Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Korg

Korg Korg-ovci! Ovo je mesto za vas!

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 22.12.2013, 18:17   #1601
Milan$
Stvarno kod kuće
 
Milan$'s Avatar
 
Registrovan/a dana: 02.04.2009
Postovi: 1.422
Downloads: 6415
Uploads: 2
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 89 puta u 83 Postova
Instrumenti: Pa5x
Milan$ befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Milan$ pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

Mozda preterujem ali to je moj revolt na korga posle visegodisnjeg mucenja sa istim...tacno da je vrlo cesto uzrok ljudski faktor, ja se veruj mi trudim da sto manje koristim i maxx aduio,a i da vrlo malo uticem na trake ritma preko eq, gotovo minimalno da ne bih totalno upropastio zvucnu sliku,ali opet..kod maxx audia koristim samo opciju "stereo" i dodam malo visoke na "treble" ako treba i to uopste i to je to,bar mi tako krece svaka svirka,tako pocinjem,a gde zavrsim...stvarno mi debelo ide na zivce sto se u 3 razlicita lokala sa istim ozvucenjem,cuje na 6 miliona nacina razlicito...ama kolko god ga peglao, njemu ce nesto da fali...podje kolega sa yamahom sa mnom na svirku, i covek se svugde cuje isto, vrlo konkretno,cisto,puno,bez mnogo filozofije,i prckanja po eq,sa cele 2 kontre u rutmu,zvuk pun(za korga prepun),a cist sve se cuje,i cao zdravo...korgov ritam sa jednom ili dve kontre zvuci ko pracka, ako ga nabembas s kontrama,teba biti prvo vrlo vest da umiksas te silne kontre i smesits ih pravilno u mix koristeci i panorame i efekte i odnose medju njima,sto vecina nas nije,a uzevsi u obzir da je to korg,mozes misliti kako to zvuci na razglasu..tuga mi je kad cujem korga pored njega(kolega s yamahom),iskreno,a dali smo skoro pribliznu kintu za klavijature...na kraju krajeva,ako sam uzrok za los zvuk kod korga ja,pusticu nekoliko fabrickih ritmova, ugasicu maxx audio, eq na mixeru na sve na 12 sati,i prosetam po lokalu nekoliko krugova i slusam....tek se tad razocaram,a to prvo uradim svaku svirku, znaci bez ikakvog mog uticaja na bilo koji eq,i bez mojih ritmova, samo pustim fabriku da svira i slusam....takodje,pustim par tudjih ritmova, iz par razlicitih setova,ali za koje smatram da su odradjeni i izmiksani vrlo dobro,bez mnogo preteivanja, i uglavnom nisam zadovoljan zvukom...sreca kod korga je sto je vrlo operativan i sto neke stvari mozes na licu mesta da dodas/oduzmes,inace bi bilo cudo i naopako...ne znam,jednostavno se nekako gusi na razglasu,nema ga,apsolutno necisto, zvuk nekako surov,plastican...i kao sto rekoh u jos nekoj temi,kontas ti sve to,sve vreme dok ga sviras,i znas da je zvuk generalno los,ali to bas ukapiras kad dodjes na svirku sa jednom yamahom ili ketronom,pa pusti on par ritmova,pa onda ti...mozes samo da se pokrijes usima....
Milan$ je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio Milan$ za ovaj koristan post:
veselinovicvs (06.03.2015)
Star 23.12.2013, 00:15   #1602
Ace
White Noise
 
Ace's Avatar
 
Registrovan/a dana: 20.08.2009
Mjesto: Skopje, Makedonija
Godina: 33
Postovi: 1.693
Downloads: 1229
Uploads: 32
Rekao HVALA: 15
Zahvalili mu 367 puta u 330 Postova
Instrumenti: Korg
Interesi: Muzika, Informatika, Matematika, Fizika, Elektronika...
Ace ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

@Milan$
Valjda je razumljivo da ti se ne svidja Korgov zvuk... i ja bi se tako osecao kad bi presao na Roland.

Pa3x je vise druga tema .... dosta njih su pokazali kako moze da zvuci. Demo snimci kod Vex, Zoricd, Marko Gredic (a ima ih jos, da ne nabrajam) zvuce ubitacno. Verujem da su i na razglas odlicno sredjeni.

Citat:
Originalno postovano od Milan$ Pokaži Post
stvarno mi debelo ide na zivce sto se u 3 razlicita lokala sa istim ozvucenjem,cuje na 6 miliona nacina razlicito...
Ovo mora uvjek da bude tako, bez razlike kakav je izvor zvuka jer nisu prostorije iste. Nemozes protiv zakone fizike.
__________________

Evil is just a point of view


Promijenjeno od Ace (23.12.2013 u 00:16 sati)
Ace je offline   Reply With Quote
Star 23.12.2013, 01:27   #1603
Milan$
Stvarno kod kuće
 
Milan$'s Avatar
 
Registrovan/a dana: 02.04.2009
Postovi: 1.422
Downloads: 6415
Uploads: 2
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 89 puta u 83 Postova
Instrumenti: Pa5x
Milan$ befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Milan$ pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

svidja se meni kako zvuci u sobi,i na snimcima,ne svidja mi se ono sto cujem na ozvucenju kad odem na svirku...fizika je jedno,a kao sto rekoh yamaha je podjednako dobro radila svuda,za razliku od korga,povereno...
Milan$ je offline   Reply With Quote
Star 23.12.2013, 03:48   #1604
Alekso
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 09.11.2012
Postovi: 63
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 13
Zahvalili mu 2 puta u 2 Postova
Alekso ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

ja moj pa3 sredjujem na slusalice bayer dynamic dt 770 i tu nema promasaja tako isto dobro zvuci i na ozvucenje bez greske,eq ramno sve nista ne diram zvuci top..ali ponekad se pitam zasto mi forumasi ulazimo u rasprave medju sebe pa odmah pocinje vredjanje ponizavanje a ustvari ovaj forum sluzi da mi nesto vise naucimo i saznamo i pomognemo jedni drugima a i zasto se mi tu raspravjamo kad ljude na koima mi sviramo nemaju blage veze dali je korg ili yamaha ili casio. .sad sam se vratio iz kafane svirao sam jedan rodjendan gde jedan tip celo vece mi je tupio kako da pojacam sve komplet jer spored njega nista se nije culo,kad sam pojacao tada za njega je bilo super ali ne i za baku i deku sto su sedeli u kafani,sad oni negoduju jer je glasno a ovaj tip skace i mi govori da je to to..ma mgu knjigu da napisem za ovih godina sto sam proveo svirajuci i pevajuci bilo je prelepih veselja ali za to nije zasluzen niti korg niti yamaha i cemu ovo vredjanje nekome se svidja pa600 nekome ne, i tu nema rasprave
Alekso je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio Alekso za ovaj koristan post:
sale_band (23.12.2013)
Star 23.12.2013, 07:22   #1605
rolandx
Stvarno kod kuće
 
rolandx's Avatar
 
Registrovan/a dana: 23.12.2012
Mjesto: Okolina Kolonije
Postovi: 1.057
Downloads: 159
Uploads: 12
Rekao HVALA: 58
Zahvalili mu 177 puta u 164 Postova
Instrumenti: Korg Pa600, Yamaha MotifXS6, Yamaha EMX5000, EV1503, Shure PG30...
Interesi: Druženje, muzika....
rolandx ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

PAr puta sam radio sa jednim kolegom koji onače svira Pa500, ja sam svirao na Pa600 naravno,... Početak svirke, ja se naštelovao , par baladica, jedan blok bržih, ozvucenje je osrednje, s12e dve yamahice i JBL jedna kutija 15". Pazi,...zvucalo je perfektno... On kulirao pijuckao pice i prilazi da krene svirku samnom i kaze, jbt zvuci fantasticno. Krene i on da peva i bilo mu je slabo za njegov ukus pojacan njegov mikrofon ( bilo je ekstra), krene da čačka po mikseti njegov kanal, pojača se ( nema veze sa pevanjem) kako bi iole zvucao na nesto, delay do besvesti.... pa onda umesto da se smanji pojača mene, pa onda moj mic pilot koji je krenuo da pišti, pa je stelovao master EQ na miksu i na kraju je tako upropastio zvuk moje klavijature i zvuka generalno da mi je doslo da sve bacim i odem kuci. Dakle Pa600 kao i svaka druga moze zvucati super ali ako trazimo dlaku u jajetu izgubicemo i to sto imamo. Cini mi se da je za takve ljude PSX 1250 koji sam imao babaroga. Nema master EQ, nastelujes samo po kanalu i cao. Nema sta da pokvaris, radi pa radi.... Mada se ja iskreno iako nemam znanja o frekfencijama, trudim da svoj Pa600 dovedem do maksmuma. Drzim se saveta kolega sa foruma, sve na nulu i po malo u zavisnosti od prostorije na maser EQ , po kanalu,.. vrlo malo, i to je to Uvek super. Ima stvarno prostorija gde je akustika uzas ( staklo, mermer,...) ali i to se da resiti. Pa600 kao i drugi korgovi aranzeri i tada znaju da zvuce opasno... Korg definitivno ima taj ostar i istancan ( cist) zvuk koji nekada treba malo ukrotiti - srednji i visoki dole, malo više basa i zvuk konkretan.
__________________
PRE PUŠTANJA JEZIKA U POGON, OBAVEZNO PROVERITI DA LI JE MOZAK UKLJUČEN.
rolandx je offline   Reply With Quote
Ćlan 2 Vam se zahvalio, rolandx, za koristan post:
Todorgm (23.12.2013), veselinovicvs (06.03.2015)
Star 10.02.2014, 23:23   #1606
rolandx
Stvarno kod kuće
 
rolandx's Avatar
 
Registrovan/a dana: 23.12.2012
Mjesto: Okolina Kolonije
Postovi: 1.057
Downloads: 159
Uploads: 12
Rekao HVALA: 58
Zahvalili mu 177 puta u 164 Postova
Instrumenti: Korg Pa600, Yamaha MotifXS6, Yamaha EMX5000, EV1503, Shure PG30...
Interesi: Druženje, muzika....
rolandx ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

NAPOKON.... Namestio rumbu po svom ukusu za Pa600. Ne previše avangardna, bubnjevi umereni sa naglasenim hit-hat zvukom koji ubija, prelazi po mom ukusu, bas Live-Fender, String u pratnji ali lagano i prosarano, kontrica sa zvukom trzalice koja krza krajeve o žice, a raznolikost bubnjeva u cetvrtoj varijaciji za solo me je prosto odusevila. Zar vam ovo ne lici kao recept za predivnu čokoladnu tortu... Rumbu sam preuzeo ovde u downloadu i preradio.... Srž je bila zdrava i imalo se na čemu raditi... Do sada mi nijedna rumba nije bila po meri, ova je nekako baš kakvu sam želeo. vuče na g1000 ... tako nekako klizi a ima korgovu smelost..... prilagodjena za sve tipove narodne muzike... Uhhhh Morao sam da ovu radost Pa600 podelim sa vama. do sada je bila ARD rumba No1, ... rekoh do sada
__________________
PRE PUŠTANJA JEZIKA U POGON, OBAVEZNO PROVERITI DA LI JE MOZAK UKLJUČEN.
rolandx je offline   Reply With Quote
Star 10.02.2014, 23:57   #1607
maricm
Odomaćeni član
 
maricm's Avatar
 
Registrovan/a dana: 09.10.2007
Mjesto: Busovača
Godina: 37
Postovi: 636
Downloads: 1222
Uploads: 21
Rekao HVALA: 33
Zahvalili mu 36 puta u 34 Postova
Instrumenti: Roland Fantom G6, Dallape SUPERMAESTRO
maricm befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
maricm pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

Daj demo da cujemo to


Sent from my iPhone using Tapatalk
maricm je offline   Reply With Quote
Star 11.02.2014, 00:08   #1608
rolandx
Stvarno kod kuće
 
rolandx's Avatar
 
Registrovan/a dana: 23.12.2012
Mjesto: Okolina Kolonije
Postovi: 1.057
Downloads: 159
Uploads: 12
Rekao HVALA: 58
Zahvalili mu 177 puta u 164 Postova
Instrumenti: Korg Pa600, Yamaha MotifXS6, Yamaha EMX5000, EV1503, Shure PG30...
Interesi: Druženje, muzika....
rolandx ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Nekako cu izmajmunisati sutra da snimim na compu. Moj laptopu NEMAM mic ulaz da covek poludi....Tolke pare a nema mic in. Samo slusalice. Snimicu nekako na desktopu...
__________________
PRE PUŠTANJA JEZIKA U POGON, OBAVEZNO PROVERITI DA LI JE MOZAK UKLJUČEN.
rolandx je offline   Reply With Quote
Star 11.02.2014, 00:54   #1609
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

@rolandx
Aman zar je bas toliko mnogo dati dvadesetak eura za Behringerov USB audio interface ? Uzmi to, tek da nemas tih pocetnickih problema.
tranzit je offline   Reply With Quote
Star 11.02.2014, 23:14   #1610
rolandx
Stvarno kod kuće
 
rolandx's Avatar
 
Registrovan/a dana: 23.12.2012
Mjesto: Okolina Kolonije
Postovi: 1.057
Downloads: 159
Uploads: 12
Rekao HVALA: 58
Zahvalili mu 177 puta u 164 Postova
Instrumenti: Korg Pa600, Yamaha MotifXS6, Yamaha EMX5000, EV1503, Shure PG30...
Interesi: Druženje, muzika....
rolandx ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Evo kako otprilike zvuci moja skromna spravica... http://www.yu-midi.org/forum/showthr...459#post264459...

Okacio sam rumbu o kojoj sam govorio.... sorry za of topic ali u buduce kačim u temi za to...
__________________
PRE PUŠTANJA JEZIKA U POGON, OBAVEZNO PROVERITI DA LI JE MOZAK UKLJUČEN.
rolandx je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 16:05


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije