Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Yamaha

Yamaha Za one čiji su kućni ljubimci Yamaha-e...

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 22.02.2016, 09:53   #521
romario
Stvarno kod kuće
 
romario's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.12.2004
Mjesto: Vinkovci
Godina: 51
Postovi: 1.294
Downloads: 1872
Uploads: 8
Rekao HVALA: 113
Zahvalili mu 111 puta u 107 Postova
Instrumenti: cantus IV
romario befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
romario pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Citat:
Originalno postovano od Rudiiiii Pokaži Post
... ma vidi se da si poznavaoc materije i ne izvinjavaj se, nema potrebe. Meni je najveci problem sto kod analognog miksera lako namjestim eq na "u' ili "v" ali na digitalnom mi ide malo teze, pogotovo oni eq gdje imaju samo neki kruzici, tockici i brojevi Al na Tyrosu ima onaj prikaz sa trokutima pa se lakse moze pomjerati.
Koji si ti folirant
romario je offline   Reply With Quote
Star 22.02.2016, 11:24   #522
tyros2
Odomaćeni član
 
Registrovan/a dana: 25.10.2005
Mjesto: USA
Godina: 53
Postovi: 617
Downloads: 930
Uploads: 15
Rekao HVALA: 162
Zahvalili mu 114 puta u 108 Postova
Instrumenti: Yamaha psr A-5000
tyros2 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Citat:
Originalno postovano od Rudiiiii Pokaži Post
... Meni je najveci problem sto kod analognog miksera lako namjestim eq na "u' ili "v" ali na digitalnom mi ide malo teze, pogotovo oni eq gdje imaju samo neki kruzici, tockici i brojevi Al na Tyrosu ima onaj prikaz sa trokutima pa se lakse moze pomjerati.
Kolega Rudiiii......na analognom najbolja postavka je na "Z"...nema joj premca... a I na digitalnom se lakse nasteluje...
tyros2 je offline   Reply With Quote
Star 05.03.2016, 18:31   #523
Sky Net
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 17.02.2015
Mjesto: Sarajevo
Postovi: 113
Downloads: 29
Uploads: 0
Rekao HVALA: 18
Zahvalili mu 17 puta u 17 Postova
Instrumenti: Yamaha Tyros 5-SOLD, Yamaha Montage 6, Trans Audio Sound Module/Workstation, Yamaha CS1X, Korg N364
Sky Net ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Sto me hoce, al me hoce. Bas me hoce.

Danas, kad sam exportovao sadrzaj iz YEM-a i ubacio pack u klavijaturu, desila mi se najblaze receno - katastrofa. I da se odmah ogradim od ''ljudskog faktora'', posto je sve isto kao i juce, kad je sve radilo.
U Tyrosu imam ukupno 12 packova. U nekima od njih su ''farbe'', u nekima drum setovi, negdje kombinovano, zavisi. Koristim aktivno 55 farbi, koje su u packovima, a kratice za njih su mi u jednom folderu na HDD-u, gdje su iznivelisane, sa dodijeljenim efektima, itd - znaci neke su iz packova, neke fabricke. Do danas, sve je funkcionisalo dobro. Medjutim, nakon danasnjeg importa cpi fajla, moj Tyros je dozivio totalnu amneziju. Kad sam upalio klavijaturu, i pritisnuo registraciju, umjesto mojih farbi docekale su me samo linije. Nijedan ritam ne radi kako treba, osim fabrickih. Dobro rade samo farbe iz tri packa, i fabricke. Ostalo - nista. Pravljeni ritmovi sviraju neke lijeve setove bubnja, umjesto glavnog stringsa na desnoj strani mi svira bubanj?! i tome slicno. Da napomenem - svi packovi su TU u klavijaturi, nema nijedan neucitan. Tyros je samo iz nekog razloga ''zaboravio'' put do njih, njihov raspored ili sta vec. Posto imam sacuvane PPF fajlove, probao sam reinstalirati YEM, i ponovo ubaciti packove, medjutim bez rezultata, nakon importa CPI fajla Tyros i dalje nema pojma gdje se sta nalazi (osim u tri packa od 12). Imam svirku za par sati, i ne mogu nositi klavijaturu. 10-tak glavnih farbi bih i mogao nastimati, ali ritmove koje ima preko stotinu ne mogu ni za 15 dana rada. Ima li neko ideju zasto se ovo desilo? Svi savjeti su dobrodosli, a ceka se i ''dobri duh'' Casper.
Sky Net je offline   Reply With Quote
Star 05.03.2016, 23:19   #524
tyros2
Odomaćeni član
 
Registrovan/a dana: 25.10.2005
Mjesto: USA
Godina: 53
Postovi: 617
Downloads: 930
Uploads: 15
Rekao HVALA: 162
Zahvalili mu 114 puta u 108 Postova
Instrumenti: Yamaha psr A-5000
tyros2 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Ok ovako

Devero sam isti problem I kod mene je bio ljudski factor.

pitanje za tebe:

Da li si uzimao drugi PC I samim tim drugi Yem u koji si nalodao PPF-ove

Da li si na PC-u u kojem stalno radis sejvao PPF-ove a zatim izbrisao sve iz YEM-a a potom ih sve nalodao. pojedinacno opet u YEM?

A sad odgovor na tvoj problem koji se je takodje meni desio:


Packovi (PPF) su ti iz nekog razloga u YEM-u zamjenili mjesta.Znaci oni uvjek moraku biti na istim pozicijama.
NPR:
001-Drum pack
002-solo pack
003-Salgija Behaderova pack

itd...

Uzmi predhodni CPI pack I ubaci u klavijaturu,onaj koji je radio (Nadam se da ih imas sejvane negdje u PC ili USB).
Kad ubacis CPI koji je radio kako treba ,onda provjeri u klavijaturi na kojem je mjestu bio taj pack.Svaka Solo boja treba da pokazuje koji broj je pack.
Kad pronadjes po kojem su redoslijedu a ti onda poredaj u YEM-u tako isto.

VAZNO:u slucaju da ti je praznina izmedju packova npr:Huso Pack -003 pa zatiim Davor pack 008,u tom slucaju u praznine moras kreirati "NEW PACK-ove",koje posle zavrsetka ubacivanja SVIH TVOJIH PPF-ova mozes da izbrises.

Jos vaznije:Nikad,ama bas nikad ne brisati predhodne CPI packove,nego ih uvjek drzati sejvane negdje u uglu .Nikad se nezna kad mogu zatrebati bas kao I PPF packovi.

Puno srece I sto manje nerviranja zelim.

Pozdrav!

Promijenjeno od tyros2 (05.03.2016 u 23:22 sati)
tyros2 je offline   Reply With Quote
Star 06.03.2016, 00:26   #525
Sky Net
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 17.02.2015
Mjesto: Sarajevo
Postovi: 113
Downloads: 29
Uploads: 0
Rekao HVALA: 18
Zahvalili mu 17 puta u 17 Postova
Instrumenti: Yamaha Tyros 5-SOLD, Yamaha Montage 6, Trans Audio Sound Module/Workstation, Yamaha CS1X, Korg N364
Sky Net ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard Yamaha Tyros 5

Hvala drugar. Nista nije mijenjano apsolutno, isti PC, sve isto. Dva packa su nanovo ubacena, greskom sam iz njih izbrisao nesto, pa sam reimportovao ppf bekape. Cpi nazalost, nemam. Prilikom ubacivanja ppf u YEM, packovi se sami ubacuju na svoja mjesta, tj idu po abecednom redu. Ocigledno je da su packovi ispreturani, ali nema nikakvog razloga, bar ga ja ne vidim. Kad ubacim novi pack u YEM, on se postavlja po abecednom redu, a ne po redu kom je ubacen.


Sent from my iPhone 6S using Tapatalk
__________________

Promijenjeno od Sky Net (06.03.2016 u 00:31 sati)
Sky Net je offline   Reply With Quote
Star 06.03.2016, 02:44   #526
tyros2
Odomaćeni član
 
Registrovan/a dana: 25.10.2005
Mjesto: USA
Godina: 53
Postovi: 617
Downloads: 930
Uploads: 15
Rekao HVALA: 162
Zahvalili mu 114 puta u 108 Postova
Instrumenti: Yamaha psr A-5000
tyros2 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Abecedni red je samo vizualno.
Markiraj neki pack u YEM-u I idi ma EDIT program change.

Tamo ce ti pokazati koji je : BANK SELECT LSB. Prvo ce ti stojati npr 006 pa ime banka.

Tako su svi poredani .

Te sto si reimpontovao,da li ti oni daju problem. Oni su automatski otisli na kraj redoslijeda a prije nisu bili.

Provjeri to.
Garantujem da ti je nekako doslo do promjene u Bank LSB.

pozdrav
tyros2 je offline   Reply With Quote
Star 06.03.2016, 14:01   #527
Sky Net
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 17.02.2015
Mjesto: Sarajevo
Postovi: 113
Downloads: 29
Uploads: 0
Rekao HVALA: 18
Zahvalili mu 17 puta u 17 Postova
Instrumenti: Yamaha Tyros 5-SOLD, Yamaha Montage 6, Trans Audio Sound Module/Workstation, Yamaha CS1X, Korg N364
Sky Net ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Druze @tyros2, hvala ti gdje cuo i gdje ne cuo. Maloprije sam konacno uspio, nakon vise od 10 pokusaja da ovo dovedem u red. Tacno, bile su u pitanju LSB memorizacije, ali Yem nije ispreturao na nacin kako si ti rekao, tj nije pomjerio packove koje sam reimportovao, nego je napravio haos u sredini, po nekom svom nacelu, okacicu kasnije slike da vidis. Odoh se sad zakovati, nisam oka sklopio. Ako te put nanese kroz Bih, imas janje


Sent from my iPhone 6S using Tapatalk
__________________
Sky Net je offline   Reply With Quote
Star 06.03.2016, 15:19   #528
tyros2
Odomaćeni član
 
Registrovan/a dana: 25.10.2005
Mjesto: USA
Godina: 53
Postovi: 617
Downloads: 930
Uploads: 15
Rekao HVALA: 162
Zahvalili mu 114 puta u 108 Postova
Instrumenti: Yamaha psr A-5000
tyros2 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Takvog te volim!!!!

A sada evo nekoliko savjeta da se izbjegnu ovakvi problem:

Ako si poslozio sve ,,,sada u te PPF ubaci pojedinacno registracije,one koje rade sa odredjenim PPF-om.Tako isto ritmove I multipadove.
Znam da neradis na ovakav nacin,neradim ni ja ali je ovo dobro u slucaju nezeljenih posljedica kao npr sto su ti se dogodile paar sati prije svirke.

Na ovakav nacin gdje god da nalodas PPF registracije I ritmovi ce raditi sa istim.

Nikad NE BRISATI stare CPI fajlove.Svaki novi sejvati pod NOVIM imenom.Ja ih sejvam sa imenom Datuma ,npr: 04-15-2015.Na ovaj nacin ces uvjek znati koji je noviji.

A sada za Janje:
Kada sam ja imao ovaj problem upravo Casper mi je pomogao pa smo zajednickim zahvatima otklonili,stoga bio bi red da mu makar pripadne jedna plecka...

Drago mi je da smo to sve sredili.

Pozdrav
tyros2 je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio tyros2 za ovaj koristan post:
casper (06.03.2016)
Star 07.03.2016, 15:20   #529
smuchac
Odomaćeni član
 
smuchac's Avatar
 
Registrovan/a dana: 12.06.2011
Mjesto: Korčula
Godina: 37
Postovi: 785
Downloads: 318
Uploads: 5
Rekao HVALA: 101
Zahvalili mu 145 puta u 140 Postova
Instrumenti: PSR S910,MOXF 6,PSR SX900
Interesi: Računala i glazba
smuchac ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Casper ce od svakoga dobit yanje samo ne od sky neta.

Poslano sa mog GT-I9505 koristeći Tapatalk
smuchac je offline   Reply With Quote
Star 07.03.2016, 17:45   #530
Sky Net
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 17.02.2015
Mjesto: Sarajevo
Postovi: 113
Downloads: 29
Uploads: 0
Rekao HVALA: 18
Zahvalili mu 17 puta u 17 Postova
Instrumenti: Yamaha Tyros 5-SOLD, Yamaha Montage 6, Trans Audio Sound Module/Workstation, Yamaha CS1X, Korg N364
Sky Net ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Ipak mi je malo vise trebalo da se resetujem kako sam i obecao, evo i vizuelnog prikaza problema.



Packovi koje sam reinportovao su pod nazivima Harm pack i T5 Cubase.
Ovako treba da stoje po pravilu:



Eh sad, zasto je YEM, na istom racunaru, na istom sistemu, ovako pobrljavio, to vjerovatno ne bi znali ni oni koji su ga napravili. U svakom slucaju, jos jednom moram zahvaliti kolegi @tyros2, na objasnjenju.

Sto se tice kolege caspera, moze i but i plecka, nije problem. Nemam ja nista protiv njega, naprotiv, covjek je znalac i voljan da pomogne. Ono sa cim ja IMAM problem, jeste tvrdoglavost kod ljudi, i manjak objektivnosti.

Kada smo imali debatu o YEM-ovoj sakatosti (moja verzija) i njegovoj superiornosti (casperova verzija), otisao sam dotle da cak kontaktiram ljude u Beogradu, koji o pravljenju materijala znaju ipak malo vise od nas ''obicnih korisnika''. Da citiram odgovor:
''Semplovi se moraju producirati pre importovanja, a onda na EQ samo malo doraditi generalno ako je potrebno. Nažalost, tako je još od Tyros 2.

YEM se čekao dugo, prvo je mogao samo da importuje ekspanzije i UVI sa T3 i T4, a posle dugo vremena su dali i opciju da se može editovati i semplovati, pa i ovako polovično. Ipak, klavijatura je kompleksan instrument i potrebno je da korisnik ima punu kontrolu nad svim opcijama, a ne da mu proizvođač zaključava određene delove i pravi mu ograničenja.'' Kraj citata.

Dakle, ovdje niko nije ni lud ni glup. YEM je editor - bazni editor (koji cak skoro pola godine nije ni postojao kad je T5 izasao, iako nema editora u klavijaturi, bravo Yamaha). Kao sto je navedeno, i o cemu ja trubim vec koliko postova, sav ozbiljan posao oko semplova se mora odraditi PRIJE YEM-a, JER U NJEMU TE OPCIJE NE POSTOJE, niti je on izdaleka dovoljan, za nekoga ko hoce da radi detaljno. Da ne govorim o tome ako na svirci treba nesto da se prestima, to je bukvalno misija nemoguce. Ali T5 je tako koncipiran, i tu se ne moze nista. Tako da moj kolega @casper, mnogo si mi drag, i mnogo te cijenim, samo u ovom slucaju, debelo nisi u pravu po pitanju YEM-a.

Dalje, kad mi se ovo poremetilo u YEM-u, i kad mi je kolega @tyros2 dao smjernice, preko teamviewera sam pustio na svoj racunar kolegu koji nije muzicar, ali je zato informaticar. Trebalo mu je oko minut da shvati o cemu se radi, i postavio mi je dva pitanja.
Da li ppf fajl sadrzi svoj redni broj?
Da li prilikom pravljenja cpi fajla, YEM napravi LSB listu?
Nazalost, niti jedno, niti drugo. Jos kad sam mu objasnio kakva je to koncepcija covjek je rekao ovako - ''kad su tako napredni, za te pare mogla ti je uz klavijaturu doci i lemilica da lemis po maticnoj ploci kad nesto hoces da promijenis ili ubacis, brze bi islo''. Ironicno, zar ne..

Ja mozda ljudima ovdje koji ovo citaju djelujem kao neki mrgud koji se nameracio na Yamahu i gundja gdje stigne i kako stigne. Ja jedino imam *uda da iznesem stvari koje su cinjenice, da predstavim i drugu stranu medalje. Yamahini aranzeri kasne bar jednu deceniju za Korg-om i Roland-om po pitanju operativnosti i manipulacije sample materijala. Sa T5 i YEM-om, otisli su unazad bar jos pet godina po pitanju prakticnosti i operativnosti. Cinjenica da na T5 ne postoji mogucnost da se smanji niti jedan element bubnja, a da za to ne treba racunar, ne ide nikako uz instrument ovakve ''cjenovne'' klase. Hajde i to mogu provariti, sto kaze kolega @tyros2, od 10 setova ce raditi jedan, iako je i to najblaze receno apsurd. A to da se materijal mora obradjivati ''negdje prije'', pa onda ubaciti u YEM i poredati, jer u YEM-u ne postoje opcije, je jedan od najvecih pokazatelja koliko je taj softver ''napredan''. Drage moje kolege, i kad vam neko da kompletan set bubnja, sempl po sempl, ako vam se nekim slucajem nesto ne dopada ili zelite da promijenite na tomovima, fusu, crash cineli, ako ne baratate nekim od softverskih programa moci cete jedino mahati usima, jerbo, Yamaha smatra da je materijal koji hocete da slozite perfektan, i nista tu ne mora da se dira. A posto ste primorani da posjedujete racunar, mozete usput zavrsili i skolu produkcije, Pro tools ili Cubase, nista je to za vas. Idiotizam i Yamahin nemar na nivou, i zaista u tome briljiraju. Sto se mene tice, za obicne ljude, muzicare je YEM je samo jedno nuzno zlo, i nista vise.

T5 je odlican za one koji ce svoj prijasnji materijal ubaciti i svirati, eventualno napraviti male izmjene. Kada sam se raspitivao o T5 i samom YEM-u, ocekivao sam od YEM-a da bude pravi, ozbiljan program, u kome se moze raditi sta se pozeli. To je neko logicno razmisljanje, kad je vec u pitanju rad na racunaru, ocekuje se mnogo, nema limitacija, otvorene mogucnosti, opcije koje prije nisu bile moguce i tome slicno. Cak i to sto nije izasao kad i klavijatura, me navelo da pomislim da prave editor, pa imaju pune ruke posla. Mislim, pravi editor (vlasnici Korg-a i Roland-a znaju sta je to). A ispostavilo se, ukljucujuci i verziju 2.3.2, da je to produzena ruka editora iz T4, sa mogucnosti 8 layera ovaj put. Programcic u koji se slazu semplovi, i ubacuju i klavijaturu, uz neke blage korekcije. I tu prica zavrsava. Jos sam po svojoj nesreci u medjuvremenu bio u posjedu PSR9000 PRO, i radeci i svirajuci na njemu uvidio kolika je Yamahina stagnacija u odnosu na T5, a za razmak 15 godina. Operativno, zvucno, u svakom smislu. Ovim nacinom rada, i ovom politikom, ovim cijenama, predvidjam Yamahi Roland-ovu sudbinu aranzera, koju svi znamo kakva je bila. Bar na ovim prostorima. Ljudi traze mnogo, za ne previse novca. U tim uslovima, ovako koncipiran T5 nema sta da trazi, sto se i vidi po prodanom broju u odnosu na prosle modele. T6 ce morati da bude bukvalno CUDO. A sta ce Yamaha odluciti da ne/stavi u njega, to ce vrijeme pokazati.

T5 ce ostati kod mene jos neko vrijeme, a da cu pruziti priliku i nekim drugim brendovima, to svakako. Eto, pravo se raspisah, kao za magistarski, al tako je to kad se ima vremena, a rucak se sprema Veliki pozdrav @casper i @tyros2, i svim ostalim kolegama. I jos jednom, veliko hvala.
Sky Net je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 13:42


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije