Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Kompjuteri I Produkcija > Studijski Hardware

Studijski Hardware Zvucne karte, Efekti, Analogne mixete, Digitalne mixete, Digitalni snimaci, Midi interface, Transport interface, Audio interface, Kompjuterske konfiguracije

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 07.04.2016, 19:24   #1
tihi05
Vredan član društva
 
tihi05's Avatar
 
Registrovan/a dana: 31.10.2015
Mjesto: Podravina HR
Postovi: 196
Downloads: 39
Uploads: 0
Rekao HVALA: 18
Zahvalili mu 32 puta u 27 Postova
Instrumenti: Kurzweil PC3K6,Roland GW8
Interesi: Muzika i sve oko nje :)
tihi05 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard Yamaha 03D

Imam taj mikser i vidim odotraga ima opical adat.
Nisam nikad radio sa tim tj htio bih visekanalno snimit bend na probi.
Nisam siguran ali pise da na to mjesto moze ici i prosirenje od 8 kanala pa si mislim da je i taj adat 8 kanala in i 8 out.
Da li netko posjeduje ili je radio sa time ?
Sta mi treba uz to da bih na laptop sa cool edit pro mogao snimat ?
Dodato:
Ok da si sam odgovorim. Raspitao sam se -uglavnom na to se moze vezati prosirenje za sam mikser ako nije dovoljno 16 kanala ili je pre malo 8 mikrofonskih koje ima mikseta. Druga svar -koja mene interesira je kartica koja se umece u PC i koja pomocu optickog kabela prepoznaje 8 kanala za snimanje odjedanput.
Upravo to cu si prvom prilikom kupiti da mogu raditi demo snimke na probi sa bendom.

Promijenjeno od tihi05 (09.04.2016 u 10:25 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
tihi05 je offline   Reply With Quote
Star 09.04.2016, 22:10   #2
ComyZv
Početnik forumacije!
 
ComyZv's Avatar
 
Registrovan/a dana: 28.02.2010
Mjesto: Zvornik,Repubika Srpska
Postovi: 4
Downloads: 11
Uploads: 0
Rekao HVALA: 16
Zahvaljeno 1 puta u 1 Postu
Instrumenti: KORG PA 50 sd
ComyZv befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Druze, imam takodje yamahu 03d i treba da je povezem sa m-audio profire 2626 zvucnom kartom. Napisao si da se povezuje optickim kablom, pa jel mozes malo da mi pojasnis sta i kako? Imam ADAT cd8-td2 prosirenje ali ne znam kako da povezem? Hvala unaprijed

Promijenjeno od Dell (10.04.2016 u 16:30 sati)
ComyZv je offline   Reply With Quote
Star 10.04.2016, 22:43   #3
tihi05
Vredan član društva
 
tihi05's Avatar
 
Registrovan/a dana: 31.10.2015
Mjesto: Podravina HR
Postovi: 196
Downloads: 39
Uploads: 0
Rekao HVALA: 18
Zahvalili mu 32 puta u 27 Postova
Instrumenti: Kurzweil PC3K6,Roland GW8
Interesi: Muzika i sve oko nje :)
tihi05 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Evo ja sam upravo kupio RME HDSP 9652 zvucnu..sutra cu nabaviti opticke kablove pa cu vidjeti kako to ide.
Dodato:
Citat:
Originalno postovano od ComyZv Pokaži Post
Druze, imam takodje yamahu 03d i treba da je povezem sa m-audio profire 2626 zvucnom kartom. Napisao si da se povezuje optickim kablom, pa jel mozes malo da mi pojasnis sta i kako? Imam ADAT cd8-td2 prosirenje ali ne znam kako da povezem? Hvala unaprijed
Jesi uspio sta ?
Dodato:
Ja sam u z pomoc prijatelja uspio podesiti da u cubase snimam 8pro kanal i reproduciram snimljeno
Proslu noc do 4 u jutro i danas a najvise sam se namucio banalnom stvarju ..sve snima i sve svira a nista se ne cuje ni na spdif ni na adat ..uhhh
No na kraju uspjeli smo snimiti probne prve taktove 8kanalno i sad dalje slijedi razoboda
Zeznute su te digitalije ... ali kad znas kao i obicno sve je jednostavno zapravo

Promijenjeno od tihi05 (13.04.2016 u 00:36 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
tihi05 je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Isključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 23:09


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije