Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Internet škola sviranja > Saveti za bolju svirku i bolji bakšiš

Saveti za bolju svirku i bolji bakšiš Svi želimo da zvučimo bolje, ni neka crkavica nije na odmet.

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 10.10.2010, 21:29   #11
Simke
Vredan član društva
 
Simke's Avatar
 
Registrovan/a dana: 04.12.2008
Mjesto: Usa
Postovi: 245
Downloads: 882
Uploads: 34
Rekao HVALA: 55
Zahvalili mu 387 puta u 275 Postova
Instrumenti: magpotIZ
Interesi: magpotIZ
Simke ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Simke pošalji poruku preko ICQ messengera Simke pošalji poruku preko AIM messengera Simke pošalji poruku preko MSN messengera Simke pošalji poruku preko Yahoo! messengera Simke pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Obavezno kad se dogovaram sa gazdama(domacinima),ja im kazem da trubaci nisu pozeljni jer..bla,bla,bla...nadjem 1001razlog!!!A ako bas su toliko zadrti i hoce trubace,onda kazem da se njihovo sviranje svede na neki minimum od oko 10-15min najvise!Problem je kad radis za LOVU...dodje neko uvede trubace,izduvaju neko vreme,i naravno opet se vracamo kod toga gde je prekinuto..ali njemu vise nije "merak"i onda dosta se tu gubi!!
__________________
https://t.me/pump_upp
Simke je offline   Reply With Quote
Star 11.10.2010, 16:38   #12
Boban010
Zaludan vladika
 
Registrovan/a dana: 05.07.2007
Mjesto: Pirot
Godina: 52
Postovi: 1.267
Downloads: 416
Uploads: 29
Rekao HVALA: 60
Zahvalili mu 224 puta u 196 Postova
Boban010 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Dzaba se otimate i sa cenom i sa ogranicenjima,to je neminovnost i ne moze se izbeci,sto brze prihvatite i prilagodite se,lakse ce vam biti.
Boban010 je offline   Reply With Quote
Star 11.10.2010, 17:25   #13
energy
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 03.03.2009
Mjesto: Zemun
Postovi: 224
Downloads: 589
Uploads: 0
Rekao HVALA: 12
Zahvalili mu 14 puta u 14 Postova
Instrumenti: pa3x i triton le
energy befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Ja sa tim nemam problema.kad udju trubaci ja taman odmorim,jedem,pijem ..........sta vec,i mislim da mi oni nisu ama bas nikakva konkurencija,jel svako uzima"svoje pare".Onaj ko hoce da stavi pare na klavijaturu stavi ce a onaj ko nece on nece.Cak mislm da su korisni jekl znaju da doprinesu raspolozenju cele svadbe a to je itekako vazno za nas >To je konkretno za trubace.A sto se tice onoga "dve muzike"nisam za to jel pored neprijatnosti izmedju muzicara moze da bude i izvor problema.Sve u svemu............
energy je offline   Reply With Quote
Star 13.10.2010, 19:14   #14
caka012
Ovaj baš voli da kuca
 
caka012's Avatar
 
Registrovan/a dana: 03.12.2006
Mjesto: Pozarevac, Srbija
Godina: 55
Postovi: 383
Downloads: 388
Uploads: 7
Rekao HVALA: 29
Zahvalili mu 30 puta u 26 Postova
Instrumenti: PSR 3000, Triton LE, jedan stari kontrabas i jedna bas gitara
caka012 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
caka012 pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Kod nas retko koje slavlje prodje da ne grunu trubaci, ali ja sam 100% ubedjen u sledece:
Oni nase pare ne uzimaju!
Onaj kome si ceo dan svirao i nije ti dao baksis, a trubacima daje, sigurno ti ne bi dao te pare da trubaci nisu dosli. Sto rece kolega malo pre, svako tu uzme svoj novac, niko nije na steti. Posto me uglavnom nerviraju trubaci, ovu pojavu sam bas pazljivo pratio i dosao do ovog zakljucka posle dosta posmatranja i pracenja, nisam izmislio tek tako.
Znaci, novac koji trubaci uzmu, nije nama ni bio namenjen i svakako ga nebismo uzeli. Ovo moze da se uzme kao teorema.
caka012 je offline   Reply With Quote
Star 14.10.2010, 19:34   #15
Alen P
Odomaćeni član
 
Registrovan/a dana: 18.11.2007
Mjesto: Čakovec
Postovi: 657
Downloads: 380
Uploads: 6
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 70 puta u 68 Postova
Instrumenti: Tyros 4
Interesi: Muzika, religija
Alen P befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Alen P pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Svirali mi svadbu, on Njemac, ona domaća. 2 muzike, mi i tamburaši. Oni svirali malo, ponapili se, mi odradili cca. 70% svirke. Ali oni su bili u očima njemaca 'ajnc A', hvalili su ih na sva zvona a mi samo radio kazetofoni. Nikad nismo saznali za koliko su svirali svadbu...

Jedna je činjenica, ima nas puno koji koristimo elektroniku. E sad, čuti nešto prirodno-pa iako loši muzičari-je nešto fantastično. Pa znate li kako se čuje uživo kontrabas-naravno da znate! To je nešto neopisivo. Ljudi to vole. Ne zanima ih kakav TI imaš sempl, rompl ili... Problem je globalne, recesijske naravi, nema para, nema svirki.

U našem mjestu je tip (odličan pjevač, vrlo loš karakter, zna ga B.O.Y.C.K.) obradio stare autothone melodije, okupio naivce studente s trubama, jedan bubnjar s basom, fusom, snarom, činelom i ljudi poludjeli za njim!

Morali bi biti ili postati inovativni, prepoznatljivi po...neznam čemu i bilo bi više para. Ja nažalost takav nisam.

http://www.youtube.com/watch?v=FrYW0...eature=related

Ovu vjerojatno znate, o tome vam govorim...
Alen P je offline   Reply With Quote
Star 14.10.2010, 20:23   #16
romario
Stvarno kod kuće
 
romario's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.12.2004
Mjesto: Vinkovci
Godina: 52
Postovi: 1.294
Downloads: 1905
Uploads: 8
Rekao HVALA: 113
Zahvalili mu 111 puta u 107 Postova
Instrumenti: cantus IV
romario befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
romario pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Meni je ovo dobro ...
romario je offline   Reply With Quote
Star 14.10.2010, 21:20   #17
Alen P
Odomaćeni član
 
Registrovan/a dana: 18.11.2007
Mjesto: Čakovec
Postovi: 657
Downloads: 380
Uploads: 6
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 70 puta u 68 Postova
Instrumenti: Tyros 4
Interesi: Muzika, religija
Alen P befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Alen P pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Nego što da je dobro! On je prije nekog vremena pokušavao s izdavanjem nekih cd-ja, sviruckao s bendom, duo, trio... Ali s ovom ekipom je podigao publicitet i sad si podiže pare i pare. Nedavno smo ga pratili na jednoj feštici-30 ljudi. On je došao oko pola noći, otpjevao je sat i pol, nama platio neku siću a on pokupio...ne znamo ali tarifa mu je između 150-300 eura za sat, sat i pol. Tema je kako 'zagrejati masu'. Eto. Inovativnost, ništa više. Nešto po čemu ćemo postati prepoznatljivi. Taj tip sada grije masu i sebi konto.
Alen P je offline   Reply With Quote
Star 14.10.2010, 21:32   #18
b.o.Y.c.h. ČK
Odomaćeni član
 
b.o.Y.c.h. ČK's Avatar
 
Registrovan/a dana: 25.04.2007
Mjesto: Međimurje, Bayern
Godina: 36
Postovi: 503
Downloads: 685
Uploads: 13
Rekao HVALA: 120
Zahvalili mu 43 puta u 43 Postova
Instrumenti: Genos, Scandalli, Bugari Gold
Interesi: Skupljanje salveta
b.o.Y.c.h. ČK befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
b.o.Y.c.h. ČK pošalji poruku preko MSN messengera b.o.Y.c.h. ČK pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Smeta mi pogotovo što ljudima padne raspoloženje-veselje-merak poslije tih akustičara, teško ih je natrag dobiti za feštu, nekima je fešti i kraj, oni dođu odsviraju set odabranih "najboljih" pjesmica, te "prava pjesma u pravo vrijeme", podignu ljude do kraja..
Oni dođu s politikom sviranja 45min, ljudi će ih u većini slučajeva uspjeti zadržati bacajući masu para, neki ljudi spiskaju svoj budžet za taj "izlazak" i to ti to, netreba se više nadati dodatnoj zaradi...
A ovaj dotični pjevač šta reći, koliko ja čujem da ga niko ne šljivi pol posto, jedino bandisti-trubači su zakon, da nema njih nebi bilo ni njega...
__________________
https://www.youtube.com/user/bcirkvencic/videos
b.o.Y.c.h. ČK je offline   Reply With Quote
Star 14.10.2010, 21:42   #19
Alen P
Odomaćeni član
 
Registrovan/a dana: 18.11.2007
Mjesto: Čakovec
Postovi: 657
Downloads: 380
Uploads: 6
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 70 puta u 68 Postova
Instrumenti: Tyros 4
Interesi: Muzika, religija
Alen P befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Alen P pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Sve je točno osim tvrdnje da ga nitko ne šljivi pol posto... Naime, ljudi u našem kraju; ugostitelji i ini ga ne šljive pol posto jer ga poznaju-kod njih je nekoć svirao- i ne mogu vjerovati da toliko zarađuje koliko zarađuje jer je zaista seljo. Ali ostali to ne znaju. Mali broj 'lokalnih' muzičara je bio na Dori s time da je njemu autor pjesme bio Miroslav Škoro (!!). Dakle, to je već jedno priznanje njemu, glasu kojeg dobro koristi. To zna naša šačica ljudi koji ga poznaju ali nadalje, iako je nizak, on je sa svojom ekipom pojava.
Alen P je offline   Reply With Quote
Star 15.10.2010, 00:04   #20
Barni
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 07.05.2007
Mjesto: Hrvatska
Godina: 44
Postovi: 41
Downloads: 378
Uploads: 20
Rekao HVALA: 8
Zahvalili mu 5 puta u 2 Postova
Instrumenti: Yamaha Tyros
Barni befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard ++

Eh ljudi, točno je da ima boljih, ali ne znam što to Vama smeta. Pa zašto i Vi ne napravite nešto po čemu ćete biti posebni. Nitko Vas ne sprečava da krenete sličnim putem. Čovjeku kapa dolje! Tko pita Vas i Vaše ugostitelje u Vašem kraju? Pa ljudi obično ne mogu uspjeti u svome kraju, već uvijek negdje gdje nitko nema predrasuda prema njima.
Barni je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 18:46


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije