Korisničko Ime
Lozinka
Registracija
YU-MIDI Marketing


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Razglasi i ozvučenja > Zvučnici

Zvučnici Ono što treba da da dobar zvuk

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 21.06.2016, 06:30   #21
momo
Ovaj baš voli da kuca
 
Registrovan/a dana: 10.09.2004
Mjesto: Vukovar
Postovi: 366
Downloads: 2865
Uploads: 0
Rekao HVALA: 81
Zahvalili mu 37 puta u 37 Postova
Instrumenti: Shure 58,psr9000,emx 5000,Impulse 1015,TNT 160
momo ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Rođeni ima ovde svakakvih komentara.Bez ljutnje kolege ali na toj yamahi spojiti bas na aux je nepoznavanje miksera. Znam da je namera pomoć. Binove spoji ma mono out izlaz i kontrolu volumena radiš na crnom klizaču do mastera.gore imaš rupu gde ide šrafciger kojim odrediš frekvenciju skretnice a pališ je na prekidač ako kutija nema skretnicu.Ja sam full range kutije koristio kao binove na taj način.Ako su pasivni zvučnici yamaha gore iznad eq ima prekidač da na taj izlaz ide njena snaga jednog od dva pojačala.a drugo pojačalo na masteru.Dobiješ mono ali možeš nakačiti dve kutije i dva Bina.Snage toliko koliko je jbg.Ja bi izabrao aktivni bas bin kako si i učinio

Poslano sa mog D6603 koristeći Tapatalk
momo je offline   Reply With Quote
Star 22.06.2016, 01:13   #22
ella 85
Odomaćeni član
 
Registrovan/a dana: 19.05.2008
Postovi: 731
Downloads: 7
Uploads: 0
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 100 puta u 94 Postova
ella 85 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Ako taj mixer ima skretnicu koja se moze iskoristiti za basove to je super stvar .........ali aktivni basovi obicno imaju u sebi i pojacala i skretnice tako da ne vidim neku posebnu prednost u tome .

Ali zato prilikom spajanja iz auxa ima mogucnost da posalje na basove signal iz svakog kanal pojedinacno.......npr samo posalje kick i bas gitaru.......a uopce ne salje vokal gitare i slicno.......basovi cesto sviraju do 125hz.......a tu udje i vokala i gitare.....iz aranzera tu uleti svega sto ne treba
ella 85 je offline   Reply With Quote
Star 22.06.2016, 08:40   #23
momo
Ovaj baš voli da kuca
 
Registrovan/a dana: 10.09.2004
Mjesto: Vukovar
Postovi: 366
Downloads: 2865
Uploads: 0
Rekao HVALA: 81
Zahvalili mu 37 puta u 37 Postova
Instrumenti: Shure 58,psr9000,emx 5000,Impulse 1015,TNT 160
momo ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Prednost je kod pasivnih kutija kad se koristi njeno pojačalo. A ja sam nekako imao u vidu manji bend ili aranger. Ja recimo nemam opciju na pa600 odvajanja kicka na poseban kanal.A ozbiljan bubnjar potroši više od pola kanala na elemente...Koliko se ja razumem kick nije samo low frekvencije, bar za mene...Uglavnom hteo sam ukazati na yamahin potez koji je po meni vrlo pametan.Ipak se radi o jeftinijem mikseru a opcije za spajanja su obilate

Poslano sa mog D6603 koristeći Tapatalk
momo je offline   Reply With Quote
Star 22.06.2016, 10:18   #24
ella 85
Odomaćeni član
 
Registrovan/a dana: 19.05.2008
Postovi: 731
Downloads: 7
Uploads: 0
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 100 puta u 94 Postova
ella 85 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Naravno da kick nisu samo niske freq,to bi bilo ludost da izlazi samo iz basova..........kick ide normalno u satelite ......dodavanjem na aux on jos dodatno izlazi na basove...........prednost je sto satelitima mogu smanjit basove da se ne deru bezze ,nego se rasterete pa lijepo lagano rade......a te duboke freq se nadomjeste iz basove odakle i treba.

Fino je kad mixer ima svakakve mogucnosti........ali na tom polju ih digitalni mixeri jedu........a cak su i jeftini danas...........na digitalcima svaki aux izlaz ima svoj eq sa 4 podesive freq i 4 podesiva Q ......obicno plus hi-lo pass......mogucnost su ogromne
ella 85 je offline   Reply With Quote
Star 22.06.2016, 10:23   #25
momo
Ovaj baš voli da kuca
 
Registrovan/a dana: 10.09.2004
Mjesto: Vukovar
Postovi: 366
Downloads: 2865
Uploads: 0
Rekao HVALA: 81
Zahvalili mu 37 puta u 37 Postova
Instrumenti: Shure 58,psr9000,emx 5000,Impulse 1015,TNT 160
momo ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Hehehe znam...Ja sam prodao yamahu i uzeo xr 18

Poslano sa mog D6603 koristeći Tapatalk
momo je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio momo za ovaj koristan post:
Otpisani-EA7 (23.06.2016)
Odgovor

Favoriti

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 10:34


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije