Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Razglasi i ozvučenja > Pojačala

Pojačala Ono što vam je potrebno da dobijete snagu

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 01.02.2013, 17:52   #41
neshatomic
Vredan član društva
 
neshatomic's Avatar
 
Registrovan/a dana: 19.06.2009
Postovi: 277
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 67 puta u 41 Postova
Instrumenti: Acoustic Line Seeburg , JBL SRX , Dynacord Variline , Dynacord MAdras , DANLEY sound labs
Interesi: sport,moto sport,sound & light
neshatomic befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

E pa evo danas je konacno stigao i taj PKN xe 4000 pa javljam utiske kao sto sam i obecao.






Pojacalo definitivno ima navedenu snagu, DSP je odlican,samo mu fali crossover.Pik limiter perfektan ,odlicna kontrola ,jos jedna prednost je sto na displeju konstantno stoji podatak za temperaturu pojacala .

Sto se tice kvaliteta samog zvuka , nebih da komentarisem jos jer sam probao u garazi ,radim veceras i sutra uvece sa njim terace JBL srx 725 ,pa kad prodje vikend pisem utiske o samom kvalitetu zvuka.

pozdrav
Dodato:
.

Prodaje vikend dobro sa PKNom








Posle 3 dana i dve malo ozbiljnije tezge ja nemam zamerku na ovo pojacalo.
Cak mi je i zvuk OK sto iskreno nisam ocekivao od pojacala D klase pogotovo tako jeftino ( ne znam koja mu je tacna cena ali mislim oko 1300-1400ev za novo )

Zvuk je dobar
snage koliko hoces
DSP fantastican ( samo fali crossover )
Malo je , lako
Ne greje se

DSP ima :

-limiter po kanalu
-stelovanje ulaznog signala po kanalu
-cak pokazuje trenutno opterecenje po kanalima u omima ,koji se promeni cak i ako promenite duzinu kabla
-pik voltazu koju izbacuje po kanalu
-prosecnu voltazu koju izbacuje po kanalu
-snagu koju izbacuje po kanalu u watima
-koliko izbacuje ampera po kanalu
-trenutno stanje napona iz uticnice u koju je ukljucen
- koliko povlaci struje u amperima
- graficki prikaz grejanja napajanja pojacala
- graficki prikaz grejanja samog izlaznog stepena pojacala
- IP adrese ,preko kojih moze da se upravlja sa pojacalom od kuce ili sa telefona
-Lock device ,da se zakljuca pojacalo i onemoguci bilo kakvo prckanje po njemu u DSP cak i potenciometri za pojacavanje ne reaguju

itd itd

Sve u svemu vrlo ozbiljno pojacalo za male pare.


POZZ
Dodato:
Evo dva video zapisa kako je prosao vikend,na drugom snimku se vidi da je PKN sa pola snage terao SRX 725 u toku veceri i da je zvucnog pritiska bilo sasvim dovoljno


JBL srx 725 & Rcf 18 sub .mp4
You need to upgrade your Flash Player



JBL SRX 725 & RCF 18Sub 4 .mp4
You need to upgrade your Flash Player
Dodato:
E a evo sta smo jutros probali

Jedan JBL mrx 515 ( 400w aes , 800w recomended amp , 1600w pik snage )

Na jedan kanal PKNa XE 4000 do pika 1300w na 8 oma

Mrx se ponasa sasvim normalno ,zvuk je extra ,snage koliko hoces ,sto se i cuje na video zapisu jer mikrofon od fotoaparata pocinje da se gusi od velike buke .


JBL MRX 515 PKN xe 4000 full power .mp4
You need to upgrade your Flash Player
Dodato:
Danas smo izneli napolje i probali na SRXu jos jedno pojacalo visoke klase CREST pro 9200.

Highslide JS

Promijenjeno od neshatomic (08.02.2013 u 16:20 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
neshatomic je offline   Reply With Quote
Star 13.07.2013, 23:45   #42
neshatomic
Vredan član društva
 
neshatomic's Avatar
 
Registrovan/a dana: 19.06.2009
Postovi: 277
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 67 puta u 41 Postova
Instrumenti: Acoustic Line Seeburg , JBL SRX , Dynacord Variline , Dynacord MAdras , DANLEY sound labs
Interesi: sport,moto sport,sound & light
neshatomic befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Evo jos jedan izvestaj

Ima vec par meseci kako sam kupio LAB gruppen fp 6400 dva komada,koristim ih i za basove i za satelite.Realno sam prezadovoljan i posle nekoliko meseci upotrebe nemam zamerku.

U medjuvremenu sam imao prilike da probam i Lab gruppen FP 13000 ,to pojacalo je zver na basovima ,snaga je neverovatna 2x 6500w na 2 oma i stvarno razara kako radi,evo jednog kratkog video zapisa ,4 basa na jedan kanal od laba 13000 , pogledajte DBX drive rack koji stoji na reku, od basa je za 5 secundi pobegao 15cm nazad


Lab gruppen fp 13000 & RCF L18p400
You need to upgrade your Flash Player

P.S
Od pre mesec dana imam i jedan cacmo tecton 24.4 ,mogu reci da sam prezadovoljan zvukom,odavno nisam cuo ovako kvalitetno pojacalo za mid /high sekciju ,rame uz rame uz Lab gruppen FP seriju ,mozda cak i bolji u mid / high ,ali na basu je vec malo tanji od laba...

Promijenjeno od neshatomic (13.07.2013 u 23:47 sati)
neshatomic je offline   Reply With Quote
Star 14.07.2013, 00:30   #43
mirandess
Odomaćeni član
 
mirandess's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.09.2010
Mjesto: Mostar
Postovi: 682
Downloads: 677
Uploads: 7
Rekao HVALA: 117
Zahvalili mu 103 puta u 95 Postova
Instrumenti: Korg PA4x, Amati Clarinet b. Casio Ctk 531, Nord Electro 6D, Musicman Luke3 :)
Interesi: Sviranje
mirandess befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
mirandess pošalji poruku preko Yahoo! messengera mirandess pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Ne vezano za pojacala, zanima me kakva je razlika između dbx driverack-ova: PA,PA+ i PX... U tom sam polju bas slab i ne znam nista oko toga, ali posto sam sa bendom uzeo razglas nov trebamo uzeti i driverack radi kompletne eqalizacije i svega ostaloga, pa me zanima razlika između tih brendova koja je. Hvala i pozdrav.
__________________
Tko svira notalno, propao je totalno
mirandess je offline   Reply With Quote
Star 14.07.2013, 07:38   #44
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

DBX PA+ je samo nova i nesto izmjenjena verzija, starog PA, cija je proizvodnja inace obustavljena. Razlike izmedju PA+ i PX su pozamasne. Kao prvo i manje znacajno je, da je RTA mikrofonsko predpojacalo kod PA+ nesto kvalitetnije nego kod PX modela, zatim veoma vazna razlika je da PA+ ima 6 izlaza a PX samo 4 (koji su konfigurirani kao 2 Main Line i 2 Sub izlaza). Takodje veoma bitno je, da su DA konvrteri kod PA+ nesto kvalitetniji od onih na PX (AD konverteri su potpuno isti) i kao posljednja razlika je da PA+ ima funkciju Delaya od 10ms po kanalu (ukupno 60 milisekundi za 6 kanala), dok PX nema uopste taj Alignment Delay. Naravno, da je razlika i u cijeni od nekih 150 eura vise za PA+, sa obzirom na gore pobrojane razlike, sasvim opravdana.
tranzit je offline   Reply With Quote
Star 14.07.2013, 14:52   #45
MarjanMilosevic
Odomaćeni član
 
MarjanMilosevic's Avatar
 
Registrovan/a dana: 05.10.2011
Mjesto: Skopje
Postovi: 594
Downloads: 3
Uploads: 0
Rekao HVALA: 4
Zahvalili mu 56 puta u 49 Postova
MarjanMilosevic befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
MarjanMilosevic pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Kad smo vec kod procesora.
Tranzit, zanima me tvoje misljenje DR260 vs DCX2496.
MarjanMilosevic je offline   Reply With Quote
Star 14.07.2013, 15:45   #46
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

DBX jeste kvalitetniji uredjaj, medjutim tolika razlika u cijeni je, po mom misljenju, totalno neopravdana. Da je u pitanju dvadeset do trideset procenata, bilo bi sasvim uredu ali 300% sigurno nije odgovarajuci odraz razlike u kvalitetu. U sustini, oba uredjaja rade svoj posao sasvim pristojno, za onog ko ne zeli vise da investira ali je dbx ovdje napravio promasaj u pogledu cjenovne politike. Ako cemo, krivo sjedi, a pravo govori, oba bi trebalo da pripadaju istom kvalitativnom segmentu, s tim da bi Behringer bio Low End a dbx, radi svoje nesto kompleksnije strukture i efekata, High End tog segmenta. Imao sam prilike cesce, da cujem oba na djelu i u tom kvalitativnom rangu bih, samo radi cijene, uvijek prije uzeo Behringera. Licno, ne koristim hardverske Speaker Menagement sisteme vec iskljucivo rjesavam sve softverskim putem, za kojim i jedan i drugi pomenuti uredjaj i kvalitativno a i po pitanju performanse i fleksibiliteta, dosta ili bolje receno, drasticno zaostaju.

Promijenjeno od tranzit (14.07.2013 u 15:53 sati)
tranzit je offline   Reply With Quote
Star 14.07.2013, 16:50   #47
MarjanMilosevic
Odomaćeni član
 
MarjanMilosevic's Avatar
 
Registrovan/a dana: 05.10.2011
Mjesto: Skopje
Postovi: 594
Downloads: 3
Uploads: 0
Rekao HVALA: 4
Zahvalili mu 56 puta u 49 Postova
MarjanMilosevic befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
MarjanMilosevic pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Dakle moj savet ljudima da ukoliko nemaju para za XTA, bolje se drzati DCX-a nego dati 3 puta vise para za 260 drzi vodu :-).
Ja sam koristio oba i zadrzao ipak DCX. Ima po meni bolji limiter, lakse se komanda sa prednje ploce, ima precizniji eq i tako dalje.

Znam da je off topic al me bas zanima kako resavas to to softverski.
MarjanMilosevic je offline   Reply With Quote
Star 14.07.2013, 19:16   #48
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Skup kvalitetnih VST aplikacija (efekata, dinalmickih toolova) u jednom VST Hostu, adekvatno konfiguriranih, a sve na dobrom visekanalnom Audio Interfaceu sa 8 i vise In/Out, sto je daleko fleksibilnije i kvalitetnije nego ijedan hardver Menagement sistem, doduse i skuplje, ako saberemo cijenu hardvera i softvera. Medjutim ovo je, samo "usputni" proces koji jedna dobra audio masina, istovremeno obavlja uz svoje ostale "obaveze".

Promijenjeno od tranzit (14.07.2013 u 19:23 sati)
tranzit je offline   Reply With Quote
Star 14.07.2013, 19:45   #49
MarjanMilosevic
Odomaćeni član
 
MarjanMilosevic's Avatar
 
Registrovan/a dana: 05.10.2011
Mjesto: Skopje
Postovi: 594
Downloads: 3
Uploads: 0
Rekao HVALA: 4
Zahvalili mu 56 puta u 49 Postova
MarjanMilosevic befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
MarjanMilosevic pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Bolje nego Lake?
MarjanMilosevic je offline   Reply With Quote
Star 14.07.2013, 20:16   #50
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Ako mislis na Lab Gruppen Lake LM 44, pa recimo... kvalitetom sigurno ne losiji (u zavisnosti od upotrebljenog Audio Interfacea) ali zato neuporedivo fleksibilniji. Da se ne zavaravamo, kod LM 44 se radi o uredjaju sa veoma kvalitetnim AD/DA konverterima, pa se mora upotrijebiti odgovarajuci kvalitet i kod Audio Interfacea, koji opet ima svoju cijenu. Medjutim, jedan RME Fireface UFX ili slicni, ce i u tom domenu biti bar za klasu (ako ne i vise) kvalitetniji nego LM 44. Radi toga sam u proslom postu i napisao da ce ovakvo softversko rijesenje biti cak i skuplje nego, eto sada taj LM 44 jer je samo cijena Audio Interfacea oko 2.000, a gdje je sama masina, a gdje softver.
tranzit je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 20:09


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije