Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Kompjuteri I Produkcija > Studijski Hardware

Studijski Hardware Zvucne karte, Efekti, Analogne mixete, Digitalne mixete, Digitalni snimaci, Midi interface, Transport interface, Audio interface, Kompjuterske konfiguracije

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 26.02.2013, 15:52   #21
Alekso
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 09.11.2012
Postovi: 63
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 13
Zahvalili mu 2 puta u 2 Postova
Alekso ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

ja ne bi zeleo nikog da uvredim i izvinjavam se ako sam to uradio ali od tvoih postova tranzit mogu da primetim da vi ste covek koi ne trpite poraze i koi misli da sve zna,ako to je lepo,a ako si cuo m8 i pricas da ke 5 klase slabiji onda ne vredi vise diskutovati a ja znam i da uporedimo nalice mesto da ti opet ces da kazes smece a mnogo gresis ne malo i jedino si u pravo kad kazes kraj price ,tako je jer si cuo m8 a vidi sta pricas...milepsr boim se i kad postavim snimak da mnogi nece primetiti razlike jer sam dobro rekao da oni se tu negde veoma slicni ali opet ti tvrdim ne moras da verujes ako zelis uzmi m8 i proveri da on svira precizno uoclivo za one koje mogu to da cuje i jednostavno to se primeti na bass gytri neverovatno kako guraju napred zvuk u pravom pravcu dok na presonusa zvuci kao da bass pliva u zvucnik kao riba u mutnoj vodi..na iskkljucen eq ne sviraju isto opet treba podesiti frekfencije gde oni ce da zvuce slicno primer na m8 visoki na nulu koi pri tom zvone a kod presonusa na 12 zvuce opet mutno ,srednji su tako losi kod presonusa kao da si u nekoj dupci ili bunaru moras ih smanjiti, bass na 100herza na m8 na nuli presonus 15 db i na tim frekvencijama su na tom mesto gde ti mozes slusati i sporediti,ovo ti govorim jer sam sve to slusao na slusalice ,jer ao namestis flat eq nema sta da sporedjujes jer ne zvuce isto i tu je problem.. ali opet kazem dzaba sve ovo jer to momce koe spominje tranzit dugo se bavi i sviranjem i pevanjem i samim zvukom i stelovanje zvuka i bio sam u prilici gde ljudi i dan danas velicaju one sto ne znaju ni da sviraju ni pevaju a omalovazavaju one koi znaju,kad imam priliku i vremena stavicu neki svoj demo
Dodato:
pa imaces prilike da cujes za to momce koje je neiskusno i neraspoznaje muziku

Promijenjeno od Alekso (26.02.2013 u 15:58 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
Alekso je offline   Reply With Quote
Star 26.02.2013, 16:40   #22
zeljko
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 03.01.2009
Postovi: 1.285
Downloads: 561
Uploads: 21
Rekao HVALA: 170
Zahvalili mu 244 puta u 239 Postova
Instrumenti: Harmonika +Korg Pa 600
Interesi: Musika
zeljko befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Mozda ti nisu dobri zvucnici ili slusalice
zeljko je offline   Reply With Quote
Star 26.02.2013, 17:17   #23
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Citat:
Originalno postovano od Alekso Pokaži Post
ja ne bi zeleo nikog da uvredim i izvinjavam se ako sam to uradio ali od tvoih postova tranzit mogu da primetim da vi ste covek koi ne trpite poraze i koi misli da sve zna...
Ti si "momce" izgleda totalno pogresno razumio rad i ulogu foruma. Ovo nije mjesto gdje se takmicimo pa da neko pobijedi a neko bude "porazen". U velikoj si zabludi i sto se tice mog misljenja o sebi, nikada nisam ni pomislio da "sve znam" ama sam siguran da sam mnogo vise zaboravio nego sto si ti uopste i naucio. Ovo sa sigurnoscu tvrdim jer mi je, iz svega sto si do sada napisao, potpuno jasno kompletno tvoje poznavanje ove materije. Postajes vrlo lican pa ti moram na isti nacin odgovoriti, mada mi je to bila posljednja namjera. Tvoj rad me uopste ne zanima i radi meine se ne moras truditi oko demo snimaka, meni je, iz prilozenih postova i bez toga sasvim jasno koliko dobro cujes. Na pocetku ove teme si postavio pitanje koje jasno definise tvoje (ne)poznavanje ove materije a samo nekoliko postova kasnije pokusavas da se prikazes kao veliki "znalac". Je l' da, da je to vrlo kontradiktorno. Na kraju, nema potrebe da korespondiras samnom u trecem licu, u sustini nema uopste potrebe da korespondiras samnom jer si postao vrlo uvredljiv i previse lican. Forum nije mjesto za ovakve rasporave, pa bi najbolje bilo da prekinemo sa ovom totalno bespotrebnom diskusijom i nagvazdanjem o necemu sto nije ni bila tema. Na pitanje sa pocetka teme si dobio odgovor, rijesio si sveoj "veeeeeeliki" problem (koji i nije bio problem vec samo vec pomenuti faktor neznanja) a sve kasnije sto si pisao nema blage veze sa temom, pa s toga, nema nikakve svrhe da nastavljas dalje sa nebuloznim tvrdnjama, uvredama i hvalisanjem koje iza sebe nema nikakvu osnovu. Za to te niko nije pitao, niti je uopste bilo predmet prepiske da li i koliko ti znas da sviras, aranziras, komponujes, miksas ili sta vec jos. Ukoliko bas ustrajes da ti dokazem koliko sam upravu kada pisem o kvalitetu dva doticna uredjaja, to cemo rijesiti vrlo lako. Npravi miks bilo kakvog materijala na tom M8 a meni posalji isti materijal, da bih i ja napravio miks sluzeci se iskljucivo AudioBox softver mikserom. Postavicemo to ovdje i ostaviti kolegama da prosude sta je bolje. Ovo je izgleda jedini nacin da te uvjerim, mada mi, poslije tvojih nezahvalnih i uvredljivih odgovora i nije nesto posebno stalo do toga da te u bilo sta uvjeravam. Mislim da sam bio potpuno jasan i dalja diskusija sa istom ili slicnom tematikom u ovoj temi bi bila vrlo neproduktivna, pa gledaj da ne nastavis istom inercijom. Ako imas nekih zaista korisnih i konkretnih pitanja u vezi sa temom, opet cu ti odgovoriti, radi kolega koje eventualno muce slicni problemi ali me ubuduce postedi licnih rasprava.

Promijenjeno od tranzit (26.02.2013 u 17:25 sati)
tranzit je offline   Reply With Quote
Star 27.02.2013, 07:12   #24
Alekso
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 09.11.2012
Postovi: 63
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 13
Zahvalili mu 2 puta u 2 Postova
Alekso ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

mislio sam da ne komentiram vise nista ali nisam mogao izdrzati a da ne podelim ovo sa onim ljudima koi meni veruju..radio sam test na gitari na m8 i presonusa..ljudi pa to je porazavajuce smesno koliko jadno svira gitara na presonus za razlike na soundcraft m8,test je radjen na iskljucen eq,ma nije mogla ni priblizno svirati ni sa cackanjem ekvilajzera jednostavno ton je bio jadan siromasan dok je zvonila na soundcraft,napravio sam jedan snimak sa njom pusticu ga u demo snimcima sutra..tranzit ne zameri meni ni na moje neznanje i ja tebi se ne ljutim jednostavno ti cujes toliko koliko cujes i ja ne bi ni hteo da te ubedjujem ni tebe ni druge jednostavno ovo je moj sud a svako ako ga interesuje ovo neka proveri sam pozz
Alekso je offline   Reply With Quote
Star 27.02.2013, 14:49   #25
milepsr
Odomaćeni član
 
milepsr's Avatar
 
Registrovan/a dana: 29.03.2007
Mjesto: Beograd
Godina: 37
Postovi: 600
Downloads: 3436
Uploads: 19
Rekao HVALA: 41
Zahvalili mu 73 puta u 69 Postova
Instrumenti: Korg PA3X
Interesi: Mene me zanima, gde ima da se kupi jevtina kavurma i cvarci...
milepsr ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Ja sam ubedjen da ti nesto ne radis dobro. Imao sam 22VSL, sada imam FireStudio Mobile, tako da znam kako moze da zvuci.
__________________
Citat:
Originalno postovano od nikadvisekorg Pokaži Post
Ćiru i njegove drnjkalice na kup sa Mićom Nikolićem i ostalim iživljavatorima nad muzičkim instrumentima bi poslao u Kinu kod Japanaca da snimaju muzičke teme i pratnju za super mario i battle tanks.
milepsr je offline   Reply With Quote
Star 27.02.2013, 16:26   #26
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Mile, mislim da ne vrijedi dalje objasnjavati jer onaj ko apriori nece da shvati, tome je uzalud pricati. Naravno da on nesto ne radi kako treba sa AudiBoxom i naravno da je negdje napravio katastrofalnu gresku u postavci drivera i softvera inace ne bi pisao ono sto pise. Porediti predpojacala M8 i Presonusovih Audio interfacea je smijesno i djetinjasto, pa ovo dalje ne smatram ozbiljnom temom. Najbolje je da ga ostavimo u njegovom ubjedjenju jer cini se, da drugacije ne ide. Kad shvati ili otkrije gdje je pogrijesio valjda ce se sam javiti, ja obecavam, necu mu se smijati.
tranzit je offline   Reply With Quote
Star 27.02.2013, 16:35   #27
zeljko
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 03.01.2009
Postovi: 1.285
Downloads: 561
Uploads: 21
Rekao HVALA: 170
Zahvalili mu 244 puta u 239 Postova
Instrumenti: Harmonika +Korg Pa 600
Interesi: Musika
zeljko befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Tooooooooo Mile znaci i ti si mobilan isto kao i ja hehe...Ma ja sam prezadovoljan sa ovim Fire studio mobile boxom a sigurno je i taj Vsl isto dobar ali treba to znati sve podesiti kako treba to jest..Pozz
zeljko je offline   Reply With Quote
Star 27.02.2013, 18:18   #28
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Svi aktuelni Presonus Interfacei, ukljucujuci sve FireStudio i sve VSL modele (a i najnoviji Studio Live mikser) imaju potpuno ista XMAX mikrofonska predpojacala, koja spadaju u najkvalitetnija iz svog cjenovnog segmenta. Veoma neutralan i linearan sound, neopterecen nepozeljnim frekventnim izoblicenjma, sa odlicnim S/N ratiom. Jednom rijecju u paketu je sve ono sto je potrebno za studijski (i Live) rad na prilicno visokom nivou kvaliteta. Presonus je inace poznat po svom izvanrednom cijena/kvalitet odnosu. Cijene Audio Interfacea konkurentnih proizvodjaca, koji su u kvalitetu Presonusovih, su bar za trecinu vise.
tranzit je offline   Reply With Quote
Star 27.02.2013, 18:37   #29
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.158
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.747 puta u 1.303 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Pratim temu i moram se malo umješati. Pretpostavljam da je Alekso sve dobro spojio i da tu nema problema. Gotovo sam uvjeren da njegov "problem" leži u ovom citatu koji navodi Tranzit.

Citat:
Originalno postovano od tranzit Pokaži Post
....Veoma neutralan i linearan sound, neopterecen nepozeljnim frekventnim izoblicenjma, sa odlicnim S/N ratiom. ...
casper je offline   Reply With Quote
Star 27.02.2013, 19:39   #30
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Vrlo moguce, Casper... imao sam i to na umu... mada, nikada mi nije moglo biti jasno da ljudi koji se bave muzikom se toliko slabo snalaze sa zvukom. "Cuti" taj zvuk je definitivno dar koji covjek ima ili nema, to se na da nauciti ali ukoliko nedostaje onda ga ne treba na silu pokusavati dobiti. I pored toga, ipak mislim da je u pitanju "tehnicka" greska, tipicna za pocetnike u domenu Audio Interfacea, pogotovo aktuelnih, koji dodatno imaju i svoje DSP miksere i efekte. To je gomila novih i nepoznatih stvari i potrebno je izvjesno znanje i iskustvo da bi se sa tim izislo na kraj. Pogledaj samo prvi post ove teme, mislim da ce ti sve biti jasnije.
tranzit je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Isključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 03:36


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije