Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Korg

Korg Korg-ovci! Ovo je mesto za vas!

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 08.07.2008, 10:46   #1
Tomy
Odomaćeni član
 
Tomy's Avatar
 
Registrovan/a dana: 05.06.2005
Mjesto: Cakovec
Postovi: 506
Downloads: 231
Uploads: 2
Rekao HVALA: 24
Zahvalili mu 76 puta u 73 Postova
Instrumenti: Yamaha GENOS2, Motif XS6, Korg PA800, ROYAL STANDARD Silvana II, Boss VE-500...
Interesi: Klavijature, Software, Web, PC...
Tomy befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Tomy pošalji poruku preko ICQ messengera Tomy pošalji poruku preko MSN messengera Tomy pošalji poruku preko Yahoo! messengera Tomy pošalji poruku preko Skype™ messengera
Ausrufezeichen Upozorenje: Virus na PA800!!!

Drugovi moji , dogodio se problem. Bar meni!
Naime, uključim klavijaturu, ubacim USB i nakon par sekunda počne nešto krckati u zvučnicima i sve se zablokira. Ugasim klavijaturu, izvadim USB, ubacim ga u komp, otvorim ga u My Computer i gle čuda! Pojavile su se dvije datoteke. Jedna od njih je AUTORUN.INF a druga je, ne sjećam se točnog imena ali mislim da je pisalo ovako tele.xls.exe. Prepostavljam da je to virus!!! Sjećam se da sam u subotu ubacio svoj USB u laptop od bubnjara pa sam najvjerovatnije pokupio od njega virus.
Sad kad upalim klavijaturu samo mi se pojavi crni ekran i ništa dalje.
POMOZITE MI JER SUTRA SVIRAM, AKO BOGA ZNATE!!!!
Od srca vas molim!!!
Tomy je offline   Reply With Quote
Star 08.07.2008, 11:01   #2
blatusan
Suludi Moderator
 
blatusan's Avatar
 
Registrovan/a dana: 08.12.2005
Mjesto: Stuttgart
Godina: 36
Postovi: 612
Downloads: 631
Uploads: 13
Rekao HVALA: 7
Zahvalili mu 12 puta u 10 Postova
Instrumenti: Korg pa2x, Korg Pa4x, Korg triton classic ( sa moss )
Interesi: Muzika, Fudbal,Zene,Pive
blatusan ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
blatusan pošalji poruku preko MSN messengera blatusan pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Ojjjjj majko!!! Pokusaj care nekako da reinstaliras operativni sistem! Jer on mora normalno da bude normalan kad se puni i da mu sve izbrisi i ubaci na novo! A prije toga izcisti taj USB i prodzi ga kroz antivirus program da nema sta sakriveno! Ma da mi nije jasno kako moze virus na klaviajturu!?? Pozdrav,ALEN!
blatusan je offline   Reply With Quote
Star 08.07.2008, 11:03   #3
Tomy
Odomaćeni član
 
Tomy's Avatar
 
Registrovan/a dana: 05.06.2005
Mjesto: Cakovec
Postovi: 506
Downloads: 231
Uploads: 2
Rekao HVALA: 24
Zahvalili mu 76 puta u 73 Postova
Instrumenti: Yamaha GENOS2, Motif XS6, Korg PA800, ROYAL STANDARD Silvana II, Boss VE-500...
Interesi: Klavijature, Software, Web, PC...
Tomy befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Tomy pošalji poruku preko ICQ messengera Tomy pošalji poruku preko MSN messengera Tomy pošalji poruku preko Yahoo! messengera Tomy pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Ne mogu uopće do sistem menija jer ne reagira niti na taster INTRO1 kad ga palim.
Tomy je offline   Reply With Quote
Star 08.07.2008, 11:05   #4
blatusan
Suludi Moderator
 
blatusan's Avatar
 
Registrovan/a dana: 08.12.2005
Mjesto: Stuttgart
Godina: 36
Postovi: 612
Downloads: 631
Uploads: 13
Rekao HVALA: 7
Zahvalili mu 12 puta u 10 Postova
Instrumenti: Korg pa2x, Korg Pa4x, Korg triton classic ( sa moss )
Interesi: Muzika, Fudbal,Zene,Pive
blatusan ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
blatusan pošalji poruku preko MSN messengera blatusan pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Auuu PM! Neznam care to mi se cini ozbiljan problem....da nije nesto na maticnoj...jer cisto sumnjam da i ako je virus bio da moze da napadne pa800 posto jebiga to su skroz sve drugo nego PC nebi trebalo nista!! Jedino neki set da si ucitavo u kojem je to stavljeno bilo i bas napravljeno za klavaijture...Neznam care ja bi na tvom mjestu prvom servisu kuco na vrata a ako imas garanciju sto mislim da imas leto i sredzuj to!
blatusan je offline   Reply With Quote
Star 08.07.2008, 11:13   #5
Tomy
Odomaćeni član
 
Tomy's Avatar
 
Registrovan/a dana: 05.06.2005
Mjesto: Cakovec
Postovi: 506
Downloads: 231
Uploads: 2
Rekao HVALA: 24
Zahvalili mu 76 puta u 73 Postova
Instrumenti: Yamaha GENOS2, Motif XS6, Korg PA800, ROYAL STANDARD Silvana II, Boss VE-500...
Interesi: Klavijature, Software, Web, PC...
Tomy befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Tomy pošalji poruku preko ICQ messengera Tomy pošalji poruku preko MSN messengera Tomy pošalji poruku preko Yahoo! messengera Tomy pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Na nisam ništa radio. Imam svoj set koji sam radio od nule. i nisam ništa učitavao. Samo od sebe se to dogodilo. Uljučio sam klavijaturu i kad se sistem učitao radila je jedno desetak sekundi i počelo je samo od sebe krckati. Do tada mi je uvijek normalno radila. Nikad nikakvih problema. Zadnji software koji je bio unutra je 1.51. Ako je bila datoteka AUTORUN.INF na USB-u moguće je da se pokrenula ona druga zaražena pa je napravila neku štetu.
Tomy je offline   Reply With Quote
Star 08.07.2008, 11:37   #6
Vex
Odomaćeni član
 
Vex's Avatar
 
Registrovan/a dana: 05.10.2007
Postovi: 791
Downloads: 900
Uploads: 10
Rekao HVALA: 42
Zahvalili mu 156 puta u 139 Postova
Instrumenti: Korg Pa4x 76
Vex ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Pazi Tomy,to sto kazes sa autorun.inf i tim .exe fajlom nije moguce. Zasto? - Zato sto je klavijatura napravljena (njen operativni sistem) tako da poznaje samo one extenzije fajlova koje njoj trebaju (na primer: .set ,.kmp.ksf,pcg ,mid,.kar...itd)... *.inf i *.exe su extenzije operativnog sistema Windows i one imaju uticaj u njemu ,a sam autorun.inf je bezopasan i regularan fajl :
http://en.wikipedia.org/wiki/Autorun http://autorun.moonvalley.com/autoruninf.htm
...znaci,cak i ako bi na usb stavio pravi virus (za Windows OS) i koristio taj usb na klavijaturi -tvrdim da se nista ne bi desilo,jer taj virus nema okruzenje u kom bi mogo da deluje. Nadam se da ces posle ovoga iskljuciti opciju da su virusi napali tvoju klavijaturu.
A tvoj problem vise zvuci da je hardverske prirode,tako da sa takvim nekim simptomima mislim da je najbolje da posetis neki servis.

poZZ!
Vex je offline   Reply With Quote
Star 08.07.2008, 11:41   #7
Tomy
Odomaćeni član
 
Tomy's Avatar
 
Registrovan/a dana: 05.06.2005
Mjesto: Cakovec
Postovi: 506
Downloads: 231
Uploads: 2
Rekao HVALA: 24
Zahvalili mu 76 puta u 73 Postova
Instrumenti: Yamaha GENOS2, Motif XS6, Korg PA800, ROYAL STANDARD Silvana II, Boss VE-500...
Interesi: Klavijature, Software, Web, PC...
Tomy befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Tomy pošalji poruku preko ICQ messengera Tomy pošalji poruku preko MSN messengera Tomy pošalji poruku preko Yahoo! messengera Tomy pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Ja samo pretpostavljam. Nisam siguran. Ali znam samo da se to dogodilo kad sam umetnuo taj USB. Nema drugi razlog jer nisam ništa drugo radio. Trebalo bi pitati odgovorne ljude u korgu da li je to moguće da se klavijatura zarazi na taj način ili ne.
Tomy je offline   Reply With Quote
Star 08.07.2008, 11:51   #8
blatusan
Suludi Moderator
 
blatusan's Avatar
 
Registrovan/a dana: 08.12.2005
Mjesto: Stuttgart
Godina: 36
Postovi: 612
Downloads: 631
Uploads: 13
Rekao HVALA: 7
Zahvalili mu 12 puta u 10 Postova
Instrumenti: Korg pa2x, Korg Pa4x, Korg triton classic ( sa moss )
Interesi: Muzika, Fudbal,Zene,Pive
blatusan ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
blatusan pošalji poruku preko MSN messengera blatusan pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Vex i ja tako isto mislim da je vise tipicna bolest Pa800...jer to on nemoze citat te fajlove...porini se jaro zovi jer tto zajebano zvuci! Pozdrav, Alen!
blatusan je offline   Reply With Quote
Star 08.07.2008, 11:55   #9
sinisa
Kao kod kuće
 
sinisa's Avatar
 
Registrovan/a dana: 09.03.2005
Godina: 43
Postovi: 884
Downloads: 3114
Uploads: 10
Rekao HVALA: 72
Zahvalili mu 115 puta u 106 Postova
Instrumenti: Korg Pa5x
sinisa ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
sinisa pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

Ne moze biti virus posto klavijture rade na malo drugacujem principu od recimo windovsa i ono sto su tvrdili da je virus na pa80 je obicna grska u setu
to jeste u ritmu. Posto mnogi nisu zanali kako da je isprave serviseri su to dobro naplacivali,a ceo postupak je trajao oko 10 min i pa80 radi kao nov.

Kao sto je kolega rekao imas odredjene tipove fajlov koje ona cita i nama sanse da pokrene neki drugi.
Evo ja sam skinuo par virusa sa neta i ubacio u E80 (namerno) i nista posto ne prepoznaje vrstu fajla.
Da je bio virus i posto je datoteka "Autorun" 100% bi se pokrenula i na PC cim bi Flash spoio na usb.

Ne znam kako je kod PA800 ali na E80 tokom paljenja klavijature drzis dva odredjena tastera i tako ulazis u meni za reinsalaciju OS.

Ako postoji takav nacin ulaska u meni,a ne reagira onda je problem malo ozbiljni. Verovatno je nesto sa elektronikom,od napajanja,memorije pa nadalje.

Koliko je star taj PA800?

Promijenjeno od sinisa (08.07.2008 u 12:03 sati)
sinisa je offline   Reply With Quote
Star 08.07.2008, 11:58   #10
Tomy
Odomaćeni član
 
Tomy's Avatar
 
Registrovan/a dana: 05.06.2005
Mjesto: Cakovec
Postovi: 506
Downloads: 231
Uploads: 2
Rekao HVALA: 24
Zahvalili mu 76 puta u 73 Postova
Instrumenti: Yamaha GENOS2, Motif XS6, Korg PA800, ROYAL STANDARD Silvana II, Boss VE-500...
Interesi: Klavijature, Software, Web, PC...
Tomy befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Tomy pošalji poruku preko ICQ messengera Tomy pošalji poruku preko MSN messengera Tomy pošalji poruku preko Yahoo! messengera Tomy pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

sad se negdje izlazi garancija
Tomy je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Oznake
pa800, upozorenje, virus


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 18:38


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije