Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Korg

Korg Korg-ovci! Ovo je mesto za vas!

Tema zaključana
 
Alati tema Display Modes
Star 22.11.2006, 13:37   #51
Alix
Stvarno kod kuće
 
Alix's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.02.2006
Mjesto: Ispod Kestena
Postovi: 1.546
Downloads: 363
Uploads: 2
Rekao HVALA: 7
Zahvalili mu 19 puta u 17 Postova
Instrumenti: Žene
Interesi: Kompjuteri,RC sistemi,Videonadzor
Alix ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Alix pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

E moj kolega...Znaš li ti da svaki inžinjer ima satnicu jako vrtoglavu...I sad da KORG ulaže pare u razvoj sintisajzera koji se skoro više i ne proizvodi ili bar u malim količinama...Oni su preopterećeni sa upgrade-om pa800...Čak i sumnjam da će sad kad izađe OS 3.0 za PA1 doći još koji noviji...prije će Korg izdati novu klaviaturu za koju će trebati opet duboko staviti ruku u džep...Eto meni da je samo podrška 64MB rama za pa1x nikad više nebi uzimo nove klaviature...Ali eto čekaću dok Korg napravi novi "srebrni monster" poslje Pa800 i odmah ode u kupovinu ...Pozdrav!
__________________
Ljudi uživajte u životu i ne vodite brigu koliko je ko sposoban i kakav je muzičar...jednog dana ćete shvatiti da je ZDRAVLJE čovjeku na prvom mjestu...Budimo svi drugari jedan drugom na ovom forumu...
Alix je offline  
Star 19.12.2006, 03:41   #52
lale2
Gost
 
Postovi: n/a
Downloads:
Uploads:
Standard

Pozdrav
Pre mesec dana kupio sam Pa 80 a jos radim na Rolandu e 96 zbog nekih funkcija na koje sam navikao a korg toga nema. Mislim da vam nije dobro resenje za rubato funkcija Chord+Lower+Bass.Jos pre deset godina ja sam resio taj problem savrseno. Kod rolanda u performansu moze se memorisati sinhro start i stop. Kada napravire stil koji svira rubato ( moguce cak sa osam traka) i kada upadnete u performans koja aktivira sinhro start i stop u rubato stilu imate pravu sinfoniju u levoj ruci. Tako ja resavam svaku komplikovanu pesmu. Zato treba zahtevati od programera da memorisanje stila i performansi obuhvati sinhro start i stop a da u padovima postave odvojeni sinro stop. To je sve sto je potrebno za uspesnu zivu svirku. Za sada toliko.
 
Star 30.01.2007, 19:05   #53
taletdkmk
Vredan član društva
 
taletdkmk's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.08.2006
Mjesto: Skopje - Makedonija
Godina: 38
Postovi: 186
Downloads: 845
Uploads: 14
Rekao HVALA: 6
Zahvalili mu 26 puta u 22 Postova
Instrumenti: Korg Pa3X 61-k with EXB M256
Interesi: Internet, Filmovi...
taletdkmk befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
taletdkmk pošalji poruku preko MSN messengera taletdkmk pošalji poruku preko Yahoo! messengera taletdkmk pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard Imate poddrska i od mene

Imate poddrska i od mene za noviot O.S.
taletdk@gmail.com
__________________
Trajche TALE Dimitriev
Kavadarci - Makedonija
taletdkmk je offline  
Star 30.01.2007, 20:10   #54
Korgminator
Ovaj baš voli da kuca
 
Korgminator's Avatar
 
Registrovan/a dana: 11.03.2005
Postovi: 401
Downloads: 6255
Uploads: 1
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 5 puta u 5 Postova
Korgminator befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Vidim da se neki clanovi jos uvjek javljaju zahtjevajuci novi OS za PA80. Mislim da je Korg jasno dokazao da ga nece biti. Zalosno, tuzno i ja bi volio da je novi update izasao za moga PA80, al ga nece biti.
Korgminator je offline  
Star 21.04.2008, 02:03   #55
makikorg
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 06.04.2008
Mjesto: Nis
Godina: 38
Postovi: 147
Downloads: 2198
Uploads: 9
Rekao HVALA: 13
Zahvalili mu 11 puta u 10 Postova
Instrumenti: Korg pa1xpro
makikorg befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

slazem se u potpunosti.pa80 zakon
makikorg je offline  
Star 21.04.2008, 07:58   #56
hrci
Vredan član društva
 
hrci's Avatar
 
Registrovan/a dana: 06.04.2005
Mjesto: München
Postovi: 146
Downloads: 2144
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 4 puta u 4 Postova
Instrumenti: Yamaha Tyros 3
Interesi: Treniranje!
hrci befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
hrci pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

I ja Zalim za OS ali nefali puno ajd bar da su napravili Chord Manual Bass to mi na Tezgi uvjek Fali..


Pozdrav!
Hrci
hrci je offline  
Star 04.10.2009, 01:57   #57
profmiso
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 07.10.2007
Postovi: 17
Downloads: 626
Uploads: 0
Rekao HVALA: 3
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
profmiso befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Pfeil

[quote=Nedzad;1176]Sem pobobljšanja zvuka na novoj klavijaturi ima veoma mnogo nedostataka u odnosu na starijemodele.
Ovde je samo jedan deo koji sam naveo upoređujući Korg i3 i Korg PA80.

 Korg i3 je bio daleko bolji sto se tiče programiranja novih stajlova. Svaki stajl je imao po 100 Paterna (kao u ritam mašine). Iz stajla smo mogli kopirati predhodno urađene paterne ili trakove sa Midi-songa ili Backing Sequencera tako da nam za ovu klavijaturu nije potreban EMC da bismo uradili stajl od Midi-ja ili Songa.

 Aranžman (performansa kod PA80) je imao takodje neke prednosti.Imao je mogućnost kopiranja efekata sa Midi-ja, programa, stajla ili nekog drugog aranžmana tako da ova funkcija štedi mnogo mnogo vremena u odnosu na PA80.

 Memory mode funkcija na Korgu i3 je bila jača tako što smo mogli sem LOWER-a da dodamo i BASS gitaru. Dok stajl radi čuje se samo LOWER a kada stajl prestane onda se automatski sa LOWER-om ubacuje i BASS gitara. Koliko mi je poznato tu mogućnost sem starijih modela Korg i serije ima svaki Rolandov aranžer. Sa ovom funkcijom daleko daleko lepše zvuče pjesme koje sviramo-pogotovu narodnjake.

 Manual BASS takođe gubi jačinu. Skoro se i nečuje –da bi pojačali onda moramo više puta klikati na SPLIT POINT ????? Mislim da ova funkcija nije baš najbolje rešena.

 PAD je takođe ograničen samo na interne SFX boje dok u novom OS-u za PA1X i PA1X pro možemo da svaki PAD programiramo po slobodnom izboru bez obzira dali su interne boje ili user.Ovo što sam naveo za PA1X i PAX pro nisam siguran jer sam tu informaciju dobio od jednog poznanika.[/u]

Pošto u upustvu stoji da je PA80 PROFESIONALNI ARANŽER koji je konstruisan za LIVE nastupe i da je to klavijatura koja nemože zastareti tako što možemo uvek da je nadograđujemo sa novim operativnim systemom koji u sebi ima uvek neke nove mogućnosti.
Sada se pitam dali bismo uspeli da zajedničkim snagama utičemo na kompaniju KORG da u sledećem operativnom systemu ubace neke nove mogućnosti bar ove koje sam naveo????????
Šta vi mislite???


Pozdrav
Nedzad
PA80Korg@aol.com



SAGLASAN.,podrzavam ideju,
Naime KORG JE SA SVOG SAJTA skinuo PA80 sto nije ok jer kad imaju drugi zasto nema i ovaj model....
]
profmiso je offline  
Tema zaključana

Favoriti

Oznake
apel, korgovce, pa80


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 14:04


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije