Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Ostalo > Sampleri

Sampleri Hardwareski sampleri bez dirki

Tema zaključana
 
Alati tema Display Modes
Star 28.08.2012, 12:40   #11
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Sve spremno.
tranzit je offline  
Star 28.08.2012, 13:54   #12
daliborkorg
Vredan član društva
 
daliborkorg's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.08.2007
Mjesto: Babušnica
Godina: 41
Postovi: 217
Downloads: 2705
Uploads: 14
Rekao HVALA: 21
Zahvalili mu 12 puta u 12 Postova
Instrumenti: Svašta nešto...
daliborkorg befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Jel' izrada pri kraju ili se tek planira? Moze li neko detaljnije objasnjenje o cemu se raadi?
daliborkorg je offline  
Star 28.08.2012, 15:24   #13
Vaxter
Godfather
 
Vaxter's Avatar
 
Registrovan/a dana: 25.12.2004
Mjesto: Šimanovci
Postovi: 3.815
Downloads: 1057
Uploads: 560
Rekao HVALA: 7
Zahvalili mu 273 puta u 211 Postova
Instrumenti: Yamaha PSR 9000
Interesi: Mnogo toga, i naravno muzika koja je uglavnom hobi
Vaxter befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Vaxter pošalji poruku preko ICQ messengera Vaxter pošalji poruku preko MSN messengera Vaxter pošalji poruku preko Yahoo! messengera Vaxter pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Izrada je gotova.
Prodaja kreće uskoro, kao i mnogi noviteti na YU-MIDI.org!
Uskoro više detalja i možda neka prezentacija.
__________________
I'm gonna make him an offer he can't refuse.
Vaxter je offline  
Star 28.08.2012, 17:20   #14
dekiciric
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 16.04.2009
Mjesto: Bela Palanka
Postovi: 197
Downloads: 1166
Uploads: 10
Rekao HVALA: 4
Zahvalili mu 14 puta u 13 Postova
Instrumenti: Ketron Audya 5, Yamaha Motif XS6, Yamaha Montage 6, Korg T3, Korg Prophecy
Interesi: Muzika, pravo.
dekiciric befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Neka prezentacija?Juzisound je izbacio oko 160 video klipova sa raznoraznim prezentacijama,sto me je uverilo da se radi o izuzetnom sempleru ako imamo u vidu njegovu nisku cenu.Ne sumnjam u vas rad,ali ocekujem bar 20-ak klipova na osnovu kojih bih se odlucio za kupovinu vaseg uredjaja.
dekiciric je offline  
Star 28.08.2012, 20:24   #15
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Bice i clipova i audio demoa, dovoljno da se prikaze i shvati o cemu se radi kod "Trans Audio" instrumenata. Ako je za tebe Juzisound "izuzetan sampler" onda si propustio dosta u posljednjih desetak i nesto vise godina. Sve sto se u tim silnim clipovima moze cuti su, sa malim izuzecima, uglavnom "zujalice", zvizdaljke" i "prdaljke". Soundom, funkcijama i izgledom, me neodoljivo podsjeca na romplere iz ranih 80-tih. Koliko para, toliko muzike. Za sasvim povrsnu informaciju, nas Yu-Midi Trans Audio postoji u nekoliko modela, koji svi baziraju na preko 80 GB samplova studijskog kvaliteta a razlikuju se u pogledu namjene, pa samim tim i u hardveru. Postoji "Trans Audio S" (sampler i to u verzijama 1 i 2); "Trans Audio DM" (digital mikser sa 8 pa cak do 52 kanala); "Trans Audio SDM" (sampler i digital mikser) i "Trans Audio W" (workstation, koji obuhvata sampler, digital mikser, recorder i aranzer). Da ne duzim, sve ostalo, kako je Vaxter vec napisao, sa svim ostalim detaljima i specifikacijama, kada se pojavi informativni i prezentacioni materijal u yu-midi shopu i nema potrebe sada nasiroko i nadugacko diskutovati o svemu tome.

Promijenjeno od tranzit (28.08.2012 u 20:25 sati)
tranzit je offline  
Star 28.08.2012, 21:09   #16
dekiciric
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 16.04.2009
Mjesto: Bela Palanka
Postovi: 197
Downloads: 1166
Uploads: 10
Rekao HVALA: 4
Zahvalili mu 14 puta u 13 Postova
Instrumenti: Ketron Audya 5, Yamaha Motif XS6, Yamaha Montage 6, Korg T3, Korg Prophecy
Interesi: Muzika, pravo.
dekiciric befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Pa ok,iskreno jedva cekam da cujem i vidimTrans Audio S,verujem da je rec o strava uredjaju,sto se tice Juzisounda,nakon ''izuzetnog semplera'' sam napisao da to mislim imajuci u vidu njegovu nisku cenu,zatim funkcije kojima raspolaze za svega 310 evra (Mp3 player,skenirane terce,nekoliko razlicitih vrsta portamenta itd.) takodje idu u prilog tome.Postoji na njihovom sajtu biblioteka zvukova koji idu uz sempler,tu se moze cuti mnogo vise od ''prdaljki'',''zujalica'' i sl.Verujem da je vas uredjaj mnogo bolje osmisljen i uradjen,samo sam izneo misljenje s obzirom na cenu i prakticnost..
dekiciric je offline  
Star 28.08.2012, 21:31   #17
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Hahaha... naravno da ima i drugih sounda, to sam ja samo malo slikovito prikazao vecinu sounda na Juzisoundu ali sve je to u kvalitetu samplera iz onih 80-tih godina jer se stedjelo na svemu sto se ustedjeti moze a to se direktno odrazi na kvalitet sounda. Ako se cijena uzme u obzir, to je ono sto se maksimalno moze dobiti za taj novac. Kvalitetan sound se ne moze dobiti za male pare niti malim performansama. Ljudi daju po nekoliko hiljada eura za top instrumente a i u poredjenju sa njima je Trans Audio jedna sasvim druga liga, pocevsi od sounda pa do funkcija i kontrola. Saznaces i cuces na vrijeme sve sto treba, a onda ces i sam da shvatis o cemu sam ovdje pisao.
tranzit je offline  
Star 28.08.2012, 21:38   #18
Vex
Odomaćeni član
 
Vex's Avatar
 
Registrovan/a dana: 05.10.2007
Postovi: 791
Downloads: 900
Uploads: 10
Rekao HVALA: 42
Zahvalili mu 156 puta u 139 Postova
Instrumenti: Korg Pa4x 76
Vex ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Ja ne cuh bolje "prdaljke" ni na jednoj sempler klavijaturi nego na toj bugarskoj kutiji od 300e... mada je u tim prezentacijama koriscen breath controller ,mada ovde nije ...snimak je kamerom,ali se cuje (mada je negde sviran previsoko ,pa se cuje kao da je violina,a ne sax ),tako da,Tranzit,ako imas neki snimak gde sax bolje radi ,a da to nije Vst,stvarno bih voleo da cujem ,da promenim misljenje... A naravno,radujem se izlasku Yu-midi proizvoda,ako se to meni bude dopalo ,sigurno cu vas podrzati tako sto cu kupiti neki od proizvoda


click here to watch the video
You need to upgrade your Flash Player

Nikolai Ivanov - Sax GOGO.wmv
You need to upgrade your Flash Player
__________________
https://soundcloud.com/vexmunja
Vex je offline  
Star 28.08.2012, 22:54   #19
dekiciric
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 16.04.2009
Mjesto: Bela Palanka
Postovi: 197
Downloads: 1166
Uploads: 10
Rekao HVALA: 4
Zahvalili mu 14 puta u 13 Postova
Instrumenti: Ketron Audya 5, Yamaha Motif XS6, Yamaha Montage 6, Korg T3, Korg Prophecy
Interesi: Muzika, pravo.
dekiciric befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Gospodine Tranzit,mislim da niste u pravu kada kazete da se kvalitetan sound ne moze dobiti za male pare,ne bih da idem u krajnost,ali pojedini muzicari svetskog kalibra jos uvek koriste starije,proverene modele instrumenata koji nikada nece izgubiti na kvalitetu,uprkos tome sto se konstantno pojavljuju noviji tipovi instrumenata.A ako je Trans Audio u odnosu na te top instrumente druga liga (pretpostavljam da ste pod time mislili jaca liga),onda ce njegova cena verovatno biti treca liga.Ovde je ipak rec o spravici od 300 eura koja za taj novac mislim da nudi i vise nego dosta opcija.
dekiciric je offline  
Star 29.08.2012, 01:05   #20
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

@dekiciric
Ocigledno da se ne razumijemo, mada sam bio u jednom od postova vrlo konkretan i napisao, koliko para toliko muzike... ama izgleda da to nisi procitao. Soundi sa Juzisounda su taman toliko dobri kolika je i cijena uredjaja i tu nema sta da se doda. Trans Audio je visoka liga ali zacudices se kada budu objavljene i cijene. One nece biti "treca liga" ali ako bas mislis i nadas se da za par stotina dobijes top sound... e to bih volio i ja i bilo bi fantasticno ali... nema nigdje. Muzicari "svjetskog kalibra" koriste i vrlo stare instrumente ali ne one koji se baziraju na samplingu vec iskljucivo vintage synhesizere kojima je osnova cista sinteza i koji su neponovljivi (razni Moogovi, Soline, itd...) a pored toga i nekoliko legendarnih modela Hammond orgulja. To sve nema ni najmanje veze sa samplingom. Nikome od tih svjetskih muzicara nece pasti na pamet da danas koristi nekakav AKAI S1000 ili Roland S50 ili S770 i slicne. Juzisound je sampler, dakle na bazi cistog samplinga a tu je on sa svim onim sto se cuje sa njega, tek u djecijim pelenama pa cak i za tih 300 eura. Treba poznavati materiju o kojoj diskutujemo.


@Vex
Ima mnoooogo boljih prdaljki nego sto su one sa Juzisounda, samo ih izgleda nisi cuo. E sad, ako si ti pobornik takvog sounda, to je vec stvar ukusa i tu se ne da nista uraditi. Pominjes taj Breath kontroler. Da ti pravo kazem, vrlo mi smijesno izgledaju svi ti video clipovi sa glavatim muzicarima kojima je ta glava jos veca posto iz petnih zila duvaju u one "duvaljke". Zamisli samo sebe na bini u toj situaciji...... a jos i ako treba da pjevas uz svirku e... do qrz.. Trans Audio ima sasvim druge real time midi kontrolere koji uopste nisu smijesni, cak su vrlo ozbiljni. Nego, ti napomenu nesto u smislu a da nije VST sampler... ? Sta je jedan VST sampler, nista drugo nego sampler koji radi na bazi CPUa kompjutera, radne memorije i medijuma za pohranjivanje podataka. Na potpuno istom principu radi i Juzisound samo sto je to kod njega sve to minijaturno i slabasno. Bio si u zabludi ako si mislio da je nesto drugo u pitanju. Juzisound nije nikakav synthesizer ili virtual modeling midi modul, on je samo obican mali sampler koji radi na istim osnovama kao i bilo koji drugi. Opet da ponovim, badava diskusija, nego kad se sve to pojavi i demonstrira onda cemo nadugacko i nasiroko, ovako se samo puca u prazno i to corcima. Nastavicemo kad za to dodje pravo vrijeme jer da sada iznosim detaljne specifikacije Trans Audia, mislim da bi kao prvo, zvucalo pomalo nevjerovatno a kao drugo, cifre mnogima ne govore nista ili vrlo malo, tako da nema potrebe za svim tim.

Promijenjeno od tranzit (29.08.2012 u 01:06 sati)
tranzit je offline  
Tema zaključana

Favoriti

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 23:44


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije