Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Korg

Korg Korg-ovci! Ovo je mesto za vas!

Tema zaključana
 
Alati tema Display Modes
Star 17.06.2006, 03:56   #1
Enva26
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 05.05.2005
Postovi: 42
Downloads: 124
Uploads: 0
Rekao HVALA: 4
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
Enva26 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard LJUDI NEMOJTE SE VARAT SA PA1X I OVIM ZAJEBANCIJAMA

Sta je to specijalno u korga PA1X ma nista.. ja nebih dao PA80 za 2 PA1X ozbiljno... probao sam, video sam, cuo sam nista specijalno.. prvo ko prvo touch screen nedaj boze software da nesto sklizne ode sve. Vidim ljudi se hvale na PA1X mene stvarno nista ne ludi. Ako stvarno imate Flash kartu za pa80 ne treba vam nista drugo odradite posao bolje neko iko... Ja sam pokusao veceras da vam posaljem file sto sam ja odsvirao uradio uzivo originalni ritam sto sam napravio i boje moje ideja pjesme Juznog Vetra stil ali nemogu poslat da cujete kako to PA80 moze odradit ako stvarno znas sta radis... hajde ako neko moze da mi objasni kako da ubacim ovaj file molim vas javi te mi...
Miodrag, Adrijan i Nedzad su me zaboravili neznam zasto ali nema veze.. i dalje sam tu za sve sto treba cao svima

pozdrav od Envera iz New Yorka.
Enva26 je offline  
Star 17.06.2006, 08:27   #2
yu-midi
Otac nacije
 
yu-midi's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.10.2003
Mjesto: Austrija
Godina: 50
Postovi: 549
Downloads: 1117
Uploads: 130
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 3 puta u 3 Postova
Instrumenti: KORG Pa2x pro / TRITON Extreme
Interesi: Muzika
yu-midi befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
yu-midi pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

Zdravo Enva pa nemate citavu god.
Kako je prijatelju,sta se radi?
Nisam te zapostavio prijatelju,slabo sam na msn a i kad navratim tebe nema ,jednostavno vrijeme cini svoje,obaveze preko glave a tako vjerujem da je i kod Nedzada i Adrijana nisam se cuo ni sa njima vec odavnnnnoooo!
Sto se tice ne samo PA1x nego sve i jedne klavijature,znas i sam majstor treba biti da se napravi da zvuci kako treba bez toga nevrijedi da imas neznam sta!
PA80 je dobra sprava ali i PA1x nemoze biti losiji nikako!
Za PA80 pricali su da se radi na tome da prosire sampling RAM tako da se nisam docekao,prodao sam PA80 .
Kao sto Adrijan rece cekaj cekaj i nikad docekat
E sad za PA1x vec sam odlucio samo moje misljenje je da Korg vjerovatno trazi odgovor na Tyros2 posto je i kod PA1x samplig opcija samo 32MB.Ali tome nema kraja danas novo sutra staro

Sto se tice fajjlova za upload mozes do 8Mb da uploadas,samo da fajlovi nisu u .rar formatu.
Uploaduj kao mp3 ili u zip.

Cujemo se !!

Evo i ja sam postavio neke DEMO na radio player!
kako ti se svidjaju
yu-midi je offline  
Star 17.06.2006, 14:26   #3
Korgminator
Ovaj baš voli da kuca
 
Korgminator's Avatar
 
Registrovan/a dana: 11.03.2005
Postovi: 401
Downloads: 6255
Uploads: 1
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 5 puta u 5 Postova
Korgminator befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Zdravo moji drugovi, sta se radi

Ma nisam ja nikoga zaboravio..ne daj mi boze, nego sam u frci sa faksom. Sto se PA80 tice, moze se odlicno srediti ako znas sta radis i imas uslove....a jedno je za sigurno, PA1X je bolja masina od PA80 (cvrsce gradjena, User Multipads, 32MB sampling, color touch-screen itd), al kolko bolja???...PA1X je onakav kakav je PA80 trebao da bude i moze priblizno da bude samo da se novi OS izbaci sa funkcijama koje su potrebne...licno ZA MENE, PA1X ne vrijedi novca koji se trazi, ma ima i na njemu jos toga da se poboljsa...da onaj PSR3000 ima sampler u sebi mogao bi covjek komotno njega porediti sa PA1X...ocito se vidi da Korg kaska za Yamahom i trci sa izbacivanjem novih uredjaja...jedna stvar sto mi se svidja kod Yamahe je to kad izbaci novi aranzer, vecinom ostaju stare funkcije i user interface, samo sto se doda novo i poboljsa se uredjaj. Korg je ovo tek poceo da radi, "NADAM SE" :roll: vidjet cemo sa sljedecom masinom.

Mogu vam reci da sam zadovoljan sa ovim starim modelom PSR9000 sto sam kupio prije par mjeseci, jedno me na njemu nervira, to sto mozes samo 32 User Boje da imas (ko je dosao na ovu ideju treba mu Nobelovu nagradu uruciti, ljubi ga majka). Sto se ritam sekcije tice, odlicna je na PSR9000, pogotovo kako sam kupio od ******a rhythm section i arabic samplove. Sad kontam da kupim Audio PC ili Motif Rack (Sa VL i DX karticama) i da ga ugradim u kutiju od PSR9000, al nikako da se odlucim...vidjet cemo, vrijeme ce da pokaze svoje

jedno znam za sigurno, da za sljedecih dva mjeseca moram donjeti odluku koji cu aranzer i synth da zadrzim/kupim, i da ga sredim jednom za uvjek. Vise mi je ceprkanja i prelazenja na nove masine pun #!$#!

eto malo pametovanja od mene pa se cujemo opet, nadam se da ce se i Nedzad pridruziti u nasu diskusiju
Korgminator je offline  
Star 17.06.2006, 14:29   #4
Korgminator
Ovaj baš voli da kuca
 
Korgminator's Avatar
 
Registrovan/a dana: 11.03.2005
Postovi: 401
Downloads: 6255
Uploads: 1
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 5 puta u 5 Postova
Korgminator befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

zezno sam se na jednom mjestu, vec znam koji cu synth/workstation da zadrzim a to je Triton LE...pravo sam zadovoljan sa njim
Korgminator je offline  
Star 17.06.2006, 16:47   #5
Enva26
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 05.05.2005
Postovi: 42
Downloads: 124
Uploads: 0
Rekao HVALA: 4
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
Enva26 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard Pa gde ste momciii

Bas mi je drago momci sto ste se javili... Adrijan je u ne vrijedi pare PA1X. I ovo sto kaze Mio ako si majstor mozes na casio ono za djecu da zvuci pravo. heheheh. Mozda se seca Mio kad sam bio zagrijan da kupim Pa1x ali hvala bogu nisam. Neznam brate ali stvarno mi se ne svidja Pa1x. Pa80 ubacis mu HD,i kupis sebe 16mb Flash Karticu ma rokassss.

Toliko od mene milo mi je sto ste dobro momci neznam kad ste na MSN ali nadam se da cemo se cuti
Enva26 je offline  
Star 17.06.2006, 23:43   #6
cevap
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 10.08.2005
Mjesto: Danska
Postovi: 223
Downloads: 4515
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
cevap befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Ima li PA80 padove kao Pa1xPro?
cevap je offline  
Star 18.06.2006, 00:10   #7
Korgminator
Ovaj baš voli da kuca
 
Korgminator's Avatar
 
Registrovan/a dana: 11.03.2005
Postovi: 401
Downloads: 6255
Uploads: 1
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 5 puta u 5 Postova
Korgminator befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

PA80 nema user padove kao PA1X, sto je za ne povjerovati
Korgminator je offline  
Star 18.06.2006, 10:53   #8
cevap
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 10.08.2005
Mjesto: Danska
Postovi: 223
Downloads: 4515
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
cevap befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

E pa eto vam, 16 MB vishe rama i Padovi sami vrijede te razlike u cijeni, + ona 2 sekvencera za midije (sto ja nit sam kad upalio nit znam kako radi, koji ce mi k****)
cevap je offline  
Star 18.06.2006, 12:12   #9
yu-midi
Otac nacije
 
yu-midi's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.10.2003
Mjesto: Austrija
Godina: 50
Postovi: 549
Downloads: 1117
Uploads: 130
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 3 puta u 3 Postova
Instrumenti: KORG Pa2x pro / TRITON Extreme
Interesi: Muzika
yu-midi befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
yu-midi pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

PA1x je tako reci sve x2
User style
User PCG
Mnogo bolje orginalne boje samo da uporedimo harmonike i nista vise,Perfomans itd... mislim da je to vec ta razlika koja se isplati,naravno onome kome je potrebno.
Softwer ima vise funkcija sto omogucava laksi rad sa semplovima kao i sredjivanjem boja i ritmova.
Padovi sto je veoma korisno za one koji rade sa semplovima,prvo sto cu pokusati da uradim tj.lupove koje sam na PA80 ubacivao u perc. to da ih na Pa1x postavim u te padove.
Ako govorimo za PA80 meni nije problem bilo sve sastaviti na 16MB,samo sto je problem bio sto se semplovi nemogu pojedninacno brisati sa kartice.Znaci ako ucitam neki sempl i jednostavno nedgovara morao sam citavu karticu formatirati a potom ucitati ponovo backup,sve to uzima mnogo vremena,samim tim posto te kartice nije preporucljvo vise puta formatirati.
Ja sam platio PA80 sa HD 6 GB ovde u Austriji 1850 € + karticu 150 €.
Sada dobijam PA1x sa 20GB HD + sa 32MB sampling opcije za 2500 €.

Ljudi ovde gori zemlja 31° idem na kupanje a potom malo grilanja nece naskoditi
cujemo se
yu-midi je offline  
Star 18.06.2006, 13:06   #10
Nedzad
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 06.11.2004
Mjesto: Germany-Deutschland
Postovi: 66
Downloads: 136
Uploads: 3
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
Instrumenti: Korg pa80-Yamaha dx11-Casio cz230s-Kawai k1II-Guerrini
Nedzad befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Nedzad pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

Zdravo zivo prijatelji!!!
Enva Nedzad nije nikoga zaboravio!Miki je gore bas naveo da se stvarno nema vremena,nazalost.I kada navrnem na kratko retko kada da ulovimim nekog na netu.Sledece nedelje to jest od cetvrtka sam na bolovonju pa ako sve bude u redu ako se ponovo probudim onda cu imati malo vise vremena pa se nadam i cujemo. Sto se tice klavijatura zelje su ogromne ( sto ona stara izreka kaze bolestan covek ima samo jednu zelju dok zdrav 1000 )dok sam ja licno zadovoljan onim sto imam jer nijedna klavijatura nesvira sama -ne razmisljam o nikakvoj zameni-dovoljan mi je Pa80-DX11 i Casio cz230s-
Veliki pozdrav od mene pa se nadam i da cemo se uskoro i sresti na MSN-u
Nedzad je offline  
Tema zaključana

Favoriti

Oznake
ljudi, nemojte, ovim, pa1x, varat, zajebancijama


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 01:12


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije