Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Saveti za kupovinu

Saveti za kupovinu Za sve one kojima treba druga klavijatura ;)

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 23.05.2014, 12:47   #1
SMusic studio
Vredan član društva
 
SMusic studio's Avatar
 
Registrovan/a dana: 23.05.2014
Mjesto: Srbija
Postovi: 198
Downloads: 5
Uploads: 0
Rekao HVALA: 28
Zahvalili mu 36 puta u 27 Postova
Instrumenti: Yamaha NP-V80, Digitech VL3D, Roland BK-9
SMusic studio ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Frage Yamaha ili PA900 ?

Pozdrav, ljudi.
Ja sam novi (stari član). Bio sam dosta ranije na ovom forumu, ali su me posle reorganizacije obrisali,pa sam se ,evo, opet učlanio.

Ja sam Rolandov fan, i imao sam skoro uvek Roland aranžere (E-16, e-96, EM-2000), a sada imam još uvek VA-7. Ranije sam svirao u bendu, ali zadnjih 10 godina se bavim samo home produkcijom, i verovatno ću i dalje najviše to da radim, mada ako ispadne neka svirkica, što da ne. Bavim se isključivo zabavnom muzikom,pop, light rock, evergreen-om,pomalo starogradskom i instrumentalima, a izrađujem i matrice za reklame. Povremeno radim i muziku za pozorišne predstave i dečije predstave i matrice za dečije pesme.
Narodnjake ne mrzim, ali ih maksimalno izbegavam, ne slušam ih i ne pratim, naročito ove turske zavijuše i orijentale. Turke smo proterali odavno, ali ih nismo izbacili iz sebe, i ona naša divna prava narodna muzika zbog toga je skoro izumrla, zato ja to sve to danas bojkotujem i neću i ja da doprinosim popularizaciji takvog šunda,bez obzira što bi donelu neku zaradu. Ali neću sada o tome, to je za neku drugu temu,iako znam da je ovde većina vas narodnjaka.

Imam sada priliku da kupim nešto novo, budžet do 1800 evra, ali sam u totalnoj nedoumici šta uzeti. Dvoumim se između Yamahe PSR S950 i Korga PA900, jer očigledno nemam para za BK-9. Drugo, BK-9 mi se ne sviđa jer je preveliki (ne treba mi 76 dirki) i nema zvučnike. Nisam još probao uživo ni jedan od ovih aranžera, samo sam odgledao 1000 videa i pročitao 2000 foruma i tek sada ne znam šta je od čega bolje.

Yamaha mi nekako sterilno zvuči što se aranžera tiče, nema dušu kao što sam navikao od Rolanda, a nisam siguran ni kako to izlazi na outputima. Siguran sam da je sama izrada i softverska pouzdanost kvalitetna (nije bagovita), jer sam imao i nekoliko Yamaha (a imam i sada jednu) i sve su bile dobre i kvalitetne. Drugo, proširivost im nije baš na zavidnom nivou, sve se kod Yamahe dodatno plaća, a expansion setovi mogu samo po jedan da se učitaju. Na našem tržištu i nema toliko materijala za nju kao što ima za KORG ili Roland. Boje su za mene OK i tu nema problema oko kvaliteta, ali nisam baš siguran kakve su dirke.

KORG zvuči mnoooogo dobro, mada ja ga do sada nikada nisam imao niti svirao. Užasava me ona njegova plastika i bagoviti softver, a jednom sam u prodavnici novih Korgova probao nešto od PA serije na kojoj su komandni tasteri bili UŽAS i katastrofa. Na nekim su još u radnji poispadali neki od tastera. Oni su made in china, dok je Roland Italy i Yamaha JP, što nam nešto i govori o kvalitetu.

Voleo bih da čujem vaša iskustva i preporuke ZA i PROTIV, možda mi nešto i pomognete oko odluke.
A dotle, moj VA7 ide na oglas.
__________________
Svaki uređaj radi na beli dim. Kada taj beli dim jednom izađe, uređaj više neće raditi.
SMusic studio je offline   Reply With Quote
Star 23.05.2014, 13:17   #2
nesaband
Doktor Nesa
 
nesaband's Avatar
 
Registrovan/a dana: 08.12.2008
Mjesto: Srbija
Godina: 62
Postovi: 1.953
Downloads: 655
Uploads: 21
Rekao HVALA: 335
Zahvalili mu 335 puta u 311 Postova
nesaband ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Ja da imam 1800 eura i da hocu da ih ulozim u klavijature kupio bih

Roland BK-5 i Korg PA-600

Obe klavijature imaju zvuznike,male su,lake za transport.Sto se tice suonda to je individualna stvar sta se kome vise svidja.

Fakticki bi dobio dva odlicna aranzera i lepezu solo boja Korg-a i Rolanda da biras sta pozelis i da u svakom slucaju imas dve klavijature.

To je moje misljenje.
__________________
Ko rano rani ceo dan zeva.
nesaband je offline   Reply With Quote
Star 23.05.2014, 13:48   #3
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.158
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.748 puta u 1.304 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

PSR 950 - 1700€
PA 900 - 1890€
BK 9 - 1950 €

Cijene su iz Thomanna. Moj prijedlog je BK9. To što nema ugrađene zvučnike uopće nije nedostatak, pogotovo za ono što tebi primarno treba, a to je kućni rad. Ugrađeni zvučnici kod Yamahe i Korga ti ionako neće biti od koristi ako želipš iole ozbiljniju kontrolu onoga što radiš. I za moguće žive svirke su oni potpuno nepotrebni. Yamaha ne zvuči sterilno, varaš se potpuno. Možda si htio napisati da je to Korgova karateristika.

Ipak, Roland je u ovom cjenovnom rangu "the best. Mislim da je njegova izrada (naj)bolja (vidim da ti je to bitno), a siguran sam da je tipka daleko od Yamahe i Korga. Oktava više nikad nije bila višak, upravo suprotno.
casper je offline   Reply With Quote
Star 23.05.2014, 13:56   #4
SMusic studio
Vredan član društva
 
SMusic studio's Avatar
 
Registrovan/a dana: 23.05.2014
Mjesto: Srbija
Postovi: 198
Downloads: 5
Uploads: 0
Rekao HVALA: 28
Zahvalili mu 36 puta u 27 Postova
Instrumenti: Yamaha NP-V80, Digitech VL3D, Roland BK-9
SMusic studio ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Dva odgovora i odmah 2 različita predloga

Naravno da ću otići u prodavnice da ih isprobam, ne uzimam ništa na reč. Inače, klavijature kupujem na 10 godina, pa ako se zeznem, ispaštaću 10 godina zbog toga. Mada mi neko reče, bilo šta da uzmem, kajaću se, jer su svi aranžeri sa nekom manom i svojim nedostatkom.

I PA900 prevazilazi moj budžet, a kamoli BK-9. Ali, već sam video da po oglasima ima PA900 par meseci starih za 1500e, pa možda ni to nije loš izbor. Yamahe ni BK-9 još nema polovnih po oglasima, pa mi je malo i sumnjivo zašto ima samo Korga? Nije valjda toliko loš?
Nešto mi miriše da će biti Yamaha, mada PSR serija mi oduvek liči na neku kućnu varijantu za hobiste i za decu. Nikako mi se ne pojmi da je profi kao Tyros, recimo.
Zabole me već glava...
__________________
Svaki uređaj radi na beli dim. Kada taj beli dim jednom izađe, uređaj više neće raditi.
SMusic studio je offline   Reply With Quote
Star 23.05.2014, 14:03   #5
dmmacak
Kao kod kuće
 
dmmacak's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.05.2008
Mjesto: Novi Banovci
Postovi: 837
Downloads: 650
Uploads: 2
Rekao HVALA: 256
Zahvalili mu 126 puta u 122 Postova
Instrumenti: g 1000/korg pa4x/Tyros5/Sx900
Interesi: nista posebno
dmmacak befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Posto sam i ja dugo svirao na Rolandu a posle toga presao na Yamahu. Mogu ti reci, naravno po mom misljenju, da je za tebe bolji izbor Yamaha. Posto sam kazes da ti ne trebaju zavijace i ostale zujalice, amza, cortani itd. Na yamahi su gotovo svi fabricki ritmovi odmah iskoristivi a i materijala ima za narodnjake. Koliko sam uspeo da procitam Psr 950 ima mogucnost reprodukovanja audio stylova to je novina kod yamahe. Sto se tice operativnosti bolja od novog Rolanda ali slabija od Korga. Softverski jako pouzdane klavijature. Da si rekao da si narodnjak savetovao bih ti korga jer ima vec puno setova. Najbolje ti je odes lepo u neku prodavnicu i pogledas obe klavijature. Pozdrav
dmmacak je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio dmmacak za ovaj koristan post:
SMusic studio (23.05.2014)
Star 23.05.2014, 14:03   #6
SMusic studio
Vredan član društva
 
SMusic studio's Avatar
 
Registrovan/a dana: 23.05.2014
Mjesto: Srbija
Postovi: 198
Downloads: 5
Uploads: 0
Rekao HVALA: 28
Zahvalili mu 36 puta u 27 Postova
Instrumenti: Yamaha NP-V80, Digitech VL3D, Roland BK-9
SMusic studio ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Citat:
Originalno postovano od nesaband Pokaži Post
Ja da imam 1800 eura i da hocu da ih ulozim u klavijature kupio bih

Roland BK-5 i Korg PA-600

Obe klavijature imaju zvuznike,male su,lake za transport.Sto se tice suonda to je individualna stvar sta se kome vise svidja.

Fakticki bi dobio dva odlicna aranzera i lepezu solo boja Korg-a i Rolanda da biras sta pozelis i da u svakom slucaju imas dve klavijature.

To je moje misljenje.
Hvala, ali to mi je već previše gužve na stolu. Imam već Yamahu NP-V80 sa 76 dirki iznad aranžera na stalku za 2 klavijature, a radim u prostoru 3x3m. Bilo bi kao da sam u šok sobi, kablovi na sve strane, zvučnici, pojačala, kompjuter, 2 monitora, pedale, ormani sa diskovima,disketama, štampanim materijalom, knjige, uputstva, kafa,sok, piksla, ventilator...bla,bla,bla...
Ipak moram uzeti samo jednu.
A šta mislite o Korgu PA900? Pošto ga neću nositi često van, da li je ta plastikanija toliko loša, pošto Korg ipak zvuči ozbiljno, bez obzira na ružnoću i loš materijal izrade. Vidim da su mu i dirke malo popravili.
__________________
Svaki uređaj radi na beli dim. Kada taj beli dim jednom izađe, uređaj više neće raditi.
SMusic studio je offline   Reply With Quote
Star 23.05.2014, 14:04   #7
dmmacak
Kao kod kuće
 
dmmacak's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.05.2008
Mjesto: Novi Banovci
Postovi: 837
Downloads: 650
Uploads: 2
Rekao HVALA: 256
Zahvalili mu 126 puta u 122 Postova
Instrumenti: g 1000/korg pa4x/Tyros5/Sx900
Interesi: nista posebno
dmmacak befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Sad mi nije jasno covek je pitao izmedju ova dva modela a mozemo da mu predlazemo do sutra razne klavijature.
dmmacak je offline   Reply With Quote
Star 23.05.2014, 14:14   #8
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.158
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.748 puta u 1.304 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Upravo tako @dmmacak. Pitao je za tri (nova) modela, a sada su u opciji i polovne klavijature. Tako sigurno neće dobiti koristan savjet.

Treba probati barem dva, tri modela, sam iskristalizirati u grubo i onda će biti neke koristi od naše pomoći.

@SMusic Studio - Kupuješ za slijedećih 10 godina, a razlika od 150 eura stvara problem?
casper je offline   Reply With Quote
Star 23.05.2014, 14:21   #9
SMusic studio
Vredan član društva
 
SMusic studio's Avatar
 
Registrovan/a dana: 23.05.2014
Mjesto: Srbija
Postovi: 198
Downloads: 5
Uploads: 0
Rekao HVALA: 28
Zahvalili mu 36 puta u 27 Postova
Instrumenti: Yamaha NP-V80, Digitech VL3D, Roland BK-9
SMusic studio ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Citat:
Originalno postovano od casper Pokaži Post
Upravo tako @dmmacak. Pitao je za tri (nova) modela, a sada su u opciji i polovne klavijature. Tako sigurno neće dobiti koristan savjet.

Treba probati barem dva, tri modela, sam iskristalizirati u grubo i onda će biti neke koristi od naše pomoći.

@SMusic Studio - Kupuješ za slijedećih 10 godina, a razlika od 150 eura stvara problem?
Da, prvo moram da prodam svoj VA7, a imam oko 800 evra keša, sve ostalo do cene nove klavijature moram da se snađem kako znam, pa mi je svaki evro dragocen. Ja nisam profesionalni muzičar i ne živim od muzike, to mi je samo hobi i ništa više, ali hobi koji košta. Možda je nekom 150 evra smešno, ali meni nije.
Moja tročlana porodica živi sa 300 evra mesečno, a ja radim 3 posla da bih nešto zaradio i nijedan nije u vezi sa muzikom.
__________________
Svaki uređaj radi na beli dim. Kada taj beli dim jednom izađe, uređaj više neće raditi.
SMusic studio je offline   Reply With Quote
Star 23.05.2014, 14:28   #10
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.158
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.748 puta u 1.304 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Nisi me shvatio. Razumijem da je svaki euro teško zaraditi, pogotovo kada si u takvoj životnoj situaciji. Ali ako planiraš kupovinu na dug period, kao što kažeš da nećeš ništa kupovati narednih 10 godina, onda 100 ili 200 eura ne bi trebali presuditi. Za vrijedi za 10% razlike u cijeni koristiti nešto 10 godina s čim nisi zadovoljan?
Uostalom, izbor je na tebi, a mi sam dajemo savjete u dobroj namjeri.
casper je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 08:43


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije