Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Korg

Korg Korg-ovci! Ovo je mesto za vas!

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 08.07.2009, 12:53   #11
kreso
Šerif
 
kreso's Avatar
 
Registrovan/a dana: 28.04.2005
Mjesto: HR
Godina: 52
Postovi: 1.100
Downloads: 985
Uploads: 21
Rekao HVALA: 10
Zahvalili mu 47 puta u 41 Postova
Instrumenti: Pa600, Tr, Dallapa, Excelsior CD Ancona
Interesi: Samo muzika i uvijek muzika
kreso befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

@alan248

Vidi, ovo što sam napisao je provjereno.
Procesor je odmah ispod pločice izlaznog pojačala na kom se najčeše i rade popravci vezani uz interne zvučnike, izlazne kanale i izlaze za headphones. Ljudi često kad te izlaze mjenjaju odlotavaju baš na navedenoj pločici umjesto na drugom kraju da otpajaju (i tada je opasno ako radnju izvodi laik).
Volio bih da nije ništa opasno, no i sam sam imao gorka iskustva u vezi toga.
A što se tiće ikakve radnje u vezi ikakvog popravka na KORG Pa seriji, obavezno je i poželjno se opčenito uzemljiti prije samo letimičnog prčkanja i banalnog odštekavanja konektora.
KORG Pa je jako kompleksno napravljen i osjetljiv ko mimoza. Najbolje je kad radiš popravke da taj dio prethodno izvadiš van iz konfiguracije, ap ako što i zahebeš jeftinije te ispadne popravak nego raditi popravak na kompletnoj konfiguraciji gdje se onda kvar šiti brzinom munje.
Samo letimično izbroji koliko kondenzatora ima u njemu i bit će ti sve jasno.
__________________
u penziji !
kreso je offline   Reply With Quote
Star 09.07.2009, 17:30   #12
albmusic
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 21.12.2007
Postovi: 21
Downloads: 350
Uploads: 2
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
Instrumenti: sintisajzer korg pa3x
albmusic befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
albmusic pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

ne headphones sam menjao jedan integral jrc4556 al sad mi je kod majstora i jos me nije zvao da me obavesti o cemu je problem al ko zna meni da kaze da znaci kad nesto ne rqdi ili majstor ne zna da resi problem treba samo da ga bacim.....to znaci po jedan sint.svake sezone ????
albmusic je offline   Reply With Quote
Star 10.07.2009, 19:55   #13
kreso
Šerif
 
kreso's Avatar
 
Registrovan/a dana: 28.04.2005
Mjesto: HR
Godina: 52
Postovi: 1.100
Downloads: 985
Uploads: 21
Rekao HVALA: 10
Zahvalili mu 47 puta u 41 Postova
Instrumenti: Pa600, Tr, Dallapa, Excelsior CD Ancona
Interesi: Samo muzika i uvijek muzika
kreso befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

A hebi ga stari. Što si ga diro kad nisi upučen u sve do kraja. Nisu to više stari KORG-ovi gdje si mogo dobar dio kvarova sam da popravljaš. Ja sam primjerice nekoč na M1 sam mjenjo mikroprekidače. Danas na Pa seriji nebi nit blizu iako je na prvi pogled sve mačji kašalj.
Stari ja sam diplomiro ekonomiju i završio i višu elektroniku pride pa ipak se s nekim stvarima ne zahebavam ako ih ne kužim do zadnjeg atoma. To je pos'o za majstora, pa ako i spali onda će da i popravi il plati.
S obzirom na navedeni integrirac (JRC4556 - operaciono pojačalo) mislim da imaš sad problem za pretvaračem napona, jer ako si ga dobro izmjenio (integrirac), a sad ti na ekranu ne piše "pozdravna" KORG-ova poruka tada je synth doživio manji (al dovoljan) strujni udar i vjerojatno si spalio kontroler za sound i ekran.
Izmjena JRC 4556 je kompleksniji zahvat i moraš jako paziti oko njega, jer sad je šteta puno veća od startne. Inače taj integrirac ne crkava samo tako. Što si radio da ti je krepo ?
__________________
u penziji !

Promijenjeno od kreso (10.07.2009 u 19:57 sati)
kreso je offline   Reply With Quote
Star 13.07.2009, 20:16   #14
albmusic
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 21.12.2007
Postovi: 21
Downloads: 350
Uploads: 2
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
Instrumenti: sintisajzer korg pa3x
albmusic befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
albmusic pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

drugari danas mi se javio onaj takozvani majstor i rekao da su s paleni neki mikro integrali al nikako da mi kaze koji su to !!! isto mi je rekao da je to tesko naci il me zeza to neznam,i da je doziveo neki udar od struje....pa to treba da mu zameni....ne znam da li je to to !!
Dodato:
opet zvao majstor i rekao da sada startuje ali odmah se prekine,i odmah se greje nesto tu unutra....to je neki glavni operator tako nesto mi je rekao.......pomagajte kolege da li to je onaj porcesor il sta je to....

Promijenjeno od albmusic (13.07.2009 u 23:04 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
albmusic je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 22:47


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije