Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Razglasi i ozvučenja > Mixeri

Mixeri Sve o miksetama

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 22.07.2015, 19:14   #61
GALA
Kao kod kuće
 
GALA's Avatar
 
Registrovan/a dana: 21.06.2007
Mjesto: Vinkovci
Postovi: 828
Downloads: 10249
Uploads: 21
Rekao HVALA: 16
Zahvalili mu 50 puta u 42 Postova
Instrumenti: Pa5x,M3
Interesi: Studio
GALA befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
GALA pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

stigla ljuta Zver
Dodato:
evo par recenica ...dosta se grije (mozda je to normalno)..izrada je kvalitetna sto se tice kucista...wifi radi odlicno stabilno probo sam i s mobitelom Sony M2 i tabletom Samsung Tab2...Zvuk :mekan -topal-sladak sad neko koristi nekakav naziv...imao sam prije ovog stroja Allen Heath Zed 60-14Fx mogu reci da se osjeti meksi zvuk u X air jednostavno sve se bolje stapa koristio sam Pa2x Korg i mic AKG C420...sve mi fino radi i zadovoljan sam ...sto se tice efekata to je to...eto to su uticsci od danas ...pozzz
Dodato:
pozzz..Dal neko zna dali se moze na X-air stavit Pasword i da ne moze neko od dobri kolega se spojit wifi-jem pa doci iza coska mi pomoc pokvarit vece...hehehe
Dodato:
ako to moze ...volio bih znat kako
__________________
Panonica Band
Panonica Studio

Promijenjeno od GALA (28.07.2015 u 21:35 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
GALA je offline   Reply With Quote
Star 29.07.2015, 01:25   #62
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.158
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.747 puta u 1.303 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

U Setup promjeni WiFi - Client umjesto Open na WEP i dodaj key po želji.


Sent from my iPad using Tapatalk
casper je offline   Reply With Quote
Star 10.08.2015, 00:38   #63
GALA
Kao kod kuće
 
GALA's Avatar
 
Registrovan/a dana: 21.06.2007
Mjesto: Vinkovci
Postovi: 828
Downloads: 10249
Uploads: 21
Rekao HVALA: 16
Zahvalili mu 50 puta u 42 Postova
Instrumenti: Pa5x,M3
Interesi: Studio
GALA befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
GALA pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Uspio. .
GALA je offline   Reply With Quote
Star 11.08.2015, 08:39   #64
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.158
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.747 puta u 1.303 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Odlično.
Baš jučer je i postavljen koristan video za postavljanje širfe na Wifi, možda još nekome zatreba.


click here to watch the video
You need to upgrade your Flash Player


Na istom YT kanalu ima mnogo korisih stvari, a zgodno je pogledati (i poslušati) podešavanje efekta


click here to watch the video
You need to upgrade your Flash Player

Promijenjeno od casper (11.08.2015 u 08:43 sati)
casper je offline   Reply With Quote
Star 02.12.2015, 22:00   #65
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.158
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.747 puta u 1.303 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

I RCF ide u korak s novim tehnologijama ...

M 18-Digital Mixer
casper je offline   Reply With Quote
Star 03.12.2015, 21:12   #66
MarjanMilosevic
Odomaćeni član
 
MarjanMilosevic's Avatar
 
Registrovan/a dana: 05.10.2011
Mjesto: Skopje
Postovi: 594
Downloads: 3
Uploads: 0
Rekao HVALA: 4
Zahvalili mu 56 puta u 49 Postova
MarjanMilosevic befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
MarjanMilosevic pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Hmm, previse line ulaza.
MarjanMilosevic je offline   Reply With Quote
Star 09.05.2016, 01:05   #67
ella 85
Odomaćeni član
 
Registrovan/a dana: 19.05.2008
Postovi: 731
Downloads: 7
Uploads: 0
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 100 puta u 94 Postova
ella 85 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Zanimaju me iskustva forumasa sa novijim digitalnim mixerima.

Trebalo bi da je novija masina,da je kompaktno,broj kanala ne mora da bude velik.......8 kanala moze proci......a od viska glava ne boli

Rad sa digitalnim mixerima mi nije nepoznat......yamaha 01v,01v96,roland vm3100pro...na to sam radio najcesce od digitalnih.....to su malo stariji mixeri.

1. presonus........u pocetku je bila nekakva pomama za njima......ja nikad nisam bio odusevljen .......doduse nisam ni radio puno na to da bi se bolje upoznao......ali sam primijetio i da su ona odusevljenja utihnula poslije svega......model 16.0.2. kosta nov oko 950€....na prvu nam je mana sto nije kompaktan kao neki drugi

2. Razni mixeri koji ne mogu radit bez tablet/ipad ..........mackie dl 806 (500-600€)......behringer x air(300-350€)....rcf m18(600-650€).........prednost je sto su kompaktni pogotovo x air i m18........kakve prednosti imaju jedni nad drugima.........x air ima odlicnu cijenu........ali cesto spominjani problem sa wifi nam nije bas prihvatljiv......ko je medju njima bolji u cemu.

3. Ponajvise nas privlaci QSC TOUCHMIX 8 (800-100€)........zato sto ima svoj fixni display pa nismo obavezno nosit tablet i razmisljat o wifi konekciji i stanju baterije ....ali ima wifi ukoliko neko ima potrebu..........moj drug ga ima (16 kanala) pa sam ga malo uspio isprobat i cini se da radi super zvucno.......sve je prilicno jednostavno.....4 efekta lexicon....puno auxa,eq odlican,te snimanje na usb stik,ovo ono......jedina zamjerka sto su mogli stavit i malo bolji display........ovaj display nije kao na tabletima i mobitelima da reaguje i na najmanji dodir......nego kao ono malo pritisnut treba........malo bezze s obzirom da i jeftini danasnji mobiteli imaju bolji display.

Ako ima i neki drugi prijedlog a da je slicna prica ovoj.
Najbitnije u svemu tome je da vokal radi sto bolje......predpojacala......posto pa3x ima toliko alata da mixer i nije neophodno da ima toliko .........najcesce se radi na kv2 ex sistem i putuje se stalno pa zbog toga je i kompaktnost bitna stavka.

Kad je u pitanju cijena behringer cini mi se vodi u tome.......cini se super sto sve ima unutra.......ali ta stabilnost konekcije i nosanje tableta malo odbijaju.

Od svih ovih navedenih ja samo poznajem donekle taj QSC......tako da me najvise zanimaju usporedbe drugih mixera sa QSC om.

Soundcraft se cini super ali cijena je malo povelika

Unaprijed hvala na svemu .
ella 85 je offline   Reply With Quote
Star 09.05.2016, 01:48   #68
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.158
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.747 puta u 1.303 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Problemi s konekcijom x-air se uglavnom spominju kada se box nalazi na stage, a tablet negdje u sredini sale. To je ono kada imaš tonmajstora. Ako se radi o bandu, i tablet je na bini gdje se nalazi i box, mislim da probleme s konecijom nećeš imati. Govorim to iz osobnog iskustva, kod mene je tablet metar dva od boxa.
Koristim ga 5-6 mjeseci i imao sam samo na jednom problem pucanja veze. Googlajući sam to riješio veoma jednostavno. Postoje aplikacije koje provjeravaju kanale na kojima rade mobilne veze, kod svakog lokala je to drugačije. Ja napravim test u lokalu i onda se mixerom spajam na onom kanalu koji nije zauzet. Nikada nisam više iamo problema.
Ako ti je baš tolika panika zbog toga, jedan router je jeftino, jednostavno i veoma pouzadno rješenja tako da to ne bi trebao biti kamen spoticanja.

Druga je stvar konačni odabir, ipak bi trebao testirati više različitih modela da doneseš sud što ti više odgovara. Prednost x aira je i u tome što možeš koristiti sve operativne sustave, dakle i jeftini tablet s androidom rješava posao bez problema. Kod ostalih brendova nije takva situacija pa računaj na veći trošak za iPad ili win platformu. Kod A&H je aplikacija vezana uz browser, to mi se nekako ne sviđa.

I konačno, ako trebaš samo 8 kanala i ako ti je buđet nizak, onda je defintivo Xair 12 najbolja opcija. Ako si spreman izdvojiti dva ili tri puta više novaca, onda su sve opcije u igri i teško da ćeš dobiti dobar savjet na bilo kojem forumu.
casper je offline   Reply With Quote
Star 09.05.2016, 02:32   #69
ella 85
Odomaćeni član
 
Registrovan/a dana: 19.05.2008
Postovi: 731
Downloads: 7
Uploads: 0
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 100 puta u 94 Postova
ella 85 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Nema benda,nema ton majstora za vrijeme svirke
Obicno se to postima i onda samo svira,ali u slucaju mikrofonije ili neceg ne planiranog moralo bi bit odma dostupno da bi se reagovalo.

Kao sto sam spomenuo najbitnije od svega bi bilo da vokal izlazi kvalitetno.....koliko je taj behringer kvalitetan u poredjenju sa drugima.

Cijena mu je super......ali da nebi kasnije bilo x air je dobar s obzirom koliko kosta......zvuci li dobro kao qsc touch mix 8 koji kosta 1000€.......ili kao starija yamaha 01v96 koja kosta 1500-2000€ .

Da mi je skontat gdje bi postavio tog x air po kvalitetu......bez obzira na cijenu.

Upravo sam skinuo X AIR EDIT za pc.....ovo sto ima u njemu je vise nego sto i treba.......bruka efekata i svega.......ali koliko to kvalitetno radi.......na kraju krajeva bolje imat dva dobra efekta nego stotine efekata koji su srednja zalost.
ella 85 je offline   Reply With Quote
Star 09.05.2016, 03:42   #70
Milan$
Stvarno kod kuće
 
Milan$'s Avatar
 
Registrovan/a dana: 02.04.2009
Postovi: 1.422
Downloads: 6415
Uploads: 2
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 89 puta u 83 Postova
Instrumenti: Pa5x
Milan$ befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Milan$ pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

po onome sto sam slusao, ja bih behringera stavia posle presonusa, jer njega posedujem, model 16.0.2, pa onako dokle mogu da merim i vagam, bar na slusanje...behringer definitivno nudi pregrst opcija, narocite za te novce, ubedljivo najvise u klasi, znaci ima tu svega i svacega, i nicega nece da ti zafali, ali pomeni on i dalje vuce za sobom pomalo taj metalni zvuk behringera, a to se narocito oseti kod efekata za vokale, pomalo tvrdji u basu a napadan u visokima barem za presonusa, koji po meni ima meksi zvuk od njega, vise vuce na analogne mixere, i zasigurno bolje efekte, ali takodje zasigurno dosta manje opcija i alata od behringera..kod x air-a je recimo dovoljno da bocnes flesku i snimas sve live instant momentalno, ako hoces nesto sa svirke, dok kod presonusa ne mozes bez lap topa i njihovog sofvera...to je neko moje vidjenje ovih mixera, sto ne mora nista da znaci, tako sam ja to cuo, jer presonusa imam, a behringer producer-a sam gledao, jer sam hteo na njega da predjem,posle presonusa, jos kad sam vido sta sve nudi od alata, rekoh to je to, ali "zvucno se tu nisam pronasao",tako da sam ostao na presonusu, po meni lepse mi radi posao, pa videcemo kad bude para sta drugo..ako imas dovoljno novca da odvojis moja iskrena preporuka ti je Soundcraft expression 1, jeste skuplja u odnosu na sve ostale, al nije to bez razloga, to brale zvuci svetski, znaci za klasu,dve bolje od svega navedenog...mene je kupila definitivno, samo sto ja nemam novce da kupim nju takodje ako naletis negde na polovan soundcraft compact, to je serija pre expressiona, nesto manje alata, ali nista znacajno, ali procesing, zvuk, totalno isto kao kod expressiona i kod perfomera, tako da sa njom takodje nema greske...verujem da polovan moze da se najde za oko 1500 evra, za te novce best bay, ako ti je primarna stavka zvuk...QSC nisam imao prilike da probam, mada jako zanimljivo deluje s obzirom na velicinu, cena takodje ok..pozz
Milan$ je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio Milan$ za ovaj koristan post:
Alekso (10.05.2016)
Odgovor

Favoriti

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Isključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 21:24


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije