Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Korg

Korg Korg-ovci! Ovo je mesto za vas!

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 03.12.2012, 16:00   #331
mojjmbg
Drugar foruma
 
mojjmbg's Avatar
 
Registrovan/a dana: 10.07.2008
Mjesto: Zagreb ali orginalno korjenima iz Pirota
Godina: 46
Postovi: 99
Downloads: 140
Uploads: 0
Rekao HVALA: 8
Zahvalili mu 18 puta u 17 Postova
Instrumenti: Korg Pa 500 , Tama imperial 9 elemenata, Fender Strat sss 68g...
mojjmbg befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
mojjmbg pošalji poruku preko MSN messengera mojjmbg pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

da naravno da moze i to identican edit kao i na pa3x.... znaci svaki element zasebno... ima svoju tracku... u prevodu granica je nebo tj koliko ko zna i ima uho...... a meni najsmjesniji komentar danas je od kolege nisam zapamtio ime koj je naveo da ceka Tranzita da mu kaze sta on misli o ovoj klavijaturi... stvarno smijesno i zalosno za njega..... hahaahhah
__________________
Sa Štovanjem mojjmbg - Danijel Minčić
mojjmbg je offline   Reply With Quote
Star 03.12.2012, 16:00   #332
Ace
White Noise
 
Ace's Avatar
 
Registrovan/a dana: 20.08.2009
Mjesto: Skopje, Makedonija
Godina: 33
Postovi: 1.693
Downloads: 1229
Uploads: 32
Rekao HVALA: 15
Zahvalili mu 367 puta u 330 Postova
Instrumenti: Korg
Interesi: Muzika, Informatika, Matematika, Fizika, Elektronika...
Ace ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Naravno da moze .... korg je ovo
Postovano sa mobilnog uređaja
Ace je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio Ace za ovaj koristan post:
mojjmbg (03.12.2012)
Star 03.12.2012, 16:08   #333
Minicevac
Odomaćeni član
 
Minicevac's Avatar
 
Registrovan/a dana: 05.03.2008
Mjesto: Knjazevac
Postovi: 692
Downloads: 1265
Uploads: 21
Rekao HVALA: 46
Zahvalili mu 77 puta u 67 Postova
Instrumenti: KORG Pa3x
Interesi: Pevanje
Minicevac befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

I na pa50 moze da se edutuje bubanj pa sto ne bi moglo i na pa600?Ako mislis na decay,transpose,cutoff,release,send effect,tune,volume level itd pa cak i eq svakog elementa bubnja kao na pa3x...
__________________
Tuti Fruti Band
Minicevac je offline   Reply With Quote
Star 03.12.2012, 16:15   #334
Vex
Odomaćeni član
 
Vex's Avatar
 
Registrovan/a dana: 05.10.2007
Postovi: 791
Downloads: 900
Uploads: 10
Rekao HVALA: 42
Zahvalili mu 156 puta u 139 Postova
Instrumenti: Korg Pa4x 76
Vex ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Citat:
Originalno postovano od nesaband Pokaži Post
E sad bubanj ja kakav je takav je.Konkretno pitam.Da li moze da se odradi EDIT tog istog bubnja ili ne?
Konkretno to sto je na onom snimku su sve semplovi ,tako da,nigde nije definisano da pa600 MORA tako da zvuci... Moze da se radi EDIT,a mogu i da se ubace skroz neki drugi semplovi koji se vama svidjaju itd...radite sta vam je volja... Sto rece mojjmbg "nebo je granica" ... Bitno je da MOZE da se radi.
__________________
https://soundcloud.com/vexmunja
Vex je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio Vex za ovaj koristan post:
mojjmbg (03.12.2012)
Star 03.12.2012, 16:35   #335
nesaband
Doktor Nesa
 
nesaband's Avatar
 
Registrovan/a dana: 08.12.2008
Mjesto: Srbija
Godina: 62
Postovi: 1.953
Downloads: 655
Uploads: 21
Rekao HVALA: 335
Zahvalili mu 335 puta u 311 Postova
nesaband ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

@Ace zezas zezas?
Kolege hvala na odgovoru,sve ostalo mi nije bitno.To je najbitnija informacija.
__________________
Ko rano rani ceo dan zeva.
nesaband je offline   Reply With Quote
Star 03.12.2012, 16:49   #336
yamahapassion
Moderator
 
yamahapassion's Avatar
 
Registrovan/a dana: 13.07.2008
Postovi: 1.307
Downloads: 4839
Uploads: 19
Rekao HVALA: 25
Zahvalili mu 133 puta u 121 Postova
Instrumenti: Korg PA 4X 61
Interesi: muzika
yamahapassion befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

ova klavijatura pocinje da mi se svidja sve vise i vise... stavio sam sad tu u lokalne oglase da prodajem moju yamahu za 400e (debelo ispod cene) samo da ju udam sto pre i da trcim po ovog korga
__________________
DOK NE PROBAM LAVETINU ZA MENE JE PRASE CAR ZIVOTINJA!
yamahapassion je offline   Reply With Quote
Star 03.12.2012, 18:09   #337
Dell
Satriani
 
Dell's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.07.2008
Mjesto: Mostar, Hercegovina
Postovi: 2.525
Downloads: 681
Uploads: 10
Rekao HVALA: 25
Zahvalili mu 324 puta u 277 Postova
Instrumenti: Yamaha Tyros3, Bugari Banger Exclusive, Roland Fantom G7, Yamaha V50, Hohner Atlantic IV
Interesi: Muzika, Informacijske tehnologije, Biciklizam
Dell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein Lichtblick
Dell pošalji poruku preko MSN messengera Dell pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Upravo te serpice i loncici Nesho su mene debelo otjerali od Korga, to ne podnosim. Sto se ovog dmx-a tice, na Yamahi i Korgu su toliko dijametralno razliciti da se ne daju poznat. Ne kazem ni slucajno da je bolji na Yamahi, ali su totalni drugaciji. Meni se zvuk kao ni na svakom drugom Korgu ne svidja, ali to je napredak kod Korga, za te pare dobit aranzer sto cita samplove, ali kao i uvijek ta njihova skrtost na ram-u...
__________________
I'm the one who knocks...


Dell je offline   Reply With Quote
Star 03.12.2012, 18:16   #338
nele1
Ovaj baš voli da kuca
 
nele1's Avatar
 
Registrovan/a dana: 07.09.2006
Mjesto: Nemacka Berlin
Godina: 54
Postovi: 491
Downloads: 552
Uploads: 0
Rekao HVALA: 47
Zahvalili mu 80 puta u 76 Postova
Instrumenti: 2 Harmonike Artist,PA800,LE korg
Interesi: pomagati dobrim ljudima
nele1 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
nele1 pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

Neso drug moj slusaj cuo sam mnogo ljudi sa aranzerima ali ovaj decko je opasno odradio ovaj set.
Znas da sam ceo zivot proveo u studiu ali ovo sto je decko postavio demo stvarno je odlicno
zvuci mnogo zivo nema monotonije saund je strava, bubanj muje kad je u pitanju aranzer odlican ,moze mnogo bolje ali softverski ,bas bi voleo da cujem ko ima bolji set za bilo koji aranzer.Vidi kako radi gitara kontra strava do koske ma bukvalno sve,,rekosam ti da recimo nevolim yamahu sto neznaci da nevalja,jednostavno korg ima sve kad podjes od dvojke do orjenta , turska itd ,sve sto treba jednom muzicaru za zivu svirku.
Veliki pozdrav i sve najbolje.
Dodato:
Dell prijatelju ajde recimi samo molim te de cujes serpice, kao da slusamo dva razlicita demo snimka ,poslusajte malo bolje cak sam sve slusao na malim slusalicama pa radi strava
ali dobro kao sto rekoh voleo bih da cujem bolji set od bilo koje druge klavijature , mislim na ovih 5 postavljenih demo snimaka .
__________________
NELE 1

Promijenjeno od nele1 (03.12.2012 u 18:28 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
nele1 je offline   Reply With Quote
Star 03.12.2012, 21:17   #339
nesaband
Doktor Nesa
 
nesaband's Avatar
 
Registrovan/a dana: 08.12.2008
Mjesto: Srbija
Godina: 62
Postovi: 1.953
Downloads: 655
Uploads: 21
Rekao HVALA: 335
Zahvalili mu 335 puta u 311 Postova
nesaband ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

@nele

Iza mene je dugogodisnje iskustvo u radu sa bendom i sa aranzerom i nikako ne mogu da se slozim sa tobom.Instrumenti pojedinacno(kao sami semplovi)su dobri ali neukomponovani.Ja kad slusam takav sound imam utisak kao da svako svira sam za sebe.Poenta je da se instrumenti u aranzmanu stope jedan sa drugim,da ih cujes a da ih ne cujes.Studijski rad mi nije stran mada se nisam cesto bavio tim poslom posto je jako zamoran i ko napravi ovakav sound u studiju mogu da kazem iskreno da ne treba da se bavi tim poslom.

Ukusi jesu razliciti ali standardi nisu i ne mogu se menjati tako da se uopste ne slazem sa tobom da ovo dobro ,kompaktno zvuci.

To ce ti reci i mnoge kolege koje se bave ozbiljno muzickom produkcijom i studijskim radom.
__________________
Ko rano rani ceo dan zeva.
nesaband je offline   Reply With Quote
Star 03.12.2012, 22:03   #340
Vex
Odomaćeni član
 
Vex's Avatar
 
Registrovan/a dana: 05.10.2007
Postovi: 791
Downloads: 900
Uploads: 10
Rekao HVALA: 42
Zahvalili mu 156 puta u 139 Postova
Instrumenti: Korg Pa4x 76
Vex ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

@ serpe i lonci : voleo bih da mi objasnite sta pod tim podrazumevate??? Ja ne kazem da je onaj snimak savrsen,daleko od toga,ali nigde ne cujem serpe i lonce ,cujem LAYER-e dobosa ,koji se koriste u KORG-ovim aranzerima da docaraju sto bolje zivost bubnja ... Studijski rad? Ja koliko sam slusao i bendove i aranzere,retki su ti koji se uopste trude da docaraju studijski snimak i pravila u njemu... a sto se tice aranzera,svi kao nesto jure "LIVE sound " koji nema veze sa studiom,pocev od toga da vecina pravi mono snimke pa na dalje preko izbora semplova-i tu je najveca greska-ljudski faktor-pa cujemo serpe,lonce,kartone,drvo umesto bass gitare, ksilofon umesto ritam gitare itd...firma nema veze sa tim- ima veze da su na primer Roland aranzeri ogranicavajuci faktor-sa moje tacke gledista,ako cemo da poredimo sa zivim bendom : bubnjar ne svira identican udarac uvek na dobosu,hi-hat-ovima,cinelama...a rolandov DK ima samo po jedan identican layer bez imalo zivosti,i onda virbla zvuci ko mitraljez...i da ne idemo dalje... Okanite se poredjenja sa zivim instrumentima jer pricamo o mashinama,one ce uvek imati sinteticki vestacki zvuk...neka mashina ce bolje simulirati zivost,neka gore ... End of story.
__________________
https://soundcloud.com/vexmunja
Vex je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio Vex za ovaj koristan post:
sale_band (04.12.2012)
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 10:03


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije