Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Saveti za kupovinu

Saveti za kupovinu Za sve one kojima treba druga klavijatura ;)

Tema zaključana
 
Alati tema Display Modes
Star 12.06.2011, 00:56   #21
Alek21
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 07.01.2011
Mjesto: Skopje
Postovi: 57
Downloads: 23
Uploads: 0
Rekao HVALA: 4
Zahvalili mu 12 puta u 11 Postova
Instrumenti: Korg pa800
Alek21 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

@Dell, kad kazhem nove poboljsane komponente - nema dodatnih komponenti, to su iste komponente kao i kod prve verzije, samo je dobavljac promenjen, a time i kvalitet komponente. Znaci, nove su jer su poboljsane i kvalitetnije.
Alek21 je offline  
Star 12.06.2011, 11:38   #22
albin korg
Vredan član društva
 
albin korg's Avatar
 
Registrovan/a dana: 03.10.2010
Mjesto: Slavonac
Postovi: 173
Downloads: 721
Uploads: 17
Rekao HVALA: 15
Zahvalili mu 23 puta u 23 Postova
Instrumenti: Korg Pa 900 & Korg le
albin korg ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Po meni je pa1 x instrument za tebe,,za koliko prodaješ pa 50?
albin korg je offline  
Star 12.06.2011, 14:48   #23
sezambend
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 29.02.2008
Mjesto: Aleksinac
Postovi: 2
Downloads: 722
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
Instrumenti: Korg pa 1 x pro
Interesi: muzika - pevanje
sezambend befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
sezambend pošalji poruku preko Yahoo! messengera sezambend pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Druze sto se tice razlike izmedju pa 800 i pa 1 x serije maltene da ih nema osim sto pa 800 ima 64 ram ali obzirom da se svi noviji setovi kompresuju i to nije problem i ja sam bio u prilici da biram pa 800 ili pa 1 x pro i izabrao sam pa 1 x pro i mogu ti reci da se nisam pokajao nadam se da i ti neces ako budes kupio pa1 x,kolega koji je kupio pa 800 imao je problem sa memorijom a zatim i sa plocom tako da je dao za popravke oko 500 e,na tebi ostaje da odlucis.pozzz
sezambend je offline  
Star 12.06.2011, 16:10   #24
Dell
Satriani
 
Dell's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.07.2008
Mjesto: Mostar, Hercegovina
Postovi: 2.525
Downloads: 681
Uploads: 10
Rekao HVALA: 25
Zahvalili mu 324 puta u 277 Postova
Instrumenti: Yamaha Tyros3, Bugari Banger Exclusive, Roland Fantom G7, Yamaha V50, Hohner Atlantic IV
Interesi: Muzika, Informacijske tehnologije, Biciklizam
Dell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein Lichtblick
Dell pošalji poruku preko MSN messengera Dell pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Citat:
Originalno postovano od Alek21 Pokaži Post
Malo pojasnjenje - ovlasceni distributer Korga kod nas tvrdi da se sada ugradjuju nove poboljshane komponente u Korg pa800 i da je problem sa Ram memorijom reshen

Ovim ste dali naslutiti da se ugradjuju neke nove komponente, nikako iste. Ali nema veze. Hajde recite mi koje su to onda poboljsane stare komponente zbog kojih se RAM vise ne kvari?
Msm, nemojmo pricati neargumentirano - ja cuo pa znam. Kad nam odgovorite na pitanje, mocemo logicki zakljuciti da li ste u pravu sto se tice ovoga
__________________
I'm the one who knocks...


Dell je offline  
Star 13.06.2011, 13:08   #25
Alek21
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 07.01.2011
Mjesto: Skopje
Postovi: 57
Downloads: 23
Uploads: 0
Rekao HVALA: 4
Zahvalili mu 12 puta u 11 Postova
Instrumenti: Korg pa800
Alek21 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Ovako druze Dell, rekao sam, citiram: "Ovlasceni distributer Korga kod nas tvrdi da se sada ugradjuju nove poboljshane komponente u Korg pa800 i da je problem sa Ram memorijom reshen". Koje su to komponente nije me zanimalo, pa nisam ni pitao.

Inace ja u ovo verujem, jer ima logike, pa zatoa sam spodelio u forumu. Evo zasto:

Logicno je jer Korg je priznao problem u 2008, a sada je 2011, a Korg pa 800 se prodaje nesmanjenim intenzitetom, prema seriskim brojevima izracunao sam da je prodato blizu 30.000 u svetu. Pa majku mu, nema logike da su priznali gresku i da teraju dalje sa istom. Kod nas i piljar kad dobije kvarnu robu menja dobavljaca, da ne bi rasterao musterije

Kod onih koji su kupljeni pre nego shto je koregirana greska, mozhni su defekti.

Promijenjeno od Alek21 (13.06.2011 u 13:10 sati)
Alek21 je offline  
Star 19.06.2011, 15:27   #26
pajco
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 24.07.2008
Mjesto: cacak
Postovi: 7
Downloads: 121
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
Instrumenti: korg tr 61
Interesi: muzika i produkcija
pajco befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

druze definitivno bolje je resenje pa1xpro nego pa 800.jeste starija klavijatura.moze se naci u dosta dobrom stanju i uz malo nadogradnje dobijas odlicnu klavijaturu.mada moj ti je savet nadji na internetu prezentaciju ketrona sd1+ i poslusaj.klavijatura je vrhunska.odlicno se moze srediti da radi.pozz
pajco je offline  
Star 25.06.2011, 20:39   #27
doktor87
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 29.06.2008
Mjesto: Сурчин
Postovi: 139
Downloads: 88
Uploads: 0
Rekao HVALA: 3
Zahvalili mu 14 puta u 14 Postova
Instrumenti: KORG X5D
Interesi: Maloletnice... :))))
doktor87 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
doktor87 pošalji poruku preko MSN messengera doktor87 pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Bez u vrede molim, ali ako je covek svirao pa50 mislim da ce mu podjednako komplikovano biti da pocne da radi na bilo kojoj od dve ponudjene opcije i da ih usteluje onako kako njemu treba KAD PROVALI SVE FORE U STELOVANJU.

Sto se tice izrade, moj glas definitvno nece ici plasticnoj klavijaturi pored manje plasticne sto znaci PA 800 moze, ali kad ga okuju celikom! Tih 13kg ako se dobro secam ne znaci nista prema izdrzljivosti jer je ne nosite kroz ulicu ( a i tu moze da vam ispadne) vec vadite i vracate u kola gde su sanse da se izguli veelike!

Problem sa memorijom i plocama na PA 800 je realan, mozda su to nekako resili ali onda moras da gledas serijski broj da ti ne uvale neki stari lager!

Slazem se sa cinjenicom da daju pismenu garanciju na 2 godine, ali da li vam daju istu klavijaturu da ubacite svoj set i radite dok vam ne poprave vasu? S obzirom na broj popravki koje su bile na PA 800 jedno vreme se solidno cekalo... I koji ce vam garancija kad vam crkne pred svirku??? Kome da pravdate?

Dacu jedno poredjenje: to vam je kao kad birate izmedju YAMAHA R1(PA 800) i Harly Davidson-a ( pa1x) . Yamaha je brza, laksa, okretnija ali sa njom predjete 30.000km i mozete komotno da je bacite. Oklopi i farba se habaju od kamencica, ne trpi loseg vozaca i cim joj nesto malo fali pravac servis, da ne bi zakovala pri 250km/h (sto je u vasem slucaju SVIRKA)....dok sa ovim drugim mozete isto da prodjete, doduse sporije, ali prodjete, samo sto vam traje 150.000km i nece da vas zezne i uzivacete u panorami!!! Mozda sam malo preterao ali tako ja vidim ovo...
doktor87 je offline  
Star 30.06.2011, 20:20   #28
kristi
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 24.02.2008
Mjesto: Ruski Krstur
Godina: 35
Postovi: 81
Downloads: 83
Uploads: 5
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 7 puta u 7 Postova
Instrumenti: Korg pa4x pro , Korg Kronos , Roland juno 106, Dallape Organtone
Interesi: Muzika i tehnika
kristi befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Moj glas ide pa800. Ipak novo je novo,a sto se tice zvukova i funkcija obe klavijature su tu negde,nema nekih drasticnih razlika. A sto se tice kvarova nekoliko mojih kolega sto imaju pa 800 nikad nisu imali problema. A sad kad kupis 10 godisnju klavijaturu pitanje koliko ce da traje,a i da te sluzi koju godinu posle je problem prodati tako matoru klavijaturu...
Postovano sa mobilnog uređaja
kristi je offline  
Star 30.06.2011, 21:23   #29
energy
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 03.03.2009
Mjesto: Zemun
Postovi: 224
Downloads: 589
Uploads: 0
Rekao HVALA: 12
Zahvalili mu 14 puta u 14 Postova
Instrumenti: pa3x i triton le
energy befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Posto znam nekolicinu ljudi koji imaju pa800,evo jedne statistike iz mog okruzenja sto se tice kvarova.
Znam setoro ljudi koji imaju pa 800 vec duze vreme :
Kod troje klavijatura radi ama bez ikakvih problema vec godinama,bez jednog jedinog kvara,s tim sto se dvojica od te trojce ponasaju kao da klavijatuira nije njihova,kao da treba da je pokvare.
A kod drugo troje(tu spadam i ja) je bilo problema kako sa plocom tako i sa ramom(oko 500e ulaganja po klav.).Drugim recima pa 800 ti je cista sreca sto se tih kvarova tice.Ja je nisam imao .Sem ovoga mislim da je gore u postovima sve navedfeno,na tebi je da odlucis.Zavisi kakav zvuk zelis u tom rasponu do 1500e imas i sledece klavijature:Roland g70 koja je vrhunska sprava,tyros 2 koja je takodje vrhunska sprava.Bilo bi ti teze da se sa korga prebacis na neku drugu marku ali to neznaci da ti nece odgovarati.
energy je offline  
Star 30.06.2011, 21:48   #30
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Citat:
Originalno postovano od gajo92 Pokaži Post
pa1x ti je cvrsci od pa800 tj. materijal je nesto izmedju metala i plastike
Kakav li je to materijal ? Nisam jos cuo za leguru plastike i metala, to mora da je neki novi pronalazak... ama nece da se bije po kafanama sa tom klavijaturom, treba mu za sviranje.
tranzit je offline  
Tema zaključana

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 07:46


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije