Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Ketron

Ketron Ne previše popularni, ali izuzetno kvalitetni aranžeri

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 27.08.2011, 16:39   #131
adnan93
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 15.11.2008
Mjesto: srebrenik,tuzla
Postovi: 54
Downloads: 174
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 3 puta u 3 Postova
Instrumenti: KORG Pa 500 i yamaha psr -a 300
Interesi: muzika
adnan93 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Ljudi mozda grijesim, ali mislim da je bolje da se ova tema zatvori ... Jedan covjek nas sve ubjedjuje u nesto suprotno ... Poredi svoju klavijaturu sa klavijaturom kolege Marka Gredica .. pa onda vidi kako fino zvuci pa3x ... Svako ima svoj ukus, i mislim da nije potrebno nametati svoje misljenje drugim ljudima ... pozz
adnan93 je offline   Reply With Quote
Star 27.08.2011, 17:16   #132
Vule
Gost
 
Postovi: n/a
Downloads:
Uploads:
Standard

@ Adnan93

Moderator je napisao da se razgovor na temu nastavlja,ili se pridrzavajte toga ili nemojte ucestvovati. Ima ko da odluci da li neka tema treba da postoji ili ne. Hvala
  Reply With Quote
Star 28.08.2011, 01:54   #133
savobond79
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 25.02.2011
Mjesto: Uzice ,Srbija
Postovi: 26
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 8
Zahvalili mu 9 puta u 5 Postova
Instrumenti: Ketron ,Kurzweil
Interesi: best music of the world
savobond79 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
savobond79 pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard pricica

Ma ne ubedjujem ja nikoga i ne interesuje me sta ko svira svako ima svoj ukus i muzicke kriterijume kojima se zadovoljava . Pa eto ja sam samo odusevljen svojom spravom ,neogranicenom audio pristupu loopova ,live gitara ,basova itd jer me to podseca na pravi band i jednostavno sa AYDIOM sam primetio veliki pomak u pristupu i samom zvuku jedne sprave sto recimo posle pa1x kupio sam pa2 i razlike nije bilo u sound naravno ... Imala je vise ili manje rama displej se dize ili ne ma skroz nebitno meni treba zvuk druze zvuk ja vise nemam vremena da pravim boje stelujem bubanj itd da li mi danas zvuci ili ne ja moram da sviram i moram da vezbam !!! Veoma vazno treba vezbati usavrsavati se jer nivo mog bavljenja muzikom je veoma visok i profesionalan a to zavidno mesto iziskiva mnogo rada i vezbanja a ne pravljenja boja i sviranja istih setova kao drugi meni treba nesto drugo stabilan bendovski zvuk (da kada cuju pomisle ,uh sto dobro zvuci onaj band ali kada pogledaju ono jedan covek ili dva svira , kazem SVIRA ne pusta mp3, intra ,lose namenske rtm itd , nadam se da me razumes ...Treba biti svoj imati svoj sound ...
Recimo ja sam imao srecu da kao klinac davne 98god sviram jednu lepu turneju na moru sa nekim pevacima izmedju ostalog poceo sam da se druzim ,sviram sa mojim drugom nazalost sada pokojnim Louisom .A to vreme 90godine je bukuvalno bila era roland arangera ako se secas e66,e76,e86,e96 ,g800 itd ...ali svi SVI su svirali rolanda ... Louis je tada doneo korg i30... Posle jedne svirke on meni kaze ~ eto vidis niti imam ritmove niti neke boje ali necu da sviram i zvucim kao svi drugi, zasto to ,zasto da svi zvucimo isto pa neka je i losije ali ja sam drugaciji i odvajam se od mora drugih ... Kasnije sam shvatio da je bio upravu ...to ti je ono ako znas "u rukama Mandusica Vuka svaka puska bice ubojita " tako da sta da ti kazem meni taj ketron ubija kako zvuci Marko Brma kad je zasvirao Aydiu zvucalo je kao da ima sest ruku i sto prstiju hahah sta da ti kazem drugo...
Nekako sve se desava deceniski recimo 70godine su pripadale elka arangerima 80 je uzeo solton ketron koji je u to vrema stvarno bio revolucija 90definitivno roland posle 2000god korg pa onda sada ne znam ali mi se cini ako ovi nesto stvarno ne unaprede da firme kao sto su Ketron , Liontracks definitivno odnose pobedu... aj pa zdravo odoh da vezbam pa me onda banujte itd pozzz svima i ovima koji znaju sta govorim ...
Dodato:
Hocu naravno nije problem cim dohvatim pa3 uporedicu fabricke rtm ...Malo i semplove neke osnovne recimo harmonikice

Promijenjeno od savobond79 (28.08.2011 u 10:54 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
savobond79 je offline   Reply With Quote
Ćlan 2 Vam se zahvalio, savobond79, za koristan post:
Miljan (25.11.2011), miretalija (11.02.2012)
Star 30.08.2011, 04:39   #134
keyboards
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 01.04.2009
Postovi: 221
Downloads: 48
Uploads: 0
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 90 puta u 46 Postova
keyboards befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard Druzenje i nista drugo

Kad sam dosao na ovaj forum rekose mi da ovdje ima puno dobrih clanova i da se lijepo druze. Neka tako i bude nemojmo biti nagli. Ja razumijem da neko voli svoj instrument i vatreno se bori da bi ga favorizirao. Nemojmo mu zamjeriti. Isto tako onaj ko nesto voli neka se malo strpi i u sto kracim crtama se koncetrise da objasni nesto o tome sto voli svima nama pa da i mi se zainteresiramo. Evo meni je interesantna stvar koju sam zadnjih dana vidio na internetu da su cijene Auya5 i 4 jako spale na rekao bi mnogo razumniju cifru po kojoj je Audya 5 $3999 a Audya4 $3699. Meni se svidja Audya 4 i mozda cu naci razloga da je nabavim. Modul je a isti je kao i Audya5 tako da ce uz PA3 (koji je odlican i kao MIDI kontroler) biti pokretljiva sa kvalitetama nove/drugacije platforme. Mislim da bi mogao to sebi priustiti. Vec mi prijatelj iz Sydney rece da uz PA2 ima i Audya5 i da ga to cini sretnim. Nebi bilo lose da nam vlasnici Audya instrumenata daju malo vise korisnih informacija bez nepotrebnih poredjenja sa drugim klavijaturama i dokazaivanja sta je bolje. Moj prijatelj rece "Korg mi radi dobro za nase narodnjake ali ja volim dance sekciju Audya5 klavijatur. Volim kako ona izlazi na razglas. Kaze da je "sirok i bogat zvuk". Interesantne konkretne opaske bez vrijedjanja ijednog instrumenta uz isticanje svog ukusa.
Pod Ketron rubrikom arranzera po meni je "Druzenje" na prvom mjestu, Audya na drugom a sve ostalo osim Ketrona i netreba.
Dodato:
Savobond
Nije lako biti pocetnik na forumu. Polako bez uzrujavanja prospi ovdje sve sto si nasao lijepo o Audya klavijaturi. Bit ce nam interesantno. Nemoj da trosis energiju u poredjenju sa korgom jer tu kraja nema o nepotrebnoj diskusiji. Evo ova tema je Audya5 i neka Audya tu i bude. Dobro ti rece "Odo vjezbat" a poslije toga se lijepo naspavas pa nam das svoja iskustva o ljepoti zvuka koji daj Aydya i kako rekoh ne mjesaj druge klavijature. Mi cemo o njima pricati u njihovim rubrikama. Pokusaj me nagovoriti da i ja kupim Audya 4 ali mi ne pominji PA3 jer to vec imam i znam sta je to.

Promijenjeno od keyboards (30.08.2011 u 04:53 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
keyboards je offline   Reply With Quote
Ćlan 2 Vam se zahvalio, keyboards, za koristan post:
Miljan (25.11.2011), savobond79 (11.03.2012)
Star 08.03.2012, 11:43   #135
nikola1980
Drugar foruma
 
nikola1980's Avatar
 
Registrovan/a dana: 27.04.2010
Mjesto: Beograd
Postovi: 61
Downloads: 51
Uploads: 0
Rekao HVALA: 15
Zahvalili mu 5 puta u 5 Postova
Instrumenti: KETRON AUDYA 5
nikola1980 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Jedno pitanje vezano za Audyu.....da li je neko od vas probao da konvertuje ritmove,sa Korga i kako to kasnije funkcionise,da li ima nekih prepravki u paternu ili ne,naravno i kako to posle zvuci,ne mislim na rumbe,sa sa i ostale narodnjacke ritmove,nego,recimo na neke namenski pravljene?!?!?! ...i koliko je komplikovano da se u njoj napravi ritam?? hvala

Promijenjeno od nikola1980 (08.03.2012 u 11:45 sati)
nikola1980 je offline   Reply With Quote
Star 11.03.2012, 21:02   #136
savobond79
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 25.02.2011
Mjesto: Uzice ,Srbija
Postovi: 26
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 8
Zahvalili mu 9 puta u 5 Postova
Instrumenti: Ketron ,Kurzweil
Interesi: best music of the world
savobond79 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
savobond79 pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard eto

Ej ekipa cao ... Nemam vremena ali evo da vas pozdravim ...
Key upravu si za sve sto kazes nego meni pa3 nekako pod rukom pa sam njega najcesce pominjao u poredjenju sa AUDYA 5 ...
Znam nema potrebe nego cisto da ljudi malo vise prepoznaju razliku i da malo drugacije posmatraju Audyu iz razloga sto ona to sasluzuje svojim novim konceptom benda live basa , gitara kao i live bubnja ...
Nema tu sta puno da se prica sve je vec ispricano upalis jednu pa drugu i sve se odmah cuje . Sada je ogromna razlika u zvuku na strani ketrona to sada svi znaju samo je pitanje ko ce pre a ko kasnije da se usudi i zasvira drugi brend recimo AUDYA5 ...
Ti lepo razmisljas da sviras pa3 i audya modul ali koristiti pa3 kao master kontroler pa to je malo pocenjivanje nije taj pa3 toliko los arr da bi bio samo master ipak je preskup u toj opciji. Mozes to isto uraditi sa nekom dobrom solo klavijaturom za dosta manje para kao sto su neki legendarni modeli korga sto ja volim recimo triton studio , extrim sa moos , neko roland ili mozda Kurzweil
ovaj novi Pc3K6 ima odlicnu brzu dirku i dobar flash sempler koji dosta lepo izbacuje ove nase semplove ...
Dodato:
Nikola cao , mi smo vec na tu temu pricali ali evo jos jednom ...
Konverovanje rtm nije tesko vec zahteva par sitnih stvarcica koje imas lepo objasnjene na youtobe ...
Na ketronovom site nalazi se program koji se zove kompiler koji sluzi da uz
cubase laganao konvertujes u ketronov format ...
Recimo uvezes neki style ili midi file u cubase potom otvoris compailer preko njega ces slusati boje iz audye a lepo u cubase seckas recimo , strofu pa forspil
pa lepo u compileru preslusavas boje i tako dok ne namestis da ti zvuci kako ti hoces , save i to je to ... Inace u audia editoru za style ces tacno slusati onako kako ce ti style zvucati u svirci (to su bas lepo resili )
Inace sa Yamahe lako konvertujes sa Korga moras malo da sredis boje ...
A inace samo njen editor za rtm je dosta prost i mozes direktno u njoj praviti kopirati sa drugih style koristiti lupove bubnja live gitare itd ...
A da takodje STYLE works je najavio za koji dan da ce dati direktno konvertovanje na AUDYa tako da nema problema ... Pozzz Svima



Citat:
Originalno postovano od nikola1980 Pokaži Post
Jedno pitanje vezano za Audyu.....da li je neko od vas probao da konvertuje ritmove,sa Korga i kako to kasnije funkcionise,da li ima nekih prepravki u paternu ili ne,naravno i kako to posle zvuci,ne mislim na rumbe,sa sa i ostale narodnjacke ritmove,nego,recimo na neke namenski pravljene?!?!?! ...i koliko je komplikovano da se u njoj napravi ritam?? hvala

Promijenjeno od savobond79 (11.03.2012 u 21:29 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
savobond79 je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio savobond79 za ovaj koristan post:
nikola1980 (12.03.2012)
Star 12.03.2012, 15:24   #137
nikola1980
Drugar foruma
 
nikola1980's Avatar
 
Registrovan/a dana: 27.04.2010
Mjesto: Beograd
Postovi: 61
Downloads: 51
Uploads: 0
Rekao HVALA: 15
Zahvalili mu 5 puta u 5 Postova
Instrumenti: KETRON AUDYA 5
nikola1980 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

@savobond79
..imam jos jedno pitanje!! Da li u KETRON-u,pored tih loop-ova live gitara,live bass-a i live drums,postoje i ti isti instrumenti u GM midi formatu,u stvari zanima me konkretno,recimo sviras taj fabricki beat sa tim loop-om i predjes u neki konvertovani style,a hoces da ti sound bass-a,drum-a i acc,ostane ne promenjen,znaci da ostane isti dobos i bass i gitara,a da ne bude loop,nego da sa tim istim instrumentima svira midi style,jel to moguce!??!?
nikola1980 je offline   Reply With Quote
Star 16.04.2012, 10:35   #138
tyros 2
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 16.12.2007
Mjesto: ......
Postovi: 19
Downloads: 40
Uploads: 0
Rekao HVALA: 13
Zahvaljeno 1 puta u 1 Postu
Instrumenti: ketron i kurzwaill
Interesi: tezga
tyros 2 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
tyros 2 pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard ketron

Ovako! Pozdrav za sve , i postovanje! Pre jedan mesec sam kupio ketrona i mogu vam reci da sam jako tj. prezadovoljan sa klavijaturom mislim na sve. Imao sam pa 1x pa2x pa3x tyros 2 rolande sve sam to imao i svirao ali jedino sta je daleko od ostalog jeste ketron!!! Necu pojedinacne funkcije da nabrajam i hvalim, ali iskreno sve ove klavijature su mi dosta stepenica ispod ketrona. Naravno ako uzmemo u obzir da svacije uho drugacije cuje ili oko drugacije vidi primer (nekome je Pamela vrh a nekome Monika Beluci). rado sam zeleo da postavim neke snimke , ali posto sam novi clan na ovo Portalu nisam zeleo da rizikujem banovanje! I jedna jako zanimljiva stvar svaku svirku koju radim sa ketronom u nestrpljenju izcekujem da uzivam u zvuku i da se smejem pjevacu i pjevacici jer stalno traze bubnjara iza ledja kod mene ! eheheheeheh
tyros 2 je offline   Reply With Quote
Star 16.04.2012, 11:45   #139
aleksandar031
Odomaćeni član
 
aleksandar031's Avatar
 
Registrovan/a dana: 19.03.2008
Mjesto: Bajina Basta
Postovi: 600
Downloads: 3636
Uploads: 62
Rekao HVALA: 19
Zahvalili mu 62 puta u 57 Postova
Instrumenti: Ketron Audya 5 SSD - JuziSound
aleksandar031 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
aleksandar031 pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

Slobodno postavi snimak da cuju ljudu kako zvuci
aleksandar031 je offline   Reply With Quote
Star 18.04.2012, 08:04   #140
tyros 2
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 16.12.2007
Mjesto: ......
Postovi: 19
Downloads: 40
Uploads: 0
Rekao HVALA: 13
Zahvaljeno 1 puta u 1 Postu
Instrumenti: ketron i kurzwaill
Interesi: tezga
tyros 2 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
tyros 2 pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard link

http://soundcloud.com/mirko-milinkovic/nije-svejedno1
Dodato:
Imaju jos dva pa poslusajte snimao sam direktno bez budzenja i obrade!!!!

Promijenjeno od tyros 2 (18.04.2012 u 08:05 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
tyros 2 je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 09:11


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije