Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Razglasi i ozvučenja > Mikrofoni

Mikrofoni Mesto za one koji vole da pevaju ;)

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 04.04.2013, 22:40   #1
skoricnik
Moderator
 
skoricnik's Avatar
 
Registrovan/a dana: 19.05.2006
Mjesto: Backa Palanka
Postovi: 1.461
Downloads: 4052
Uploads: 22
Rekao HVALA: 6
Zahvalili mu 177 puta u 167 Postova
Instrumenti: Ketron AUDYA5, Roland Fantom-S
skoricnik ist ein Lichtblickskoricnik ist ein Lichtblickskoricnik ist ein Lichtblickskoricnik ist ein Lichtblickskoricnik ist ein Lichtblickskoricnik ist ein Lichtblick
skoricnik pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard Mini letve za harmoniku

Imam priliku da vam predstavim novi proizvod na tržištu.
U pitanju su, takozvane, mini letve za harmoniku.
Kompaktnoi kulturno spakovane, sa minimalno elektronike (dosta manja potrošnja), po meni, lepše od svih koje se mogu naći kod nas.

Sve je počelo ovako.

Crkla mi je letva od Pečenog. Nezamislivo. Mislio sam da će mi Rade uzeti celo bogatstvo da je popravi. Majstor Želja (čovek koji je zaslužan za nastanak ovog proizvoda) je u par navrata pokušavao da je popravi, ali nije uspeo. Nakon par dana razmišljanja, doneli smo odluku da bi on mogao da napravi kompletno drugu letvu. Bio sam malo skeptičan po pitanju toga, kontao sam, ipak je Pečeni brend. Međutim, dan za danom, ja sam bivao sve nestrpljiviji. Želja je večeras završio letvu i doneo je da probam. Zvučno se letva ne razlikuje ni od jedne druge (lagao bih ako bih rekao da radi nešto bolje, jer jednostavno, radi kako radi, glave prenose zvuk). Na moju veliku radost, ja imam WL184 glave koje prosto ubijaju kako rade, tu nema dileme. Zato im je i tolika cena. No nebitno sad sve to, Želja je završio letvu, a ja sam odlučio da se nikad više ne vratim na letvu od Pečenog. Ne govorim da je ona bolja ili lošija, ne želim da me tako neko shvati, ja samo pričam moje iskustvo. Odradila je ona dosta tezgi, a onda je crkla. A ja nisam baš očekivao od proizvoda koji košta 400 eura da će crći.

Dve stvari koje su mi odmah privukle pažnju kod ove letve jesu dva prekidača.
Jedan je za paljenje/gašenje (kod Pečenog je on bio na samoj banani, kad se uključi banana, letva je upaljena) što je po meni dobra stvar. Kad je pauza, ne moram da diram kabl i diram izlaz da bih isključio letvu, dovoljno je samo da stisnem potenciometar.

Druga stvar je MUTE prekidač. Korisna stvar koja se može upotrebiti prilikom konverzacije u svirci, paljenja cigarete, pijenja pića...nebitno čega. Klik, nastavljaš da sviraš na istoj jačini.

Ne kažem ja da je ova letva donela neke velike inovacije, ali mislim da su ove dve stvari veoma korisne, a sa druge strane, druge letve ih nemaju.

Što se tiče trajanja baterije, letva trosi maksimalno 2mAh, kada je u "fulu", praktično kada se svira non stop. Na standby troši oko 1.7mAh. Prosečna punjiva 9V baterija ima oko 200mAh, pa sračunajte koliko je to sati.

Eto, to je moje iskustvo sa letvama, nadam se da će nekom pomoći i da će se odlučiti da stupi u kontakt sa mojim drugom Željom.

Pozdrav kolegama i sve najbolje.
Grafički Fajlovi
File Type: jpg 1.jpg (97,0 KB, 148x skinuto)
Highslide JS
File Type: jpg 2.jpg (98,3 KB, 126x skinuto)
Highslide JS
File Type: jpg 3.jpg (94,6 KB, 117x skinuto)
Highslide JS
__________________
www.yu-midi.org - Pravi sajt za prave muzicare!
skoricnik je offline   Reply With Quote
Star 04.04.2013, 23:05   #2
nesaband
Doktor Nesa
 
nesaband's Avatar
 
Registrovan/a dana: 08.12.2008
Mjesto: Srbija
Godina: 62
Postovi: 1.953
Downloads: 655
Uploads: 21
Rekao HVALA: 335
Zahvalili mu 335 puta u 311 Postova
nesaband ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Lepo je sve to sto si napisao i letva lepo izgleda ali mislim da treba da budes banovan bez obzira sto si moderator jer ovo je klasicna reklama,a ja koliko znam reklamiranje nije dozvoljeno.
Ako se nesto u medjuvremenu od pravila promenilo a ja ne znam zamolio bih administratore sajta da to javno napisu na forumu pa da svi znamo nova pravila.Ja bejah banovan za moju nesmotrenost sto sam stavio na jednom snimku svoj broj telefona ako se secas.
nesaband je offline   Reply With Quote
Star 04.04.2013, 23:19   #3
skoricnik
Moderator
 
skoricnik's Avatar
 
Registrovan/a dana: 19.05.2006
Mjesto: Backa Palanka
Postovi: 1.461
Downloads: 4052
Uploads: 22
Rekao HVALA: 6
Zahvalili mu 177 puta u 167 Postova
Instrumenti: Ketron AUDYA5, Roland Fantom-S
skoricnik ist ein Lichtblickskoricnik ist ein Lichtblickskoricnik ist ein Lichtblickskoricnik ist ein Lichtblickskoricnik ist ein Lichtblickskoricnik ist ein Lichtblick
skoricnik pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard Mini letve za harmoniku

Nigde nisam ostavio broj telefona, niti bilo kakav kontakt. Razgovarao sam sa @neconix pre nego sto cu ista da postavim i dobio sam zeleno svetlo. Ako cemo tako, onda bi svaki post u temi "Koji bezicni mikrofon za harmoniku?" bio reklama.


Sent from my iPhone using Tapatalk 2
__________________
www.yu-midi.org - Pravi sajt za prave muzicare!

Promijenjeno od skoricnik (04.04.2013 u 23:21 sati)
skoricnik je offline   Reply With Quote
Star 04.04.2013, 23:23   #4
nesaband
Doktor Nesa
 
nesaband's Avatar
 
Registrovan/a dana: 08.12.2008
Mjesto: Srbija
Godina: 62
Postovi: 1.953
Downloads: 655
Uploads: 21
Rekao HVALA: 335
Zahvalili mu 335 puta u 311 Postova
nesaband ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Ne brinem ja nego samo iznosim svoje misljenje i postavljam pitanje administratorima,nista vise od toga i nista licno,ali malo boli ta neravnopravnost u pravilima prema ostalim clanovima koji nisu moderatori vec obicni clanovi foruma.
Inace sama letva je pedantno napravljena i verujem da odlicno radi,nema razloga da ne radi kako treba i jos ako je stavljen kvalitetan potenciometar za volume onda ce dugo da traje bez krckanja.
Nek te lepo sluzi.
nesaband je offline   Reply With Quote
Star 03.05.2013, 03:25   #5
Akordeonista
Ovaj baš voli da kuca
 
Registrovan/a dana: 13.04.2011
Postovi: 467
Downloads: 532
Uploads: 0
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 24 puta u 22 Postova
Akordeonista befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Skoricnik, zna li se koliko kostaju te letve ukoliko, kao i ti, imam mikrofonske glave?
Akordeonista je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 11:47


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije