Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Roland

Roland Svirate Roland klavijature? Pitajte šta Vas zanima!

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 05.04.2012, 16:35   #1
ktisljar
Drugar foruma
 
ktisljar's Avatar
 
Registrovan/a dana: 04.04.2012
Mjesto: Samobor (Hrvatska)
Godina: 52
Postovi: 83
Downloads: 753
Uploads: 20
Rekao HVALA: 15
Zahvalili mu 23 puta u 19 Postova
Instrumenti: Roland GW-8, Korg Minilogue, Solton MS-50, Oxygene 61 mk2 + Ketron SD-1000
Interesi: Popravak i restauracija audio opreme, Muzika, Audio produkcija, Fotografija
ktisljar ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard EQ na Rolandu G-800

Zanima me može li se na G-800 ekvilajzerom korigirati samo Upper1 i Upper2, a da ritmovi ostanu kakvi su bili? Tonovi desne ruke su mi dosta "tamni". Uspio sam samo naći globalno podešavanje EQ-a. Svaki savjet je dobrodošao...
Hvala
ktisljar je offline   Reply With Quote
Star 05.04.2012, 20:18   #2
AcaG600
Ovaj baš voli da kuca
 
AcaG600's Avatar
 
Registrovan/a dana: 05.01.2012
Mjesto: Kruševac
Postovi: 498
Downloads: 130
Uploads: 14
Rekao HVALA: 83
Zahvalili mu 117 puta u 110 Postova
Instrumenti: Roland VA-5 expanded ZIP & KORG X5D ; DELL Inspiron 15 3521 + Kontakt 5 + MIDI + Samples
Interesi: Klavijature, računari...
AcaG600 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
AcaG600 pošalji poruku preko MSN messengera AcaG600 pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Probaj ovako:
- F1(mixer)
- sa leve strane ekrana vertikalno nadole ti pise UP1....Videces
- sa drugim, trecim, cetvrtim i petim tockicima okreci i pomeraj kakav zvuk zelis da dobijes
- kada zavrsis ovo, dugmetom PAGE spusti na dole da ti sada vertikalno nadole pise UP2....
- ponoviti isti postupak kao za UP1
- gledaj da ti ispod opcije DELAY i petog tockica bude EQ-ON, a ne EQ-OFF....Namestas tako sto pritisnes UPPER 1 da aktiviras EQ na ON
- kada ovo zavrsis, sve to sacuvas dugmetom WRITE i to je to....
Pozdrav
__________________
[IMG]http://dc613.*******.com/img/_agad48s/s3/0.4491904543559744/Roland_2.jpg[/IMG]

Promijenjeno od AcaG600 (05.04.2012 u 20:22 sati)
AcaG600 je offline   Reply With Quote
Star 05.04.2012, 23:03   #3
Jovan4e
Vredan član društva
 
Jovan4e's Avatar
 
Registrovan/a dana: 30.01.2010
Mjesto: Makedonija, Prilep
Godina: 31
Postovi: 114
Downloads: 1064
Uploads: 12
Rekao HVALA: 39
Zahvalili mu 22 puta u 21 Postova
Instrumenti: Roland G-1000 Korg PA1X pro, PA3x
Interesi: Sve sto je interesantno
Jovan4e befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Jovan4e pošalji poruku preko MSN messengera Jovan4e pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

kolega Aca dobro je to sto si napisao ali kolega Ktisljar pita dali je moguce sa EQ da se korigiraju samo UPPER-i... a koliko ja znam to nije moguce na g800 jer kada je EQ na uppere ON tada on reaguje i na stilove (ritmove ) i na boje, a kada je OFF reaguje samo na ritmove ali boje zvuce sa njihove originalne postavke i sta god da promenis u EQ one ne reaguju i se ne mijenjaju pozz
Jovan4e je offline   Reply With Quote
Star 06.04.2012, 00:00   #4
AcaG600
Ovaj baš voli da kuca
 
AcaG600's Avatar
 
Registrovan/a dana: 05.01.2012
Mjesto: Kruševac
Postovi: 498
Downloads: 130
Uploads: 14
Rekao HVALA: 83
Zahvalili mu 117 puta u 110 Postova
Instrumenti: Roland VA-5 expanded ZIP & KORG X5D ; DELL Inspiron 15 3521 + Kontakt 5 + MIDI + Samples
Interesi: Klavijature, računari...
AcaG600 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
AcaG600 pošalji poruku preko MSN messengera AcaG600 pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Razumem ja tebe druze, ali bas sam zato napomenuo....Sa leve strane ekrana nam pise UP1 kao sto sam gore napisao, i kada ukljucimo EQ, nemoze da se menja leva strana gde su ritmovi, jer je izabrano UP1....Isto tako nemoze i kad je UP2....UP1 i UP2 su desne strane i nikako se ne mogu menjati podesavanja ritmova sa njima, a to mozes videti i sa desnoj strani ekrana gde pise da je izabrano "RTIME", sto pretpostavljam da znas sta znaci....Da je izabrano drugo odnosno "ARRNG" sto je skracenica od ARRANGER i leve ruke, onda bi to bilo sto si ti rekao....Neznam bas sad tacno na koju vrstu podesavanja je mislio kolega, ali moze uraditi ovo:
- F1(mixer) pa onda na UP1 i UP2 sa tockicima podesavati kakav zvuk zeli i sve ono iz mog prethodnog posta da ne ponavljam sad....Ima tu opcije (VOLUME,PANPOT,REVERB,CHORUS i DELAY)
Onda takodje moze i equalizere da podesavas ovako:
- F1(mixer) pa onda F4(effct) i dugmetom PAGE spustiti dole dok nam sa leve strane ekrana vertikalno ne pise broj 4....Tu nam izlazi deo EQUIALIZER i tu ima raznorazne opcije podesavanja....
- I na prethodnim stranama 1,2,3 pre ove cetvrte se takodje nalaze mnogobrojne opcije za podesavanja....Pogledaj, menjaj, kombinuj i nadji ono sto ti se svidja....Pozdrav
__________________
[IMG]http://dc613.*******.com/img/_agad48s/s3/0.4491904543559744/Roland_2.jpg[/IMG]
AcaG600 je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio AcaG600 za ovaj koristan post:
ktisljar (06.04.2012)
Star 06.04.2012, 17:05   #5
ktisljar
Drugar foruma
 
ktisljar's Avatar
 
Registrovan/a dana: 04.04.2012
Mjesto: Samobor (Hrvatska)
Godina: 52
Postovi: 83
Downloads: 753
Uploads: 20
Rekao HVALA: 15
Zahvalili mu 23 puta u 19 Postova
Instrumenti: Roland GW-8, Korg Minilogue, Solton MS-50, Oxygene 61 mk2 + Ketron SD-1000
Interesi: Popravak i restauracija audio opreme, Muzika, Audio produkcija, Fotografija
ktisljar ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Hvala kolegama. Probao sam točno po Acinim uputama i uspjelo mi je postići što sam želio. Dakle primjenio sam EQ samo na Uppere.
__________________
ktisljar je offline   Reply With Quote
Star 07.04.2012, 03:00   #6
Sejox
Glas Razuma
 
Sejox's Avatar
 
Registrovan/a dana: 12.05.2007
Mjesto: Sarajevo,BiH
Postovi: 1.088
Downloads: 329
Uploads: 15
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 166 puta u 143 Postova
Sejox ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

@ktisljar

Prema ovome sto sam procitao na ovoj temi,ti si drugar svoje boje popravio
sredjujuci efekte,a samo upotrebom equilazera - ne.
Inace,na G800,opcija equilazer se koristi kao i svi takve vrste,da se koriguju frekvencije i jacina niskih i visokih tonova i gain (ove opcije ima equilazer na G800).
Pretpostavljam,a skoro pa sam siguran da si mijenjao vrijednosti Reverb,Chorus i Delay u opciji Mixer.Kada si to promijenio,ako ti nije bilo ukjuceno equilazer na ON,onda si ukljucio.
Samim promjenama na opciji equilazer se ne moze postici neka znacajnija promjena,bez naravno upotrebe efekata.
Vrijednosti equilazera na G800 se ne mogu razdvojiti na desnu i lijevu ruku a da ima efekat na obje strane.Moze samo,ili jedno ili drugo ili obadvoje,ali sa istim vrijednostima.Jednom postavljene vrijednosti su uvijek iste dok se ne promijene i memorisu.
Equilazer moze biti ukljucen samo za UPPER-e ili samo za pratnju,ili za obadvoje.Ali njegove vrijednosti u Hz i db su uvijek iste.
Znaci da se ne moze postaviti da niski,visoki i gain budu razliciti u vrijednostima,za solo i za aranzer.
Zato sam i napisao ovo,da je problem rijesen uglavnom doradom efekata.

Pozdrav,
__________________
UVIJEK VJERUJ DA IMA DOBRE RAJE


Click for Sarajevo, Bosna i Hercegovina Forecast
Sejox je offline   Reply With Quote
Star 07.04.2012, 03:23   #7
milos511
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 15.12.2011
Mjesto: Beograd(Sremcica)
Godina: 32
Postovi: 58
Downloads: 16
Uploads: 0
Rekao HVALA: 17
Zahvalili mu 3 puta u 3 Postova
Instrumenti: Gitara
milos511 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Mislim da je pogodno da ovde pitam, i nadam se da ce me moderatori ispraviti bez ljutnje ako sam pogresio... Evo situacije: kada izaberem neku boju iz performans memorije, ona mi doda neki nenormalan reverb na ritam sekciju, posebno na bubanj. E sad koliko ja kapiram sama boja ima veliki reverb pa se to prenosi i na bubanj... dali neko zna kako se resava ova pojava?
milos511 je offline   Reply With Quote
Star 07.04.2012, 15:23   #8
ktisljar
Drugar foruma
 
ktisljar's Avatar
 
Registrovan/a dana: 04.04.2012
Mjesto: Samobor (Hrvatska)
Godina: 52
Postovi: 83
Downloads: 753
Uploads: 20
Rekao HVALA: 15
Zahvalili mu 23 puta u 19 Postova
Instrumenti: Roland GW-8, Korg Minilogue, Solton MS-50, Oxygene 61 mk2 + Ketron SD-1000
Interesi: Popravak i restauracija audio opreme, Muzika, Audio produkcija, Fotografija
ktisljar ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

@Sejox

Naravno kolega. Koristio sam ja efekten ali sam ujedno htio primjeniti baš EQ samo na desnu ruku, a da mi Arranger sekcija ostane nepromjenjena. To sam postigao po Acinoj uputi tako što sam za sve RTime stavke ostavio EQ na "ON", a za sve stavke u Arrng sam EQ stavio na "OFF". Time sam dovio da mi kod globalnog podešavanja ekvilajzera sve što je na lijevoj ruci ostane da tako kažem "nezahvaćeno" ekvilajzerom (bypass EQ-a). Daqkle globalne promjene na EQ-u se odražavaju samo na desnu (RTime) sekciju. Ja sam ustvari želio korigirati samo Upper1 i Upper2, a da ritmovi ostanu kakvi su bili i to na ovaj način može.
Pozdrav,
__________________
ktisljar je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 03:45


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije