Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Prateća oprema > Harmonizeri

Harmonizeri Da zvučite kao hor...

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 04.09.2019, 11:58   #1
sstipa
Vredan član društva
 
sstipa's Avatar
 
Registrovan/a dana: 13.04.2010
Mjesto: Sremska Mitrovica
Postovi: 161
Downloads: 355
Uploads: 4
Rekao HVALA: 22
Zahvalili mu 20 puta u 17 Postova
Instrumenti: Korg Pa 900 , Harmonika- Paolo Soprani
sstipa befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
sstipa pošalji poruku preko Yahoo! messengera
Standard

Pozdrav svim clanovima grupe
Evo da se ukljucim u ovu nedoumicu i pokusam pomoci
Pre mnogo godina sam mucio iste muke kao i ti pa tako da mi je sve to sto si napisao veoma poznato i sve sam to prosao licno i pricam sa licnim iskustvom
To sto ti tražiš od vokalista mozes da resias sa malo starijim modelom Digitek live 2 ima gitar line ulaz i slobodno uključuju iz klavijature u njega i prati sve kako treba gornju i donju tercu ima komprrsor i hal od efekta i solidno radi lak za upotrebu
Druga isprobana varijanta i sa kojom ja radim je Helicon live tuch 1 ima gitar ulaz kao i digitek al ima i aux line ulaz koji je za sad po meni najbolji ukljucim klavijaturu i radi sta hoces na njoj pn sve prepozna i daje tacno terce lepse prirodnije od digitek a i jos gomilu banaka dupli efekat i sto sta al je i skuplji
E sad na tebi je izbor ali rade oba provereno pa ako se nesto detaljnije zatreba objasniti tu sam, ali to ti je resenje
sstipa je offline   Reply With Quote
Star 04.09.2019, 23:07   #2
psr
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 27.02.2019
Postovi: 172
Downloads: 269
Uploads: 0
Rekao HVALA: 17
Zahvalili mu 2 puta u 2 Postova
psr ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

I mislio sam da uzmem Touch reko na klavijaturu ga stavis pa je lakse i preglednije a jos ako moze to tako da on prepozna sa klavijature to bi bio spas. Ja po nekad i midi koristim, sa smanjenim solo trakama ali kompletan ritam midi pa ne znam da li to moze da prepozna a ako moze taj uzimam. Ti znas posto ga koristis da li to moze tako. Ovde u Nemackoj neki roland svi hvale jer on kao prepoznaje glas iz mikrofona i po tome prati ali iz klavijature je takodje dovoljno da moze, meni bar.

Promijenjeno od psr (04.09.2019 u 23:09 sati)
psr je offline   Reply With Quote
Star 05.09.2019, 12:44   #3
sstipa
Vredan član društva
 
sstipa's Avatar
 
Registrovan/a dana: 13.04.2010
Mjesto: Sremska Mitrovica
Postovi: 161
Downloads: 355
Uploads: 4
Rekao HVALA: 22
Zahvalili mu 20 puta u 17 Postova
Instrumenti: Korg Pa 900 , Harmonika- Paolo Soprani
sstipa befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
sstipa pošalji poruku preko Yahoo! messengera
Standard

Naravno da mogu oba pomenuta modela samo sto je Helicon tach vokal procesor i bas mnogo precizniji i daje dosta mogucnosti i preseta i dva erekta a Digitec je klasičan harmonizer dosta jednostavniji i jeftiniji
Sve je stvar licnog izbora i budzeta
Znaci pominjem Digitek vl2 live i TC helicon tach live 1 moze i tach 2
Sve licno isprobano i koristeno o cemu si pisao da ti treba za svirku i midije

Promijenjeno od Dell (06.09.2019 u 09:16 sati)
sstipa je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio sstipa za ovaj koristan post:
psr (05.09.2019)
Star 25.08.2019, 16:15   #4
Tihotyros
Vredan član društva
 
Tihotyros's Avatar
 
Registrovan/a dana: 16.09.2016
Mjesto: Vinkovci
Postovi: 296
Downloads: 7
Uploads: 0
Rekao HVALA: 39
Zahvalili mu 28 puta u 27 Postova
Instrumenti: Yamaha Genos
Tihotyros ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Sav taj trud uzalud. Bolje da si se trudio dvije i pol godine da naucis svirati. I dosta bi naucio.

Poslano sa mog SM-G973F koristeći Tapatalk
Dodato:
Nedavno mi se javio covjek koji je kupio Genos samo zato sto po njegovoj teoriji Genos ima dobre semplove pa ce ih on "umetnuti" u midi fajlove. Znaci nezna svirati, nego je kupio Genos radi semplova. Bez da se netko uvrijedi, ali onome kojemu pustis midi fajl njemu je svejedno jeli harmonika semplovana ili nije. On to ne cuje niti mu je vazno i zbog toga je taj trud uzaludan. I postoje puno jeftinije opcije playera od Genosa.

Poslano sa mog SM-G973F koristeći Tapatalk

Promijenjeno od Tihotyros (25.08.2019 u 16:21 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
Tihotyros je offline   Reply With Quote
Star 25.08.2019, 17:16   #5
psr
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 27.02.2019
Postovi: 172
Downloads: 269
Uploads: 0
Rekao HVALA: 17
Zahvalili mu 2 puta u 2 Postova
psr ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Sve si u pravu. Inace ja sam svirao jos dok se DX 11 svirao pa i DX 21....soler sam..i znam sad ako je Am da prelaz ide F G pa Am ili da je dalje Dm ali slabo je to..ja sam naviko da imam iza ritam sekciju i zvuci mi suplje samo sa tri akorda a po meni je to veca prevara nego midi ako celu noc drndas pet ritma i cetri akorda, ali sad je nemoguce da se orkestar okupi, bar ovde kod mene jer jedva i za dvoje daju pare i da ne pricam da jos traze i da dovodis goste...samo sto jos ne konobarisem dok sviram pa onda i ono sto je jos veci problem svaki dan izadju sto nove pesme koje se zaborave za mesec dana ali kad izadju traze se...ko sve to da povata vise a i za koga. Da ima gde da se svira pa i da nije cela ritam sekcija iza nek je jos jedan sa klavijaturom koji drzi ritam i sa bubnjarem a da se to i naplati ja bi to najradije ali kazem ove kod mene toga nema vec 10god a i kad sviram npr mix u rumbu ili sa sa sve jedno neko dodje i kaze pusti onu..tako da svirao ne svirao isto je...pa onda sto bi se jebavao. A semplove sam ubacio koji su za Tyros4 i cuju se opasno, inace sviram na S770 i za solo po nekad ali sve manje nosim starog tritona tako da ne bi uzimao skuplju klavijaturu samo da u nju ubacim iste semplove i da se isto cuje ko ova sto je vec imam a jeftinija je tri puta. Po nesto i znam ali oko harmonizera nista ne znam zato pitam.I da..kad se na midi ubaci semplovani bas i dobar ibanez (stavicu neki link sa mog kanala ako je to dozvoljeno na forumu da cujes)...to stvarno dobro zvuci a gledao sam kod tebe na kanalu napravio si dobre presete VL 3 cini mi se i sve je super kad ga ti skockas pa me i to interesovalo a nisam hteo tamo na kanal da te smaram da li to tako spakovano (da kupim naravno presete) moze posle da radi bez neke velike komplikacije i sto menjanja kod svake pesme

Promijenjeno od psr (25.08.2019 u 17:20 sati)
psr je offline   Reply With Quote
Star 25.08.2019, 17:22   #6
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.165
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.748 puta u 1.304 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Kada se netko odluci nastupati kao OMB mora biti spreman na trajni rad. Malo iscrpljuje vracanje na isti repertoar, pogotovo kada se to odnosi na dosadnu obradu midi fajla. Ali ako se zeli izvuci maksimum i biti bolji, to je cijena koju se mora platiti. Slazem se da je uvijek bolja opcija uloziti vrijeme u vjezbanje i svirku ali svatko ima svoj pristup i vidjenje napredka.
No, da se vratim na temu i vocalist. Koristio sam ga davno prije, zadnjih desetak godina vise ne spajam taj uredjaj jer mi samo odvlaci paznju. Kada je bio u upotrebi, a koristio sam midi fajlove, radio sam na slijedeci nacin. Treca traka midija je imala odsvirane vokalne dionice koje sam zelio da se cuju. Recimo, ako je bio samo jedan prateci vokal, svirala je samo jedna melodijska linija. Trebalo je naravno sve to rucno odsvirati, pripremiti midi traku, dodjeliti program change. Ali kad slozis takvih 20 top stvari nije bilo greske, mogao si lezerno preko toga svirati sto zelis, midi je odradio svoje, vocalist je pjevao tocno ono sto pjesma zahtjeva. Kada kazem top, onda se to odnosilo na zahtjevnije stvari na kojima se "prodajes" kod gazde/klijenta. Ostale poskocice i jednostavnije melodije sam odradivao tako da je lijeva ruka preko midi kanala automatski pogonila programe na vocalistu koji su pjevali te lakse pratece dionice. Ovo je sve bilo upogonjenjo tako da nije iziskivalo posebne radnje tijekom svirke ali je meni iz nekog razloga dosadilo spajati vamjski vocalist, i jos par dodatnih kablova.

Kada govorimo o vocalistu vezanom za midi fajlove, postoji par nacima kako rijesiti problem, a da se ne moraju "preslagivati" trake. Sve ovisi o tome kakav vocalist se koristi. Poslije cu preciznije opisati koji su to nacini, a sad mi je uzasno vruce i idem se malo bucnuti u more ...

Sent from my XT1052 using Tapatalk
casper je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio casper za ovaj koristan post:
psr (25.08.2019)
Star 25.08.2019, 18:22   #7
Alen P
Odomaćeni član
 
Registrovan/a dana: 18.11.2007
Mjesto: Čakovec
Postovi: 657
Downloads: 381
Uploads: 6
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 70 puta u 68 Postova
Instrumenti: Tyros 4
Interesi: Muzika, religija
Alen P befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Alen P pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Tihotyros je u pravu. Ako si danas ostao na akordima F,G, Am... uf... ajde da si rekao to prije kojih 30 godina. Danas su pjesme dosta teske, sastoje se od puno slozenijih akorda. Kod nas ne postoji rijec "solaš" kod klavijaturiste stoga je vrlo tesko naci rijesenje za tvoj slucaj. Ja imam VL2, sve fino na 4.kanalu koji mi prati lijevu ruku-lower. Nema tog mola, dima, koji nece otpjevati. Odlicna masina.
Alen P je offline   Reply With Quote
Star 25.08.2019, 18:54   #8
psr
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 27.02.2019
Postovi: 172
Downloads: 269
Uploads: 0
Rekao HVALA: 17
Zahvalili mu 2 puta u 2 Postova
psr ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

ima ih kolko oces jer narodna muzika i jeste a ja narodnu sviram, tako zamisljena i nikad jedan covek pa i da je supermen ne moze da zameni orkestar ali sad to je druga prica. Ja sam solas ili soler ili ako je lakse svirao sam solo klavijaturu u orkestru ili orkestrima mnogo dugo pa nikad nisam imao potrebu za nekom harmonijom a kazem poznajem osnove na kojima svira dobar deo aranzerista ali bas zato sto sam dugo bio sa orkestrom i naviko na masan bas i dobru ritam sekciju ne mogu to da slusam pa posto nemam drugo resenje po nekad je midi ekstra solucija i naravno ja sviram sve solo deonice dal je midi ili namenski ritam ispod. I da, svako svira onako kako njemu odgovara ali ovde se radi o harmonizeru i kad se Dr. Casper rashladi jedva cekam nastavak
psr je offline   Reply With Quote
Star 25.08.2019, 19:19   #9
Alen P
Odomaćeni član
 
Registrovan/a dana: 18.11.2007
Mjesto: Čakovec
Postovi: 657
Downloads: 381
Uploads: 6
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 70 puta u 68 Postova
Instrumenti: Tyros 4
Interesi: Muzika, religija
Alen P befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Alen P pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Ako je tako, ako si solaš, ako ti nije problem svirati bilo koji tonalitet s desnom rukom, josh manji ce ti biti sviranje lijevom rukom.


Da, svako svira kako njemu odgovara samo je problem kad sviras "van standarda", tada imas van-standardni problem.

Nemoj me krivo shvatiti, ja te ne obeshrabrujem. Razmisljam o Rolandu Discover5 koji bi upravo iz tih razloga mogao tebi odlicno posluziti. Mozda njegov vokalist po defaultu prati midi file prema njegovim akordima.

Promijenjeno od Alen P (25.08.2019 u 19:21 sati)
Alen P je offline   Reply With Quote
Star 25.08.2019, 19:38   #10
psr
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 27.02.2019
Postovi: 172
Downloads: 269
Uploads: 0
Rekao HVALA: 17
Zahvalili mu 2 puta u 2 Postova
psr ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Hvala ziv bio bas cu da pogledam koji je model, a za sviranje si u pravu jesam van standarda ja sviram desnom a leva kazem ko mrtva, dva tri akorda i dva prelaza i vec tarapana...ne ide, kad nikad nisam koristio tu levu sad tesko pod stare dane da se ucim. Probao sam nije da nisam.
psr je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 07:10


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije