Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Kompjuteri I Produkcija > Muzički Software

Muzički Software Sve što Vas zanima o radu sa nekim muzičkim programom koji nema sopstveni podforum...

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 03.02.2014, 22:10   #51
DinO74
Odomaćeni član
 
DinO74's Avatar
 
Registrovan/a dana: 07.11.2004
Mjesto: Mumiland
Godina: 49
Postovi: 571
Downloads: 805
Uploads: 4
Rekao HVALA: 28
Zahvalili mu 48 puta u 43 Postova
Instrumenti: Pa1XPRO, M1, 01W/FD, Microkorg, Fantom X6,D50,D10,JX-8P, Gaia, SY77, DX7, CS1x,Mininova, K2000
DinO74 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
DinO74 pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

Imam ga i ja Sale i hvala ti sto ces pokusati da potrazis. Ja vjeruj nisam nigdje nasao mada je svejedno da li je u pitanju 16.0.2. ili 16.4.2. ili bilo koji drugi StudioLive mixer. Radi se o tome da me u startu buni konfiguracija u Universal control gdje mi nijje jasna opcija "Flexible Inputs Router" u kojoj se Chapture master rutira na kanal 15/16 ili treba da se odabere Main Mix L/R. Dalje mi nije jasno sta je sa Main out-om ? Koristiti main out ili ukljuciti firewire monitor out i krenuti dalje ... U WDM setup-u outputi su mi podeseni po default na WDM 1 (Front left) > SL Ch 1 i WDM 2 (Front right) > SL Ch 2. Sve moguce varijante koje sam probao davale su rezultat "looping" signala punog distorzije i naravno da mi je jasno kao dan da nesto pogresno radim. ps.s milion puta sam htio da si odgrizem *uda zato sto engleski govorim kao Bik koji sjedi Kada ne koristim monitor out i kada idem preko Main out-a, neke stvari i mogu da uradim ali kada idem preko mon-out...tu nastaje ludnica Evo klip na kojem lik radi ono sto ja u snu ne mogu da postignem... uopste nije bitno sta on miksa bitno je to da covjek ima 16 kana iz DAW-a pod rukama (ono sto mi jedan dugo godisnji studijski muzicar ne vjeruje da je moguce )To je to sto meni treba da skontam https://www.youtube.com/watch?v=QWiTnITMzR0
DinO74 je offline   Reply With Quote
Star 04.02.2014, 03:51   #52
harepa50
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 28.05.2008
Mjesto: Preko sedam mora
Postovi: 824
Downloads: 1025
Uploads: 5
Rekao HVALA: 39
Zahvalili mu 62 puta u 54 Postova
Instrumenti: KORG pa50,Futura nordiska piano,Classico gitara,Weltmeister Stella
Interesi: Muzička i video produkcija,razglasi,rasvjeta,stage
harepa50 ist ein Lichtblickharepa50 ist ein Lichtblickharepa50 ist ein Lichtblickharepa50 ist ein Lichtblickharepa50 ist ein Lichtblickharepa50 ist ein Lichtblick
Standard

Dino, to mora moći. Znam da si rekao da si loš sa engleskim ali pronađi na YouTube klipove Ricka Naqvia, dosta stvari je objasnio što se tiče StudioLive, pa je možda govorio i o tim stvarima.
harepa50 je offline   Reply With Quote
Star 04.02.2014, 10:36   #53
DinO74
Odomaćeni član
 
DinO74's Avatar
 
Registrovan/a dana: 07.11.2004
Mjesto: Mumiland
Godina: 49
Postovi: 571
Downloads: 805
Uploads: 4
Rekao HVALA: 28
Zahvalili mu 48 puta u 43 Postova
Instrumenti: Pa1XPRO, M1, 01W/FD, Microkorg, Fantom X6,D50,D10,JX-8P, Gaia, SY77, DX7, CS1x,Mininova, K2000
DinO74 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
DinO74 pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

Hvala Hare što si se javio! Ako mi vjeruješ, nije šuplja majke mi, sanjam tutorijale od Obedia, Johnny Geib, Vision mix studios, HST, Rick Naqvi, Wink Sound, Home tracks i ima još par likova (amerikanaca koji pričaju engleski brzinom 150 km/h...) koji stvarno objašnjavaju sve i svašta i ko ima slobodnog vremena, može polako uz rad savladati S1 u kratom vremenu. Nisam Hare uspio naći nigdje tutorijal gdje je objasnjeno ovakvim kao ja , podesavanje StudioLive mix-a od njegovog control panela do podesavanja u samom DAW-u. Presonus u svojim manualima piše "Može ovo, može ono, ima ova opcija ima ona opcija " ali nigdje ne piše kako i šta u momentu kada dobiješ mikser u ruke. Malo će biti OT ali da spomenem jednu svoju situaciju od prije par dana... Otišao sam kod čovjeka u studio u kojem radi sigurno preko 15 godina. Kada sam ga pitao da mi pomogne i ako može objasni samo osnovu i poentu kako ustvari funkcionise firewire interface odn. kako bi mogao preko firewire u svom SL 16.0.2. da kontrolišem S1, uvedem audio trake u SL , procesiram ih i vratim ih nazad u S1. Bukvalno rečeno, ne koristim EQ, comp, limiter, gate,reverb, delay... iz S1 nego koristim hardverske koji su u SL-u , pogledao me široko otvorenih očiju i samo se blago nasmijao rekavsi "To je nemoguće..." Hajde dobro, nemoguće je i hvala na pomoći Ne znam, rizikovat ću da sj**em mixer totalno sa experimentisanjem ali ovo moram skontati jer ludost je imati tako nešto a ne iskoristiti ni 5%. Trenutno mi StudioLive radi kao obični sound blaster na 48 kHz

Promijenjeno od DinO74 (04.02.2014 u 10:41 sati)
DinO74 je offline   Reply With Quote
Star 04.02.2014, 10:58   #54
sale_band
6. sekretar SKOJa
 
Registrovan/a dana: 07.07.2011
Postovi: 1.208
Downloads: 280
Uploads: 5
Rekao HVALA: 315
Zahvalili mu 123 puta u 117 Postova
sale_band befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Nemam SL pa ne znam kako stoje stvari... Imam VSL i meni je integracija automatska...

Voleo bih da nađemo rešenje jer i sam planiram uzeti SL ako se neki drugi digitalni mixer ne prepreči...
Na presunus sajt još nisam isao, radio celi dan i sad evo pivo i odmor...

Sent from my HTC One XL using Tapatalk
sale_band je offline   Reply With Quote
Star 04.02.2014, 11:18   #55
DinO74
Odomaćeni član
 
DinO74's Avatar
 
Registrovan/a dana: 07.11.2004
Mjesto: Mumiland
Godina: 49
Postovi: 571
Downloads: 805
Uploads: 4
Rekao HVALA: 28
Zahvalili mu 48 puta u 43 Postova
Instrumenti: Pa1XPRO, M1, 01W/FD, Microkorg, Fantom X6,D50,D10,JX-8P, Gaia, SY77, DX7, CS1x,Mininova, K2000
DinO74 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
DinO74 pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

Hehe Sale Čudno mi to da nisi opet spomenuo da ideš na pečenje Samo ti odmori a ovo ćemo provaliti nekako p.s. Mrzim što sam glup i nepismen kada je strani jezik u pitanju a "Lepo je meni govorio tata..."
DinO74 je offline   Reply With Quote
Star 04.02.2014, 11:37   #56
sale_band
6. sekretar SKOJa
 
Registrovan/a dana: 07.07.2011
Postovi: 1.208
Downloads: 280
Uploads: 5
Rekao HVALA: 315
Zahvalili mu 123 puta u 117 Postova
sale_band befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Ako si našao nešto na engleskom, pošalji mi da vidim i prevedem ako je od koristi...

P.S. pa, ne može pečenje često na ovoj vrućini...

Sent from my HTC One XL using Tapatalk
sale_band je offline   Reply With Quote
Star 04.02.2014, 12:21   #57
DinO74
Odomaćeni član
 
DinO74's Avatar
 
Registrovan/a dana: 07.11.2004
Mjesto: Mumiland
Godina: 49
Postovi: 571
Downloads: 805
Uploads: 4
Rekao HVALA: 28
Zahvalili mu 48 puta u 43 Postova
Instrumenti: Pa1XPRO, M1, 01W/FD, Microkorg, Fantom X6,D50,D10,JX-8P, Gaia, SY77, DX7, CS1x,Mininova, K2000
DinO74 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
DinO74 pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

Ok Sale! Ma ima tu govorkanja u cijelom manual-u ali dok to čovjek sve poveže ode vječnost jbg.
DinO74 je offline   Reply With Quote
Star 04.02.2014, 13:21   #58
sale_band
6. sekretar SKOJa
 
Registrovan/a dana: 07.07.2011
Postovi: 1.208
Downloads: 280
Uploads: 5
Rekao HVALA: 315
Zahvalili mu 123 puta u 117 Postova
sale_band befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Potražiću taj manual na internetu pa ću pročitati o čemu se radi. Verujem da je u pitanju neka sitnica koju si propustio...

Onako mi pada na pamet ideja, da li možda trebas da registrujes SL kao kontroler u S1 device listi?


Sent from my HTC One XL using Tapatalk
sale_band je offline   Reply With Quote
Star 04.02.2014, 15:04   #59
DinO74
Odomaćeni član
 
DinO74's Avatar
 
Registrovan/a dana: 07.11.2004
Mjesto: Mumiland
Godina: 49
Postovi: 571
Downloads: 805
Uploads: 4
Rekao HVALA: 28
Zahvalili mu 48 puta u 43 Postova
Instrumenti: Pa1XPRO, M1, 01W/FD, Microkorg, Fantom X6,D50,D10,JX-8P, Gaia, SY77, DX7, CS1x,Mininova, K2000
DinO74 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
DinO74 pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

Ok Sale, kada budes imao vremena prelistaj malo jer ti engleski ide od ruke kao i maternji jezik Evo i link http://www.presonus.com/uploads/prod...Manual_EN6.pdf
DinO74 je offline   Reply With Quote
Star 04.02.2014, 15:40   #60
sale_band
6. sekretar SKOJa
 
Registrovan/a dana: 07.07.2011
Postovi: 1.208
Downloads: 280
Uploads: 5
Rekao HVALA: 315
Zahvalili mu 123 puta u 117 Postova
sale_band befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Nema ovde nista (ili sam preskocio) o ovome sto ti trazis... Pokusacu jos malo da vidim dok ne zaspim.
Nego, kako se ponasa SL na svirkama?
Dodato:
Ovo za kontroler zaboravi, ja sam pogresio. SL ne moze da sluzi kao DAW controller, moze samo da "kontrolise" VSL...
Dodato:
Q Can I use the effects found in Studio One 2 software with the StudioLive in real-time?

A Yes! You can route the incoming signal from the channel of the StudioLive through FireWire to a track into Studio One (or any DAW), affect the signal and send it back to the same channel on the StudioLive by selecting the FireWire input button. Additionally, you can set up any of the StudioLive's Auxes as streams going to Studio One. From here, you can apply a plug-in and return that plug-in straight to the Tape/In via FireWire which would then go to the Master Output of the StudioLive. Here's a video that shows how to use plug-ins from Studio One using the mixer:
Dodato:
Ovo sam nasao negde, sto bi otprilike znacilo sledece;

P. Da li mogu koristiti efekte iz S1 "uzivo" u SL

O. Da! Mozete poslati ulazni signal sa SL kanala u kanal na S1 (ili neki drugi DAW) kroz FireWire, obraditi signal i poslati ga nazad na isti kanal u SL tako sto cete selektovati FireWire input (ulaz) dugme.
Takodje mozete namestiti bilo koji SL Aux kao "sriming" da ide u S1. Tu mozete dodati "plug-in" direkno u "Tape/In" preko FireWire koji bi onda isao na glavni (master output) izlaz na SL.
Dodato:
http://www.ccisolutions.com/StoreFront/category/CWW.cat
Dodato:
Evo kako bi trebalo uraditi setup za SL....

http://youtu.be/MQzcwqDFWTs

Promijenjeno od sale_band (04.02.2014 u 16:28 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
sale_band je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio sale_band za ovaj koristan post:
DinO74 (04.02.2014)
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Isključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 19:16


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije