Korisničko Ime
Lozinka
Registracija
YU-MIDI Marketing


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Prateća oprema > Kabliranje

Kabliranje Šeme, modeli, sistemi spajanja

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 25.03.2014, 01:36   #21
Milan$
Stvarno kod kuće
 
Milan$'s Avatar
 
Registrovan/a dana: 02.04.2009
Postovi: 1.422
Downloads: 6415
Uploads: 2
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 89 puta u 83 Postova
Instrumenti: Pa5x
Milan$ befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Milan$ pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

tranzit,a kad smo vec kod yamahe 03D,mozes li mi reci jel to relativno upotrebljiv digitalni mixer za live,pored redimo akutielnog preaonusa,i s obzirom na je star 10-15 godina? generalno efekti u krajnji zvuk u odnosu na presonusa? kontam yamaha je to,treba da sljaka to ok iako je starija sprava? za presnusa nemam trenutno para,a kako sam negde procitao presonus nema digitalni ulazm,da povezujem preko njega klavijaturu,a yamaha ima? yamahu imam za 500 evrica kao novu,bez mane....koristio bih je u kombinaciji sa JBL PRX 615 aktivnim kutijama, i pa3x kao sto rekoh povezivao preko digitaknog ulaza na yamahi...hocu da izadjem iz smoooornog kafanskog sterotipa- dynacord i EV,i svog tog muljavog zvuka,koji oni daju,a korg im doprinosi,jer je jednostavno takav ...da pobegnem od tog bruma u bassu, to mi je zivotna zelja
Milan$ je offline   Reply With Quote
Star 25.03.2014, 02:09   #22
djlabomi
Vredan član društva
 
djlabomi's Avatar
 
Registrovan/a dana: 06.04.2009
Mjesto: Serbia
Postovi: 105
Downloads: 690
Uploads: 0
Rekao HVALA: 48
Zahvaljeno 1 puta u 1 Postu
Instrumenti: klavijature
Interesi: sport, multimedia
djlabomi befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Ja imam 03D više od tri godine. Bendovska svirka. Akustičan bubanj, bas i solo gitara, harmonika, dve klavijature, vokali. Konstantno minimum 12-13 kanala radi. Po mom skromnom mišljenju, Presonus je u prednosti najviše zbog XMAX preampa, pa zatim ostalo. Da li je u toj meri bolji koliko je skuplji i mlađi, ne znam. Yamaha već ima pozamašno iskustvo sa digitalcima.
djlabomi je offline   Reply With Quote
Star 25.03.2014, 04:01   #23
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Ima i Presonus takodje pozamasno iskustvo sa "digitalcima" jer glavni proizvod firme su Audio Interfacei i Digital Mixeri, a i jedno i drugo, pripadaja istom domenu, odnosno "digitalcima". Ovo iskustvo je dovoljno dugo i dovoljno pozitivno, da se mozes slobodno osloniti na njega.


@Milan$

Tacno, Presonusove konzole iz ranga 16.0.2 nemaju digitalnu SPDIF konekciju. Yamha 03D je legendarni mikser koji je kvalitetom sasvim na nivou, tako da ga mirne duse mozes uzeti. I predpojacala i efekti a i EQ su na profesionalnom nivou. Nije u rangu Yamahinih digitalnih miksera novije generacije (recimo, '96V) ali ga mirne duse mozes upotrijebiti i Live i u studiju, bez ikakvih ogranicenja.


Citat:
Originalno postovano od vedzed Pokaži Post
...e sad koja je razlika izmedju pasivnog i aktivnog Di-boxa? o cemu treba voditi racuna pri izboru Di-boxa...
Aktivni DI-Boxovi imaju svoje strujno napajanje, a pasivni ne. Preporucio bih ti uvijek aktivni DI Box jer kod pasivnog dolazi do osjetnog slabljenja audio signala.

Promijenjeno od tranzit (25.03.2014 u 04:04 sati)
tranzit je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio tranzit za ovaj koristan post:
vedzed (25.03.2014)
Odgovor

Favoriti

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 12:36


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije