Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Yamaha

Yamaha Za one čiji su kućni ljubimci Yamaha-e...

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 08.12.2013, 11:30   #91
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.161
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.748 puta u 1.304 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Tako je Darko. Treba naglasiti da su se iz Yamahe ogradili i da su ove informacije podložne promjenama. To znaći da možda i neće biti kako predviđaju.

Treba naglasiti da su svi Premium packovi kupljeni za T3 i T4 potpuno funkcionalni na Tyros5. Ionako je potreban reaktivacija, tako da oni šalju materijal koji će EXPANSION MANAGER prepoznati bez problema. Pored toga su rekli (a i ja sam se uvjerio na vlastitom primjeru) da se bez problema mogu "prenijeti" materijali koji su direktno odrađeni u Tyros4. Problemi se javljaju kod onih koji su izrađeni u nekom vanjskom software i isto tako s nekima koji su odrađeni u Tyros3.

Sigurno je da se radi o propustu Yamahe i svjesni su da dio korisnika zbog toga neće prelaziti na Tyros5. Vidjet ćemo kakav će biti daljni razvoj situacije.
casper je offline   Reply With Quote
Star 08.12.2013, 14:22   #92
tyros2
Odomaćeni član
 
Registrovan/a dana: 25.10.2005
Mjesto: USA
Godina: 53
Postovi: 617
Downloads: 930
Uploads: 15
Rekao HVALA: 162
Zahvalili mu 114 puta u 108 Postova
Instrumenti: Yamaha psr A-5000
tyros2 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Citat:
Originalno postovano od casper Pokaži Post
Tako je Darko. Treba naglasiti da su se iz Yamahe ogradili i da su ove informacije podložne promjenama. To znaći da možda i neće biti kako predviđaju.

Treba naglasiti da su svi Premium packovi kupljeni za T3 i T4 potpuno funkcionalni na Tyros5. Ionako je potreban reaktivacija, tako da oni šalju materijal koji će EXPANSION MANAGER prepoznati bez problema. Pored toga su rekli (a i ja sam se uvjerio na vlastitom primjeru) da se bez problema mogu "prenijeti" materijali koji su direktno odrađeni u Tyros4. Problemi se javljaju kod onih koji su izrađeni u nekom vanjskom software i isto tako s nekima koji su odrađeni u Tyros3.

Sigurno je da se radi o propustu Yamahe i svjesni su da dio korisnika zbog toga neće prelaziti na Tyros5. Vidjet ćemo kakav će biti daljni razvoj situacije.
Ima nesto u svemu ovome.Nije to Yamaha tek onako napravila propust!Vrijeme ce pokazati.

Ipak gledajuci sve ukupno (od Jula 2014 jos i bolje)bice ovo dosta bolji aranzer od predhodnika!
Neogranicen broj "custom voices/drums" daje sasvim jednu novu dimenziju Yamahinim aranzerima!

Jos nisam nigdje pronasao da li su sta uradili po pitanju "portamenta"???

Pozdrav!
tyros2 je offline   Reply With Quote
Star 08.12.2013, 16:28   #93
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.161
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.748 puta u 1.304 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Vrijeme će pokazati zbog čega je došlo do ovih problema. Ono što je sigurno, Yamaha dobro osluškuje želje korisnika i koliko god to neki na ovom forumu ne žele priznati, upravo model Tyros5 potvrđuje da je tako. Navest ću dvije činjenice koje to potvrđuju.

U mailu kojeg je djelomično citirao @darko87, a govori o planovima razvoja YEM (Yamaha Expansion Manager) na kraju se navodi da će YEM omogućiti svim onima koji se bave izradom materijala za Tyros-a (pod tim misle i na ostale konkuretntske firme koji prodaju samplove) osigurati lakši, brži i fleksibilniji rad. To jasno pokazuje da ne žele "blokirati" konkurenciju na način da YEM bude kompatibilan samo za njihov materijal. Svjesni su da korisnici kupuju proizvode od ostalih konkurentskih firmi (PEMO, Diverse) i da ne bi bilo dobro da se isti ne može koristiti u Tyros5.

Pored modela sa 76 tipaka, drugi pokazatelj je taj što su (izgleda) ugradli mogućnost izrade vlastitih ensemble voices. To će biti veoma interesanto za naše podneblje i siguran sam da će izazvati pažnju. U prilog ću staviti sliku iz manuala, a oni koji žele vidjeti precizniji opis ove mogućnosti mogu je pogledati u Reference manual na strani 19.
Grafički Fajlovi
File Type: jpg ensemble.jpg (34,4 KB, 236x skinuto)
Highslide JS
casper je offline   Reply With Quote
Star 13.12.2013, 18:52   #94
Dell
Satriani
 
Dell's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.07.2008
Mjesto: Mostar, Hercegovina
Postovi: 2.525
Downloads: 681
Uploads: 10
Rekao HVALA: 25
Zahvalili mu 324 puta u 277 Postova
Instrumenti: Yamaha Tyros3, Bugari Banger Exclusive, Roland Fantom G7, Yamaha V50, Hohner Atlantic IV
Interesi: Muzika, Informacijske tehnologije, Biciklizam
Dell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein Lichtblick
Dell pošalji poruku preko MSN messengera Dell pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Bio sam kod kolege Alena u radnji i probao pored MO XF6 i Tyros5. Mislim da se tamo prodaju dosta jeftinije nego drugdje, moracu provjerit ponovo cijenu.
Sto se mojih dojmova tice, Yamaha je Tyrosu od prvog do ovog sada najmanje radila na izgledu, a najvise na zvuku sto je i najbitnije. Nisu tocne one insinuacije da na T2 imas isto sto i na T3 i dalje. Fabricki soundovi su skoro iz korijena drukciji nego na prijasnjim verzijama, naravno ima i istih doradjenih, ali tu je posao besprijekorno uradjen.
Ono sto mi se najvise svidilo je ta audio traka na ritmovima sto je nesto fantasticno i sto sigurno dere konkurentske aranzere, ali koliko sam razumio maximum 200 ili 300 mb WAV-a moze samo. Znaci zvuk je perfektan nema sta.
Minus naravno taj prokleti RAM koji moze adresirat do max 1GB, sto moze jos od Tyros dvice. Price sta ce ti vise RAM-a su isuvise neozbiljne...
__________________
I'm the one who knocks...


Dell je offline   Reply With Quote
Star 14.12.2013, 10:07   #95
darko87
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 26.10.2013
Mjesto: Bajina Basta
Postovi: 85
Downloads: 15
Uploads: 1
Rekao HVALA: 7
Zahvalili mu 8 puta u 8 Postova
Instrumenti: tyros 5, korg kronos
darko87 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Izasla nova verzija expansio menager-a , izgleda sada mogu boje sa t4 da se prebace

[V1.0.0 to V1.0.1]
- Improves conversion of Tyros4 Custom Voices:
  Tyros4 Custom Voices which are based on user samples can now be converted for Tyrso5, including the waves and voicing parameters.
- Fixes an issue where ‘Save to USB Memory’ and ‘Send to Instrument’ occasionally fails.
- Supports Vintage Keyboard Premium Pack import.
- Fixes some minor bugs
Dodato:
Samo da kazem da smo kolega Alen i ja uspeli prebaciti boje sa t4 u tyros5 da funkcionise ok

Promijenjeno od darko87 (14.12.2013 u 16:20 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
darko87 je offline   Reply With Quote
Star 14.12.2013, 17:14   #96
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.161
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.748 puta u 1.304 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

To nije stvaralo problema niti s 1.0.0. verzijom YEM-a.

Citat:
Originalno postovano od casper
...
Pored toga su rekli (a i ja sam se uvjerio na vlastitom primjeru) da se bez problema mogu "prenijeti" materijali koji su direktno odrađeni u Tyros4. Problemi se javljaju kod onih koji su izrađeni u nekom vanjskom software i isto tako s nekima koji su odrađeni u Tyros3.
...



Jeste li isprobali (Dell, Darko) ensemble voices? Ako je suditi po ovome što čitam moći će se napraviti terce po želji. Isto tako je moguće svirati istovremeno 4 različita tona, a da svaki od njih povlači različiti voices.

Promijenjeno od casper (14.12.2013 u 17:18 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
casper je offline   Reply With Quote
Star 14.12.2013, 18:03   #97
Dell
Satriani
 
Dell's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.07.2008
Mjesto: Mostar, Hercegovina
Postovi: 2.525
Downloads: 681
Uploads: 10
Rekao HVALA: 25
Zahvalili mu 324 puta u 277 Postova
Instrumenti: Yamaha Tyros3, Bugari Banger Exclusive, Roland Fantom G7, Yamaha V50, Hohner Atlantic IV
Interesi: Muzika, Informacijske tehnologije, Biciklizam
Dell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein Lichtblick
Dell pošalji poruku preko MSN messengera Dell pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Alen nije ubacivao u taj izlozeni expansione, valjda jer nema dozvolu za to, ubacice u ovaj drugi pa cemo i to vidit.
__________________
I'm the one who knocks...


Dell je offline   Reply With Quote
Star 14.12.2013, 18:32   #98
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.161
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.748 puta u 1.304 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Obe verzije Expansion Managera su javne i dostupne za korištenje. Naravno da je koristio noviju verziju ali kažem da je i sa prvom verzijom (starijom) nije bilo problema s konvertiranjem.

Složit će Yamaha da budu svi samplovi sa starijih modela (T2, T3 i T4) kompatibilni s peticom. Njima je u interesu da riješe problem.

I kolika je cijena kod Alena u dučanu?

Velim, treba probati tu ensemble funkciju jer mi se čini veoma interesantna.
casper je offline   Reply With Quote
Star 24.12.2013, 00:39   #99
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.161
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.748 puta u 1.304 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard UVI creator

Riješene su muke svih onih koji nemaju spreman Library za transfer samplova u Tyros5.

Napravljen je programčić UVI Creator s kojim je moguće od pojedinačnih samplova kreirati Library datoteku. Bez obzira da li se koristi samo jedan sample ili više njih, od tog se materijala može kreirati Library koji je spreman za manipulaciju u Expansion Manageru.

Program nije napravljen od strane Yamahe. Uradio ga je i podijelio korisnicima jedan od entuzijasta iz vrijeden i nesebične "Yamaha zajednice".

Potrebno je imati instaliranu JAVA runtime environment 1.6 i ostalo se rješava u samo par klikova.
casper je offline   Reply With Quote
Star 24.12.2013, 03:54   #100
mikimiki
Odomaćeni član
 
Registrovan/a dana: 15.08.2006
Postovi: 594
Downloads: 1068
Uploads: 3
Rekao HVALA: 40
Zahvalili mu 80 puta u 74 Postova
Instrumenti: TYROS5,BEHRINGER X32 PRODUCER,YAMAHA DSR112,JBL 618S XLF,ELECTRO VOICE ZLX12P......ITD...
mikimiki befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Probao sam i programcic radi kako treba,bez imalo muke.
mikimiki je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 20:13


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije