Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Roland

Roland Svirate Roland klavijature? Pitajte šta Vas zanima!

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 25.02.2018, 14:41   #841
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.158
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.747 puta u 1.303 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Odličan osvrt i opis klavijature. Javi se ponovo kada se dojmovi iskristaliziraju.

P.S. post je uređen, tj. nepotrebno quotanje obrisano.
casper je offline   Reply With Quote
Star 25.02.2018, 15:34   #842
Drone
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 08.02.2018
Postovi: 27
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 3 puta u 2 Postova
Drone ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Da se zahvalim na uredjenju posta,a kad sam vec ovde da dodam neke opaske koje nisam u predhodnom postu,a odnosi se na neke uobicajene fabricke boje.
Posto sam narodnjak tezgaros nisam merodavan da komentarisem klavire,e.klavire i organe,za moje potrebe su sasvim dovoljni,ali i sa mojim skromnim znanjem vezanim za ove instrumente ponekad mi je nedostajo Korgov M1 Piano a narocito DX FM Piano sa Yamahe(mozda je subjektivna nostalgija jer su ovo instrumenti moje mladosti)
Stringsovi kao i na svakom Rolandu odlicni,a ima ih i u ovim Etno,Orijent,Turskim koji su 'specijalizovani' za odredjeni stil muzike.
Brasovi su takvi,da je Roland ovde prevazisao sebe,bukvalno kao da su radjeni po mom ukusu,tako da ne znam ni sam koji je od kojeg bolji.
Gitare elektricne i distorzije,overdrajvove nisam jos stigao da malo bolje proucim tako da cu o njima pisati za koji dan.
Zamalo da zaboravim da pomenem tamburaske instrumente,a to verovatno zanima posebno kolege iz Vojvodine i Slavonije.Vecina instrumenata je odlicna,mada ima jedno dva tri koja me nisu bas odusevila.Ima cak i fabricki ritam za tamburaske pesme,a i varijacija cetiri u ritmu Dvojka je na tu temu.Ima lepa cimbala,da ne zaboravim.
Od orijentalnih i turskih instrumenata ima sve za koje sam ja cuo i do odlicno zvuci.Za orijentalne,turske,egipatske,magreb ritmove nisam kompetentan da pisem,ali s obzirom da sam cesto letovao u Turskoj,Egiptu i Tunisu I imao priliku da cujem tamosnje aranzeriste u kaficima,neverujem da bi bili zadovoljni.
Dodato:
Ti orijentalni ritmovi su pre namenjeni Evropljanima koji zele da sviraju orijentalnu muziku,nego Turcima(ako se secate da su i Roland,Korg i Yamaha imali pokusaje da prave orijentalne verzije,a retko cete videti ove instrumente po ozbiljnim lokalima u Turskoj,Egiptu ili Tunisu.Tamo ozbiljni sviraci sviraju kao i ovde PaX,Tyros ili Ketron)
Eto da ne duzim.Sve u svemu,ovo je odlican instrument za tezgarosa narodnjaka(tu ubrajam sebe)za relativno pristojnu cenu.
Posto ovde ima kolega koji se bave pop i rok muzikom,a odluce se za EA7,morace malo da se pozabave doterivanjem ritmova,jer ne verujem da ce na 'prvu' biti zadovoljni.
Iskreno ja sam imao dilemu izmedju EA7 i nekoliko klavijatura iz Korgove Pa serije,odlucio sam se za ovu klavijaturu,jer sam zeleo da malo promenim nesto,i prekinem beskonacni niz kupovine Pa aranzera.Za sada sam veoma zadovoljan.
Dodato:
Da zavrsim moje utiske ove klavijature i napisem nesto o gitarama koje sam izostavio.U predhodnom postu sam napisao da su akusticne gitare losije u odnosu na Korga i Yamahu.Preslusao sam jos jednom pazljivo,i na drugo,pazljivije slusanje zvuce mi malo bolje,ali i dalje nisu na trenutnom nivou Korga i Yamahe.Naravno pricam o akusticnim gitarama za solo.U aranzeru,kada je stavite na mesto ritam gitare(sto mi tezgarosi kazemo 'kontre')radi odlicno,pogotovo ako date malo 'cut off'.
Elektricne gitare,da ih tako nazovem a tu mislim na klin,mjut,fank i slicno,su od prilike kao i na ranijim Rolandovim klavijaturama,uz par nekih novijih.U East Europe banci imate nekoliko odlicnih gitara za ritam,bolje od vecine dostupnih semplova.Odlicno rade i ako ritam svirate 'rucno'(bas i kontra),pogotovo su prelepe dve gitare,na jaci stisak dirke prelaze u tremolo.
Distorzije,overdrajvovi,rifovane gitare odradjuju posao,ali nista posebno,po meni mnogo losije nego kod Korga i Yamahe(istini za volju koristio sam ih bez dodavanja efekata,samo sa reverbom)Ima nekoliko interesantnih,za mene novih koje popravljaju utisak.
To bi odprilike bilo to sto se tice opisa ove klavijature od mene.Mogao bih da dodam da je portamento dobar(nisam ga probao na nekim fabrickim bojama vec na semplovima tipa CZ i DX)
Dodato:
Takodje bih pohvalio tastere koji se nalaze odmah iznad pic bendera,kojima mozete dodeliti razne funkcije(od ukljucivanja portamenta,mjutiranja odredjenih partova do tap tempa ili akceleracije ritma sto znaci da stisnete taster nastavite da svirate a ritam se postepeno ubrzava ili usporava)
Dodato:

Dodao bih jos da je klavijatura solidno izradjena,da su dirke za moj ukus takodje dobre(u odnosu na Pa800,700,600...neupredivo bolje),da je East Europe banka nesto novo i veoma,veoma dobro,da klizaci izmedju dva ekrana i tasteri iznad pic bendera daju klavijaturi profesionalni i 'skuplji' izgled i na kraju najbitnija stvar SEMPLER koji je najzad stigao i na Rolandove aranzere.
Dodato:
Nadam se su ovi moji postovi bili od koristi,jer sam se trudio da dam realan prikaz ovog instrumenta sa svim njegovim dobrim i losim stranama.

Promijenjeno od casper (26.02.2018 u 21:49 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
Drone je offline   Reply With Quote
Ćlan 2 Vam se zahvalio, Drone, za koristan post:
andjela987 (26.02.2018), SMusic studio (27.02.2018)
Star 28.02.2018, 11:47   #843
makso68
Odomaćeni član
 
makso68's Avatar
 
Registrovan/a dana: 23.01.2009
Mjesto: Prijedor
Godina: 55
Postovi: 668
Downloads: 878
Uploads: 28
Rekao HVALA: 37
Zahvalili mu 106 puta u 97 Postova
Instrumenti: klavijature i gitara
Interesi: Ribolov
makso68 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Svaka čast na podrobnoj elaboraciji.Potpisujem sve što je navedeno,posebno dio sa fabričkim ritmovima..Pozdrav i svako dobro!

Poslano sa mog M3s koristeći Tapatalk
makso68 je offline   Reply With Quote
Star 28.02.2018, 13:23   #844
Drone
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 08.02.2018
Postovi: 27
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 3 puta u 2 Postova
Drone ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Hvala druze,stvarno sam se trudio da dam realan prikaz instrumenta,da ljudi koji citaju i eventualni buduci korisnici znaju sta mogu da ocekuju.E sad,nisam ni ja bezgresan,ali da jos nekoliko vlasnika ove klavijature napisu svoje ISKRENE utiske,to je vec ozbiljna analiza. Pa kada bi o svakom sledecem modelu bilo desetak dobrih postova bilo bi super.Meni ova klavijatura uz sve svoje nedostatke o kojima sam pisao odgovara za dati novac.
Kad smo kod nedostataka evo jos jedan,barem po meni a to je da su tasteri za izbor ritmova i boja lose osvetljeni(nocas sam svirao u klubu gde je relativno mracno,pa sam imao malih problema).Nista strasno,ali cisto da napomenem,ali zato veeeliiikiii plus su jos neke boje iz Turkis banke,uz dodatak portamenta rade odlicno.
Ipak ce trebati jos nekoliko tezgi da se slegnu utisci,ali sve u svemu ne kajem se sto sam presao sa Korga na Rolanda.

Promijenjeno od Drone (28.02.2018 u 13:27 sati)
Drone je offline   Reply With Quote
Star 17.03.2018, 10:39   #845
Drone
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 08.02.2018
Postovi: 27
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 3 puta u 2 Postova
Drone ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Moj utisak posle desatak odradjenih tezgi je vise nego dobar.Istini za volju,nisam mnogo zahtevan korisnik aranzera,ne ulazim bas u neke sitne detalje o kojima ovde ljudi pisu,ali mislim da je sa ovim modelom Roland napravio pravu stvar za sve svirace narodne muzike.
Moja topla preporuka za sve koji su u nedoumici oko ovog modela.
Dobar raspored tastera,klizaci za svaki elemenat aranzera,Balkan Set,i konacno SEMPLER,sve to u 8kg.Neka nastave ovako,i mislim da je to put da se Roland vrati na mesto gde je nekada bio.
Drone je offline   Reply With Quote
Star 17.03.2018, 13:10   #846
sinisa
Kao kod kuće
 
sinisa's Avatar
 
Registrovan/a dana: 09.03.2005
Godina: 43
Postovi: 884
Downloads: 3114
Uploads: 10
Rekao HVALA: 72
Zahvalili mu 115 puta u 106 Postova
Instrumenti: Korg Pa5x
sinisa ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
sinisa pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

Zanimljiva elaboracija Rolanda ea7 Sa vecinom se slazem sem za gitare,pogotovo distorizje. Roland ima jako mocne i extra odradjene efekte i kad su gitare u pitanju oni tek tu dolaze do izrazaja. Recimo na obicnu clin gitaru dodate efakat distorzije i sa malo podesavanja moze da se dobije neverovatno realan zvuk . Ja sam recimo menjao rolanda za korga cisto malo da promenim i najvece zamerke ono sto mi smeta jeste dosta losiji bubanj na korgu,efekti kad su distorzije u pitanju i naravno el.gitare.
sinisa je offline   Reply With Quote
Star 17.03.2018, 14:34   #847
Drone
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 08.02.2018
Postovi: 27
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 3 puta u 2 Postova
Drone ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Da,tako je,ali verovatno ti je promaklo da sam napomenuo da o svim bojama,kako instrumenata tako i setova bubnjeva pricam bez efekata izuzev reverba i dileja.Ako imas vremena,procitaj sta sam napisao.
Evo sad sam proverio moj post,tamo lepo pise da su elementi aranzerske pratnje,kao i 'desna ruka'(solo boje)bez dodavanja efekata izuzev riverba i dileja.Sto,naravno znaci da ce uz dodate efekte sve raditi(trebalo bi) bolje.

Promijenjeno od Drone (17.03.2018 u 14:39 sati)
Drone je offline   Reply With Quote
Star 02.04.2018, 11:25   #848
alejandro
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 02.04.2018
Postovi: 6
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 3 puta u 3 Postova
alejandro ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Vidjeh ovaj forum pa riješih da se registriram. Pozdrav svima.
Lično imam Roland E-A7 i Yamahu Genos i PSR S-975. Imao sam i Korg Pa3X i Pa4X, no nisam bio zadovoljan reprodukcijom zvuka i njih sam prodao, prvo Pa3X poslije koga sam kupio Pa4X misleći da je bolja klavijatura, šta ona u globalu i jeste, no ja sam očekivao da se Korg pobrinuo za zvukom ali sam se prevario. A što i ne, njihove klavijature zvuče isto zadnjih 30 godina, smiješno od mene očekivati da se nešto i desi sada.
Ne bih da izazovem razmirice, ja ću prenijeti svoje stanovište i svoje svjetonazore.
Roland E-A7 je ni po koju riječ savršena klavijatura, no gledajući objektivno nije ni Genos bez obzira na cijenu. PSR S-970 također, kao i bilo šta na svijetu.
Vidim da je bilo poređenja E-A7 sa Genosom i neki su se čudili, samo ja ne vidim zašto bi. Ako se oduzmu skuplje i bolje tipke na Genosu, kao i bolji displej, vokalajzer i više ulaza i izlaza, kvalitetniji gumbi možda, Genos i Roland koštaju skoro isto. Oba imaju transformer za struju i čip u kome su zvukovi i operativni sustav, pa je sako pređenje moguće.
Osim toga, to su dva instrumenta koji služe istome, sviranju i oba se mogu porediti bez obzira na cijenu.
Mi na Balkanu kupimo klavijaturu i onda ubacimo setove sa raznih strana, tvorničkih stajlova i boja ne koristimo mnogo, pa je moja kupovina Genosa bačeni novci, ja ne koristim ništa od toga što sam platio. A tu je Genos najbolji, tvornički stajlovi i boje su izvanredni gdje je E-A7 slabiji malo, ali kad ubacimo setove koji nama trebaju ja čujem da te dvije kalvijature zvuče skoro isto. Obadvije klavijature imaju reprodukciju na visokom nivou, nemaju problem sa time kao Korg. Za tim ja tvrdim da je kvalitet skoro isti bez osvrta na cijenu. I zašto bih ja plaćao veću cijenu? Odlučio sam da neću i zato sam kupio PSR S-975, koristiću ga uz E-A7 i prodaću Genos.
I moram još nešto reć, ne kupuje se uvek gledajuć na novce i cenu, nekad kupujemo i zbog toga što želimo novu igračku i ja to podržavam. Samo ako gledamo realno i upotrebno, E-A7 i Genos imaju razliku samo u kvalitetu perifernih stvari, tipke, gumbići, touch skrin displej i cjelokupan design, no zvučno i upotrebno one su vrlo slične i daju se porediti.
Lijep pozdrav svima.
alejandro je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio alejandro za ovaj koristan post:
veselinovicvs (27.09.2018)
Star 03.04.2018, 16:23   #849
Landison
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 24.02.2017
Postovi: 254
Downloads: 148
Uploads: 0
Rekao HVALA: 112
Zahvalili mu 29 puta u 28 Postova
Instrumenti: Korg Pa4x
Landison ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Danas sam probao ROLAND E-A7 (nedavno i GENOS-a) i zaključio sam da bi bilo u najmanju ruku smiješno staviti te dvije klavijature jednu kraj druge i uspoređivati ih, kako zvučno tako i izgledom.
Landison je offline   Reply With Quote
Star 03.04.2018, 18:00   #850
Otpisani-EA7
Vredan član društva
 
Otpisani-EA7's Avatar
 
Registrovan/a dana: 28.03.2006
Mjesto: Svajcarska
Godina: 37
Postovi: 278
Downloads: 1796
Uploads: 2
Rekao HVALA: 13
Zahvalili mu 20 puta u 19 Postova
Instrumenti: Roland EA7 / Weltmeister Supita
Otpisani-EA7 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Otpisani-EA7 pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

u pravu si
to je isto kao kad bi stavio dva genosa jedan pored drugog i trazio razlike

Gesendet von meinem SM-G925F mit Tapatalk
Otpisani-EA7 je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 23:53


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije