Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Korg

Korg Korg-ovci! Ovo je mesto za vas!

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 30.04.2009, 03:21   #11
dejan0408
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 12.11.2007
Mjesto: gde i zena
Postovi: 17
Downloads: 188
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
Instrumenti: pa,le,dx
Interesi: Nemam
dejan0408 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
dejan0408 pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

Da ne bi otvorio novu temu!
Ako hocu naprimer iz nekog seta da ubacim samo jedan ritam u mom setu,desava mi se cesto da taj ritam neradi kako treba,znaci nevalja ni za k....A ako ubacim ceo taj set(komplet) onda radi sve normalno.Tako je i kad ubacim neki Namjenski ritam,ponekad potrefim da radi ali ne uvek.
Citam komentare neki kako hvale taj ritam.a kod mene nece.(znaci nije od ritma).Vi sigurno znate u cemu je problem?
Hvala unapred!
Dejan
dejan0408 je offline   Reply With Quote
Star 30.04.2009, 09:04   #12
kreso
Šerif
 
kreso's Avatar
 
Registrovan/a dana: 28.04.2005
Mjesto: HR
Godina: 52
Postovi: 1.100
Downloads: 985
Uploads: 21
Rekao HVALA: 10
Zahvalili mu 47 puta u 41 Postova
Instrumenti: Pa600, Tr, Dallapa, Excelsior CD Ancona
Interesi: Samo muzika i uvijek muzika
kreso befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

To ti se dešava zato jer si povukao samo style iz drugog seta. Unutar tog styla kojeg si povukao nisu iste postavke u tvom starom setu. Znaći da tvoj postojeću USERDK nema primjerice isti bubanj kao što je u SET-u iz kojeg si vukao style.
Stoga je najpametnije da prvo očitaš kompletan SET s kojeg kopiraš style. Potom na papir zapiši od kojih se boja tj soundova sastoji taj style. Idi od desne ruke pa do ritam sekcije. Ako ti je bubanj primjerice neki LIVEDrum na 5 mjestu u USERDK, a tebi se u tvom SET-u pod USERDK na petom mjestu nalazi primjerice DejoDrum tada češ morati ići na novi SET, pa u PROGRAM, potom otovriti USERDK i s te pete pozicije presnimiti taj LIVEDrum u svoj SET u PROGRAM USERDK na prvo slobodno mjesto. Neka to bude primjerice 16 mjesto.
To češ napraviti tako da pošto prepišeš postavke boja i mjesta gdje se nalaze s novog seta da očitaš svoj stari SET i s diskete iskopiraš sve te boje (na nova mjesta) unutar PRGOGRAM moda. Zapamti na koja mjesta si iskopirao te boje (ako su iz usera novog SET-a), ili ih najjednostavnije zapiši na papir.
Zatim, očitaš novi style (taj koji želiš) u svoj SET (znači da u svoj user style napr na user3-16 prekopiraš taj novi style ili namjenski ritam), pa ideš u pregled traka i na DRUM traku selektiraš iz PROGRAM moda umjesto DejoDrum (koji je kod tebe na 5. mjesto), bubanj sa 16 mjesta USERDK (jer si ga tamo nasnimio). Problem je u tome što style ne prepoznaje instukciju prema imenu nego bilježi samo instrukciju na kojem se mjestu što nalazi.
Ovo isto napravi s basom i ostalim pratečim bojama. Ili u svoje USER programe presnimi (PROGRAM mod USER 1 ili USER 2 - i zapamti mjesta) te boje ili izh zamjeni s najsličnijom bojom iz tvorničkih postavka u synthu.
Kad sve posložiš, stisni write dugme i idi u zadnju kolonu (Curent Style) pa save-aš taj ritam u user postavkama. Također tako izmjeni i STS-ove unutar ritma, al ne snimaj na Curent Style nego na STS1, STS2 ... do zadnjeg kako ti paše.
Ako negdje zapneš javi se na private pa čemo riješit.
Mislim da je ovo dovoljno objašnjenje tvog problema.
__________________
u penziji !

Promijenjeno od kreso (30.04.2009 u 09:09 sati)
kreso je offline   Reply With Quote
Star 02.05.2009, 12:13   #13
dejan0408
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 12.11.2007
Mjesto: gde i zena
Postovi: 17
Downloads: 188
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
Instrumenti: pa,le,dx
Interesi: Nemam
dejan0408 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
dejan0408 pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

Krseo mnogo ti hvala!!!Problem resen.Uz tvoju pomoc mi je sad mnogo vise jasno.Sve je prosto, kad znas.Imao bi samo jos jedno pitanje.Kazes da presnimim iz novog seta u mom starom setu na neko slobodno mesto u USERDK.Ja nemam slobodnih mesta tamo.Ja sam jednostavno presnimio preko nekih drugih bubnjeva,dali je to uredu? Znam da moram da pripazim da ne bi pokvario neke druge ritmove.Mislim da je to OK.
Najvise ti hvala,sto si tako detaljno objasnio.
pozdrav dejan
dejan0408 je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 14:31


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije