Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Kompjuteri I Produkcija > Studijski Hardware

Studijski Hardware Zvucne karte, Efekti, Analogne mixete, Digitalne mixete, Digitalni snimaci, Midi interface, Transport interface, Audio interface, Kompjuterske konfiguracije

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 24.06.2012, 18:48   #1
neutral
Vredan član društva
 
neutral's Avatar
 
Registrovan/a dana: 27.03.2005
Postovi: 128
Downloads: 1265
Uploads: 15
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 3 puta u 3 Postova
neutral befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard Alesis HD24XR

Interesuje me da li neko koristi Alesis HD24XR visekanalni snimac? Kako se povezuje za snimanje uzivo svirke? Kada mikseta ima direct out onda verovatno, treba samo povezati sa miksete na line in u snimac za taj kanal koji se snima, a kad mikseta nema direct out... da li se onda prvo kace instrumenti direktno na line in u snimac, pa se sa snimaca salje sa line out na miksetu?
neutral je offline   Reply With Quote
Star 25.06.2012, 02:27   #2
harepa50
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 28.05.2008
Mjesto: Preko sedam mora
Postovi: 824
Downloads: 1025
Uploads: 5
Rekao HVALA: 39
Zahvalili mu 62 puta u 54 Postova
Instrumenti: KORG pa50,Futura nordiska piano,Classico gitara,Weltmeister Stella
Interesi: Muzička i video produkcija,razglasi,rasvjeta,stage
harepa50 ist ein Lichtblickharepa50 ist ein Lichtblickharepa50 ist ein Lichtblickharepa50 ist ein Lichtblickharepa50 ist ein Lichtblickharepa50 ist ein Lichtblick
Standard

Nisam siguran, ali trebalo bi da može, jer snimač ima 24 ulaza i 24 izlaza. Samo moraš da znaš da su svi ulazi i izlazi banana, tako da o takvom povezivanju mikrofona nema govora.
Kada mikser ima direct out ide tako kako si napisao.
Jedino da pošalješ stereo out ili main out LR sa miksete (ne znam koja je mikseta u pitanju) u dva kanala na snimaču ali to onda nije višekanalno snimanje, za šta i služi taj snimač.
harepa50 je offline   Reply With Quote
Star 25.06.2012, 13:45   #3
neutral
Vredan član društva
 
neutral's Avatar
 
Registrovan/a dana: 27.03.2005
Postovi: 128
Downloads: 1265
Uploads: 15
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 3 puta u 3 Postova
neutral befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Skupa je ovo sprava da bi se samo slao signal sa main out...
Kako to mislis da ne mogu mikrofoni da se povezuju...? Ako je zbog banana ulaza, mogu se, valjda staviti reduciri... Nego me samo zanima da li se prvo instrumenti kace na line in u snimacu, pa se salju preko line out u mixer i onda se na mixeru steluje normalno sve da izlazi na zvucnike. Ne znam da li se steluje nesto na snimacu. Gledao sam jos neke visekanalne snimace i nekako mi je ovaj Alesis "Najjednostavniji". Ima Line In i Line out i mislim da ne bi trebalo nekog previse povezivanja da bi se snimalo...
neutral je offline   Reply With Quote
Star 25.06.2012, 14:37   #4
harepa50
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 28.05.2008
Mjesto: Preko sedam mora
Postovi: 824
Downloads: 1025
Uploads: 5
Rekao HVALA: 39
Zahvalili mu 62 puta u 54 Postova
Instrumenti: KORG pa50,Futura nordiska piano,Classico gitara,Weltmeister Stella
Interesi: Muzička i video produkcija,razglasi,rasvjeta,stage
harepa50 ist ein Lichtblickharepa50 ist ein Lichtblickharepa50 ist ein Lichtblickharepa50 ist ein Lichtblickharepa50 ist ein Lichtblickharepa50 ist ein Lichtblick
Standard

Citat:
Originalno postovano od neutral Pokaži Post
Skupa je ovo sprava da bi se samo slao signal sa main out...
Da, to i kažem.

Citat:
Originalno postovano od neutral Pokaži Post
Kako to mislis da ne mogu mikrofoni da se povezuju...? Ako je zbog banana ulaza, mogu se, valjda staviti reduciri...
Pa da, baš zbog banana ulaza. Na kakve reducire misliš?

Citat:
Originalno postovano od neutral Pokaži Post
Nego me samo zanima da li se prvo instrumenti kace na line in u snimacu, pa se salju preko line out u mixer i onda se na mixeru steluje normalno sve da izlazi na zvucnike. Ne znam da li se steluje nesto na snimacu.
Kažem, trebalo bi da može, jer svaki ulaz na snimaču ima svoj izlaz. Volio bih da se javi još neko ko može da potvrdi ili demantuje moju tvrdnju da bi bili sigurni.
harepa50 je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Isključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 08:32


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije