Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > DEMO > Demo snimci

Demo snimci Pravo mesto da postavite svoj demo...

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 09.04.2012, 08:56   #171
mirandess
Odomaćeni član
 
mirandess's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.09.2010
Mjesto: Mostar
Postovi: 682
Downloads: 677
Uploads: 7
Rekao HVALA: 117
Zahvalili mu 103 puta u 95 Postova
Instrumenti: Korg PA4x, Amati Clarinet b. Casio Ctk 531, Nord Electro 6D, Musicman Luke3 :)
Interesi: Sviranje
mirandess befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
mirandess pošalji poruku preko Yahoo! messengera mirandess pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Evo smanjio sam reverb na svim instrumentima, zato je kvaliteta snimka i "izgubila" smisao tako da kazem, ali na razglasu je 0! Suho ko barut, pa sam efekte sa miksete ukljucio na nekih 10 posto i okej je

Sto se tice tog kompresora, na nekim ga ritmovima imam, na nekim nemam, recimo ovaj idemo do mene, nema ga nikako... a ovaj 7/8 ima... ali i to sam sredio Bit ce uskoro nesto pa cemo vidit kako zvuci Hvala i pozz svima.
__________________
Tko svira notalno, propao je totalno
mirandess je offline   Reply With Quote
Star 30.08.2012, 15:26   #172
mirandess
Odomaćeni član
 
mirandess's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.09.2010
Mjesto: Mostar
Postovi: 682
Downloads: 677
Uploads: 7
Rekao HVALA: 117
Zahvalili mu 103 puta u 95 Postova
Instrumenti: Korg PA4x, Amati Clarinet b. Casio Ctk 531, Nord Electro 6D, Musicman Luke3 :)
Interesi: Sviranje
mirandess befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
mirandess pošalji poruku preko Yahoo! messengera mirandess pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard


click here to watch the video
You need to upgrade your Flash Player
Evo nesto od mene i moje ekipe Ima greskica ali ovo je iz prve snimljeno
Dodato:

click here to watch the video
You need to upgrade your Flash Player

Evo jos jedna.
__________________
Tko svira notalno, propao je totalno

Promijenjeno od mirandess (30.08.2012 u 15:39 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
mirandess je offline   Reply With Quote
Star 30.08.2012, 19:46   #173
zeljko
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 03.01.2009
Postovi: 1.285
Downloads: 561
Uploads: 21
Rekao HVALA: 170
Zahvalili mu 244 puta u 239 Postova
Instrumenti: Harmonika +Korg Pa 600
Interesi: Musika
zeljko befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Sto se tice muzike prvi snimak super svidja mi se miks i super zvuci sve i svirka i ton,jedino vokal je mutan i kao da je na megafonu pjevanoPjevas ti super nemislim na to vec na miks i podesavanje vokala mozda si trebao malo obraditi ekvilajzerom ili je mozda los snimak pa nema vise popravke neznam,a i moglo je malo jos da se pojaca samo mrvicu vise bar ja tako cujem.

Drugi snimak isto muzika nije lose,a vokal je puno bolji od prvog snimka...sta reci ipak svaka cast lijepo odradjeno...Pozz
zeljko je offline   Reply With Quote
Star 31.08.2012, 13:17   #174
mirandess
Odomaćeni član
 
mirandess's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.09.2010
Mjesto: Mostar
Postovi: 682
Downloads: 677
Uploads: 7
Rekao HVALA: 117
Zahvalili mu 103 puta u 95 Postova
Instrumenti: Korg PA4x, Amati Clarinet b. Casio Ctk 531, Nord Electro 6D, Musicman Luke3 :)
Interesi: Sviranje
mirandess befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
mirandess pošalji poruku preko Yahoo! messengera mirandess pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Vokal je mutan zbog mikrofona (wh30) a i nisam ga dovoljno pojacao jbg a i sam od sebe nije za snimanje, na razglasu je ekstra ali na snimci 0 bodova... ali evo, ovih dana mi stize sm58-ica pa ce ubuduce i snimke (glas-a) biti koliko toliko kvalitetnije... Hvala zeljko
__________________
Tko svira notalno, propao je totalno
mirandess je offline   Reply With Quote
Star 31.08.2012, 13:47   #175
Dell
Satriani
 
Dell's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.07.2008
Mjesto: Mostar, Hercegovina
Postovi: 2.525
Downloads: 681
Uploads: 10
Rekao HVALA: 25
Zahvalili mu 324 puta u 277 Postova
Instrumenti: Yamaha Tyros3, Bugari Banger Exclusive, Roland Fantom G7, Yamaha V50, Hohner Atlantic IV
Interesi: Muzika, Informacijske tehnologije, Biciklizam
Dell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein Lichtblick
Dell pošalji poruku preko MSN messengera Dell pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Odlicno je to, u pravu je Zeljko, vokal se slabo cuje, samo reci ko sta svira tu sve? Ti, Lesko, ko je bubnjar i ko bas svira?
__________________
I'm the one who knocks...


Dell je offline   Reply With Quote
Star 31.08.2012, 14:14   #176
mirandess
Odomaćeni član
 
mirandess's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.09.2010
Mjesto: Mostar
Postovi: 682
Downloads: 677
Uploads: 7
Rekao HVALA: 117
Zahvalili mu 103 puta u 95 Postova
Instrumenti: Korg PA4x, Amati Clarinet b. Casio Ctk 531, Nord Electro 6D, Musicman Luke3 :)
Interesi: Sviranje
mirandess befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
mirandess pošalji poruku preko Yahoo! messengera mirandess pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Ovo je sad snimljeno na ritam masini, a jbg... sta cu mu ja, nije mikrofon za toga i jbg....
Bubnjar je Teo, a basista Wasco... Starija je to ekipa ne znas ih ti...

Vidit cemo uskoro da snimimo i full band... ali pomalo hehehe
__________________
Tko svira notalno, propao je totalno
mirandess je offline   Reply With Quote
Star 31.08.2012, 15:58   #177
zeljko
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 03.01.2009
Postovi: 1.285
Downloads: 561
Uploads: 21
Rekao HVALA: 170
Zahvalili mu 244 puta u 239 Postova
Instrumenti: Harmonika +Korg Pa 600
Interesi: Musika
zeljko befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Ma super je to kako ja znam ponekad zahebat vokal,ali samo kazem ono sto mogu da primjetim i cujem zbog usavrsavanja...Npr.ja ponekad snimim vokal i cackam kao fol oko tih ekvilajzera i efekata i sve dok taj dan radim mislim super ce biti a kad drugi dan poslusam nista mi se nesvidja sto je najgore jos se pozurim i postavim na Yu-midi Jbg to je ta zahebancija oko snimanja covjek navikne sluh u tom momentu na pogresno i sve misli bice ok...kad ono sutra promasaj hehehe..Kezem samo kako je kod mene slucaj,a ovo sto si ti odradio i to uzivo iz prve super je jos...Svaka cast jos jednom i lijep pozdrav za mog druga
zeljko je offline   Reply With Quote
Star 31.08.2012, 17:43   #178
mirandess
Odomaćeni član
 
mirandess's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.09.2010
Mjesto: Mostar
Postovi: 682
Downloads: 677
Uploads: 7
Rekao HVALA: 117
Zahvalili mu 103 puta u 95 Postova
Instrumenti: Korg PA4x, Amati Clarinet b. Casio Ctk 531, Nord Electro 6D, Musicman Luke3 :)
Interesi: Sviranje
mirandess befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
mirandess pošalji poruku preko Yahoo! messengera mirandess pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

To si Zeljko prijatelju u pravu, kad "naviknes uho na pogresan sound", gotovo je... Ja se trenutno borim sa tim Ista stvar je i samnom, danas mi se snimak sviđa, sutra se ne sviđa... jbg... to je tako... Bit ce bolje hvala ti Zelja, i tebi veliki pozdrav druze
__________________
Tko svira notalno, propao je totalno
mirandess je offline   Reply With Quote
Star 31.08.2012, 17:51   #179
zeljko
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 03.01.2009
Postovi: 1.285
Downloads: 561
Uploads: 21
Rekao HVALA: 170
Zahvalili mu 244 puta u 239 Postova
Instrumenti: Harmonika +Korg Pa 600
Interesi: Musika
zeljko befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Pa ja to je to...Ja kad sam cuo od druga Tranzita snimke odmah sam vidio koliko neznam oko miksanja i snimanja,a da nekazem jos kako lose sviramJbg stacu mucim se sa neznanjem a volim muziku priznajem,pa nek me objese sad ako hoce heheh...Nadam se da cu svaki put vise i vise nauciti nije za bacit.Poceo sam da ganjam Tranzita oko savjeta i nadam se dace mi pomoc(siguran sam da hoce)Prvo mi je u planu da mi objasni oko nove audio intreface,posto razmisljam da kupim..Ova mikseta sto imam nije losa ali zuji i nisam bas najzadovoljniji sa snimcima itd...Eto ukratko da se zna sta radim u zadnje vrijemePozz

Zaboravi da kazem kad kupim novu interfacu mogu da ti prodam Alesis multiMix 8 usb miksetu

Promijenjeno od zeljko (31.08.2012 u 17:55 sati)
zeljko je offline   Reply With Quote
Star 01.09.2012, 02:49   #180
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Citat:
Originalno postovano od mirandess Pokaži Post
Vokal je mutan zbog mikrofona (wh30) a i nisam ga dovoljno pojacao jbg a i sam od sebe nije za snimanje, na razglasu je ekstra ali na snimci 0 bodova... ali evo, ovih dana mi stize sm58-ica pa ce ubuduce i snimke (glas-a) biti koliko toliko kvalitetnije...
Varas se ti tu. WH30 je za klasu bolji od SM58, nego je tu nesto drugo u pitanju ili ga pri pjevanju nisi postavio kako treba (treba da bude postavljen sa strane i uperen u ugao usta) ili su podesavanja na mikseru bila losa, do mikrofona nije sigurno sem ako nije u kvaru. To je kondenzatorski mikrofon koji zahvata kompletni frekventni opseg. Na snimku se cuje kao telefon bez ikakvih visokih (koji bi tek posebno trebalo da budu izrazeni kod WH30) a ni basa nema. Ostao ti je samo donji srednji frekventni opseg izmedju 600 i 1500Hz. Cini se najvjerovatnije da je po srijedi neka greska pri miksanju odnosno snimanju. SM58 nikada nece dati snimak koji ces dobiti sa WH30. Inace, tvoje pjevanje je odlicno a i svirka je sasvim uredu, eventualno u prvom snimku ona distorsion gitara je vrlo losa, strci iz aranzmana.

Promijenjeno od tranzit (01.09.2012 u 02:52 sati)
tranzit je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 07:02


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije