Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Roland

Roland Svirate Roland klavijature? Pitajte šta Vas zanima!

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 06.09.2015, 18:04   #501
Rudiiiii
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 13.09.2007
Postovi: 119
Downloads: 2176
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 3 puta u 3 Postova
Rudiiiii befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

@Boban010

Ovako: prvo bagovanje nije bilo bagovanje u pravom smislu rijeci. Naime na bini se nadju oni koji donose finansijska sredstva (zovem ih keseri) zvana baksis i pozeljno je da prave guzvu, njih ne mogu tjerati sa bine iz razumljivih razloga, druga grupa (zovem ih pismonose) nose neke papirice i u tim papiricima je cesto isti materijal koji donose keseri ali sa dodatnim uputstvima, ponekad u papiricima nema nista nego samo zahtjev da se objavi: Ficek londonske registracije da se pomjeri da Lambordjini moze izaci sa parkinga, njih takodje ne mogu tjerati sa bine, treca grupa su "prateci vokali". To su oni koji vole da pjevaju i njih ne mogu tjerati jer su cesto jaci od mene a i bolji pjevaci pa napravim sa njima dogovor: samo se vi poredajte iza i kad ja povedem vi popratite iz sveg glasa a nekad kad nabavim drugi mikrofon dobicete i tehnicku podrsku Oni su cesto zbog alkohola valjda nestabilni na nogama i upravo je neko od pratecih vokala stao na onaj ispravljac i nestalo je struje jer se onaj kabl malo iscupao.
Drugi bag je kad sam koristio tu rumbu i koliko se sjecam nista nisam pritiskao, nego jednostavno prestade da radi, struje je bilo ali klasicno bagovanje. Ugasio sam i upalio sa vrlo malim razmakom i startovao je kao sto sam vec rekao sa menijem gdje je bio selektovan 7/8 i malo sam samo spustio do rumbe i nastavio. Htio sam reci da nisam koristio ritam sa USB nego internal. Nije se vise desavalo i nadam se jednog dana pregledati global i poiskljucivati sve nepotrebne stvari premda ne vjerujem da je to bio razlog.
Najgore je kad bag ne mozes ponoviti, i onda to u principu i nije bag
Rudiiiii je offline   Reply With Quote
Star 07.09.2015, 22:02   #502
Boban010
Zaludan vladika
 
Registrovan/a dana: 05.07.2007
Mjesto: Pirot
Godina: 52
Postovi: 1.267
Downloads: 416
Uploads: 29
Rekao HVALA: 60
Zahvalili mu 224 puta u 196 Postova
Boban010 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Malo sam gledao tu "fabricku" rumbu i vidim da ima nekoliko praznih traka na par introa.Znaci upisane boje,potrebni podaci ali nema tonova,sto ne bi trebalo da pravi problem ali ipak...
Treba svaku traku ponaosob pregledati u micro modu,a za to treba vremena...Proveri da li ti je ispravljac u redu,jer ako ima prekid mozda ti je on uzrokovao da se iskljuci aranger.Znaci nije se ugasio jer je struja prekinuta pa je tok odmah uspostavljen ali ti je to zaustavilo aranger...
U medjuvremenu evo poslusaj sta sam ja dosad uradio na BK9 dok cekam kupca....
Dakle Demo Roland BK9,narodnjaci...
Fajlovi
File Type: mp3 BK9 test.mp3 (4,36 MB, 84x skinuto)
Boban010 je offline   Reply With Quote
Star 08.09.2015, 00:11   #503
Rudiiiii
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 13.09.2007
Postovi: 119
Downloads: 2176
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 3 puta u 3 Postova
Rudiiiii befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

I meni je cudno kako su pravili tu rumbu, skoro pa kao u studiju skoro kanal po kanal. Nadam se da nije neka sys-ex frljoka ostala a zanimljivo je da ni freeze funkcija nije koristena. Na G70 sam imao prilicno dobre stvari, koristio prosirenja ali mislim da nisam dostigao ovakav groove i zvuk pa sam mozda i zato navalio na tu rumbu kao mutav. Imao sam neke solidne specijalitete ali mozes ih koristiti jednom-dvaput za noc dok je ova rumba univerzalna. Na BK9 medjutim ima(m) neki sub-bass na timpanu koji unistava koncepciju nekih mojih ritmova sto je po mom skromnom misljenju dokaz da su vandleri u BK9 mnogo bolji. Reverb sigurno nije jer ja to stavljam skoro na nulu zbog stednje Imao sam sad i neke muzicare, slucajno navratili i iznenadjeni su sa kvalitetom BK9 a ja kazem da to nije nista kad ja sredim svoje rumbe eheeeej tek onda ima da prasi Jbg ovo iako je sala treba napomenuti da ne koristim audio key jer dotle nisam dosao ali sa dodatnim audio loopom bilo drums, bilo neke druge melodijske fraze mogao bi dostici neki drugi visi level sviranja (zlobnici ce reci da to i nije tako tesko). Ne poznajem druge brandove ali sumnjam da za ove pare ima nesto tog kvaliteta. Jbt G70 je kostao cini mi se tri puta vise, naravno ne za mene a po zvuku ne moze sa BK9 zapeti, pogotovo iz kutije.
I ne treba zaboraviti povratak chord seq. nesto sto smo mi imali kad drugi brandovi nisu znali sta je 7/8 bolji sviraci mogu sprziti improvizacije a ljepsi mogu pitat neke gosce za ples, a muzicari-gosti ce mudro zakljucit: eno ga fajlas
Rudiiiii je offline   Reply With Quote
Star 08.09.2015, 13:34   #504
nesaband
Doktor Nesa
 
nesaband's Avatar
 
Registrovan/a dana: 08.12.2008
Mjesto: Srbija
Godina: 62
Postovi: 1.953
Downloads: 655
Uploads: 21
Rekao HVALA: 335
Zahvalili mu 335 puta u 311 Postova
nesaband ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

@bobane,jesu ti ovo konvertovani ritmovi od GW 8 ili si nesto ponovo pravio?
__________________
Ko rano rani ceo dan zeva.
nesaband je offline   Reply With Quote
Star 08.09.2015, 17:41   #505
Boban010
Zaludan vladika
 
Registrovan/a dana: 05.07.2007
Mjesto: Pirot
Godina: 52
Postovi: 1.267
Downloads: 416
Uploads: 29
Rekao HVALA: 60
Zahvalili mu 224 puta u 196 Postova
Boban010 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

@Rudiiiii
Desavalo se na GW8 da u style-u prilikom modifikacija u style composeru i presnimavanja istog ritma,klavijatura sama ubaci fantomske tonove C-1 ili C0 duzine nekoliko desetina barova.Ova glupost moze da blokira klavijaturu...
Osim vandlera za kvalitet u Bk9 najvise je zasluzan cukshtokovani blajmingem i to onaj bez holcovanog bolcna.Da su kojim slucajem stavili ovaj koji ima holcovan bolcni to vec ne bi bilo to!
@nesaband
Ovo su moji ritmovi iz GW8 ali tu nema nacina da se konvertuje,treba samo odabrati dobre boje i obojiti ekvilajzerima,podesiti opseg,narocito za bas.Teeeezak posao,ne veruju oni koji nisu probali...
Da bi napravio nesto novo moram da "upoznam" boje i zapamtim njihove karakteristike i da osmislim nacin da ih upotrebim.Za sve dobre stvari treba vremena,nema nista na brzinu...
Boban010 je offline   Reply With Quote
Star 08.09.2015, 21:17   #506
Mafia
Vredan član društva
 
Mafia's Avatar
 
Registrovan/a dana: 12.08.2015
Mjesto: USK BiH
Postovi: 117
Downloads: 9
Uploads: 0
Rekao HVALA: 19
Zahvalili mu 26 puta u 26 Postova
Instrumenti: Pa1x pro
Mafia ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

@Boban010 svaka čast , dobro ti ovo zvuči, ako budeš uporan i središnji ga do kraja onako kako ti to znaš i umijes mogao bi ga lako i povući iz prodaje

Sent from my HTC One mini using Tapatalk
Mafia je offline   Reply With Quote
Star 09.09.2015, 09:57   #507
nesaband
Doktor Nesa
 
nesaband's Avatar
 
Registrovan/a dana: 08.12.2008
Mjesto: Srbija
Godina: 62
Postovi: 1.953
Downloads: 655
Uploads: 21
Rekao HVALA: 335
Zahvalili mu 335 puta u 311 Postova
nesaband ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Citat:
Originalno postovano od Boban010 Pokaži Post
@nesaband
Ovo su moji ritmovi iz GW8 ali tu nema nacina da se konvertuje,treba samo odabrati dobre boje i obojiti ekvilajzerima,podesiti opseg,narocito za bas.Teeeezak posao,ne veruju oni koji nisu probali...
Da bi napravio nesto novo moram da "upoznam" boje i zapamtim njihove karakteristike i da osmislim nacin da ih upotrebim.Za sve dobre stvari treba vremena,nema nista na brzinu...
Ritmove sa GW 8 je prava umetnost prebaciti na BK seriju,pogotovo tvoje.
GW 8 nije kompatibilan sa BK serijom i treba stvarno puno vremena i strpljenja da se ti ritmovi srede.
__________________
Ko rano rani ceo dan zeva.
nesaband je offline   Reply With Quote
Star 09.09.2015, 13:20   #508
Boban010
Zaludan vladika
 
Registrovan/a dana: 05.07.2007
Mjesto: Pirot
Godina: 52
Postovi: 1.267
Downloads: 416
Uploads: 29
Rekao HVALA: 60
Zahvalili mu 224 puta u 196 Postova
Boban010 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

@Mafia
Necu ga sredjivati do kraja,ovo je cisto da se pokaze da moze,a da ga prodam moram i to sa gubitkom jer tri klavijature je ipak luksuz za mene...
@Nesaband
Ne moze se reci da nije kompatibilan jer onda ne bi mogao uopste da ubacis ritmove.Stvar je u tome da su boje izmesane,odnosno ne nalaze se na istim mestima.Pa cak kad bi se i nalazile ukoliko malo samo drugacije zvuce opet nije to to pa mora da se prilagodjava.
Dakle spiskove sa bojama u sake i na posao!
Boban010 je offline   Reply With Quote
Star 09.09.2015, 16:32   #509
nesaband
Doktor Nesa
 
nesaband's Avatar
 
Registrovan/a dana: 08.12.2008
Mjesto: Srbija
Godina: 62
Postovi: 1.953
Downloads: 655
Uploads: 21
Rekao HVALA: 335
Zahvalili mu 335 puta u 311 Postova
nesaband ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Boje su izmesane,bubanj se razlikuje,mislim ima posla vise za sredjivanje tih ritmova nego sa G i E serije.Naravno da mogu da se ubace ritmovi od GW 8 ali srediti ih su prave Tantalove muke,pogotovo sto si ti stavljao bubanj u tri trake.

Ja da sam na tvom mestu ne bih prodavao BK 9 ni pod razno jer to je stvarno odlicna klavijatura,a jos da je das jeftinije nego sto tebe kosta to je tek katastrofa.
__________________
Ko rano rani ceo dan zeva.
nesaband je offline   Reply With Quote
Star 09.09.2015, 20:33   #510
Boban010
Zaludan vladika
 
Registrovan/a dana: 05.07.2007
Mjesto: Pirot
Godina: 52
Postovi: 1.267
Downloads: 416
Uploads: 29
Rekao HVALA: 60
Zahvalili mu 224 puta u 196 Postova
Boban010 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Tako je cika doktore! Ako ritam ima vise drum traka a potice od druge klavijature,on u tim trakama vuce neke bzv. boje pa to zvuci kao horor.To se ne moze promeniti u Makeup tools-u vec samo u ritam komposeru ponovnim snimanjem traka...
Na zalost za ovu trgovinu gde sam dobro na gubitku imam da zahvalim mojim bliskim kolegama zbog kojih sada nemam posla...
Nema veze izvuci cu se ja nekako,pa ako bude love tek onda mogu da planiram nesto a sada nisam u mogucnosti...
Boban010 je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 18:40


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije