Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Razglasi i ozvučenja > Zvučnici

Zvučnici Ono što treba da da dobar zvuk

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 04.07.2011, 15:50   #1
hadzidinic
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 17.12.2009
Mjesto: Nis
Postovi: 231
Downloads: 1492
Uploads: 2
Rekao HVALA: 19
Zahvalili mu 26 puta u 26 Postova
Instrumenti: Roland VA76/Roland Fantom S
hadzidinic befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard Jbl jrx 100??

Imam ponudu da kupim par ovih kutija za 400 eura. Stare su dve godine, ocuvane bez ogrebotine. Sad me interesuje sta mislite o njima, i da li je to dobra investicija?
Dodato:
zar niko nema iskustva sa njima? :O

Promijenjeno od hadzidinic (08.07.2011 u 16:08 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
hadzidinic je offline   Reply With Quote
Star 13.10.2011, 10:33   #2
Milan$
Stvarno kod kuće
 
Milan$'s Avatar
 
Registrovan/a dana: 02.04.2009
Postovi: 1.422
Downloads: 6415
Uploads: 2
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 89 puta u 83 Postova
Instrumenti: Pa5x
Milan$ befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Milan$ pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

evo drug da ti kazem nesto o ovim kutijama...doneo ih drug da ih probamo,posto ih imamo za neke male pare jer kako su fabricki podesene da zvuce,tolko i vrede,znaci zvuce nikako...e sad generalno kutija kao kutija,ne mogu da kazem da je bas nekvalitetno uradjena...lepo je to skockano,izradjena od medijapana, sa dobrom zastitom,tako da je to manje vise ok...ta kutija fabricki je na skretnici bukvalno ugusena i previse zatvorena,imas utisak i da nema visoke...a bass su opustili previse da svira ka srednjim i visokima,pravi mikrofoniju i mumla....uz malo sredjivanja skretnice ova kutija vec moze biti vrlo iskoristiva,bar ono sto sam ja cuo,kad smo malo eksperimentisali po njoj..ali u onom fabrickom stanju,veze nema posteno,na onom nikad da ne zasviras...znaci,malo zatvoriti bass,malo izraziti vise srednje ka visokima,i odvrnuti visoke,i ta kutija se preporodi i to dosta fino..tad je vec solidna kutija..opet ne moze se ocekivati cudo,ali u odnosu na ono sto je nudila fabricki i nakon cackanja skretnice,daleko bolje zvuci i iskoristivije...pozdrav
Milan$ je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio Milan$ za ovaj koristan post:
caka012 (14.01.2014)
Star 13.10.2011, 12:29   #3
neshatomic
Vredan član društva
 
neshatomic's Avatar
 
Registrovan/a dana: 19.06.2009
Postovi: 277
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 67 puta u 41 Postova
Instrumenti: Acoustic Line Seeburg , JBL SRX , Dynacord Variline , Dynacord MAdras , DANLEY sound labs
Interesi: sport,moto sport,sound & light
neshatomic befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

To ti je najgora serija JBLovih zvucnika i kao sto Milan$ rece mnogo lose zvuce!
Mnogo su mutave...
Kutija je kvalitetno izradjena i bas nije los ,ali je drajver mnogo los,JBL 2412h to je smesno los drajver ,koji crkava skoro svaki vikend jer je nenormalno mali i slab.
Zato je skretnica i ugusena ,zato sto je rez na drajveru da bi sto manje crkavao izrazito visok,jer sve sto je rez na skretnici vislji ,drajver moze vise snage da istrpi...ukoliko bi pustio vise srednjih u drajver zagarantovano bi dobio bolji zvuk ali i zagarantovano bi ti crkavao drajver svaki dan.

Jedina pametna solucija i proverena kod tih kutija je da se skine taj fabricki drajver i da se stavi veci PAUDIO BMD 450 i da se spusti rez na skrenici i onda te kutije prorade sasvim solidno.

Ali treba imati u vidu da ta prepravka kosta 55ev drajver po komadu i da ti majstor prepravi skretnicu 20ev po komadu...znaci cena JRXa + prepravka 150ev da li se to posle tebi isplati i da li imas za te pare bolje... to moras sam da vidis...

Promijenjeno od neshatomic (13.10.2011 u 12:31 sati)
neshatomic je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio neshatomic za ovaj koristan post:
caka012 (14.01.2014)
Star 13.10.2011, 12:33   #4
aleksandar72
Odomaćeni član
 
aleksandar72's Avatar
 
Registrovan/a dana: 08.05.2009
Mjesto: 50° 07´ N 8° 41´ O
Postovi: 778
Downloads: 53
Uploads: 0
Rekao HVALA: 6
Zahvalili mu 103 puta u 92 Postova
Instrumenti: ima ih vise..
Interesi: $
aleksandar72 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
aleksandar72 pošalji poruku preko MSN messengera aleksandar72 pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

JRX100 je kompletna serija, valjda pricate od JRX115...

Kombinacija drajvera i nije tako losa(za tu klasu),rez frekfencija je tipican za 2way fullrange kutije a kutija i dalje zvuci ispod proseka.

Nego, interesuje me ovo sto je Milan$ napisao:

a bass su opustili previse da svira ka srednjim i visokima,pravi mikrofoniju i mumla....uz malo sredjivanja skretnice ova kutija vec moze biti vrlo iskoristiva,bar ono sto sam ja cuo,kad smo malo eksperimentisali po njoj..ali u onom fabrickom stanju,veze nema posteno,na onom nikad da ne zasviras...znaci,malo zatvoriti bass,malo izraziti vise srednje ka visokima,i odvrnuti visoke,i ta kutija se preporodi i to dosta fino..tad je vec solidna kutija

Kako ste sve to uspeli?? Kako je bio uradjen "tuning" skretnice?
__________________
"Why there is no such thing as RMS watts or watts RMS' and never has been"
aleksandar72 je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio aleksandar72 za ovaj koristan post:
caka012 (14.01.2014)
Star 13.10.2011, 12:54   #5
Milan$
Stvarno kod kuće
 
Milan$'s Avatar
 
Registrovan/a dana: 02.04.2009
Postovi: 1.422
Downloads: 6415
Uploads: 2
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 89 puta u 83 Postova
Instrumenti: Pa5x
Milan$ befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Milan$ pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

uh da te lazem ja nisam toliko strucan,ja sam mu vise ukazivao kako bi zvuk trebalo da "izgleda",a drug se dosta razume u to,i on je cackao po skretnic i pokusavao da postigne to sto sam mu rekaoi,i objasnjavaio mi u sustini sta kako tu fukcionise,ja znam samo generalno sta je uradjeno...uglavnom,dodao je oko 3,4 kondenzatora na skretnicu,to znam,ovaj za bass je dosta skup,zatim dodao dva komada za regulisanje srednjih,i mislim da je za viskore promenio i kalem i neki konderzator (mozda lupam)...ja sam sad mozda lupio nesto od ovoga,jer se tacno ne razumem u komponente koje je stavljao,znam samo od prilike,a vise paznje sam obracao na sam zvuk..u svakom slucaju rec je JRX 100,nije 115,i ta kutija sad vec zadovoljavajuce svira,konretnije..nisam testirao njene granice,ali po meni na onoj kutiji ipak je manjak bass,to jest nije da je toliko los u zvuku,ali dosta manjka na snazi,nema dusu..opet kazem nisam testirao granice drajvera,mada to bi mu bilo i zadnje,ali u ovakvom stanju bih,ako nesto treba od zvucnika da se menja,ipak promenio bass,jer je slab..e sad moguce da bi drajver crkavao,ali to moram da ispitam..Aleksandre pitacu druga tacnije sta je uradio,pa cu napisati...generalno covek mi je rekao da moze da se igra s frekfencijama kako hoce,koju treba ugusice,koju treba pustice kolko treba, bar po njemu,koliko je sad to za kutiju dobro,videcemo..pitacu pa cu napisati...pozdrav

P.S.Aleksandre na sta si mislio kad kazes da je JRX 100 kompletna serija???
Pozdrav jos jednom

Promijenjeno od Milan$ (13.10.2011 u 12:55 sati)
Milan$ je offline   Reply With Quote
Star 13.10.2011, 12:55   #6
neshatomic
Vredan član društva
 
neshatomic's Avatar
 
Registrovan/a dana: 19.06.2009
Postovi: 277
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 67 puta u 41 Postova
Instrumenti: Acoustic Line Seeburg , JBL SRX , Dynacord Variline , Dynacord MAdras , DANLEY sound labs
Interesi: sport,moto sport,sound & light
neshatomic befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Predpotavljam da je to Milan$ dobio igranjem na EQ

A sto se tice JRXa 115 naravno
Nije tipicna 2 way skretnica ,rez je na 5Khz 12 dB po oktavi sa dosta filtera na srednjima,a bas je pusten izuzetno visoko da pokrije sto vise srenjih...

A klasicne skretnice 2 way su na od 1.2 Khz pa nagore do plafon 2 khz kod kvalitetnih kutija,jer ni jedna 15ica sama po sebi ne moze svirati kvalitetno srednje iznad 2 khz...

Moj prijatelj ima 4 JRX115 i 6 jrx 125 i u svim kutijama je izmenjao drajvere,spustio rez na skretnici i verujte da kutije stvarno zvuce mnogo bolje!

Sve to mu je odradio lik iz servisa koji je jedini ovlascen serviser Dynacorda i EVa u Srbiji...ne bih da pisem njegov kontakt jer bi tada to mozda ispala reklama...

Drajver koji mu je ugradio je gore pomenuti Paudio bmd 450...

pozz
Dodato:
Kao sto Alexandar72 rece :

JBL jrx 100 je kompletna serija zvucnika i u okviru nje postoji nekoliko modela ,npr :


JRX 112 (12ica i horna)
jrx 115 (15ica i horna)
jrx 125 (2x15 i horna )
jrx 118 (18ica sub)
itd,itd


evo linka pogledajte celu seriju :

http://www.jblpro.com/catalog/genera...x?fid=19&mid=3


pozz

Promijenjeno od neshatomic (13.10.2011 u 13:05 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
neshatomic je offline   Reply With Quote
Star 13.10.2011, 14:17   #7
aleksandar72
Odomaćeni član
 
aleksandar72's Avatar
 
Registrovan/a dana: 08.05.2009
Mjesto: 50° 07´ N 8° 41´ O
Postovi: 778
Downloads: 53
Uploads: 0
Rekao HVALA: 6
Zahvalili mu 103 puta u 92 Postova
Instrumenti: ima ih vise..
Interesi: $
aleksandar72 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
aleksandar72 pošalji poruku preko MSN messengera aleksandar72 pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

@ Neshatomic
Nesho rez frekfencija kod JRXa115 (bar po specifikaciji) je kod 1.6KHZ, za to sam i napisao da je to klasicni crossover point za fullrange.
Inace, mislim da je do konstrukcije kutija, tj skretnice...
MP215 koristi iste drajvere, po meni zvuci za nijansu bolje nego JRX115

@Milan$
Ako je neko strucan to uradio OK, ja mislio vi "cakali" i podesili skretnicu bolje nego JBL
__________________
"Why there is no such thing as RMS watts or watts RMS' and never has been"
aleksandar72 je offline   Reply With Quote
Star 13.10.2011, 14:19   #8
hadzidinic
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 17.12.2009
Mjesto: Nis
Postovi: 231
Downloads: 1492
Uploads: 2
Rekao HVALA: 19
Zahvalili mu 26 puta u 26 Postova
Instrumenti: Roland VA76/Roland Fantom S
hadzidinic befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Ja sam te kutije uzeo jos tada, dva dana posle postavljanja teme... I iskreno, meni za te pare zvuce sasvim zadovoljavajuce... ne znam da li je menjano nesto unutra ili ne, ali sve izlazi normalno.. istina je da treba dodati visoke, manje ih ima u odnosu na bas i srednji, ali su kutije kao kutije ok... Radili smo test na njima, ona fora od najnizih do najvisih frekfencija, znate na sta mislim verovatno... i jedino sto smo primetili da se u jednom trenutku, na veoma visokim fr. na 1-2 sekunde izgubi visoki i onda se nastavi... kao da je izbrisan..to je jedina zamerka koju imam.... lik od kojeg sam ih kupio je imao 4 komada, meni prodao 2 i uzeo 2 komada EV zx 5-ica, i sad radi na par JBL-a i par zx5... bili smo da cujemo Ev i razocarali se koliko te kutije "galame" i "deru se" u ondosu na JRX115 iz kojih izlazi (moje subjektivno misljenje) izuzetno topao i nezan zvuk...
po mom misljenju, drvo je drvo...
hadzidinic je offline   Reply With Quote
Star 13.10.2011, 14:20   #9
Milan$
Stvarno kod kuće
 
Milan$'s Avatar
 
Registrovan/a dana: 02.04.2009
Postovi: 1.422
Downloads: 6415
Uploads: 2
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 89 puta u 83 Postova
Instrumenti: Pa5x
Milan$ befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Milan$ pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

ma gde ja,on se covek razume,pa cackao...recite mi samo koja razlika izmedju jrx100 i jrx 115?? pozdrav
Milan$ je offline   Reply With Quote
Star 13.10.2011, 14:23   #10
hadzidinic
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 17.12.2009
Mjesto: Nis
Postovi: 231
Downloads: 1492
Uploads: 2
Rekao HVALA: 19
Zahvalili mu 26 puta u 26 Postova
Instrumenti: Roland VA76/Roland Fantom S
hadzidinic befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

pa napisao je kolega nesha, JRX100 je kompletna serija u kojoj se izmedju ostalih nalazi i JRX115...
hadzidinic je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 23:23


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije