jel ovaj koji imam mi sasvim zavrsava posao,a ovaj lik iz Smedereva uopste nije neki prevarant i dugo vremena radi prodaju,trampu itd..Garancija je iz Sky-a,a jednu takvu je pre par meseci kupio moj kolega sa kojim inace sviram.Toliko o tome ipak je tema korg pa600 koji ne mogu ni da hvalim ni da kudim dok sam ne sednem i ne isprobam.toliko se prasine diglo oko ove teme kao ranije oko rolanda bk-5.pa korga pa3x pa ispadose i jedna i druga ok sto ce na kraju da bude i sa ovim korgovim modelom.Al'izgleda je nama balkancima u krvi teorija zavere.I dal' neko klavijaturu kupuje na nevidjeno i ceka da mu donese brza posta.

Pozdrav svima.

Promijenjeno od Vaxter (16.02.2013 u 19:02 sati)
cvrca je offline   Reply With Quote
Star 15.02.2013, 08:18   #826
rolandx
Stvarno kod kuće
 
rolandx's Avatar
 
Registrovan/a dana: 23.12.2012
Mjesto: Okolina Kolonije
Postovi: 1.057
Downloads: 159
Uploads: 12
Rekao HVALA: 58
Zahvalili mu 177 puta u 164 Postova
Instrumenti: Korg Pa600, Yamaha MotifXS6, Yamaha EMX5000, EV1503, Shure PG30...
Interesi: Druženje, muzika....
rolandx ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

[quote=cvrca;237184]Garancija je iz Sky-a,a jednu takvu je pre par meseci kupio moj kolega sa kojim inace sviram.

Molim te nemoj citirati sam sebe... oduzi se post. Bilo je reči što se garancije na proizvod tiče, pročitaj dve stranice pre ove... ne važi bez fiskalnog računa registrovane prodavnice (PIB broj)... Pečat neznači ništa. Čak i kada fiskalni izbledi, u bazi podataka u prodavnici gde je kupljen imaju sačuvane podatke da je uz fiskalni račun pod serijskim brojem instrumenata garancija važeća ili ne važeća. Nema dalje rasprave što se toga tiče. Da mu je sam vlasnik sky-a dao pečat, bez fiskalnog - ništa ne vredi. A odakle mu pečat, utvrdiće već neko kada dogori...

Posle mesec dana druženja sa Pa600, mogu samo pozitivne utiske da iznesem... Imao sam serću te sam pokupio negde Edo bass i kontru, ne da zvuči nego razvaljuje. vrhunski zvuk. Set je skoro kompletan što se tiče izreke upali i sviraj... mada ima toliko resorsa da mislim da mi nikada neće dosaditi da eksperimentišem, dorađujem i sklapam... (fabrički resors). Malo sam i preterivao , po 9 do 10 sati dnevno, nit jedem nit pijem. Sada pauziram. Ako želite da smršate kupite pa600 ... šala....
__________________
PRE PUŠTANJA JEZIKA U POGON, OBAVEZNO PROVERITI DA LI JE MOZAK UKLJUČEN.
rolandx je offline   Reply With Quote
Star 15.02.2013, 11:31   #827
makso68
Odomaćeni član
 
makso68's Avatar
 
Registrovan/a dana: 23.01.2009
Mjesto: Prijedor
Godina: 55
Postovi: 668
Downloads: 878
Uploads: 28
Rekao HVALA: 37
Zahvalili mu 106 puta u 97 Postova
Instrumenti: klavijature i gitara
Interesi: Ribolov
makso68 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Kolega je juče kupio PA 600,pa sam ga sinoć isprobao.Upisao sam svoj set za PA 2 x,naravno bez globala.PA 600 zvuči stvarno odlično.Ima i vrlo dobar OS.Sve u svemu,trenutno najbolji aranžer u klasi.Ako to kaže jedan Yamahaman,onda to ima pravu težinu.Pozdrav!
makso68 je offline   Reply With Quote
Star 15.02.2013, 12:16   #828
djolu
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 14.02.2013
Mjesto: Kozarska Dubica
Godina: 44
Postovi: 2
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvaljeno 1 puta u 1 Postu
Instrumenti: korg triton le,korg z1,korg pa 800
Interesi: sviranje,boravak za compom,izlazak u grad,itd
djolu ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

ja vjerujem da je za te pare više nego dobar
djolu je offline   Reply With Quote
Star 15.02.2013, 14:25   #829
sstipa
Vredan član društva
 
sstipa's Avatar
 
Registrovan/a dana: 13.04.2010
Mjesto: Sremska Mitrovica
Postovi: 161
Downloads: 355
Uploads: 4
Rekao HVALA: 22
Zahvalili mu 20 puta u 17 Postova
Instrumenti: Korg Pa 900 , Harmonika- Paolo Soprani
sstipa befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
sstipa pošalji poruku preko Yahoo! messengera
Standard

Pozdrav svima
Evo da se i ja malo ukjlucim u ovu diskusiju oko prodavaca i cena
Pre 7 dana sam kupio od pomenutog lika iz BG a PA500 i mogu reci da je lik potpuno OK za saradnju - nije prevara jer ih kupuju na veliko i bez trzisnih marzi , poreza ... zato i jesu te cene - poslao mi je kurirskom sluzbom a klavijatura je fabricki upakovana
Sto se tice prodavca iz SM licno ga poznajem i znam sta i kako radi pa se zato opredeljujem za kupovinu od drugih prodavaca
sstipa je offline   Reply With Quote
Star 15.02.2013, 15:26   #830
yamahapassion
Moderator
 
yamahapassion's Avatar
 
Registrovan/a dana: 13.07.2008
Postovi: 1.307
Downloads: 4839
Uploads: 19
Rekao HVALA: 25
Zahvalili mu 133 puta u 121 Postova
Instrumenti: Korg PA 4X 61
Interesi: muzika
yamahapassion befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

@sstipa: poznajem i ja tog coveka u SM posto sam inace iz SM, i verujem da mislimo na istog.Jednom davno sam i pazario jednu klavijaturu kod njega, ali delim tvoje misljenje da ne bih vise nista uzeo kod njega. Jel mi mozes reci koliko si platio sada pa500 zivo me interesuje kako se sad krece cena posle ovog boom-a sa pa600. Pretpostavljam da si ga uzeo novog...
__________________
DOK NE PROBAM LAVETINU ZA MENE JE PRASE CAR ZIVOTINJA!
yamahapassion je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 15:21


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije