Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Razglasi i ozvučenja > Zvučnici

Zvučnici Ono što treba da da dobar zvuk

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 26.05.2016, 11:32   #81
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.158
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.748 puta u 1.304 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Slažem se za SPL, zato sam i napisao u postu prije
Citat:
Ali ja bih i to zanemario.
Nema ovdje potrebe, a niti svrhe ulaziti u raspravu o načinu djelovanja koji se odnose na definicije pojmova line array vs. vertical array. Bose je ovaj "mali sistem" odradio u okvirima tehnički mogućeg array-a i naravno da se ne može uspoređivati s velikim sistemima toga tipa. Razlozi za to se prije svega nalaze u samoj konstrukciji i postavljanju zvučnika.
S druge strane, i ti sam vrlo dobro znaš da su upravo ovi srednji/visoki ključ pravilnog širenja zvuka. Možemo samo nagađati o kojim se frekvencijama radi i kako je to Bose tehnički riješio u modelu F1 ali jedno je sigurno, ovaj se sustav niti približno ne može uspoređivati s klasičnim PA ozvučenjem. Naravno kada govorimo o istim gabaritima i približnim snagama.

Dovoljno je samo reči da s ovim ili sličnim sistemima zvuk širi bolje i pravilnije u prostoru. Kod ovakvih sistema je na minimum smanjen "problem" koji ima klasično PA ozvučenje da ljudima koji stoje ispred zvučnika otpadaju uši, a oni na dnu sale samo čuju brujanje basa.
Naravno, ne očekuje se da će svakome muzičaru odgovarati ovakav pristup i sound koji "ne ubija" i "ne trese đigericu" gostima. Kada stvari pogledamo iz aspekta slušatelja ili muzičara koji ima pravilnu percepciju dobrog zvuka, onda su ovi i ovakvi sustavi neminovno budućnost.
casper je offline   Reply With Quote
Star 08.06.2016, 18:54   #82
VUNIMRAV
Kao kod kuće
 
VUNIMRAV's Avatar
 
Registrovan/a dana: 25.12.2008
Mjesto: SONTA-APATIN
Godina: 57
Postovi: 981
Downloads: 1135
Uploads: 35
Rekao HVALA: 289
Zahvalili mu 97 puta u 92 Postova
Instrumenti: Paolo Soprani super paoloIII,Tyros3
Interesi: HOBI PRESAO U POSAO...Pecanje...
VUNIMRAV ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Da uskočim na sred teme,pitao sam vas za savet pa bi bio red da se i javim šta sam uradio.Ja sam se odlučio za zx4 (Nisam uspeo naći RCF art 325i) provereno original sa računom i serijskim brojem na računu za pristojnu cenu i plus jedan bas bin planiram kupiti.
Pitanje pošto sad znamo da će gore biti(99% idem u ponedeljak po njih) EV ZX4 dva komada kakav bas i koji mi proporučujete.Pošto za sada guram to sa PM 1000-1 onda bi trebalo da bude jedan aktivan?Sviđa mi se A&H zed power1000,i ako bude sve išlo po pllanu njega bih trebao kupiti u narednih mesec dana. Predložite i savetujte!!

Promijenjeno od VUNIMRAV (08.06.2016 u 18:58 sati)
VUNIMRAV je offline   Reply With Quote
Star 08.06.2016, 20:28   #83
mimiki
Stvarno kod kuće
 
mimiki's Avatar
 
Registrovan/a dana: 04.10.2007
Mjesto: Batajnica
Postovi: 1.074
Downloads: 1564
Uploads: 11
Rekao HVALA: 21
Zahvalili mu 79 puta u 74 Postova
Instrumenti: CharlesLakOB
Interesi: CharlesLakOB
mimiki befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
mimiki pošalji poruku preko AIM messengera mimiki pošalji poruku preko MSN messengera mimiki pošalji poruku preko Yahoo! messengera mimiki pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Brate iskreno mislim da ces morati najpre preci bar na pm2,ja sam uzimao par puta ev zx4 zx5,moras ih goniti inace slab ton

Sent from my GT-I9301I using Tapatalk
__________________
dok na ruci imas prst ne mora da bude cvrst!
mimiki je offline   Reply With Quote
Star 08.06.2016, 20:38   #84
VUNIMRAV
Kao kod kuće
 
VUNIMRAV's Avatar
 
Registrovan/a dana: 25.12.2008
Mjesto: SONTA-APATIN
Godina: 57
Postovi: 981
Downloads: 1135
Uploads: 35
Rekao HVALA: 289
Zahvalili mu 97 puta u 92 Postova
Instrumenti: Paolo Soprani super paoloIII,Tyros3
Interesi: HOBI PRESAO U POSAO...Pecanje...
VUNIMRAV ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Imam u planu vrlo brzo promeniti mikser i PM-2 je u opticaju kao broj jedan.Ali me brine što mi je jedan drugar imao tu kombinaciju i prolično je dobro uništio svoje zx4 sa dvojkom.Zar je malo PM-1 za dve 15-2 kutije?
VUNIMRAV je offline   Reply With Quote
Star 08.06.2016, 20:47   #85
Milan$
Stvarno kod kuće
 
Milan$'s Avatar
 
Registrovan/a dana: 02.04.2009
Postovi: 1.422
Downloads: 6415
Uploads: 2
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 89 puta u 83 Postova
Instrumenti: Pa5x
Milan$ befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Milan$ pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

ja mislim da im je pm2 taman za njihovu snagu, onu se bese 400 wati? imao sam davno tu kombinaciju, i imao puno problema sa basovima na zx4, i kako sam pricao s ljudima nisam jedini...crkavali su, pa im se u vise navrata razlepljivale oko centratora ili kako se to vec kaze, pa su strasno prdile i brundale i sl...sa visokotoncima nisam imao muka..generalno imaju problema sa basovima, nije tvoj drug jedini koji je kuburio s njima..ako se lepo poteraju solidan zvuk, pristojan...ako ih ne poteras, rade ko tranzistor , bukvalno...poozz
Milan$ je offline   Reply With Quote
Star 08.06.2016, 21:15   #86
VUNIMRAV
Kao kod kuće
 
VUNIMRAV's Avatar
 
Registrovan/a dana: 25.12.2008
Mjesto: SONTA-APATIN
Godina: 57
Postovi: 981
Downloads: 1135
Uploads: 35
Rekao HVALA: 289
Zahvalili mu 97 puta u 92 Postova
Instrumenti: Paolo Soprani super paoloIII,Tyros3
Interesi: HOBI PRESAO U POSAO...Pecanje...
VUNIMRAV ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Sad je-šta je tu je,ali ipak sam zbunjen!Slušao sam par puta kolegu koji isto radi sa aran žerom i sa dve te kutije a gura ih sa onim novim PM,miislim da je 502,i to meni dosta dobro zvuči a snaga mu je isto kao i PM-1 2x450W.Čudno mi je da bas zvučnik rikne,a da da visokotonac ne!!??Ovj moj kolega je imao problem sa visokotoncom više puta,ali jeisto tako on poznat po tome da sve ori i pršti od snage i glasnoće.Ja inače ne radim glasno i ne radim klub sistem gde treba da gruva.
Ne znam,kutije sam bezecovao,pa ćemo videti.

Promijenjeno od VUNIMRAV (08.06.2016 u 21:20 sati)
VUNIMRAV je offline   Reply With Quote
Star 08.06.2016, 21:47   #87
Milan$
Stvarno kod kuće
 
Milan$'s Avatar
 
Registrovan/a dana: 02.04.2009
Postovi: 1.422
Downloads: 6415
Uploads: 2
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 89 puta u 83 Postova
Instrumenti: Pa5x
Milan$ befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Milan$ pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

pazi ja sam ih uvek koristio sa pm2 i u toj kombinaciji su lepo radile, imale i snage i bassa, nista nije manjkalo..samo jednom smo ih terali nekim snagasem, nesto 2x250-300 wati, nisam siguran, al znam da nije bio mnogo jak, i osetno su losije radile nego sa pa2, niti snage, niti bassa...najbolje poneses tvoj mixer, probas na licu mesta i vidis jel to to..nisam ih nikad gurao sa pm1, nznm kako bi radile s njim u kombinaciji...pozz
Milan$ je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio Milan$ za ovaj koristan post:
VUNIMRAV (08.06.2016)
Star 08.06.2016, 22:33   #88
VUNIMRAV
Kao kod kuće
 
VUNIMRAV's Avatar
 
Registrovan/a dana: 25.12.2008
Mjesto: SONTA-APATIN
Godina: 57
Postovi: 981
Downloads: 1135
Uploads: 35
Rekao HVALA: 289
Zahvalili mu 97 puta u 92 Postova
Instrumenti: Paolo Soprani super paoloIII,Tyros3
Interesi: HOBI PRESAO U POSAO...Pecanje...
VUNIMRAV ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Ok Milane hvala ti,a je li tačno da su kinezi laganiji i do 5 kg u odnosu na original koje bi trebalo da su teške 20.2kg i da ih tako najlakše možemo razlučiti od kopije.Ima li još neka fora po kojoj se mogu raspoznati?
VUNIMRAV je offline   Reply With Quote
Star 09.06.2016, 00:41   #89
splendid
Ovaj baš voli da kuca
 
Registrovan/a dana: 26.09.2008
Mjesto: Novi Sad
Godina: 45
Postovi: 330
Downloads: 41
Uploads: 0
Rekao HVALA: 31
Zahvalili mu 58 puta u 56 Postova
Instrumenti: Korg pa4, Guerrini superior 2
Interesi: Auto - moto - karting sport i još jedno brdo stvari..... :)
splendid befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Za novce koliko košta zx4 to je mogu reći za neke stvari ok kutija...ali moraš imati na umu da je njen 1" drajver onaj koji ide u sx300 i dlite seriju...od svih tih kutija zx4 najdalje baca zvuk u korist pevača napred ali je tanka sa srednjim tonovima ili ti tepsija zvuk...sa druge strane pm1000-1 može da joj da maksimalno polovinu njene snage tako da ne očekuješ nešto previše u toj kombinaciji...sa treće strane ti stari dinakordovi trosistemci imaju svoj zvuk i ljudima koji su se navikli na taj zvuk teško neka dvosistemska kutija može da ga nadoknadi.

Gledano sa strane gostiju, zx4 će definitivno završiti svoj posao a jedini komentar za razglas koji ćeš od gostiju dobiti je "izvinite, jel može malo tiše"....

Nego....jel neko probavao martin kutije u kombinaciji sa dynacord powermate...???...

Sent from my SM-G920F using Tapatalk
splendid je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio splendid za ovaj koristan post:
VUNIMRAV (09.06.2016)
Star 09.06.2016, 01:15   #90
Milan$
Stvarno kod kuće
 
Milan$'s Avatar
 
Registrovan/a dana: 02.04.2009
Postovi: 1.422
Downloads: 6415
Uploads: 2
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 89 puta u 83 Postova
Instrumenti: Pa5x
Milan$ befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Milan$ pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

ja sam samo jednom video kopije zx4, i to se odmah iz aviona videlo da su kopije, naravno ako si nekad video original ev, lako ces prepoznati kopije, znaci bas su upadljive, mada ih sada prave dost verno..ako ista sumnjas, otvori kutiju i vidi jesu li original zvucnici unutra i cao..pozz
Milan$ je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio Milan$ za ovaj koristan post:
VUNIMRAV (09.06.2016)
Odgovor

Favoriti

Oznake
pomoc

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 13:47


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije