Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Korg

Korg Korg-ovci! Ovo je mesto za vas!

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 21.07.2006, 01:17   #1
Tuzlak2004
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 05.02.2005
Mjesto: Njemacka
Postovi: 49
Downloads: 84
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
Tuzlak2004 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Tuzlak2004 pošalji poruku preko MSN messengera
Standard TRITON BOJE,KORG PA80 BOJE

Eh cao ljudi,

pito sam se u zadnje vrjeme kako Korg PA80 "nemoze" nikad dobiti boje Korg Tritona koje nisi samo sa jednog sampla i bez puno efekta.

Primjer:

Ovu "istu" Boju (poslusajte veoma je dobra za svirku) da dobijem na Korgu Pa80 mislim da nema sanse. Slicno mogu je dobit al nije to to.




Ako neko tu nadje boju ili sample ili kako se na korgu napravi sa efektama da bude bas ta kao ta na snimku molim "MOLIM" vas javite mi ili postavite.

Pozdrav svima
Tuzlak2004 je offline   Reply With Quote
Star 21.07.2006, 04:41   #2
BasariStudios
Zavisnik od foruma
 
BasariStudios's Avatar
 
Registrovan/a dana: 12.05.2006
Mjesto: NYC
Godina: 48
Postovi: 2.340
Downloads: 45
Uploads: 0
Rekao HVALA: 13
Zahvalili mu 77 puta u 30 Postova
Instrumenti: ARP 2600!
Interesi: Muzika
BasariStudios befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
BasariStudios pošalji poruku preko AIM messengera BasariStudios pošalji poruku preko MSN messengera BasariStudios pošalji poruku preko Yahoo! messengera
Standard

I razumeo sam pitanje a i nisam, probacu donekle sta mogu.
Ova boja znam tacno koja je, koja isto moze dolazit i iz obicnog CASIO CZ101 al ovde vise mirise na MOSS a moze i cist TRITON.
U pitanju je ipak mnogo tih faktora: VISE EFEKATA, RAZLICITIH EFEKATA, KVALITET EFEKATA, SINTEZA, SAMPLING a i sami HYPER INTEGRATED SYNTHEZIS SYSTEM koji jest, KORG kaze da je isto i na PA80 al i nije, mozda se mnogi nece slagat al ja pricam o cinjenicama koje sam probao i testirao sam na VISOKOKVALITETNU opremu. Jer neko moze da to testira kroz neku EMU karticu al kad bi se to testiralo kroz ROSETTA800 ili DIGI DESIN I/O96 zvuci malo drugacije nego na EMU. Ima tu puno faktora i u sami nacin testiranja.
E to bi ovako zvucalo:

Koristio sam i EXTREME i STUDIO i CLASSIC, na INIT PROGRAM ili INITIALIZED sto znaci skroz bez nikake settings na njemu i na TRITONe i na PA80, pokusavao sam da uporedi iste waves jer bilo mi je jako vazno u nekim odlukama.
Da olaksam da bolje razumes primer uzeo sam jedan sample na PA80, PRIMER sami sintisajzerski sample DWGS-ORGAN4 i isti odabrao na TRITON, bilo je na nekih samplova NISTA razlike, negde je samo BILO a negde je bilo i VELIKE RAZLIKE.
Sto znaci to je jedan od tih faktora.

Drugi moze it sami PORTAMENTO i LEGATO na TRITONu koji STVARNO ima uticaj na sami glas kako zvuci i pored toga sto je samo PORTAMENTO, jer kod PA80 je sve RAPAVO.

Treci je razlog sami KVALITET EFEKATA, koji sam na isti nacin testirao, i nasao sam razlike kao primer kad bi uzeo CROSS DELAY vamo i CROSS DELAY tamo nadju se razlike, ne bas u CROSS DELAY al uzeo sam to kao reference.
Al kad bi dirnuo DYNAMIC EFECTS, SPACE EFECTS, MODULATION EFECTS , FILTER EFECTS onda nadju se puno razlike.

E cetvrti moze bit il JEST i sami SAMPLING i OUTPUTE na TRITON koje su bolje nego na PA80, testirao sam i to, ili sami SYNTHEZIS METHOD koji je koriscen jer kod PA80 moze bit jedino HI dok kod TRITONa moze bit HI, MOSS ili SAMPLING.

Ima mnogo o tome da se prica tu al to ti je u generali.
BasariStudios je offline   Reply With Quote
Star 21.07.2006, 04:42   #3
BasariStudios
Zavisnik od foruma
 
BasariStudios's Avatar
 
Registrovan/a dana: 12.05.2006
Mjesto: NYC
Godina: 48
Postovi: 2.340
Downloads: 45
Uploads: 0
Rekao HVALA: 13
Zahvalili mu 77 puta u 30 Postova
Instrumenti: ARP 2600!
Interesi: Muzika
BasariStudios befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
BasariStudios pošalji poruku preko AIM messengera BasariStudios pošalji poruku preko MSN messengera BasariStudios pošalji poruku preko Yahoo! messengera
Standard

I razumeo sam pitanje a i nisam, probacu donekle sta mogu.
Ova boja znam tacno koja je, koja isto moze dolazit i iz obicnog CASIO CZ101 al ovde vise mirise na MOSS a moze i cist TRITON.
U pitanju je ipak mnogo tih faktora: VISE EFEKATA, RAZLICITIH EFEKATA, KVALITET EFEKATA, SINTEZA, SAMPLING a i sami HYPER INTEGRATED SYNTHEZIS SYSTEM koji jest, KORG kaze da je isto i na PA80 al i nije, mozda se mnogi nece slagat al ja pricam o cinjenicama koje sam probao i testirao sam na VISOKOKVALITETNU opremu. Jer neko moze da to testira kroz neku EMU karticu al kad bi se to testiralo kroz ROSETTA800 ili DIGI DESIN I/O96 zvuci malo drugacije nego na EMU. Ima tu puno faktora i u sami nacin testiranja.
E to bi ovako zvucalo:

Koristio sam i EXTREME i STUDIO i CLASSIC, na INIT PROGRAM ili INITIALIZED sto znaci skroz bez nikake settings na njemu i na TRITONe i na PA80, pokusavao sam da uporedi iste waves jer bilo mi je jako vazno u nekim odlukama.
Da olaksam da bolje razumes primer uzeo sam jedan sample na PA80, PRIMER sami sintisajzerski sample DWGS-ORGAN4 i isti odabrao na TRITON, bilo je na nekih samplova NISTA razlike, negde je samo BILO a negde je bilo i VELIKE RAZLIKE.
Sto znaci to je jedan od tih faktora.

Drugi moze it sami PORTAMENTO i LEGATO na TRITONu koji STVARNO ima uticaj na sami glas kako zvuci i pored toga sto je samo PORTAMENTO, jer kod PA80 je sve RAPAVO.

Treci je razlog sami KVALITET EFEKATA, koji sam na isti nacin testirao, i nasao sam razlike kao primer kad bi uzeo CROSS DELAY vamo i CROSS DELAY tamo nadju se razlike, ne bas u CROSS DELAY al uzeo sam to kao reference.
Al kad bi dirnuo DYNAMIC EFECTS, SPACE EFECTS, MODULATION EFECTS , FILTER EFECTS onda nadju se puno razlike.

E cetvrti moze bit il JEST i sami SAMPLING i OUTPUTE na TRITON koje su bolje nego na PA80, testirao sam i to, ili sami SYNTHEZIS METHOD koji je koriscen jer kod PA80 moze bit jedino HI dok kod TRITONa moze bit HI, MOSS ili SAMPLING.

Ima mnogo o tome da se prica tu al to ti je u generali.
BasariStudios je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Oznake
boje, korg, pa80, triton


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 15:08


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije