Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Saveti za kupovinu

Saveti za kupovinu Za sve one kojima treba druga klavijatura ;)

 
 
Alati tema Display Modes
Star 13.12.2016, 11:54   #1
AI2
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 23.11.2016
Postovi: 4
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 3
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
AI2 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard Nova klavijatura: Korg i ostali

Zdravo,

koristim KORG IS50 jedno 5-6 godina pa sam mislio da se modernizujem.
KORG PA300 nov, KORG PA500, KORG PA600 polovan.. O njima sam čitao ovde po forumu i video sam to što sam video, PA600 polovan izađe me skuplje od oba al mašina je kažu više nego profesionalna, PA500 nema sampler a PA300 nisam shvatio najbolje zašto, ali vidim da ljudi nisu previše oduševljeni.

Ima li vajde od ostalih proizvođača u ovom cenovnom rangu? Treba li razmisliti o nekom drugom brand-u? Neki Roland, Yamaha? Kako mi se čini njihove klavijature su skuplje? Ako kupujem novo definitivno je KORG najjeftiniji i uzeću PA300 ili PA500 ako postoji nov, ali polovno se možda isplati?

I ovo bi bilo dugo pitanje, možda ću ga malo odužiti ali ga postavljam da otprilike znam šta me čeka. Da li bi neko mogao da mi približi funkcionalnosti PA300, PA500 ili PA600 modela npr pošto ih nikada nisam koristio?
Koja je razlika kod PA500 aranžera npr u odnosu na IS50? Osim onih koje se odnose na kvalitet zvuka. Vidim da se pominju neke ogromne memorije pa ne znam koliko user stilova tu može da stane? Koliko imate različitih ritmova za Rumbe? Ja na IS50 imam dve gde eventualno promenim neki instrument koji ritam sam svira sa akordom. Imam dve rumbe, dve dvojke, jednu 7/8, jedan begin, dva sa-sa i one beat-ove koristim fabričke, neki fabrički dance, rock i slično. Svodi se ugrubo dakle na vrtenje istih 10-15 ritmova i menjanje boja kod pesama. Oće li se filozofija sviranja mnogo promeniti kupovinom PA500 recimo?
AI2 je offline   Reply With Quote
 

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 14:47


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije