Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Razglasi i ozvučenja > Mixeri

Mixeri Sve o miksetama

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 08.09.2014, 09:33   #1
marko11
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 29.08.2012
Mjesto: Banjaluka,BiH
Postovi: 60
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 20
Zahvaljeno 1 puta u 1 Postu
Instrumenti: Roland g800 i harmonika
Interesi: Sviranje,racunari ....
marko11 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Lächeln Dynacord pm 1600-1

Pozdrav ljudi imam miksetu dynacord powermate 1600-1 i zanima me sta je ovo PFL na svakom kanalu sta znaci to ?I da li mi neko moze objasniti kako se kopcaju monitori na nju ? Hvala unaprijed
marko11 je offline   Reply With Quote
Star 08.09.2014, 12:58   #2
Milan$
Stvarno kod kuće
 
Milan$'s Avatar
 
Registrovan/a dana: 02.04.2009
Postovi: 1.422
Downloads: 6415
Uploads: 2
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 89 puta u 83 Postova
Instrumenti: Pa5x
Milan$ befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Milan$ pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

Pfl ti sluzi da proveris jacinu ulaznog signala...Npr. ubodes mikrofon u kanal jedan, ukljucis pfl i kazes pevacu da grune najjace sto moze u mikrofon, a ti mu podesavas gain i gledas kad signal na vumetru dodje u pick dok se pevac jos dere u mikrofon, onda gain samo malo vratis nazad da signal ne pikuje, i to ti je najjaci najzdaviji moguci signal, i to ne diras do kraja svirke vise, samo ga pojacavas i smanjujes na siberu...isto tako i za sve ostale kanale...Monitore vezujes na Main out,mislim da se tako zovu banana izlkazi u gornjen desnom uglu, ili preko auxa...pozz
Milan$ je offline   Reply With Quote
Ćlan 2 Vam se zahvalio, Milan$, za koristan post:
AcaG600 (08.09.2014), marko11 (08.09.2014)
Star 08.09.2014, 13:20   #3
marko11
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 29.08.2012
Mjesto: Banjaluka,BiH
Postovi: 60
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 20
Zahvaljeno 1 puta u 1 Postu
Instrumenti: Roland g800 i harmonika
Interesi: Sviranje,racunari ....
marko11 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Hvala puno
marko11 je offline   Reply With Quote
Star 08.09.2014, 20:56   #4
AcaG600
Ovaj baš voli da kuca
 
AcaG600's Avatar
 
Registrovan/a dana: 05.01.2012
Mjesto: Kruševac
Postovi: 498
Downloads: 130
Uploads: 14
Rekao HVALA: 83
Zahvalili mu 117 puta u 110 Postova
Instrumenti: Roland VA-5 expanded ZIP & KORG X5D ; DELL Inspiron 15 3521 + Kontakt 5 + MIDI + Samples
Interesi: Klavijature, računari...
AcaG600 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
AcaG600 pošalji poruku preko MSN messengera AcaG600 pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Hvala kolega @Milan$ na informaciji I meni je pomogla informacija, iako imam drugu vrstu miksete, ali isto ima PFL, ali ima na kanal za efekte i Main1 AFL. U pitanju je Behringer PMH3000. Pomoglo mi je ovo za PFL, ali evo ako mozes da mi kazes ti ili bilo ko sta znaci ovaj AFL, posto primetim nekad kad se upali ili ugasi, onda one lampice da tako kazem zelene, zute i to ne idu mnogo visoko, nego nekako nize onda bude i onda nema bojazni od pikovanja, dok kad se upali cini mi se, onda malo vise idu lampice gore u zuto. Cisto da znam kako da podesavam i da li da ih palim ili gasim. Znaci AFL ima na FX, MAIN1, MON1, MON2 i MONO, dok na kanalima je ovaj PFL.
I jos jedno pitanje da se vratim na ovaj PFL. Kako si recimo rekao u primeru stavi se mikrofon, ukljuci PFL i podesava GAIN ono, zanima me slajder dole onaj glavni gde ti stoji dok to podesavas sa GAIN-om? Je l' na 0db, 10db, 15db i slicno? Hvala unapred Pozdrav
__________________
[IMG]http://dc613.*******.com/img/_agad48s/s3/0.4491904543559744/Roland_2.jpg[/IMG]
AcaG600 je offline   Reply With Quote
Star 09.09.2014, 11:36   #5
denza_
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 03.05.2013
Postovi: 102
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 3
Zahvalili mu 11 puta u 10 Postova
Interesi: Gitare,razglasi,sport
denza_ ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

AFL ti je kontra od PFL, AFL znači After Fader Listen, dok PFL znači Pre Fader Listen. AFL se inače koristi za neke monitorske ili druge grupe, a svako pomicanje fadera na kanalu će utjecati na količinu npr. efekta, ili monitorske grupe. A slajder, odnosno, fader, ne diraš dok štimaš gain, nek bude smanjen skroz, a nakon što namjestiš ispravno ulazni signal, fader služi za ''doziranje glasnoće'' u mixu, i nema pravila za stajanje fadera, može stajati na bilo kojem mjestu. Naravno, toncima koji mixaju gainom, ti faderi su uvijek na 0db, a to nemoj nikad radit.

Nadam se da sam ti bar malo pomogao.

Pozz
denza_ je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio denza_ za ovaj koristan post:
AcaG600 (09.09.2014)
Star 09.09.2014, 23:24   #6
AcaG600
Ovaj baš voli da kuca
 
AcaG600's Avatar
 
Registrovan/a dana: 05.01.2012
Mjesto: Kruševac
Postovi: 498
Downloads: 130
Uploads: 14
Rekao HVALA: 83
Zahvalili mu 117 puta u 110 Postova
Instrumenti: Roland VA-5 expanded ZIP & KORG X5D ; DELL Inspiron 15 3521 + Kontakt 5 + MIDI + Samples
Interesi: Klavijature, računari...
AcaG600 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
AcaG600 pošalji poruku preko MSN messengera AcaG600 pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Hvala kolega na pomoci. Pomoglo mi je malo, ali imam jos neko pitanje pa ako mozes da odgovoris ili bilo ko, nebitno.
Sad mi malo nije jasno da li ove PFL i AFL da ostavim ukljucene ili ne, posto ove PFL kao sto rekoh imam na kanalima, a PFL imam na one MAIN1 (Master) za zvuk da tako kazem, efekat i jos neke, nebitno. E sad, oni su mi cini mi se ugaseni, jer onda signal manje ide u zuto da tako kazem, nizi je na onom LED metru za sound da tako kazem, ne ide mnogo visoko, a kad se ukljuci, cini mi se da onda ide visoko, pa sam ih ja zbog toga ugasio cini mi se.

Znaci pitanje da li ove PFL i AFL da ostavim upaljene ili ugasene i ako moze ukratko da se jos jednom objasni sta je Izvinjavam se, cisto da se obrazujem malo
A drugo pitanje kako da podesim onda signal, posto sam ja do sada obicno stavio slajder/fader onaj veliki na 0db, a gore sa potenciometrom za GAIN podesavao koliko da mi bude jak signal, a glavni MAIN1 (Master) mi uvek stoji na 0db, a ovamo podesavam. E sad, nekad mi je to naprimer tiho, pa onda ili na slajderu na tom kanalu koji je tih ili na glavnom MAIN (Master) pojacam iznad 0db da bi se jace culo. Je l' je to pravilno ili ne? Ili tipa treba da se drugacije namesti sa GAIN, pa onda fader za volume ili kako vec?

...da ne tupim vise, kako se najbolje podesava GAIN/Fader relacija da tako kazem, na koji broj da stoji da ne pikuje i to, posto nekad ide u zuto do one krajnje i to, pa onda kombiniram sa faderom i gainom da bude jako, a da opet ne pikuje i da li da se pali AFL i PFL i za sta jos jednom sluze i da li je bitno nesto Mozda sad nije striktno vezano za temu, ali kad se vec dotakosmo toga da pitam i ovo. Hvala unapred svima i izvinjavam se na opsirnijem tekstu Pozdrav
__________________
[IMG]http://dc613.*******.com/img/_agad48s/s3/0.4491904543559744/Roland_2.jpg[/IMG]
AcaG600 je offline   Reply With Quote
Star 10.09.2014, 00:05   #7
Milan$
Stvarno kod kuće
 
Milan$'s Avatar
 
Registrovan/a dana: 02.04.2009
Postovi: 1.422
Downloads: 6415
Uploads: 2
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 89 puta u 83 Postova
Instrumenti: Pa5x
Milan$ befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Milan$ pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

nisi skontao...kad ti je ukljucen pfl i afl ti proverevas jacinu ulaznog odnosnog izlaznog signala, u slucaju pfl-a, ti proveravas jacinu ulaznog kanala za konkretan kanal, a sa afl celokupnog izlaznog signala posle eq-a recimo..to ti ne treba da ostavis ukljucene jer onda gledaas na vumetru neke druge parametre, a treba ti u toku svirke master vumetar..
Milan$ je offline   Reply With Quote
Star 10.09.2014, 00:15   #8
AcaG600
Ovaj baš voli da kuca
 
AcaG600's Avatar
 
Registrovan/a dana: 05.01.2012
Mjesto: Kruševac
Postovi: 498
Downloads: 130
Uploads: 14
Rekao HVALA: 83
Zahvalili mu 117 puta u 110 Postova
Instrumenti: Roland VA-5 expanded ZIP & KORG X5D ; DELL Inspiron 15 3521 + Kontakt 5 + MIDI + Samples
Interesi: Klavijature, računari...
AcaG600 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
AcaG600 pošalji poruku preko MSN messengera AcaG600 pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Auu je*em ti sad mi tek nista nije jasno, odustajem ja od ovoga, pa i ako pogori ovo, pogori Hehe
__________________
[IMG]http://dc613.*******.com/img/_agad48s/s3/0.4491904543559744/Roland_2.jpg[/IMG]
AcaG600 je offline   Reply With Quote
Star 10.09.2014, 00:21   #9
Milan$
Stvarno kod kuće
 
Milan$'s Avatar
 
Registrovan/a dana: 02.04.2009
Postovi: 1.422
Downloads: 6415
Uploads: 2
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 89 puta u 83 Postova
Instrumenti: Pa5x
Milan$ befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Milan$ pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

ma nece nista da pogori, samo ih ti ugasi i nemas frke
Milan$ je offline   Reply With Quote
Star 10.09.2014, 00:26   #10
AcaG600
Ovaj baš voli da kuca
 
AcaG600's Avatar
 
Registrovan/a dana: 05.01.2012
Mjesto: Kruševac
Postovi: 498
Downloads: 130
Uploads: 14
Rekao HVALA: 83
Zahvalili mu 117 puta u 110 Postova
Instrumenti: Roland VA-5 expanded ZIP & KORG X5D ; DELL Inspiron 15 3521 + Kontakt 5 + MIDI + Samples
Interesi: Klavijature, računari...
AcaG600 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
AcaG600 pošalji poruku preko MSN messengera AcaG600 pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Mene samo buni ovo da li da palim ili gasim njih, jer sad bas nisam ni primetio, nisam se skoro majao sa time, ali kad ih ugasim sve cini mi se, onda onaj VU metar ajde da tako kazem od dioda desno na mikseti mislim da ne radi uopste, a kada se upali PFL onda radi, ili AFL sad nisam siguran, pa reko da znam kako da podesavam to da mi ne pikuje signal, i ne ide u crveno i na koj nacin se podesava. Da li faderi dole na 0db, pa onda sa potenciometrom za GAIN se podesi ulazni signal na kanalu da ne pikuje i to je to...To je pitanje bilo, mozda sam sad jasniji, ako nisam, nebitno... Hvala u svakom slucaju
__________________
[IMG]http://dc613.*******.com/img/_agad48s/s3/0.4491904543559744/Roland_2.jpg[/IMG]
AcaG600 je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Oznake
dynacordpowermate


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Isključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 01:34


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije