Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Solo (Workstation) > Ostali proizvođači i razno

Ostali proizvođači i razno Za sve one koji ne sviraju vec pomenute, ili za one koji imaju meshovita pitanja.

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 03.06.2013, 18:40   #1
kreso
Šerif
 
kreso's Avatar
 
Registrovan/a dana: 28.04.2005
Mjesto: HR
Godina: 52
Postovi: 1.100
Downloads: 985
Uploads: 21
Rekao HVALA: 10
Zahvalili mu 47 puta u 41 Postova
Instrumenti: Pa600, Tr, Dallapa, Excelsior CD Ancona
Interesi: Samo muzika i uvijek muzika
kreso befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard kakav je CASIO XW-P1

Pozdrav kolege !

Eto, uspio sam se napokon rješiti Rolanda VA7 (s neispravnim ZIP-om) koji je nesretno zalutao u moje dvore kao plod loše trgovine. Kao stari KORG-ovac teško sam se privikavao na njega, pa sam ga odlučio prodati.
No s obzirom na krizu na tržištu nisam uspio doči do novaca nego sam ga trampio za 150 € + Sony Xperiu Tipo + Casio XW-P1.
U biti, nisam toliko loše niti prošao jer za eure i mobitel znam da su klasa , ali htio bi sad čuti malo vaša mišljenja o ovom CASIU.
Synth je nov, ima još skoro godinu i pol dana garanciju. Novom je cjena oko 400 € za cash.
Koliko sam pronjuškao radi se o nakon duljeg vremena ponovo o profi analognom synthesizeru. Nešto kao "novi" CZ.
E sad, kljava po meni nije nešta posebna, puna je tih analognih (meni neupotrebivih) soundova, sequenca za techno, rave i dence muziku. Ne očekujem da ću iz njega izvuć Dalappu, Guerinku i tamburice, no trube, gitare i pogotovo hammond'si su mu više nego odlične.Ima posebno drawbars opciju gdje se dobivaju soundovi hammonda da se smrzneš.
Volio bih ako neko ima materijala da podjeli, da se vidi što se da napraviti od ovog čuda. Mogu mu u zamjenu poslati "brdo" soundova koje sam skinuo s net-a, no to su sve "svemirska zavijala" koje meni tezgarošu ne koriste. Po meni ovo je dušu dalo za neki studijo ili nekog techno-rave frika.
Znam da će mnogi reči da sam glupo postupio jer sam uzeo synth koji mi ne treba (tako stječem dojam), ali ipak mislim da se ovaj music gadget da iskoristiti za još ponešto osim studija. Još ako bi mu otežao tipku, za pop-rock stvari dao bi se dobro isprogramirati. Prima SD karticu i čita do 32 Gb.
Učitava čak i WAV- audio filove u sequence, ali nema sampler.
Imam user manual, al sve što piše u njem mi je Špansko selo jer ne vidim i ne kužim pravu namjenu ovoj synthesizera.
Unaprijed zahvaljujem
Grafički Fajlovi
File Type: jpg Casio XW-P1 mala.jpg (6,9 KB, 91x skinuto)
Highslide JS
__________________
u penziji !
kreso je offline   Reply With Quote
Star 03.06.2013, 18:50   #2
kreso
Šerif
 
kreso's Avatar
 
Registrovan/a dana: 28.04.2005
Mjesto: HR
Godina: 52
Postovi: 1.100
Downloads: 985
Uploads: 21
Rekao HVALA: 10
Zahvalili mu 47 puta u 41 Postova
Instrumenti: Pa600, Tr, Dallapa, Excelsior CD Ancona
Interesi: Samo muzika i uvijek muzika
kreso befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Evo malo i tehničkih specifikacija

TECH SPECS

Number of Keys61
ControllersPitch Wheel; Yes
Modulation WheelYes
Assignable ControllersControllers; 4 Knobs
Assignable FunctionsMIDI Messages (CC, RPN, NRPN, Mono After touch, Poly After touch, Pitch, Tempo)
Editing Controllers9 Sliders
DisplayLCD; 72x31 Dot Matrix + Patterns, with Backlight and Contrast
Tone GeneratorOverview; Sound Generator Type; HPSS(Hybrid Processing Sound Source)
Polyphony64
Number of Parts16
Total Number of Tones (Preset/User)620/310
PCM, Melody, PCM Drum, Drawbar Organ, Hex Layer, Solo Synthesizer
GM CompatibleLevel 1
MixerYes
TuningA4=415.5Hz - 440.0Hz - 465.9Hz (0.1Hz-Step)
PCM TonesPreset/User Tones; 400/100
Tri-Element Stereo PianoYes
Tones with User WaveN/A
Drum Kits (Preset/User)20/10
Hex LayerNumber of Tones (Preset/User); 50/50
DescriptionA single tone with 6 components. Independent filter, pitch, envelope key zone, velocity range and effects mix for each layer
Drawbar OrganNumber of Tones (Preset/User); 50/50
Description9 Step Drawbar organ mode with 9 dedicated sliders, percussion control, key click and rotary speaker
Solo SynthesizerPreset/User Tones; 100/100
Maximum Polyphony1
Oscillator Blocks6 (Synth 1/2, PCM1/2, Ext Input, Noise)
PortamentoYes
LegatoYes
PWMYes
External InputYes
Pitch ShifterYes
Noise GeneratorYes
Non-Resonant FilterYes (6)
Resonant FilterYes (1)
AmplifierYes
Oscillator MixerYes
LFOYes (2)
Envelope GeneratorsPitch, Amp, Filter, LFO
Assignable Virtual Controllers8
EffectsSystem Reverb; Preset Types; 10
System ChorusPreset Types; 5
LimitationsSystem Chorus, DSP and Solo Synthesizer are mutually exclusive
Master EffectEQ; Editable 4 Band EQ
DSPNumber of DSP Sets (Preset/User); 100/100
PCM Tone Effect CategoriesCompressor, Distortion, Enhancer, Wah, Auto Pan, Tremolo, Rotary, Phaser, Chorus, Reflection, Tempo Sync Delay, Ring Modulator, LoFi, 2-Module Multi
Solo Synth DSPTempo Sync Delay, Distortion, Ring Modulator, Chorus, Flanger, Pan
Algorithm Types46(Normal Tone DSP) 6(Solo Synthesizer DSP)
DSP Lines1
Audio PlayerStorage Type; SD Card
Number of Songs999
Audio File Format42kHz Stereo
LimitationAudio Playing, Musical Playing(SMF, Step Sequencer) are mutually exclusive.
Step SequencerNumber of Tracks; Mono x 8, Poly x 1, Control x 4
Number of Patterns / Step Sequence8
Number of Step Sequencers (Preset/User)100/100
Number of Chains (user)100
Maximum Number of Steps16
Key PlayYes
OtherNote Gate, Note Swing per Track
Phrase SequencerNumber of Phrases; 100/100
Number of Tracks1
Play ModeLoop, Hold, Key Play
Capacity8KBytes/Pgrase, 128KBytes/100 User Phrases
Recordable EventsNote On/Off, Controller Operations
ArpeggiatorOther; Phrase measure and note quantize, overdub
Number of Patterns (Preset/User)100/100
Data TypesVariation, Step
Editing FunctionVariation; Parameter Edit
Step16-Step Edit, Parameter Edit
PerformanceNumber of Memories (Preset/User); 100/100
Parameter CategoriesTone, Effect, Mixer, Controller, Sequence, Phrase, Arpeggio, MIDI
Recall Parameter FilterYes
Number of Keyboard Zones4
Multifunction KeyYes
TransposeRange; +/- 12
Octave ShiftRange; +/- 3
TempoRange; 30-255BPM
Tap TempoButton/LED; Yes
MIDI ClockTransmit/Receive; Yes
StorageSDHC Card; Capacity; 2GB-32GB
__________________
u penziji !
kreso je offline   Reply With Quote
Star 04.06.2013, 00:02   #3
velja87
Vredan član društva
 
velja87's Avatar
 
Registrovan/a dana: 01.06.2009
Postovi: 274
Downloads: 96
Uploads: 0
Rekao HVALA: 19
Zahvalili mu 64 puta u 64 Postova
velja87 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Ako su Hammond-i dobri ondaK je ovo za mene! Kakvi su mu klaviri akusticni i rhodes? Ono sto me jos zanima jel moze da se podeli, pa da mi na levoj strani bude strajh, a desnom da cepam forspil!?
velja87 je offline   Reply With Quote
Star 04.06.2013, 01:38   #4
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Citat:
Originalno postovano od kreso Pokaži Post
Imam user manual, al sve što piše u njem mi je Špansko selo jer ne vidim i ne kužim pravu namjenu ovoj synthesizera.
Casio je uvijek bio malo "nastran" sa svim tim svojim instrumentima, tako da uopste nije cudno sto ne kuzis njegovu pravu namjenu. Taj XW-P1 bi se najprije mogao okarakterisati kao jedna vrsta Performance Synthesizera i uopste nema sta da trazi u jednom studiju jer ni struktura a ni kvalitet mu nisu na tom nivou. Naprotiv, koncipiran je kao live synth sa Arpeggiatorom, Phrase i Step Sequencerom i Drum Mashinom, koje mozes upotrijebiti da mlate nekakav Groove dok sviras. Tipicna live klavijatura, nekakav mutant, poluaranzer... jednom rijecju, Casio !!!! Ima on dosta svojih svijetlih trenutaka, kao sto je Hex Layer funkcija kojom mozes da sviras 6 razlicitih sounda istovremeno ili ako je upotrijebis u Performanci, cak i do 9 Layera mozes da naslazes, za one najkompleksnije sounde. Dobio si sa njim i dobru Waterfall (orguljasku) tastaturu, koja jeste plasticna ali je prilicno brza. Moze dobro da posluzi i kao midi kontroler sa potenciometrima kojima mozes sam da odredis sta ce raditi. XW-P1 je nasljednik Casiove VA serije pa ima istu sintezu, koja podrazumijeva 2 Sample ROM Multisampla, 2 VA-Oscilatora, Noise jedinicu i Externi signal koji dolazi sa ulaza u instrument. Sve ovo se moze pomijesati u jedan XW-P1 sound. Sinteza mu uopste nije naivna. Pored ovoga imas i dobre orgulje sa sve faderima. Kvalitet sounda XW-P1 je vrlo pristojan u svim segmentima. Svi tasteri, faderi, potenciometri na njemu su dovoljno veliki i pregledni, tako da na bini ne moze biti zabune, jedino sto mu je Display premali ali vrsi svoju funkciju kako treba. Instrument je lagan, da laksi ne moze biti a mozes ga koristiti i sa baterijama i sto je najvaznije cijena mu je veoma pristojna. Sta bi covjek vise.

Promijenjeno od tranzit (04.06.2013 u 01:44 sati)
tranzit je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio tranzit za ovaj koristan post:
kreso (04.06.2013)
Star 04.06.2013, 18:57   #5
kreso
Šerif
 
kreso's Avatar
 
Registrovan/a dana: 28.04.2005
Mjesto: HR
Godina: 52
Postovi: 1.100
Downloads: 985
Uploads: 21
Rekao HVALA: 10
Zahvalili mu 47 puta u 41 Postova
Instrumenti: Pa600, Tr, Dallapa, Excelsior CD Ancona
Interesi: Samo muzika i uvijek muzika
kreso befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

@ Tranzit
Prije svega najljepša hvala na opširnom odgovoru.

Znači, ako ništa drugo mogao bi koristiti Casio kao drugu kljavu, za sitne upadice, arpegiator za ak. gitare i pianina na nekim laganicama i nadasve kao glavnu kljavu za stari dobri ex-YU rock tipa Bijelo Dugme, EKV, Divlje jagode, Prljavo kazalište, Parni valjak ... prvenstveno radi fantastičnih hammonda.
Samo, to sve napravim u Tone il Performance modu, a ostatak kljave ostaje barem meni neiskorišten. Sigurno se neću zahebavati sa sequencerom.
Možda ću dobiti nekih pristojnih 30-tak zvukova, a ostatak boja je za live stage meni neiskoristiv, ili treba dobro zagrijat stolac i izprovrtat sve one potenciometee i dugmiće jedno 1.000 puta barem ljevo, desno pa da slučajno naletim na neki pristojan sound kad napucam i ispremješam sve kombinacije. Makar ima čak 9 layera, iskreno rečeno niti jedan pristojan sound ne ispadne ni kad iskoristiš 3, akamo li svih 9.
Upravo radi malog ekrana, jako lošeg menija (sve se svodi na kratice i treba samo dobrih 3 mjeseca studiranja kljave da skopčaš što je što) ovaj synth mi je poprilično kompliciran za rad.
Vidjet ću koliko ću moči izvući iz njega i koliko će mi koristiti, ako ništa uvjek ga mogu prodati ili zamjeniti s nekim za neki drugi synth.
Za sada mi je u ovih tjedan dana rad sa ovim synthom čisti sado mazo
Nisam baš pretjerano oduševljen, tako da osim ljepog izgleda i već spomenutih hammondsa ostalo je mačak u vreči. Vjerojatno se varam, no neču za njih puno žaliti.
Za informaciju kolegama, ako je tko od znalaca (koji će znati iskoristiti sav CASIO-v potencijal) zainteresiran slobodno nek mi se javi, spreman sam ga prodati ispod cjene il zamjeniti za neki synth/aranžer u tom cjenovnom rangu.
__________________
u penziji !
kreso je offline   Reply With Quote
Star 04.06.2013, 19:11   #6
branoy
Odomaćeni član
 
branoy's Avatar
 
Registrovan/a dana: 15.05.2006
Mjesto: Pisari, Samac, RS, Bosna
Godina: 42
Postovi: 646
Downloads: 3675
Uploads: 24
Rekao HVALA: 159
Zahvalili mu 105 puta u 79 Postova
Instrumenti: korg, roland, yamaha...
Interesi: trcim za zenama!!
branoy ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
branoy pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

za te pare ona je i dobra uz neki dobar arazner koristit je samo za zabavnjake, club, ima tih bojica, a najvise sto ima lep izgled i te lampice koje nemam pojma ni koliko ce trajati ni dali ces imati igde da ih promeneis hah


Casio XW-P1 Performance Synthesizer
You need to upgrade your Flash Player
__________________
Virus Bend (Samac-Modrica)
Music studio Branoy
BiH-Republika Srpska-Samac
Facebook Brano Vujicic (Branoy)
branoy je offline   Reply With Quote
Star 04.06.2013, 19:24   #7
kreso
Šerif
 
kreso's Avatar
 
Registrovan/a dana: 28.04.2005
Mjesto: HR
Godina: 52
Postovi: 1.100
Downloads: 985
Uploads: 21
Rekao HVALA: 10
Zahvalili mu 47 puta u 41 Postova
Instrumenti: Pa600, Tr, Dallapa, Excelsior CD Ancona
Interesi: Samo muzika i uvijek muzika
kreso befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

I da, ima zlatnu stvar s desne strane ... Gumirani podložak za iPod, Tablet ili neki manji lap top, ali meni za sad idealno služi kao podložak za pivo, što na KORG-u ni u bunilu ne smijem napraviti.
__________________
u penziji !

Promijenjeno od kreso (04.06.2013 u 19:28 sati)
kreso je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 00:47


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije