Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Korg

Korg Korg-ovci! Ovo je mesto za vas!

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 01.02.2014, 10:53   #31
ermin0703
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 05.02.2012
Postovi: 3
Downloads: 411
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
ermin0703 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Kupi slobodno za klasu je bolja i tipke Su bolje i bolji zvuci izlaze od pa 800 imas 192 MB sasvim dovoljno ja sam pa800 prodao i kupio pa900 normalno da je pa3 bolja ali i skuplja a za nastupe ti je sasvim dovoljna to je moje misljenje
ermin0703 je offline   Reply With Quote
Star 01.02.2014, 11:44   #32
rolandx
Stvarno kod kuće
 
rolandx's Avatar
 
Registrovan/a dana: 23.12.2012
Mjesto: Okolina Kolonije
Postovi: 1.057
Downloads: 159
Uploads: 12
Rekao HVALA: 58
Zahvalili mu 177 puta u 164 Postova
Instrumenti: Korg Pa600, Yamaha MotifXS6, Yamaha EMX5000, EV1503, Shure PG30...
Interesi: Druženje, muzika....
rolandx ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Citat:
Originalno postovano od Darko Pokaži Post

I sta je jos interesantno to je da je Klavijatura stvarno lagana i malena ;-)
Sve u svemu ko trazi Klavijaturu ili Instrument za povoljnu cjenu ja licno mislim da nemoze nista da pogresi sa PA900.

Pozz
To sti je lagana i malena nije prednost vec mana. Skupljeni tasteri, auto fill, start stop,... ma pisano je ihahajjjjj o tome... Displaykao da zakivam eksere,tasteri takvi da ne znas jesi li stisnuo ili ne... Sve mi to smeta jer 1750 e nije mala para. Za jedno ste u pravu, nov instrument tih mogucnosti nema nikakvog izbora za taj novac i tu je korg u prednosti. Samo se pitam koliko je nov Tyros 2 ... Pre bih kupio polovnu Tyros 3 nego li Pa900 nov. Probao, video, cuo... Nije primereno da poredim polovno i novo ali primoran sam jer je i to na neki nacin mozda bolja opcija. Mozemo ra razvlacimo zvaku do sudnjega dana za 1750 evra sto je u Austriji nesto malkice vise od jedne plate u Nemackoj sigurno jedna plata... Nama je to 6 plata ( u Srbiji) tako da korg to nije imao mozda u vidu, i da cemo toliko sitnicariti. Da je znao, mislim da bi se malo vise potrudio zbog nas... . Cinjenica je da ga masovno kupuju ali i prodaju... Na trenutak vas očara a onda razocara... Ne kazem da je krs, vec sam ocekivao malo vecu razliku pa i dizajn naspram Pa600... Da ne pominjem softver koji je najbitniji. I dalje jako mršavo. Jesam korgovac ali besan i nadam se ne jos dugo.
Dodato:
Citat:
Originalno postovano od ermin0703 Pokaži Post
Kupi slobodno za klasu je bolja i tipke Su bolje i bolji zvuci izlaze od pa 800 imas 192 MB sasvim dovoljno ja sam pa800 prodao i kupio pa900 normalno da je pa3 bolja ali i skuplja a za nastupe ti je sasvim dovoljna to je moje misljenje
Da li je ovo odgovor na postavljeno pitanje u temi Mladen Lav ?
__________________
PRE PUŠTANJA JEZIKA U POGON, OBAVEZNO PROVERITI DA LI JE MOZAK UKLJUČEN.

Promijenjeno od rolandx (01.02.2014 u 11:47 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
rolandx je offline   Reply With Quote
Star 01.02.2014, 14:32   #33
nele1
Ovaj baš voli da kuca
 
nele1's Avatar
 
Registrovan/a dana: 07.09.2006
Mjesto: Nemacka Berlin
Godina: 54
Postovi: 491
Downloads: 552
Uploads: 0
Rekao HVALA: 47
Zahvalili mu 80 puta u 76 Postova
Instrumenti: 2 Harmonike Artist,PA800,LE korg
Interesi: pomagati dobrim ljudima
nele1 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
nele1 pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

Samo da kazem sve sto rade korg radi na kasicicu vacaraju narod samo tako,sve te klavijature su tako nemocne da nema dalje ovo sto pricam ne odnosi bukvalno samo na korg vec na sve aranzere stave neki mb vise a mi se kao radujemo,tuzno je da slepci ne naprave za svaki od 8 istrumenata zaseban kanal toje najvaznije sve do tada glupo je dase vise prica ovo je super ovo nije itd,a materijalima doticnih dva istrumenta da nepricam katastrofa,probao sam i pa600 i pa900 tuzno klavijatura na pa 900 uzas nista bolja od pa600
pa radje kupiti pa600 i recimo vokalist zasebno od 599e i zavrsio si posao i pa600 i pa900 imaju samo L R izlaz nemam sta da kazem dalje uzasno.
__________________
NELE 1
nele1 je offline   Reply With Quote
Star 01.02.2014, 18:19   #34
mrgud
Drugar foruma
 
mrgud's Avatar
 
Registrovan/a dana: 25.11.2007
Mjesto: luzern(travnik)BiH
Godina: 48
Postovi: 71
Downloads: 803
Uploads: 2
Rekao HVALA: 5
Zahvalili mu 10 puta u 10 Postova
Instrumenti: Tyros 4
mrgud befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Ma dobre su to klavijature.
Mozda i mi malo previse ocekujemo

Promijenjeno od mrgud (01.02.2014 u 18:25 sati) Razlog: xxx
mrgud je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio mrgud za ovaj koristan post:
Darko (08.02.2014)
Star 12.06.2015, 11:48   #35
mimiki
Stvarno kod kuće
 
mimiki's Avatar
 
Registrovan/a dana: 04.10.2007
Mjesto: Batajnica
Postovi: 1.074
Downloads: 1564
Uploads: 11
Rekao HVALA: 21
Zahvalili mu 79 puta u 74 Postova
Instrumenti: CharlesLakOB
Interesi: CharlesLakOB
mimiki befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
mimiki pošalji poruku preko AIM messengera mimiki pošalji poruku preko MSN messengera mimiki pošalji poruku preko Yahoo! messengera mimiki pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

kao prvo korg pa 900 generalno ima losu dirku ali sve je stvar navike.mnogo je bogatiji i napredniji od pa 800.desavaju se bagovi ali ako ne radis brejkove i ne ubacujes bass manual povremeno u svirku ,nece bagovati.verovatno ce resiti neke stvari sa updejtovima.Nije iyradjen toliko lose koliko se prica .Plastika ne svira vec vi ....jedina mana je master ekvilajzer koji je resiv .povezite gitarsku ekvilajzer papucu i ova klavijatura ce da izadje bolje od pa 3x korga.Zvucnici na pa 900 su katastrofalni i ako nemate neke bolje kuci da ih povezete preko nekog pojacalca ,dzabe ce te praviti ritmove na njegovim ,jer na svirci izlazi mnogo drugacije ,mrsavo,neuskladjeno.Generalno pored ovih mana koje sam naveo ,Ja sviram pa 900 oko godinu i nesto i prezadovoljan sam .Pravim sam svoje ritmove ,igram se svaki dan sa efektima ,drum editorom i rezultati su sve bolji i bolji te i sama sprava dokazuje da je ozbiljan aranzer u pitanju.Toliko od mene drage kolege. I jos samo da dodam .Pa 1x je klavijatura sa najboljom dirkom ikada koja je napravljena na aranzerskim spravama a pa 900 dirka nema veze sa pa 1x....
Dodato:
Koliko vidim ,ti si kolega bas ljut.Moras da shvatis da bi takva klavijatura o kojoj ti mastas ,kostala preko 10 hiljada a to je za nase uslove neizvodljivo.Yamaha tyros pa nisu ljudi zadovoljni.Sto se tice pa 900 .Klavijatura je pored svih mana koje ima kao i svaka koju kupis odlicna.realno je pa 600 mnogo siromasan ,dok pa 900 ima sve sto treba jedan bogat aranzer da ima .Pa 3x kosta i hiljadu eura izmedju njega i pa 900 je realna razlika.Nema potrebe za odvajanjem kanala kao sto si naveo da imaju samo l-r.Poigraj se sa pa 900 i bice ti jasno o cemu ti pricam,bas drum ,aperi ,sve se moze doterati u njemu da za odvajanjem nema potrebe.master ekvilajzer mozes dobiti povezivanjem gitarske ekvilajzer papuce i pa 900 ce izlaziti mocnije od pa 3x.
__________________
dok na ruci imas prst ne mora da bude cvrst!

Promijenjeno od mimiki (12.06.2015 u 11:59 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
mimiki je offline   Reply With Quote
Star 14.06.2015, 00:53   #36
Yo-L-Kan
Početnik forumacije!
 
Yo-L-Kan's Avatar
 
Registrovan/a dana: 03.04.2015
Mjesto: Kragujevac
Postovi: 28
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 10
Zahvaljeno 1 puta u 1 Postu
Instrumenti: Klavijature
Interesi: Sviranje, spavanje, ....nje :D
Yo-L-Kan ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Tako je kolega!
Svi su poceli samo da kukaju na sve klavijature! Svaka klavijatura ima svoje vrline i mane. Mozda jesu malo precenjene, ali to nam je sto nam je. Od kukanja po forumima nemamo nista. Ako ti se ne svidja ova predji na onu i resio si problem.

Ja samo mogu da kazem da na snovu onog sto sam video (a nisam puno video) pa900 nije los uopste, ne volim da pricam o klavijaturi koju nisam proucio, ali mi se cini da nije tako lose stanje kako se prica.

A to za dirku? Jeste drugacija nego na prethodnim modelima, ali smo svi navikli na one sa prethodnih modela. Mozda je ova bolja, samo joj nismo dali priliku. Mozda ako naviknemo na ovu kazemo: "Kako su bile lose dirke na prethodnim modelima!"
__________________
Brzina mi vrlina - zene kazu mana!
Yo-L-Kan je offline   Reply With Quote
Star 15.06.2015, 20:30   #37
flosarka
Vredan član društva
 
flosarka's Avatar
 
Registrovan/a dana: 16.11.2006
Postovi: 211
Downloads: 351
Uploads: 3
Rekao HVALA: 15
Zahvalili mu 11 puta u 11 Postova
flosarka befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Fica71

Sasvim se slažem sa tobom u onome zadnjem postu.Ne brini se zbog toga naime uvijek se nađe neko pametan tako je i bilo i biče.Znam po sebi kad sam davao upute kako se rade samplovi za yamahu 9000/pro i neki počeli mi soliti mozak tako i ovako a nisu imali pojma hehehe.Nema veze.Puno puta dođem ovamo pa čitam komentare i neki me baš nasmiju ali ne odgovaram na njih jer bi odma počela svađa.

A o Korgu PA900 mogu,da kažem ovako sasvim na kratko što je naravno moje osobno mišljenje o njemu i naravno napominjem,da svako ima svoj ukus i ima kljavu takvu kakva mu odgovara.
Za mene osobno nije nijedan od Korgova Korg PA 300/600/900 neka profesionalna klavijatura što se zna i naravno može potvrditi svaki dobar poznavalac korgova.
Dobro ako izuzmem jako lošu izradu kučišta i tako dalje i još što mi dođe više kao neka plastična igračka Korg pa900 za pare koje košta nije neka naročito velika cijena.Al kako,če inače,da se održi pokazat če vrijeme.
Ne bih,da se opuštam u veče pojedinosti o njemu zato,ču nabrojiti samo jedno između njih a i ta baš nije mala i takvu klavijaturu ja za takve pare ne bih uzimao.
Naime Korg PA900 kao prvo nema OUT 1 i 2 i to mu je jako velik feler pošto ima ugrađen VOKODER.Ja ako na klavijaturi koristim Vokoder vučem ga van baš na ta dva izlaza inače sasvim bezveze je to jest meni sasvim nekoristan ako na mixeti ne mogu,da koristim ulaz mikrofona posebno a ne zajedno sa ritmovima te bojama od klavijature.Iako je namjera kao,da bude PA900 kao naknada Korga PA800 kojeg su totalnoma sjebali zbog kvarova matičnih plata te crkavanja ramova (ne kod svih serija) i mada PA800 baš zbog toga nisam tada uzimao moje mišljenje da je svakako puno bolji.Barem što se tiče kvalitete izrade kučišta i tako dalje.
Ovo je moje osobno mišljenje o toj klavijaturi i kao što sam napomenuo svako ima svoje i ja sa svojim naravno nemam namjeru,da utječem na njegovo.
Pozdrav svima na forumu.
flosarka je offline   Reply With Quote
Star 03.07.2015, 09:38   #38
frantic
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 03.07.2015
Postovi: 1
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
frantic ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

pozdrav ljudi.
ja sam se tek ukljucio pa izvinite ako upadam kao indijanac
prodao sam korg pa80 juce i sad razmisljam da kupim pa900, ali me je pokolebao kolega koji mi je rako da midi fajlovi ne izlaze ni blizu kao na pa80 (sto sam i probao i neke su dobre, a neke zvuce kao sa igracke)
interesuje me da li se to moze ustimati, a vjerujem da moze jer je novija i bolje klavijatura, i kako?
frantic je offline   Reply With Quote
Star 03.07.2015, 12:55   #39
rolandx
Stvarno kod kuće
 
rolandx's Avatar
 
Registrovan/a dana: 23.12.2012
Mjesto: Okolina Kolonije
Postovi: 1.057
Downloads: 159
Uploads: 12
Rekao HVALA: 58
Zahvalili mu 177 puta u 164 Postova
Instrumenti: Korg Pa600, Yamaha MotifXS6, Yamaha EMX5000, EV1503, Shure PG30...
Interesi: Druženje, muzika....
rolandx ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Kolega koji ti je rekao da midi fajl ,,bolje izlazi" na Pa80 nego li na Pa900 ima ozbiljno oštećenje sluha. Možda zato što Pa900 ( logikom) ima savremeniju sintezu zvuka, te pored midi fajlova reprodukuje i MP3 fajlove... Isti midi fajl će na obe u najboljem slučaju zvučati ,,isto" . Zvuk midi fajla tj razlike u zvuku se proveavaju preko ozvučenja ( ili slušalice)... Zvučnici na njima nisu istog kvaliteta i izrade. Da ne bi bilo onih kulinarskih izraza da na nekoj ,,izlazi" ,,masnije". Nikako razlika u zvuku neće biti tipa metalofon i simfonijski orkestar ... O moj Bože....
__________________
PRE PUŠTANJA JEZIKA U POGON, OBAVEZNO PROVERITI DA LI JE MOZAK UKLJUČEN.

Promijenjeno od rolandx (03.07.2015 u 12:58 sati)
rolandx je offline   Reply With Quote
Star 04.07.2015, 15:38   #40
mimiki
Stvarno kod kuće
 
mimiki's Avatar
 
Registrovan/a dana: 04.10.2007
Mjesto: Batajnica
Postovi: 1.074
Downloads: 1564
Uploads: 11
Rekao HVALA: 21
Zahvalili mu 79 puta u 74 Postova
Instrumenti: CharlesLakOB
Interesi: CharlesLakOB
mimiki befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
mimiki pošalji poruku preko AIM messengera mimiki pošalji poruku preko MSN messengera mimiki pošalji poruku preko Yahoo! messengera mimiki pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

a to sto si napisao da na pa900 moras eksere da udaras u displej,koja glupost,zato sto brat i ja posedujemo pa3x i pa900,pa900 displej radi besprekorno duplo bolje nego na pa3x i pa900 je takodje dosta brzi od pa3x ,stavi npr isti sempl u pa900 ili set i ukljuci stopericu ,pa900 ga kolje debelo ,meni najvise bode oci kod pa900 sto ne moze da se izdvoji mikrofon na poseban kanal,losiji nesto vokoder je mana isto u odnosu na pa3x i jos par nekih stvari ne puno bitnih,sve u svemu dobra je klavijatura,a to sa izradom kad pocnete,nije to toliko lose i ne brinite nece vam se raspasti u toku svirke ,o boze...sasvim je pristojno izradjena
__________________
dok na ruci imas prst ne mora da bude cvrst!
mimiki je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 18:00


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije