Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Razglasi i ozvučenja > Mixeri

Mixeri Sve o miksetama

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 13.02.2014, 12:14   #31
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.159
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.748 puta u 1.304 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Ja ne bih bio tako isključiv. Istina da QSC nema iskustva u ovom području ali u tome ne vidim problem, pogotovo u današnje vrijeme gdje je protok informacija i znanja više nije ograničavajući faktor. Uostalom, korisnici će reči svoje kad uređaj dođe u trgovine.

Američka cijena je uvijek nešto niža od europske ali mislim da u opsegu oko 700-800 eura jedini konkurent ovom proizvodu može biti x18. Volio bih čuti Tranzita, što bi on preporučio kao bolje rješenje u istom cjenovnom rangu. Ovdje mislim na mixer do 8 kanala.
casper je offline   Reply With Quote
Star 13.02.2014, 14:17   #32
mikimiki
Odomaćeni član
 
Registrovan/a dana: 15.08.2006
Postovi: 594
Downloads: 1068
Uploads: 3
Rekao HVALA: 40
Zahvalili mu 80 puta u 74 Postova
Instrumenti: TYROS5,BEHRINGER X32 PRODUCER,YAMAHA DSR112,JBL 618S XLF,ELECTRO VOICE ZLX12P......ITD...
mikimiki befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Mene najvise interesuje zvuk pa onda funkcionalnost.Radio sam nekoliko puta sa Presonusom i dva puta i sa X32,ali svaki put je bilo drugo mjesto i drugi sistem ozvucenja.I nisam se ja igrao sa mixerom.Samo sam svirao i pjevao tako da jos uvijek ne mogu donijeti sud.Kod ovog QSC interesuje me kako sve zajedno zvuci.Ali ako ce mu efekti biti kao kod Mackie DL onda mu dzaba sva funkcionalnost.
Prijedlozi su uvijek dobrodosli.
mikimiki je offline   Reply With Quote
Star 13.02.2014, 21:07   #33
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Citat:
Originalno postovano od casper Pokaži Post
Ja ne bih bio tako isključiv. Istina da QSC nema iskustva u ovom području ali u tome ne vidim problem, pogotovo u današnje vrijeme gdje je protok informacija i znanja više nije ograničavajući faktor. Uostalom, korisnici će reči svoje kad uređaj dođe u trgovine .
Ama nisam iskljuciv, to je i inace posljednje sto se od mene moze ocekivati kada su muzicki instrumenti u pitanju jer poslije preko trideset godina studijskog rada sam svasta i dozivio i vidio, vec se radi o tome da sam pomenuti mikser ima prilike dam u medjuvremenu, testiram i cujem sta i koliko moze. Samo se o tome radi, pa je to jedini uzrok mog stava prema tom QSC-u. Nikako da se shvati da nikada ne tvrdim nesto za sta ne postoje noborivi argumenti ili pak moje licno islustvo sa tim o cemu pisem !!!! Nikada ne nagadjam, pa tako ni ovog puta. Mozda ce cak nekom i da bude dovoljan kvalitet koji daje TouchMix-16, ama to jos uvijek ne znaci da je on dovoljno dobar da bi se mogao svrstati u dobre ili cak i pristojne profesionalne digitalne miksere. Vrlo dobro mi je poznat kompletan rad QSC-a jos s pocetka 90-tih godina, dok su se bavili skoro iskljucivo studijskom tehnikom, tacnije pojacalima snage za studijske monitore, gdje su zaista pruzali maksimum. Medjutim, to su ujedno i bila njihova najsvjetlija vremena, sve poslije je utonulo u sivu prosjecnost. Iskustvo je presudan faktor u vrhunskoj profesionalnoj audio tehnici, ono se zaista nicim ne da nadomjestiti, a QSC ga nema nikako u domenu digitalnih miksera, pa je shodno tome i njihov prvenac, sasvim prosjecni digitalni mikser sa inter,esantnim detaljima ali veoma, veoma prosjecnog kvaliteta.
tranzit je offline   Reply With Quote
Star 13.02.2014, 22:19   #34
mikimiki
Odomaćeni član
 
Registrovan/a dana: 15.08.2006
Postovi: 594
Downloads: 1068
Uploads: 3
Rekao HVALA: 40
Zahvalili mu 80 puta u 74 Postova
Instrumenti: TYROS5,BEHRINGER X32 PRODUCER,YAMAHA DSR112,JBL 618S XLF,ELECTRO VOICE ZLX12P......ITD...
mikimiki befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Sta nam preporucujete??
mikimiki je offline   Reply With Quote
Star 13.02.2014, 22:40   #35
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.159
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.748 puta u 1.304 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

@Tranzit - Uopće ne sumnjam da govoriš ispravno i temeljeno na argumentima. Ali treba povući paralelu s ostatkom konkurencije pa me zanima što u tom cjenovnom rangu može biti alternativa?

Iskreno, nisam imao dodira sa sličnim spravama, niti presonus, behringer Mackie ... Trenutno sam na rolandu M-10DX (djelomično je razlog tome i tvoj precizan opisa ovog uređaja) i potpuno sam zadovoljan njime. Ali želio bih završiti karijeru i uz to biti u trendu

Ono što mi se kod QSC-a sviđa je veoma praktični pot na desnoj strani, idealna veličina za manju sastav, pregledan ekran s logički složenim sučeljem, veliki broj opcija i mogućnosti. Da li će ostale komponente poput kvalitete predpojačala ili stabilnost sustava opravdati ovaj opći dojam, pokazat će vrijeme. Do tada ćemo naravno, pričekati s konačnom odlukom.

Pa se i ovaj moj post nastavlja na mikimikijevo :-) pitanje, što se preporuča?

Promijenjeno od casper (13.02.2014 u 22:42 sati)
casper je offline   Reply With Quote
Star 13.02.2014, 23:37   #36
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

U tom najnizem cjenovnom rangu, za sada, su prva preporuka Presonusovi digitalni mixeri, koji su u pogledu predpojacala i efekata sasvim posebna liga u odnosu na TouchMix-16. OSC sa digitalnim audio uredjajima do sada nije imao nikakvog znacajnijeg dodira, sem nesto skromno u oblasti DSP uredjaja za PA sisteme. Presonus naprotiv, je kompletni svoj proizvodni program usmjerio na digitalne audio uredjaje, tako da posjeduju ogromno iskustvo koje je uz to i veoma, veoma cijenjeno, pa cak i u najvisim profesionalnim krugovima. Igrali su na kartu masovne proizvodnje visokog kvaliteta po pristupacnim cijenama i... dobili igru. Njihova XMAX mikrofonska predpojacala su vec poslovicno linearna i besumna, a njihovi Channelstrip uredjaji igraju u najvisoj svjetskoj skupini. Svakom ko ne bi da daje mnogo novca, a da ima kvalitetan i stabilan digitalni mikser, najtoplije preporucujem manje Presonusove Studio Live miksere, prije svega 16.0.2 model. Cjenovno spada u istu ligu kao i TouchMix-16 ali je zato kvalitativno primjetno ispred. U visem cjenovnom rangu, izbor je naravno veci, da ne kazem ogroman. Presonusovi Studio Live mikseri mogu takodje biti upravljani kojekakvim App-ovima i to veoma dobro zamisljenim i ergonomicnim. Dalje, moze se dobiti i digitalni mikser sa Presonusovim studijskim kvaltetom i sa 8 ulaza i konfiguracijom 8.8.2 i istiim ekvilajjzerima, efektima i mogucnostima kao i kod Studio Live miksera, sve upravljano touch screenom, za manje novca, uz mogucnost da se uvijek za sitne pare prosiri na 16 kanala. Treba pomenuti i nove Mackieve digitalne miksere koji su takodje u istom cjenovnom rangu ali zahtjevaju od korisnika da vec posjeduje Apple iPad, a ima ih od 8 kanala pa navise. Mackie takodje ima pozamasno iskustvo u domenu digitalnih audio uredjaja a i miksera uopste, Kako vidite, alternativa ima dosta i sve su kvalitetom primjetno iznad TouchMix-16.

Promijenjeno od tranzit (13.02.2014 u 23:42 sati)
tranzit je offline   Reply With Quote
Star 14.02.2014, 00:15   #37
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.159
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.748 puta u 1.304 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Kad si spomenuo

Citat:
Dalje, moze se dobiti i digitalni mikser sa Presonusovim studijskim kvaltetom i sa 8 ulaza i konfiguracijom 8.8.2 i istiim ekvilajjzerima, efektima i mogucnostima kao i kod Studio Live miksera, sve upravljano touch screenom, za manje novca...
Predpostavljam da si mislio na 1818VSL. Gledao sam i tu opciju i veoma je interesantna. Zanima me isključivo za live setup, koliko bi trebalo uložiti još novaca pored 1818VSL-a da bi se sve posložilo "u hrpu"?
casper je offline   Reply With Quote
Star 14.02.2014, 01:00   #38
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Nista posebno, jedan Laptop, bilo kakav ker sam mikser 1818VSL nije zahtjecan i radi u tzv. nultoj latenci, sto znaci da sam mikser ne podlijeze ASIO protokolu pa tako i ne ovisi o performansi kompjutera. Svi elvilajueri, komplersori, gateovi, low cut, hall, delay itd... su potpuno isti kao i kod StudioLive miksera, s tim sto su XMAX mikrofonska predpojacala za nijansu kvalitetnija i sto 1818VSL ima 8 izlaza, odnosno 4 stereo para plus jedan SPDIF a uz to i 8 ADAT I/O. Ovo znaci da je daleko ispred 16.0.2 StudioÖive a i nekoliko vecih modela jer obezbjedjuje kompleksniji monitoring. Postoji i iPhone/iPad App koji je komcipiran iskljucivo za 1818VSL. Naravno, svi ulazi i izlazi su balanbsirani i u studijskom kvalitetu. Ko ima celiku zelju za luksuznom izvedbuom, onda se treba obratiti nama jer pravimo od 1818VSL kompaktnu jedinicu sa 10 ili 15 Zolla Touch Screenom (po zelji korisnika) sa integriranim kompjuterom i ostavljenim mjestom za ugradnju jos jednog mnodula sa 8 ulaza. Kompletan uredjaj je malih dimenzija, veoma lagan i kompaktan.
tranzit je offline   Reply With Quote
Star 14.02.2014, 01:12   #39
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.159
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.748 puta u 1.304 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Da li mogu koristiti samo iPad umjesto tog laptopa? Ili možda laptop s touch screenom i odvojivim ekranom?
casper je offline   Reply With Quote
Star 14.02.2014, 01:16   #40
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

iÜad nece moci da obavi sav posao sam ali jedan Laptop sa Touch Screenom je odlicno rjesenje... u sustini najbolje moguce.
tranzit je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Isključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 21:29


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije