Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Razglasi i ozvučenja > Zvučnici

Zvučnici Ono što treba da da dobar zvuk

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 01.11.2011, 23:05   #41
pedjajazz
Vredan član društva
 
pedjajazz's Avatar
 
Registrovan/a dana: 26.03.2008
Mjesto: Serbia
Postovi: 229
Downloads: 323
Uploads: 0
Rekao HVALA: 32
Zahvalili mu 40 puta u 33 Postova
Instrumenti: accordion, keyboard, tenor sax, piano & guitar
Interesi: Nakon duge neprofitabilne jazz karijere, interesi su samo tezge i svadbe i punolestva,.......
pedjajazz befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
pedjajazz pošalji poruku preko Yahoo! messengera
Standard

Brate mili 600 dolara trebas da das za par sa stalcima za original americke,... pa ja platio ovde 3 verziju made in kina (ne ovu najnoviju), staru 7 godina 700 eura par bez navlaka i stalkova cak i kabl za napajanje sam posebno kupovao,.. to ti je oko 950 dolara,.. e batice a koja je moja plata a koja u USA,... kupuj to i ne zali,... ja bih kupio 3 komada cisto da mi se nadje... po tim cenama,... ej Srbijo,... daleko si od Amerike!!!

Promijenjeno od pedjajazz (01.11.2011 u 23:07 sati)
pedjajazz je offline   Reply With Quote
Star 01.11.2011, 23:39   #42
Ozrenac3
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 21.03.2008
Mjesto: Chicago
Postovi: 50
Downloads: 967
Uploads: 3
Rekao HVALA: 8
Zahvalili mu 3 puta u 3 Postova
Instrumenti: Korg pa 50, Yamaha DX11, Yamaha PSR 2000
Ozrenac3 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

jedna nova sa stalkom i sa torbom je oko 600 $ a ne dve. ja sam nasao polovne dve ovde nedaleko od mene za 750$ bez torbi i stalka pa moram u subotu da ih pogledam samo kazem moze se dobiti za oko 600-650 $. ako nisu dobro ocuvane idem sa novim. poz. jeste to je istina da jos ovde sto se tice elektronike, odjece i hrane je brate do dzaba ali te uhvate na drugi nacin da potrosis ali znas nas narod tamo nije imao nista pa kad dodje ovde onda hoce sve. mi opet osocijalnoj temi.

Promijenjeno od Ozrenac3 (01.11.2011 u 23:42 sati)
Ozrenac3 je offline   Reply With Quote
Star 02.11.2011, 01:26   #43
pedjajazz
Vredan član društva
 
pedjajazz's Avatar
 
Registrovan/a dana: 26.03.2008
Mjesto: Serbia
Postovi: 229
Downloads: 323
Uploads: 0
Rekao HVALA: 32
Zahvalili mu 40 puta u 33 Postova
Instrumenti: accordion, keyboard, tenor sax, piano & guitar
Interesi: Nakon duge neprofitabilne jazz karijere, interesi su samo tezge i svadbe i punolestva,.......
pedjajazz befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
pedjajazz pošalji poruku preko Yahoo! messengera
Standard

Citat:
Originalno postovano od Ozrenac3 Pokaži Post
jeste to je istina da jos ovde sto se tice elektronike, odjece i hrane je brate do dzaba ali te uhvate na drugi nacin da potrosis ali znas nas narod tamo nije imao nista pa kad dodje ovde onda hoce sve. mi opet osocijalnoj temi.
Brate ja ovde hocu sve ali nemogu, ti bar tamo mozes
mozda nisi ukapirao ali ja sam ovde dao za polovne kineske 700 eura za par,......
Ameru dresi kesu

Promijenjeno od pedjajazz (02.11.2011 u 01:27 sati)
pedjajazz je offline   Reply With Quote
Star 02.11.2011, 02:01   #44
Ozrenac3
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 21.03.2008
Mjesto: Chicago
Postovi: 50
Downloads: 967
Uploads: 3
Rekao HVALA: 8
Zahvalili mu 3 puta u 3 Postova
Instrumenti: Korg pa 50, Yamaha DX11, Yamaha PSR 2000
Ozrenac3 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

dresim kesu zemljak u subotu cu da vidim ove polovne od 750$ ako mi se nebudu svidele uzimam ove nove sa stalcima i torbama. cuvam pare zemljak da decu posaljem na dobar univerzitet kad ja nisam mogao znas i sam kako je. nisam imao uslove cak ni u osnovnu muzicku da idem tamo kod nas. poz.

Promijenjeno od Ozrenac3 (02.11.2011 u 02:04 sati)
Ozrenac3 je offline   Reply With Quote
Star 02.11.2011, 11:48   #45
pedjajazz
Vredan član društva
 
pedjajazz's Avatar
 
Registrovan/a dana: 26.03.2008
Mjesto: Serbia
Postovi: 229
Downloads: 323
Uploads: 0
Rekao HVALA: 32
Zahvalili mu 40 puta u 33 Postova
Instrumenti: accordion, keyboard, tenor sax, piano & guitar
Interesi: Nakon duge neprofitabilne jazz karijere, interesi su samo tezge i svadbe i punolestva,.......
pedjajazz befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
pedjajazz pošalji poruku preko Yahoo! messengera
Standard

Svaka cast kada tako razmisljas. To cenim i podrzavam. Hajde javi posle subote sta si uradio. Pozdrav i srecno!!!
pedjajazz je offline   Reply With Quote
Star 02.11.2011, 15:46   #46
1108984
Početnik forumacije!
 
1108984's Avatar
 
Registrovan/a dana: 02.11.2011
Godina: 39
Postovi: 7
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
1108984 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
1108984 pošalji poruku preko MSN messengera 1108984 pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Daću prvo mali uvod, pre nego što napišem konkretno.
Dugo vremena sam za sebe gledao neko ozvučenje. Ne živim od toga, ali mi treba za posao, kao pomoćno sredstvo u radu. Radim sa klincima kao rekreator. I hteo sam da imam nešto svoje, da ne razmišljam šta se nalazi po hotelima. Obratio sam se za savet i nekim ljudima koji su moderatori ovde i pratio sam ovaj forum, želeći da kupim nešto šta je kvalitetno a pri tome ne mnogo skupo. Kad je došlo vreme kupovine ostao sam na Mackie Thump 15A i RCF Art 312A. Ranije sam imao i više para, ali sad sam mogao sebi da priuštim samo jednu kutiju. Poslušavši preporuke opredelio sam se za 312A. Međutim, u radnji gde ga prodaju (neću da reklamiram) ide samo u paru, ne pojedinačno. Tako da u ovom momentu, to mi je bilo mnogo. Kupio sam Thump 15A.
Pišem na ovom mestu jer je ovim započeta tema. U drugoj radnji (opet neću reklamirati) kupio sam Thump 15A i mikseticu Martin Wisman MX1202. Išao sam na tu varijantu, za zvučnik toliko koliko košta i jeftinija miksetica. Postojala je opcija neki Behringer ili Wharfedale. Behringer nisam našao, a iz radnje gde sam video Wharfedale (neću da reklamiram) se nisu javili. Neću pričati o specifikacijama zvučnika, to može da se nađe na netu. Pričaću o uslovima u kojima je radio. Hotelska diskoteka je 16 x 5 metara, pločice dole. Imao sam od 100 do 110 klinaca. Level na zvučniku je između „jedan“ i „dva sata“. Na njemu su na „jedan sat“ podešeni low i high. Mikseta je na 95%. Laptop je na 60%, ali uključen na 2tkn in (takav su mi kabl poslali iz radnje, kupiću drugi kabl da laptop prebacim na kanal, da mi nije na master). Dakle, pričam o samo jednom zvučniku. Zvuk fenomenalan, čist, jasan. Glasan je zvučnik, čuje se bez obzira na 110 dece. Ali ne da se čuje, nego bruji ceo hotel. Čak su mi neke učiteljice prilazile i molile da malo smanjim. Koristim i takođe svoj, ranije kupljen, bežični Numark WS32. Na „bazi“ je pojačan na „dvanaest sati“, na mikseti level i gain između „dvanaest“ i „jedan“. Takođe se fanatstično čuje, čisto, glasno. Moram da napomenem da sam u startu bio protiv aktivne kutije, ali shvatio sam da to nije nikakav bauk, a da je lakše za transport s obzirom na veličinu pasivne miksete.
Sigurno da ovo nije najkvalitetnija kombinacija, ali ja sam prezadovoljan kutijom. Nemam čime da snimim, a i nemam vremena jer skačem sa klincima, ali ako na proleće budem na istom mestu svako ko sumnja u ovo što sam napisao može da dođe da se uveri na licu mesta. Jer tek kad se čuje može da se oceni da li to nekome odgovara ili ne. Ja sam kutiju kupio na osnovu brenda, snimaka sa Youtube-a i preporuka ljudi koji imaju po par takvih. Dok bi gore pomenuti 312A bio na osnovu brenda, preporuka ali i uživo čujenog. I ubeđen sam da nisam pogrešio, dok mnogima možda neće odgovarati. Ne želim da se pravim pametan, ne želim nikoga da vređam ovim tekstom, samo sam hteo da istaknem da kutija nije baš za „20 ljudi“ kako reče prodavac u onoj radnji i da čak i samo jedna može da odradi veoma ozbiljan posao. Svakako, s obzirom na ovakve impresije, kupiću još jednu takvu, ali ovo je za sad, za početak.
1108984 je offline   Reply With Quote
Star 02.11.2011, 16:40   #47
pedjajazz
Vredan član društva
 
pedjajazz's Avatar
 
Registrovan/a dana: 26.03.2008
Mjesto: Serbia
Postovi: 229
Downloads: 323
Uploads: 0
Rekao HVALA: 32
Zahvalili mu 40 puta u 33 Postova
Instrumenti: accordion, keyboard, tenor sax, piano & guitar
Interesi: Nakon duge neprofitabilne jazz karijere, interesi su samo tezge i svadbe i punolestva,.......
pedjajazz befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
pedjajazz pošalji poruku preko Yahoo! messengera
Standard

Druze drago mi je sto si odusevljen sa Mackie Thump,... no i ja kada sam pocinjao i kupio prvu opremu koja je bila kompletna marke Behringer (takodje sam startovao sa samo jednom kutijom) bio sam ekstra odusevljen,... naravno zeljan posla i sama cinjenica da je to moje i da ne iznajmljujem sama je stvarala bolji utisak u mom mozgu i usima. Ali kada sam kasnije stekao iskustvo i promenio brend pogotovu mislim na miksetu,.. uvideo sam da sam radio na zbilja pocetnickoj opremi,...
tako je stvar i sa tobom,... steta je sto nisi imao dovoljno love da uzmes rcf 312A,... mada ja bih pre kupio polovan srm450 nego thump,... sam sam se uverio u mogucnosti,...
Iz tvoje price sam ukapirao da pustas muziku preko laptopa sto nije najbolji pokazatelj za zvucnike,... kao kada se svira live.... U svakom slucaj tvoja lova tvoj izbor,... ako si ti srecan i zadovoljan sa Martin Wismanom i Mackie Thumpom, onda sta tu ima ko da ti soli pamet,...
pedjajazz je offline   Reply With Quote
Star 02.11.2011, 17:12   #48
aleksandar72
Odomaćeni član
 
aleksandar72's Avatar
 
Registrovan/a dana: 08.05.2009
Mjesto: 50° 07´ N 8° 41´ O
Postovi: 778
Downloads: 53
Uploads: 0
Rekao HVALA: 6
Zahvalili mu 103 puta u 92 Postova
Instrumenti: ima ih vise..
Interesi: $
aleksandar72 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
aleksandar72 pošalji poruku preko MSN messengera aleksandar72 pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

@ MarjanMilosevic
Informacija o EAW ti je tacna,ostalo,zalim, nisi "up to date"!
Evo da bi me bolje svatio:
Drajvere za trecu i cetvrtu SRM seriju je radila "X" firma koja pokriva 50% globalnog trzista sa drajverima.Znaci drajveri su izradjenu u tu X-Firmu,koja usput proizvodi i za EAW i po proracunima EAWa.
Ako poznajes istorijat RCF, znaces da se proizvodilo u USA,Italy i u Kini!
Znaci prva serija se proizvodila u USA,kasnije je produkcija prebacena u Italiji i zadnje dve serije su definitivno Kina(SRM V1 i V2).
Moram da napomenem da USA i Italy serije su bili potpuno identicne!

@ sinisa kg
Absolutno tacno, produkcija V1 i V2 je kompletno radjena u PR China

@ Ozrenac3
Ne mozete vise naci nove SRM USA/Italy kutije, posto se vec godinama tamo ne proizvode.
__________________
"Why there is no such thing as RMS watts or watts RMS' and never has been"
aleksandar72 je offline   Reply With Quote
Star 02.11.2011, 21:24   #49
1108984
Početnik forumacije!
 
1108984's Avatar
 
Registrovan/a dana: 02.11.2011
Godina: 39
Postovi: 7
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
1108984 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
1108984 pošalji poruku preko MSN messengera 1108984 pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

@pedjajazz

Rekoh, cena je za komad, a u radnji sam dobio informaciju da sve kutije idu u paru i da ne prodaju na komad. I tu si u pravu, kad se prikači više instrumenata ili samo klavijature, možda nije najkvalitetnija kutija i možda joj se smanjuju mogućnosti (nisam je probao u takvoj kombinaciji), samo kažem da za moje potrebe (laptop i 1-2 mikrofona) više nego odlična kutija. A nisam hteo ništa polovno da uzimam, jer ne znam u kakvom je to stanju. A u pravu si, potpuno je dugačiji osećaj kad imaš nešto svoje. Za sad, za početak ovo ekstra radi, za kasnije ćemo videti.
1108984 je offline   Reply With Quote
Star 03.11.2011, 06:00   #50
Ozrenac3
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 21.03.2008
Mjesto: Chicago
Postovi: 50
Downloads: 967
Uploads: 3
Rekao HVALA: 8
Zahvalili mu 3 puta u 3 Postova
Instrumenti: Korg pa 50, Yamaha DX11, Yamaha PSR 2000
Ozrenac3 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

@alexandar
ne proizvode se vise ali se mogu naci polovne barem ja sam "lucky" da mogu da potrazim ovde mada i kineske nece da omanu, ne zuri mi se bitno je da sam odlucio "MACKIE SRM450" i zahvaljujem se puno @pedjajazz na savetima. poz.
Dodato:
moram da dodam, posle "malog" istrazivanja ovde u usa, mackie srm450 imaju veoma dobar repertoar. ovde se govori da su mackie srm450 aktivne kutije sa karakteristikama studio monitora. znaci da je kvalitet zvuka tako dobar da se moze porediti sa studio monitorima a snaga za svadbu od 300 ljudi iako su 12" , imaju bas sto udara u prsa.

Promijenjeno od Ozrenac3 (03.11.2011 u 06:20 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
Ozrenac3 je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio Ozrenac3 za ovaj koristan post:
MT775 (20.11.2011)
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 20:03


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije