Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Roland

Roland Svirate Roland klavijature? Pitajte šta Vas zanima!

Tema zaključana
 
Alati tema Display Modes
Star 30.08.2011, 17:19   #11
milanceshow
Nishki
 
milanceshow's Avatar
 
Registrovan/a dana: 02.12.2007
Mjesto: Srbija,Nis-Prokuplje
Postovi: 1.332
Downloads: 538
Uploads: 16
Rekao HVALA: 9
Zahvalili mu 83 puta u 69 Postova
Instrumenti: Roland E80 i FantomG
Interesi: Heklanje....
milanceshow ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
milanceshow pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

Citat:
Originalno postovano od keyboards Pokaži Post
Mjesecima sam svirao na G70. Trazio razlog tada da zavolim Rolanda i da osjetim ono o cemu Rolandovci pricaju.
Verovatno i neces osetiti jer nisi imao pozitivan stav o Rolandu.Samim tim stavom i nisi mogao da napakujes Rolanda kako treba!
Postoje muzicari koji nikad nisu svirali drugu marku aranzera osim Korga,tako da oni nemogu realno da sagledaju stvari!
Mislim da ti nisi jedan od takvih muzicara,ako se nevaram!

Idealan aranzer za sada nepostoji.Bilo da je to Roland,Korg,Yamaha..........
Cak i da ga naprave,uvek ce se kriterijum muzicara povecavati.Te mu fali ono,te mu fali ovo!
Cak i da se vodeci proizvodjaci udruze,da bi stvorili "nesto" sa imenom Ro-Ko-Ya (Roland-Korg-Yamaha) ,to cudoviste opet nebi bilo idealno!

U celoj prici je stvar ukusa,tako da netreba pricati o ukusima,jer su razliciti!
__________________
Click for Niš, Srbija Forecast
milanceshow je offline  
Star 30.08.2011, 17:31   #12
Vule
Gost
 
Postovi: n/a
Downloads:
Uploads:
Standard

Sto aranzeri vise napreduju njihovi korisnici postaju sve zahtevniji i sve im vise pronalaze mane i dokle tako? Valjda dok sviranje potpuno prestane da bude bitno,a vec je jako malo bitno...

Na temi o muzickoj teoriji i savetima za svirku ima jako malo postova,niko ne ucestvuje,na Demo Snimcima se uglavnom komentarise bubanj,bas,kontra ili aranazman,svirac se skoro i ne pominje,malo ko moze i da utvrdi sta je svirano a sta ne i to sve vodi ka odumiranju sviraca...a mi i dalje o Korgu,Rolandu,Yamahi,tonu i glupostima,na tim temama je uvek najveca guzva i svi i dalje cekamo novi aranzer...

Valjda kao i sam postavljac teme i ja nisam siguran sta sam ovim postom hteo da kazem
 
Star 30.08.2011, 19:55   #13
martinez
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 07.05.2006
Postovi: 77
Downloads: 305
Uploads: 0
Rekao HVALA: 7
Zahvalili mu 5 puta u 4 Postova
martinez befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

VULE
sve si rekao prijatelju vječite teme oko toga koja klavijatura je bolja koji aranžer i sve to u nedogled ja sam jedan od onih koji ih nevoli jer šta se dešava upravo što si rekao muzičar je nebitan nedavno smo imali svirku gdje je bilo oko 5 hiljada gostiju glavna zvijezda je bio djkrmak
buraz i ja smo tu bili da pjevamo dok on odmara tu su bili i neku mladi dečki i jako bahati i nekulturni niti da se pozdrave sa kolegama
korg pa2x radi kod njih i stav kao da su veće zvijezde ok krmka (ustvari to je dobro biti samouvjeren)ali oću reći jedan pjeva drugi je DJ doduše daleko od toga da su zadovoljili publiku naprotiv dosta su ljudi rastjerali šta hoću reć pojave se takvi DJ-i i glumci i pokvare poso
a da nema aranžera takvi nebi imali šanse da se mješaju u ono što neznaju
znam neki će reći da se nemože zaraditi ako ide cijeli bend al da nepostoje takve stvari nebi bilo na hiljade bendova i cijena bi samim tim bila veća
ali šta je tu je i sami buraz i ja radimo sa aranžerima trenutno neide drugačije imamo i rolanda i korga
i još jedna pojava po zagrebu kreće polako po nekim diskaćima i kafićima neće više ljudi ni te glumce i DJ kad se već nesvira i dosta raje je to skužilo i gazde pojedine uzimaju prave DJ-e dođu ljudi i postave razglas i puštaju muziku bar niko ne glumi
martinez je offline  
Star 08.09.2011, 15:36   #14
keyboards
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 01.04.2009
Postovi: 221
Downloads: 48
Uploads: 0
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 90 puta u 46 Postova
keyboards befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard Svasta unaokolo pa opet malo o Rolandu

Vule i Martinez dobro rekose u svojim zadnjim postovima. Sviraci i foleranti od arranzera sa vremenom traze sve vise i vise. Sviraci traze vecinom novi pristup kvaliteti zvuka kao i operativne mogucnosti u smislu lakseg pristupa stavarima u svirci dok foleranti se vecinom baziraju na DJ funkcijama. Istina da se pojavom modernih aranzera javio veliki broje nesviraca koji pustaju muziku i pjevaju. U neku ruku pojedince razumijem jer kako mi rece jedan od njih "Ja znam pjevati a neznam svirati a isto bi kao i ti da zaradim jer eto imam neki pjevacki talenat a tesko mi je naci nekoga da samnom svira". Sve je to u neku ruku opravdano ali bi tada trebali da pjevaju i da ne foliraju svirku jer sa tim foliranjem unistavaju vjeru u publiku da iko ko je iza aranzera svira. U pocetku je publika bila zbunjena ali je vec ukopcala kako preoznati ko svira a ko nesvira. Samim usavrsavanjem aranzera cinimi se da se i publika usavrsava u tim prepoznavanjima pa se cesto od strane slusaoca cuje "Onaj momak svira istinski a onaj drugi folira i pusta muziku". No evo da se vratim na Rolanda i "Ako bogda bice". Roland je uvjek sa svojom specifisnoscu zvuka privlacio veliki broj sviraca. Uvjek su bili blizu vrhunca da preuzmu market ali su nepromisljenim potezima nama sviracima nejasnim (a njima po ko zna kojim kriterijama opravdanim), propustali tu sansu i to vecinom zbog banalni stvari kao tezina, velicina instrumenta i sempler. U ovim vremenima krize koja kuca na vrata sve jace tesko je ocekivati ista novo od Rolanda u polju arranzera. Niko se ne zeli upustati u financiski fijasko kakav je dozivila E serija ma koliko bila kvalitetna i neprakticna. Cak ni G70 nije ostvario ocekivanja zarade. Iako nista neznam o politici firme vjerujem da ce u neka dogledna, bolja vremena firma se vratiti i aranzerima jer kao sto znamo Roland je u klavijaturama jedna od vodeci marki i to treba i ostati.
keyboards je offline  
Star 08.09.2011, 17:25   #15
jeftabgd
Belaj boy
 
Registrovan/a dana: 16.01.2008
Mjesto: Beograd
Postovi: 654
Downloads: 534
Uploads: 18
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 70 puta u 56 Postova
Instrumenti: Korg Pa-800,Dallape,Guerrini.
Interesi: sakupljanje mp3,narodna kola
jeftabgd ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
jeftabgd pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

A jel mi to imamo realne finansijske izvestaje iz te tri firme da bi znali ko kako posluje?Nije da branim Rolanda,cak sam i ja presao na Korga ali cini mi se da je neozbiljno donositi takve zakljucke na osnovu posmatranja prodaje u Srbiji.Mi smo malo i verovatno po njihovim merilima skoro zanemarljivo trziste,tek za korak ispred afrckih drzava.Ko zna koliko se Rolanda E serije prodalo po SAD i Kanadi ili Australiji???
jeftabgd je offline  
Star 08.09.2011, 19:46   #16
milanceshow
Nishki
 
milanceshow's Avatar
 
Registrovan/a dana: 02.12.2007
Mjesto: Srbija,Nis-Prokuplje
Postovi: 1.332
Downloads: 538
Uploads: 16
Rekao HVALA: 9
Zahvalili mu 83 puta u 69 Postova
Instrumenti: Roland E80 i FantomG
Interesi: Heklanje....
milanceshow ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
milanceshow pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

@keyboards
Po cemu je E serija finansiski fijasko?
__________________
Click for Niš, Srbija Forecast
milanceshow je offline  
Star 08.09.2011, 19:55   #17
romario
Stvarno kod kuće
 
romario's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.12.2004
Mjesto: Vinkovci
Godina: 52
Postovi: 1.294
Downloads: 1905
Uploads: 8
Rekao HVALA: 113
Zahvalili mu 111 puta u 107 Postova
Instrumenti: cantus IV
romario befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
romario pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

nisam cuo da roland zatvara proizvodnju zbog
lose prodaje i losega imidza ...

milanceshow ,

tvoji , a i bobanovi snimci pokazali su da se radi
o top brendu i za nasu mjuzu ...
romario je offline  
Star 09.09.2011, 00:52   #18
Dell
Satriani
 
Dell's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.07.2008
Mjesto: Mostar, Hercegovina
Postovi: 2.525
Downloads: 681
Uploads: 10
Rekao HVALA: 25
Zahvalili mu 324 puta u 277 Postova
Instrumenti: Yamaha Tyros3, Bugari Banger Exclusive, Roland Fantom G7, Yamaha V50, Hohner Atlantic IV
Interesi: Muzika, Informacijske tehnologije, Biciklizam
Dell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein Lichtblick
Dell pošalji poruku preko MSN messengera Dell pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Slazem se sa Romariom, ja sam to jos slusao uzivo i smrznuo sam se, a kao sto je receno iznad, ako na Balkanu nije prodavana E-seria to znaci da smo mi jako bitan faktor u njihovom trzistu, a nesto ne vjerujem da se nije po svijetu prodavao.
__________________
I'm the one who knocks...


Dell je offline  
Star 09.09.2011, 04:00   #19
keyboards
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 01.04.2009
Postovi: 221
Downloads: 48
Uploads: 0
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 90 puta u 46 Postova
keyboards befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard Fakt o prodaji

Evo po drugi puta ovo pisem jer taman sve sam napisao kad ne prodje kroz sistem iz neznam kojih razloga.
Ja zivim u Kanadi i sa obzirom da igrom slucaja imam prijatelje na najvisim prodajnim funkcijama najvecih muzickih sistema prodavnica u USA i Kanada mogu iz prve ruke nesto reci o G70 i E seriji. G70 je na oba trzista kad je rijec o vom prodavnicama prosao jako mrsavo. Od nasih ljudi samo dva 4 covjeka znam koji su ih kupili i dvojica su ih prodali ubrzo ne dobijajuci sve sto su trazili. E80 nije nikad niko kupio a u USA nisu ga ni nabavljali u prodavnicu zbog lose prodje G70. Jedan se vlacio u jednoj prodavnici u Mississaugi dok mu cijena nije pala 50% na $2500 i tada su ga zaobilazili i pitali se kako ovo vuci na svirku. Licio je na Ruski Sporet. U medjuvremenu Tyros 2 je isao nekako a 3 vec slabije dok dvije 4vorke i dan danas stoje i skupljaju prasinu po prodavnici cekajuci na nekoga vlasnika manjeg podrumskog studija da im pane cijena nebil ga kupili. Masa PA2 i 800 je prodata. Koga god si znao da je prije svirao bilom koju platformu do prije par godina svi su presli na Korga. Nijednog Ketrona nema ni u snu nigdje. O tome se ovdje i ne prica a kad pomenes u prodavnici oni vecinom i neznaju za tu marku. Kada sam prije par godina radio analizu/interviu u kojoj sam naveo imena 100 muzicara koji sviraju aranzere bila su 4 sa G70, 2 sa Tyros, i jedan sa Ketron SD1 sve ostalo je bio Korg. Tu sam Analizu poslao Rolandu i korgu. Usput sam im dao informaciju da je prije 10 godina ovdje bilo samo 5 arranzer sviraca a da ih danas ima na desetine i da taj broj raste na stotine. Na taj nacin sam odgovorio Rolandu na njihovu teoriju o padu prodaje aranzera koja ih je odvukla od marketa. Sami znamo da je aranzer sviraca sve vise. Momentalno Korg nemoze isporuciti toliko PA3 koliko je naruceno u Americi i Kanadi. Nisu bili spremni da ce to toliko dobro ici. Ljudi cekaju mjesecima da dobiju uplacene masine. Samo Long & McQuade ima narucenih preko 40 aranzera i ljudi ih zovu svaki dan. Ja sam sa Rolandom imao godinama kontakte u vezi sound modula aranzera. Slao sugestije i cak isao na razgovore noseci im papire o cinjenicama u svijetu sviraca da bi oni na kraju izdali ono sto oni zovu modulom a ja"Bolje da ga nisu ni izdali". Ja ne mrzim Rolanda. Naprotiv ja ga volim i prizeljkujem da se osvjeste i prestanu nam naturati ono sto oni misle da treba biti nego da nam parve ono sto mi hocemo. Sviraci danasnjice su i te kako obrazovani i svjesni potreba. Onaj ko napravi kontakt izmedju proizvoda i potrebe ce proci a ostali nece. Evo ja malo podugacko napisah. Ali kako objasniti ovako skakljive stvari a ne recu i malo pojedinosti i uz to ne uvrijediti nikoga.
Dodato:
PS
Jos da dodam da za ovih 10 godina sviranja u Australiji nisam vidio nijedan G70 i E80 ili bilo koji iz E serije instrument niti u prodavnici niti da ga neko svira. Jednom sam samo vidio prijatelja iz Zagreba na turneji Duska Lokina sa G70 ali on zivi u Hrvatskoj i tamo ga kupio. Znam da je jedna prodavnica u Mississaugi imala par G70 i kako kazu prodali Poljacima koji uglavnom sviraju slagere i polke. Od nasih uspjesnih jeino sam cuo par Milancetovih snimaka sa jednog drugogo foruma.

Promijenjeno od keyboards (09.09.2011 u 04:09 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
keyboards je offline  
Star 09.09.2011, 11:30   #20
Vule
Gost
 
Postovi: n/a
Downloads:
Uploads:
Standard

Potpuno nepotrebna i besmislena tema...LOCK!!!
 
Tema zaključana

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 00:31


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije