Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Razglasi i ozvučenja > Mikrofoni

Mikrofoni Mesto za one koji vole da pevaju ;)

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 28.11.2017, 20:44   #1
nikolakoki1986
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 28.11.2017
Postovi: 3
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
nikolakoki1986 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard Problem sa Qlxd4/beta58

Kolege hitno mi treba savet!
Radi se o Shure Qlxd4/beta 58 pevao sam ga tocno 2 godine.
Pre neki dan na nastup je otkazao.
Mikrofon nije mi pao ni jedan put.
Radi se o defekt sto 2-3 sekunde ima ton,nakon toga 2-3 sekunde izgubi ton nacisto-kao da je mrtav.
Molim vas za savet.
Hitnoo
Ako neko zna o sta se radi evo i moj meil
pa neka pise

xxxxxx

evo i moj broj ako nemo zna da mi pise ja viberu
xxxxxxxxxxxxxxx

Promijenjeno od casper (28.11.2017 u 21:22 sati)
nikolakoki1986 je offline   Reply With Quote
Star 28.11.2017, 21:09   #2
Milan$
Stvarno kod kuće
 
Milan$'s Avatar
 
Registrovan/a dana: 02.04.2009
Postovi: 1.422
Downloads: 6415
Uploads: 2
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 89 puta u 83 Postova
Instrumenti: Pa5x
Milan$ befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Milan$ pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

klasicna boljka za mnooogo novih primeraka iz QLX serije....baci pogled na frekfenciju, ako je preko 650-650 mx pravice problem, jer se navodono poklapaju frekfencije sa nekim obliznjim tornjevima koji emituju 4g mrezu, i onda dolazi do prekida u signalu...o tome imas ponesto pisano i postranim forumima, citao sam, ali sam kokretno ovu pricu cuo od nasih ljudi i nekoliko prepordavaca shure mikrofona...Elem kazu da je u inostranstvu gde je 4g mreza vec prilicno razvijena i raspostranjena, Shure zbog ovog problema, prekinuo proizvodnju i povukao iz prodaje mikrofone sa tom frekfencijom oko 900 mhz koja najvise pravi probleme, pa ih jedino jos ovde uvaljuju kod nas na brdovitom Balkanu, jer kao i obicno kaskamo za celim svetom, kao i ta pokrivenost 4g mrezom, pa taj mikrofon sa tom frekfencijom cas radi dobbro cas ne, tj, ima prekide u signalu...Elem tvoj mikrofon je savrseno ispravan, samo mu podneblje ne odgovara...Recimo u Juznoj Africi sigurno ne bi imao problema Elem, mozda sam se ja ovde izlupao, ali to je prica koju sam delicmicno procitao na jednom stranom forumu, a delimicno cuo od vise ljudi ovde, pa samo da prenesem...Pozzz
Milan$ je offline   Reply With Quote
Star 28.11.2017, 21:18   #3
nikolakoki1986
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 28.11.2017
Postovi: 3
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
nikolakoki1986 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Hvala ti druze na odgovor.
Mada ipak mislim deka je neki hardver u pitanje.
Gde da ga probam sad isto prekida kako da je tempiran 3 sekunde ima signal pa skroz snema audio pa pak krene signal pa opet nestane.
Ako ovo ne resim nikad vise necu da uzmem shure mikrofon.
Razacarao sam se katastrofa.
Dodato:
Inaku mikrofon radi na 710-780 mhz frekfenciju

Promijenjeno od nikolakoki1986 (28.11.2017 u 21:22 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
nikolakoki1986 je offline   Reply With Quote
Star 28.11.2017, 23:26   #4
nikadvisekorg
AJ LAV KORG
 
nikadvisekorg's Avatar
 
Registrovan/a dana: 09.12.2009
Mjesto: Srbija
Godina: 41
Postovi: 1.344
Downloads: 940
Uploads: 3
Rekao HVALA: 288
Zahvalili mu 179 puta u 165 Postova
Instrumenti: korg pa3x
nikadvisekorg ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Na kojoj frekvenciji radiš? Jesi siguran da nije problem koji imaju svi sa frekvencijama 4g i dvbt2 signalima.... telenor provereno ima bazne stanice oko 800mhz....
Edit: sad sam video i ostale postove..... to se uglavnom dešava sa mikrofonima koji su kupljeni od preprodavaca malo jeftinije jer su uvezeni na crno u našu zemlju i nisu za naše područje baš zbog tih problema sa frekvencijama.
Ja sam uvek da se uštedi ali sad su mnogi kolege zbog uštede od 100-200e u istoj situaciji i imaju problem sa tim.
Ponavljam najviše problema pravi telenor jer i dalje ima bazne stanice oko 800mhz. A tu je i digitalna televizija od 500-800 mhz.
Послато са SM-J510FN уз помоћ Тапатока
__________________
Citat:
Originalno postovano od ado_rado Pokaži Post
To je najvjerovatnije napon struje a to se cesto desava sa klavijaturama kada sviramo po tezgama gdje je varijacija struje ne stabilna!
Citat:
Originalno postovano od tranzit Pokaži Post
Sinovac, da tebi neko toliko puta gurne i izvadi i ti bi prozujao.
Citat:
Originalno postovano od caka012 Pokaži Post
Najgore je kad sviras akusticnu svirku, a neki gost donese daire. Pravilo je da je zelja za dairama medju gostima obavezno obrnuto proporcionalna smislu za ritam i da se za pomenuti instrument ceo boziji dan otimaju samo oni koji nemaju veze sa ritmom.

Promijenjeno od nikadvisekorg (28.11.2017 u 23:31 sati)
nikadvisekorg je offline   Reply With Quote
Star 29.11.2017, 10:07   #5
mirandess
Odomaćeni član
 
mirandess's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.09.2010
Mjesto: Mostar
Postovi: 682
Downloads: 677
Uploads: 7
Rekao HVALA: 117
Zahvalili mu 103 puta u 95 Postova
Instrumenti: Korg PA4x, Amati Clarinet b. Casio Ctk 531, Nord Electro 6D, Musicman Luke3 :)
Interesi: Sviranje
mirandess befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
mirandess pošalji poruku preko Yahoo! messengera mirandess pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Nisi jedini, kolega moj iz benda (pjevac) je imao glxd i betu 58a ono sa onim baterijama sto se mogu puniti u resiveru... Ista stvar, krene prekidati, ali ono na sekundu izgubi signal i dodje... To nam se dogadjalo u svadbenom salonu koji iznad krova je nasut zemljom i fakticki je trava na krovu (ono lafo dekoracije sta li vec), u restoranima slicnim koji imaju po metar debljine zida radi zvucne izolacije, u svemu tome predpostavljam da je ometao i wi fi signal i signal mobitela ili pak ako su dva ista rutera glxd blizu jedan drugog(smijesno ali istinito)... Slao je resiver u artist u BL, odradili su mu update softwarea, za cudo, mikrofon nije prekidao, proslo 2-3 mjeseca opet isto... Na kraju ga je prodao i kupio ovaj kao kod tebe i sad nema nikakvih problema, probaj restartirati postavke na njemu, pazi da ne ide u crveno i mislim da neces imat nikakvih problema... Ili je i shure postao kao ova kucna tehnika, 2 godine i rikavela...
__________________
Tko svira notalno, propao je totalno
mirandess je offline   Reply With Quote
Star 29.11.2017, 10:20   #6
nikolakoki1986
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 28.11.2017
Postovi: 3
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
nikolakoki1986 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

sve je isprobano druze.
probao sam sa softver resetirao bazu menjao frekfencije ali uzalud nista se ne menja.
Ostalo je samo da se pogleda unutra da ne ima neki kvar.
Mislim da je hardverski.
Drugo nema sta da bude.
Hvala ti ipak druze na savjet.
nikolakoki1986 je offline   Reply With Quote
Star 30.11.2017, 20:57   #7
splendid
Ovaj baš voli da kuca
 
Registrovan/a dana: 26.09.2008
Mjesto: Novi Sad
Godina: 45
Postovi: 330
Downloads: 41
Uploads: 0
Rekao HVALA: 31
Zahvalili mu 58 puta u 56 Postova
Instrumenti: Korg pa4, Guerrini superior 2
Interesi: Auto - moto - karting sport i još jedno brdo stvari..... :)
splendid befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Qlxd je digitalna baza...probaj negde da mu odredis auto trazenje slobodne frekvencije...to se desavalo na glxd pa kad mu se odabere opcija auto onda nema problema sa prekidima... znaci probaj negde u meniju da mu podesis na AUTO trazenjenslobodnih frekvencija

Sent from my SM-G920F using Tapatalk
Dodato:
Ili mu sam zadaj da nadje slobodnu frekvenciju i posle toga sinhronizujes mikrofon odnosno rucku...pogledaj na youtube ima objasnjeno

Sent from my SM-G920F using Tapatalk

Promijenjeno od splendid (30.11.2017 u 21:00 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
splendid je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio splendid za ovaj koristan post:
nikadvisekorg (30.11.2017)
Star 07.09.2021, 19:21   #8
Saša Cvijanović
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 07.09.2021
Postovi: 1
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
Saša Cvijanović ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Moze li mi neko reci,posto se i meni isto desava sa shure sm 58 t2 a on redi na 182 000 mhz.i pre 20 godina sam ga kupio,ali radi savrseno.u zadnje vreme imam isti problem😁
Saša Cvijanović je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 01:09


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije