Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Ostali proizvođači i razno

Ostali proizvođači i razno Za sve one koji ne sviraju Yamaha-e, Korg-ove, Roland-e ili za one koji imaju meshovita pitanja.

Tema zaključana
 
Alati tema Display Modes
Star 20.09.2012, 22:39   #81
Morison
Ovaj baš voli da kuca
 
Morison's Avatar
 
Registrovan/a dana: 08.02.2006
Mjesto: Svilajnac
Godina: 49
Postovi: 457
Downloads: 429
Uploads: 11
Rekao HVALA: 24
Zahvalili mu 202 puta u 133 Postova
Instrumenti: Roland Arrangers / Roland Fr-4x
Morison befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Napisacu jos par sugestija, mozda nesto posluzi da dobijete jos koju ideju.

-Kako stoji sa footswitch kontrolom? Imate li u vidu nesto poput Rolanda sa Fc7 footswitch-om sa 7 pedale koje se mogu programirati? Vrlo bitno za midi gitariste, harmonikase...
-Sigurno postoji mastering procesori (eq, kompresori, limiter...), nadam se da postoje preseti, snimanje scena, pogotovo sto se radi i o digitalnom mikseru?
-Da li postoji chord sequencer u realnom vremenu (snimanje niza akorda koji ce se zatim vrteti u krug). meni licno nepotrebno ali znam da mnogi stranci zale za tom funkcijom na novijim Roland aranzerima.
-Ekran bi bilo lepo da je moguce zastititi od spoljnih izvora svetlosti, desavalo mi se cesto da sviramo napolju i da zbog svetlosti skoro uopste nije moglo nista da se procita na ekranu.
-Tekstovi bi bilo lepo da je moguce linkovati i uz performansu (registraciju) a ne samo uz ritam, kao sto ste naveli, jer jednim ritmom sviramo vise razlicitih pesama.
-Crosfade mikser izmedju midi fajlova, mp3 i aranzer sekcije. Mozda cak crosfade izmedju dva ritma? Da mozemo da izaberemo drugi ritam koji stoji na "stand by" zatim startovanje sledeceg ritma pa tek onda pretapanje...isto bi vazilo izmedju dva midi fajla itd.
-Lako programiranje midi adresa svake sredjene boje kako bi spoljnim uredjajem (na primer midi harmonikom) mogli da ih pozivamo.
-Tap tempo bas-kontrom (isto bi naslo primenu i sa midi harmonikom-leva strana)

Nadopisacu se...ako ima smisla. Ovo nisu zelje vec samo cisto neka glasna razmisljanja koja mozda pomognu.
PoZz



-
Morison je offline  
Star 20.09.2012, 22:41   #82
STUDIOSOS
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 28.03.2009
Mjesto: Solothurn - SVICARSKA
Postovi: 73
Downloads: 306
Uploads: 6
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 10 puta u 10 Postova
Instrumenti: Klavijature Bubanj
STUDIOSOS befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
STUDIOSOS pošalji poruku preko Skype™ messengera
Idee

Vex Stvarno kod mene to nefuncionise evo prije 20 minuta kad sam ovo procitao pokusao sam da isprobam i neide vec godinama se patim trazeci namjenske ritmove za pjesme koje imaju dva ili vise razliciti ritmova upravo poznavajuci da to nije moduce... nemoj me pogresno razumjeti mozda i jeste moguce ali nisam provalio nacin mada kad mi se privi put to desilo nisam mnogo inbvestirao vrijeme da istrazijem tu mogucnost vec sam investirao vrijeme da trazim namjenske stajlove... kod mene ako na varijaciji 1 ubrzam ritam i na ostalim varijacijama je isto tako ubrzan. dali bi trebao negdje to da otkljucam ili zakljucam? nadam se da necu dobiti prigovor oa admina znam da bi ovo trebalo ici u neku drugu temu....
a zeljko ideja ti je super ja sam znao odprilike sta nam je potrebno na svirci ali nisam imao pravu ideju a to kao kod audia je super ideja moze i umjesto flopija
STUDIOSOS je offline  
Star 20.09.2012, 22:47   #83
Vex
Odomaćeni član
 
Vex's Avatar
 
Registrovan/a dana: 05.10.2007
Postovi: 791
Downloads: 900
Uploads: 10
Rekao HVALA: 42
Zahvalili mu 156 puta u 139 Postova
Instrumenti: Korg Pa4x 76
Vex ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

@ STUDIOSOS , da ne bih objasnjavao ,vec je odgovoreno baci pogled,radi provereno...cak je na pa3x to sve sredjeno da se tempo srazmerno menja iako je zadata vrednost tempa po varijaciji

http://www.yu-midi.org/forum/showthr...#axzz272qUtYL8
__________________
https://soundcloud.com/vexmunja
Vex je offline  
Star 20.09.2012, 23:08   #84
Dell
Satriani
 
Dell's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.07.2008
Mjesto: Mostar, Hercegovina
Postovi: 2.525
Downloads: 681
Uploads: 10
Rekao HVALA: 25
Zahvalili mu 324 puta u 277 Postova
Instrumenti: Yamaha Tyros3, Bugari Banger Exclusive, Roland Fantom G7, Yamaha V50, Hohner Atlantic IV
Interesi: Muzika, Informacijske tehnologije, Biciklizam
Dell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein Lichtblick
Dell pošalji poruku preko MSN messengera Dell pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Da se nasalimo malo, top aranzer bi trebao da ima velik domet ako me razumijete
__________________
I'm the one who knocks...


Dell je offline  
Star 20.09.2012, 23:09   #85
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Spasavaj Vaxter ako Boga znas. Aman ljudi, ako ne budete citali cijelu temu i ja morao uvijeki iznova da odgovaram na ista pitanja nece biti tog aranzera ni za godinu. Imajte milosti, ogradite se samo na one prijedloge kojih nije do sada bilo. Vec sam se pokajao sto sam uopste pokrenuo temu jer sam je zamislio kao input za sebe a ne za vas.







Odgovoricu samo na pojedina pitanja na koja do sada nisam ali vas jos jednom molim, procitajte cijelu temu prije nego postavite pitanje.



- Zar je vazno koliko ljudi radi na Trans Audia aranzeru ? Ako je bas vazno, rade tri bitna covjeka, jedan zaduzen za ekonomsko-planski dio (Dr. Floriani), jedan zaduzen za organizacioni, promotivni i distributivni dio (Vaxter) i jedan zaduzen za programerski i tehnicki dio aranzera (Tranzit). Pored ova tri bitna covjeka, na projektu radi onoliko tehnicara koliko ce u odredjenom momentu biti potrebno (bijelo roblje). Onaj treci (najmanje) bitni covjek, radi 25 godina na tom projektu.

- Isporuka, u zavisnosti gdje se onaj koji narucuje nalazi, traje izmedju 4 i 14 dana. Nema radnje, nema tezge, nema trgovaca, sve ide online, iskljucivo preko yu-midi shopa, cime se debelo smanjuje cijena instrumenta.

- Zar je vazno na koji vec postojeci instrument lici Trans Audio aranzer ? Ne lici ni na jedan, Trans Audio je jedinstven jer sve ono sto on nudi jednostavno ne moze da lici ni na jedan vec postojeci instrument ni fizicki, ni tehnicki.

- Trans Audio je profesionalni instrument i zestoka bi degradacija bila staviti nekakve zvucnike na njega. Njih nema, niti ce ih ikada biti. Trans Audio je kao "siva eminencija", sasvim decentan, elegantan i neupadljiv. Utoliko vise napadan kad krene sa radom.

- Trans Audio je kompatibilan sa svim bitnim formatima samplova.

- Song Book je tu sa svim funkcijama koje si naveo.

- Mis i tastaturu je moguce prikljuciti.

- Audio Player, promjena tempa i pitch shifting audio filea su tu.

- Trans Audio aranzer je necujan kao duh.

- Footswitch varijante kod Trans Audio aranzera su mnogobrojne, medju njima i takva poput FC7 ali i mnoooogo bolje i kompleksnije.

- Postoje svi poznati mastering procesori.

- Postoji i Chord Sequencer

- Pitanje zastite displaya od izvora svjetlosti moram jos razmotriti mada mislim da nece biti potrebna zastita. Poradicu na tome, ideja je na mjestu.

- Moguce je linkovati tekst uz registraciju.

- Razmisljam jos uvijek o jednoj verziji aranzera kod koje bi bio moguc cak Crossfade izmedju dva ritma. Kolebam se jer bi to dosta povecalo cijenu instrumenta. Nisam jos nista definitivno odlucio.

- Programiranje midi adresa pojedinih sound programa za upotrebu sa midi harmonikom (vjerovatno mislis na Rolandove FR harmonike) je rijeseno na najlaksi moguci nacin. I sam koristim FR harmoniku za upravljanje aranzerom.

- Note Tap Tempo cu specijalno uraditi za tebe Morisone. Moguce je.


Umorio sam se momci

Promijenjeno od tranzit (20.09.2012 u 23:12 sati)
tranzit je offline  
Ćlan 2 Vam se zahvalio, tranzit, za koristan post:
harepa50 (01.10.2012), Morison (20.09.2012)
Star 20.09.2012, 23:12   #86
Vaxter
Godfather
 
Vaxter's Avatar
 
Registrovan/a dana: 25.12.2004
Mjesto: Šimanovci
Postovi: 3.814
Downloads: 1057
Uploads: 560
Rekao HVALA: 7
Zahvalili mu 273 puta u 211 Postova
Instrumenti: Yamaha PSR 9000
Interesi: Mnogo toga, i naravno muzika koja je uglavnom hobi
Vaxter befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Vaxter pošalji poruku preko ICQ messengera Vaxter pošalji poruku preko MSN messengera Vaxter pošalji poruku preko Yahoo! messengera Vaxter pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Drugari,

Da nam tranzit ne umre ovde, zatvaram temu polako.
Mislim da za sada imamo dovoljno informacija da bi se posao valjano završio.
Ako bude bilo potrebno još informacija lako će tema biti ponovo otvorena.
Do tada molimo za malo strpljenja.
__________________
I'm gonna make him an offer he can't refuse.
Vaxter je offline  
Tema zaključana

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 02:39


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije