Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Kompjuteri I Produkcija > Muzički Software

Muzički Software Sve što Vas zanima o radu sa nekim muzičkim programom koji nema sopstveni podforum...

Tema zaključana
 
Alati tema Display Modes
Star 30.06.2006, 04:25   #11
BasariStudios
Zavisnik od foruma
 
BasariStudios's Avatar
 
Registrovan/a dana: 12.05.2006
Mjesto: NYC
Godina: 48
Postovi: 2.340
Downloads: 45
Uploads: 0
Rekao HVALA: 13
Zahvalili mu 77 puta u 30 Postova
Instrumenti: ARP 2600!
Interesi: Muzika
BasariStudios befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
BasariStudios pošalji poruku preko AIM messengera BasariStudios pošalji poruku preko MSN messengera BasariStudios pošalji poruku preko Yahoo! messengera
Standard

Jedini nacin koji ja znam ako sam te dobro razumeo, da uzmes AWAVE STUDIO i onda samplove od TRITON da konvertujes u AKAI sa tim programom, pa tek onda da ih otvoris u HALION, KONTAKT2 ili EMULATOR-X ako si me razumeo.
Ili pak ako TRITON sam konvertira u AKAI.

Pozdrav
BasariStudios je offline  
Star 30.06.2006, 09:20   #12
cevap
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 10.08.2005
Mjesto: Danska
Postovi: 223
Downloads: 4515
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
cevap befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Ako ga vec konvertira iz Triton formata, moze ga konvertirati odmah kao wav ili aif, ne treba u Akai, jer i akai format ti soft sempleri chitaju sporije nego li wav koliko mi je poznato!
cevap je offline  
Star 30.06.2006, 23:51   #13
Vaxter
Godfather
 
Vaxter's Avatar
 
Registrovan/a dana: 25.12.2004
Mjesto: Šimanovci
Postovi: 3.814
Downloads: 1057
Uploads: 560
Rekao HVALA: 7
Zahvalili mu 273 puta u 211 Postova
Instrumenti: Yamaha PSR 9000
Interesi: Mnogo toga, i naravno muzika koja je uglavnom hobi
Vaxter befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Vaxter pošalji poruku preko ICQ messengera Vaxter pošalji poruku preko MSN messengera Vaxter pošalji poruku preko Yahoo! messengera Vaxter pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

U pravu je cevap.
Ja triton semplove isto u wavu drzim.
U sushtini, ako imate prostora dovoljno, a vecina ima, wav je najbolji moguci format za drzanje svega, poshto ima minimalnu kompresiju.
Najbolji nachin je raw, poshto nije kompresovan, ali malo programa moze da ga chita.

@nedim od ranije
Vstack jeste jednostavniji za one koji se slabo snalaze sa Cubase-om, ali ko nauchi da sa cubase-om radi kako treba, mnogo manje moze da bude ogranichen.
A da ne prichamo shto je za Cubase moguce napraviti posebnu patch listu za svaku klavijaturu, tako da mnogo vishe stvari mogu da se rade preko klavijature, a ne na kompjuteru...
__________________
I'm gonna make him an offer he can't refuse.
Vaxter je offline  
Star 01.07.2006, 00:54   #14
BasariStudios
Zavisnik od foruma
 
BasariStudios's Avatar
 
Registrovan/a dana: 12.05.2006
Mjesto: NYC
Godina: 48
Postovi: 2.340
Downloads: 45
Uploads: 0
Rekao HVALA: 13
Zahvalili mu 77 puta u 30 Postova
Instrumenti: ARP 2600!
Interesi: Muzika
BasariStudios befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
BasariStudios pošalji poruku preko AIM messengera BasariStudios pošalji poruku preko MSN messengera BasariStudios pošalji poruku preko Yahoo! messengera
Standard

...
Cevape, buraz to je tako zbog internog konvertiranja tih samplova iz AKAI u nativni format tog softwera, uvek tako bude.

Pozdrav
BasariStudios je offline  
Star 02.07.2006, 01:20   #15
Vaxter
Godfather
 
Vaxter's Avatar
 
Registrovan/a dana: 25.12.2004
Mjesto: Šimanovci
Postovi: 3.814
Downloads: 1057
Uploads: 560
Rekao HVALA: 7
Zahvalili mu 273 puta u 211 Postova
Instrumenti: Yamaha PSR 9000
Interesi: Mnogo toga, i naravno muzika koja je uglavnom hobi
Vaxter befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Vaxter pošalji poruku preko ICQ messengera Vaxter pošalji poruku preko MSN messengera Vaxter pošalji poruku preko Yahoo! messengera Vaxter pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Ali je svejedno i dalje bolje reshenje wav...
__________________
I'm gonna make him an offer he can't refuse.
Vaxter je offline  
Star 02.07.2006, 02:23   #16
BasariStudios
Zavisnik od foruma
 
BasariStudios's Avatar
 
Registrovan/a dana: 12.05.2006
Mjesto: NYC
Godina: 48
Postovi: 2.340
Downloads: 45
Uploads: 0
Rekao HVALA: 13
Zahvalili mu 77 puta u 30 Postova
Instrumenti: ARP 2600!
Interesi: Muzika
BasariStudios befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
BasariStudios pošalji poruku preko AIM messengera BasariStudios pošalji poruku preko MSN messengera BasariStudios pošalji poruku preko Yahoo! messengera
Standard

Citat:
Originalno postovano od Vaxter
Ali je svejedno i dalje bolje reshenje wav...
Ti si 100% u pravu i 90% u nepravu. Bolje je meni, tebi i Cevapu il jos nekome sto zna to uradit od 0.
A sta o onima koji ne znaju da Loop? Range? Normalize i ostalo?
Njima je ipak jedan AKAI LOOPiran SAMPLE nolji nego obicni WAVE, jer svakako sa obicnim WAVE on nece imat blage veze gde da pocne, a ovako sa lupiranom moze bar da sredjuje FILTER, AMP, LFO, EFFECTS i ostalo, ako i to zna uopste.



Pozdrav
BasariStudios je offline  
Star 04.07.2006, 21:16   #17
Vaxter
Godfather
 
Vaxter's Avatar
 
Registrovan/a dana: 25.12.2004
Mjesto: Šimanovci
Postovi: 3.814
Downloads: 1057
Uploads: 560
Rekao HVALA: 7
Zahvalili mu 273 puta u 211 Postova
Instrumenti: Yamaha PSR 9000
Interesi: Mnogo toga, i naravno muzika koja je uglavnom hobi
Vaxter befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Vaxter pošalji poruku preko ICQ messengera Vaxter pošalji poruku preko MSN messengera Vaxter pošalji poruku preko Yahoo! messengera Vaxter pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Shto jes, jes...
Tu si 100% u pravu!
__________________
I'm gonna make him an offer he can't refuse.
Vaxter je offline  
Star 20.08.2006, 02:00   #18
nikdejan
Gost
 
Postovi: n/a
Downloads:
Uploads:
Standard

Kada je rec o "live performance" mislim da nikako ne treba zaboraviti Brainspawn Forte. Fantastican VST Host namenjen za svirku uzivo. Iako moram priznati da sam relativno nov u ovim stvarima, prosto mi se cini da ne postoji nista sto bi u nekome moglo zatrebati u zivoj svirci, a da se autori Forte-a toga vec nisu setili. Program mi deluje kao da savrseno sluzi nameni za koju je napravljen.
No posto od price nema nista, evo vama dragi prijatelji nesto konkretno pa vi vidite sami:

http://rapidshare.de/files/23400565/...5-H2O.rar.html

Nadam se da ovaj moj gest nije nista nepristojno i da nije suprotan pravilima foruma, posto sam slicne linkove video i u nekim drugim postovima.

Pozdrav!
 
Star 20.08.2006, 11:14   #19
yu-midi
Otac nacije
 
yu-midi's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.10.2003
Mjesto: Austrija
Godina: 50
Postovi: 549
Downloads: 1117
Uploads: 130
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 3 puta u 3 Postova
Instrumenti: KORG Pa2x pro / TRITON Extreme
Interesi: Muzika
yu-midi befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
yu-midi pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

nema problema Dejane sve je ok !
samo se ti opusti dok je Vaxter zauzet
Nego dali bi mogao da nam pojasnis ako ti nije tesko sta se sve moze sa ovim programom!
kakave funkcije i mogucnosti ima ovaj program!
mislim da bi bilo korisno za mnoge chlanove!
Unaprijed se zahvaljujem
yu-midi je offline  
Star 20.08.2006, 14:54   #20
nikdejan
Gost
 
Postovi: n/a
Downloads:
Uploads:
Standard

Da ti pravo kazem, jos sam pod utiskom posto jos uvek ispitujem ovaj program - prosto ne znam odakle da pocnem.

Mada mislim da je za sada vaznije da iskoristimo to sto je Vaxter zauzet i da sto vise ljudi skine ovaj program, a posle cemo lako s pricom

Ja sam za ove stvari polu-laik, tako da ce sve ovo mozda zvucati malo konfuzno i necu koristiti strucne termine ali cu pokusati da opisem stavri najbolje sto mogu.

Brainspawn Forte vizuelno podseca na rack sa hardverskim modulima. To je zbog toga sto je namenjen ljudima koji sa hardware prelaze na software.

Glavni modul je kontrolni modul, na kome se nalaze neke osnovne i najopstije komande, koje se odnose na sve ostale module. Svaki dodatni modul je ustvari po jedan VST instrument. Svakom pojedinacnom instrumentu se mogu pridruzivati VST efekti. Svaki modul se pridruzuje nekom audio outputu (Bus 1, 2, 3 itd.). Svakom audio outputu moze, dakle biti pridruzeno vise modula. Svaki audio output se pridruzuje nekom hardwarskom audio izlazu. Svakom hardwarskom izlazu moze se pridruziti po vise audio outputa, bus-eva. Nadam se da je dosad jasno.
E sad, vst efekti, pored toga sto se svakom modulu moze pridruziti po vise efekata, efekti se mogu pridruzivati i audio outputu. U tom slucaju se jedan isti efekat moze odnositi na vise modula koji su grupisani u zajednicki audio output. Btw, ja sve vreme govorim o "VST", a ustvari se sve ovo odnosi i na DX i ReWire i mozda jos nesto, nisam siguran, posto za sada jedino imam kontakta sa VST. Modul isto tako moze da ima Audio input, i za tu svrhu specijalno postoji Brainspawn Forte Audio Input modul (ili nesto slicno.) tako da se audio sa mikrofona, npr. moze propustiti kroz efekte prakticno.

E sad, MIDI routing je tek posebna poslastica. Svaku midi informaciju koju Brainspawn Forte dobije preko bilo kog od virtuelnih portova (Ja koristim MidiYoke, koji ima 8 virtuelnih portova)sa bilo kod kanala (od 16) Forte prosledjuje bilo kom modulu (vst instrumentu), jednom ili vise njih, na bilo kom kanalu. Znaci, sto se toga tice, moguce je sve sto zamislite.

Pored preseta koje imaju sami virtuelni instrumenti (moduli) mogu se stvarati i takozvani "user" preseti (slicno factory-user kombinaciji kod hardverskih sintova).

Vrlo je interesantna mogucnost "ReMapinga". Npr. program "one man band" (koji ja imam i koristim) salje Forte-u preko porta MidiYoke 2 pcg komandu za promenu na preset 023 na 7 MIDI canalu. Brainspawn forte prima komandu i prosledjuje je modulu "Hypersonic 2" (koji ja, nazalost, nemam i ne koristim, a voleo bih da imam i da koristim ) zato sto je ovaj modul konfigurisan da prima poruke sa MYoke 2 na 7. 8. i 9. kanalu, npr. (moguce je sve, ovo je samo primer). Onda se u Hypersonicy (2!) ukljuci preset 023, npr truba. E sad, ukoliko bi opcija Remapinga bila ukljucena moguce je npr. U okviru modula definisati druge presete ("user i factory") za pcg komande, pa tako npr. Forte ne bi prosledjivao pcg 023 do Hypersonica 2, nego bi na komandu pcg023 ukljucivao npr. neki user preset, bass gitaru recimo, jer ste VI TO TRAZILI! E sad to moze biti veoma korissno... Ustvari, ne mogu sad da pisem i o tome... Vi sami razmislite, al da moze biti korisno moze...
Isto vazi i za sve Controll komande kao i za midi tonove. Moze se definisati npr. deo klavijature sa koga ce neki modul primati tonove. Tako ustvari imate mogucnost za split itd.

I sad, ostaje pitanje kako se sve to moze memorisati, kako da kad jednom konfigurisete nesto posle to stanje na brzinu pozovete, jer je to ono sto je u "Live" najvaznije. I tu je upravo, najveca snaga Forte-a, po tvrdjenju njegovih autora a i po mom skromnom misljenju.

Pored pomenutih "user" preseta, "alatke" za memorisanje podesavanja su "rack" i "scene". RACK ili "Rack configuration file", *.rcf, jeste user file za Brainspawn Forte. U njemu memorisete broj modula i koji su moduli u pitanju, njihovu povezanost u Audio Outpute, Volume Level pojedinih modula itd. (ne znam ni ja sta bas tacno, a i tu su moguce opcije). Po nekom mom osecaju jedan takav rcf file bi trebalo da bude namenjen za jednu svirku. Dakle, mozete ga staviti i u start up.
Drugi nacin za memorisanje stanja jeste tzv. "Scene". U Scene se moze memorisati sve bukvalno. Scene se mogu menjati preko pcg komandi na recimo 8 kanalu. Dakle ukupno je moguce imati 128 scena, ali je moguce i iamti vise banaka, tako da je broj scena prakticno neogranicen. Da bi ste snimili scenu samo pritisnete dugme u obliku foto aparata i trenutno stanje se memorise kao scena. Inicijalno ime scene je ustvari dan i trenutak kada je scena snimljena, a kasnije se to ime moze menjati u naziv pemse na primer ili nesto slicno, vec po ukusu.
Vrlo je prijatna i mogucnost Scene View, gde se vidi Full Screen scena. To otprilike izgleda ovako: na sredini ekrana imate krupnim slovima naziv trenutno aktuelne scene, ispod, kao podnaslov, imate naziv sledece scene u nizu, levo imate spisak scena sa pcg komandama na koje se ukljucuju, u pozadini mozete imati bilo koju fotografiju (moze i tekst pesme npr). Lepota! Sve deluje profesionalno, ljudi misle da je to neka posebna sorta kompjutera a ne seljacki PC. Ako se u start up-u ucita rack configuration i odmah otvori neka scena ne treba vam ni mis ni tastatura, samo menjate scene preko pcg komandi i cepate. Moze se zamisliti i rad bez monitora.

I uz sve to ima jos milion dodatnih opcija, kao recimo nekakv stres test, kojim proveravate da li odredjena konfiguracija moze opstati u "live" uslovima bez kikseva tima opterecenje procesora, predugo vreme ucitavanja. Postoje i neke cake oko ucitavanja velikih Sample Library kao NI kontakt 2, recimo, ali to nisam provalio jer me i nije toliko zanimalo, posto jos uvek nemam ni Hypersonic 2 a o Kontaktu 2 i ne sanjam ( ).

E sad, verovatno je glupo sto sam ovoliko stvari ispisao, zato sto su neke verovatno opsta karakteristika svih slicnih programa. To je zbog toga sto je ovo jedini ozbiljan program ovog tipa koji sam imao prilike da probam. Radio sam jos malo i na Chainer-u i mogu reci da je razlika ko nebo i zemlja. Ne znam kakav je V-Stack, mozda je i on isto dobar, a mozda je i bolji, ali ja to tesko mogu zamisliti jer stvarno ne znam (bukvalno "ne znam", ne figurativno) sta bi jos neki VST host namenjen za "live" mogao i trebao posedovati.

Verovatno Forte ima nekih nedostataka ali ja stvarno ne znam (opet bukvalno) koji bi to nedostaci mogli biti. Meni za sada savrseno odgovara.

...Uh..

Pozdrav!
 
Tema zaključana

Favoriti

Oznake
live, nastup, vst


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Isključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 22:30


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije