Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > DEMO > Demo snimci

Demo snimci Pravo mesto da postavite svoj demo...

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 21.03.2014, 00:17   #21
branoy
Odomaćeni član
 
branoy's Avatar
 
Registrovan/a dana: 15.05.2006
Mjesto: Pisari, Samac, RS, Bosna
Godina: 42
Postovi: 647
Downloads: 3676
Uploads: 24
Rekao HVALA: 159
Zahvalili mu 105 puta u 79 Postova
Instrumenti: korg, roland, yamaha...
Interesi: trcim za zenama!!
branoy ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
branoy pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

fala nele druze, cuti patnja!! hahah
__________________
Virus Bend (Samac-Modrica)
Music studio Branoy
BiH-Republika Srpska-Samac
Facebook Brano Vujicic (Branoy)
branoy je offline   Reply With Quote
Star 21.03.2014, 05:11   #22
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Citat:
Originalno postovano od branoy Pokaži Post
npr, otvorim NEW prazan cubase5 projekat. i ucitam par njih, i ucitam semplove.
a semplovi su sredjeni. u foderu mom. jedan samo za njih, sto sam obradio.
i kad hocu da snimim cubase projekat , emu x3 pita da snimi ponovo te iste semplove negde drugo, gde projekat il sta vec, i zamisli 10 demo projekata , 10 duplih semplova, od kojih jedan piano moze biti 1gb, pa ode hardisk sad pa sad.

ne isplati se pocinjati...
Nisi se potrudio oko Emulatora X3 inace da jesi, ne bi ga deinstalirao. Nije potrebno da uz svaki novi projekat Cubasea uvijek iznova pohranjujes Sound Programe skupa sa samplovima. To bi bila ogromna glupost od strane EMU-a, a bilo bi i cudno, da je EMU znao da napravi takav jedan sampler kao sto je Emulator X3, koji je bez konkurencije najkompleksniji i najkvalitetniji Synth-Sampler i medju software i medju hardware samplerima, a nije znao da rijesi takvu jednu trivijalnu stvar kao sto je pohranjivanje samplova i ponasanje u okviru DAW projekata. Da razjasnim prvo ovo "nakompleksnmiji i najkvalitetniji Synt-Sampler". Emulator X3 je stopostotna kopija EMU-ovog hardware samplera EMU E4, cija cijena je bila, sve vrijeme dok se proizvodio i distribuirao, 11.500 DM, sto bi odgovaralo danasnjoj cijeni od preko 5.500 eura. Ovo je bila cijena za EMU E4 19" Rack 4HU bez ikakvih dodataka. Ako se htjelo imati 128MB RAM-a, zatim efekte (za koje je postojao slot u E4) kao i dodatne posebne analogne i digitalne izlaze, onda je cijena dostizala cifru od preko 9.000 eura. I pored toga, ovaj hardware sampler je vrijedio svaki cent navedene cijene. Njegova moc je u editorskoj strukturi, neponovljivim Z-Plane Morphing Filterima i fenomenalnom modulacionom matrixu, koji se ne moze sresti ni kod jednog drugog instrumenta, ni prije, a ni poslije njega. Zahvaljujuci ovome, veoma je lako, od jednog jedinog sampla, napraviti uzasno kompleksne synth sounde. Ovome treba dodati i neponovljivi portamento kojim raspolaze i aktuelni X3. Naravno da ni sa prirodnim instrumentima EMU E4 nije imao nikakvih problema. Jos tada je on imao 128 Sample Zone i 128 Multisample strukturu, kao i 128 Velocity Switch Maping, kada su se konkurenti (AKAI i Rolandi S klase i Yamahe A klase sampleri) mucili sa 2 ili 4 multisampla po soundu. Danas je ista situacija ako posmatramo Emulator X3. Ne postoji sampler koji posjeduje ni priblizno mocan Moudulation Matrix, zatim toliko kompleksne Filtere i uopste tako mocnu strukturu kao sto je ima Emulator X3. Nadmasio je i svog pretka (EMU E4) jer ovdje, kao software sampler, raspolaze bez malo neogranicenim RAM-om jer bazira na sample streamingu, a onda, uz upotrebu kvalitetnog audio interfacea, moze da ima i bolje AD/DA konvertere.

Da se vratim na tvoju gresku, pa kada je rijesimo da opet instaliras Emulator X3. Ti nisi definisiao njegov "Library" (u dnu GUI-a lijevo) i kada to uradis, neces imati nikakve ni potrebe a neces biti ni primoran da uvijek iznova pohranjujes sound programe sa samplovima za svaki novi projekat DAW-a, vec samo programe koje upotrebljavas u odredjenom projektu i to bez samplova posto ce on njih da pozove iz svog definisanog Libraryja. Mislim da ti je jasno sta treba da uradis, uostalom to je potpuno automatska operacija poslije koje ces imati zaista najmocine oruzje u rukama. Za Emulator X3 postoji u Trans Audiju X3 Live Bank, koji je specijalno napravljen bas za Live upotrebu. Pored ovoga je Emulator X3 zaista "pravi pravcati" sampler jer moze da sampluje, to jest da snima samplove. Ovo znaci da se u njemu, bez ikakve pomoci drugog softwarea, moze obaviti kompletan proces samplinga jer posjeduje i sample editor u kojem se,pored osnovnih operacija, moze naci Loop editor (bolji jos nisam imao pod rukama) u kojem se za najkrace moguce vrijeme moze doci do idealnog Loop-a. Trajalo bi dugo ovo pisanje, ako bi se htjele samo pomenuti sve funkcije Emulatora X3. Ko je navikao na rad sa hardware samplerima ili instrumentima uopste, veoma brzo ce se snaci na Emulatoru X3 kod kojeg je ovaj nacin "razmisljanja" u najvecem procentu zadrzan. Pomenucu zato samo osnovne karateristike Emulatora X3: 64 kanala Midi Multitimbralni instrument (kao Standalone), ogranicenja po polifoniji nema, to jest, ogranicenje namece samo performansa Audio PC-a, moze imati maksimalno 19 Stereo izlaza, znaci 19 ASIO parova (38 pojedinacnih izlaza), Mod Matrix od 36 Controllera za svaki multisample, Sampling funkcija, Z-Plane Filter, 3 AUX Send efekta, 2 Insert efekta po instrumentu, 2 LFO-a, Portamento-Legato, 3 Envelopea, 3 Function Generatora sa po 64 Stepa, Key Switch funkcija itd... itd...
tranzit je offline   Reply With Quote
Ćlan 2 Vam se zahvalio, tranzit, za koristan post:
branoy (21.03.2014), nikola1974 (21.03.2014)
Star 21.03.2014, 11:55   #23
nikola1974
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 31.01.2014
Postovi: 13
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 13
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
nikola1974 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

100% tacno. Imao sam nekada EMU 6400Ultra pa presao na EmulatorX3 super Sampler

Gesendet von meinem GT-I9100 mit Tapatalk
nikola1974 je offline   Reply With Quote
Star 21.03.2014, 12:11   #24
branoy
Odomaćeni član
 
branoy's Avatar
 
Registrovan/a dana: 15.05.2006
Mjesto: Pisari, Samac, RS, Bosna
Godina: 42
Postovi: 647
Downloads: 3676
Uploads: 24
Rekao HVALA: 159
Zahvalili mu 105 puta u 79 Postova
Instrumenti: korg, roland, yamaha...
Interesi: trcim za zenama!!
branoy ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
branoy pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

da ti samo znas koliko sam ja program u njemu napravio, pa ako nema 5 gb, i pravip ravio zaletio se, dok sam imao volje, i volju mi ponisti to sto sam napisao. ja cubase save projekt, kad on odma gde ces da snimis sve iz emu!! aaaa kad ga nisam bacio.
a sto se tice strukture odma sam ja prepipao sve sto sam skontao, ima sve to moje pipanje snimito u tim programima na bojama.

moracu instalirati samo da to vidim sto si rekao, da nece vise cubase da pita. e onda je upotrebljiv!! haha,
sve to sto si napisao mi je jasno nema sta.

a znas sta kontam? zasto nema vise od 2 klipa na youtube o njemu, a milijardu ljudi ?
dok npr za kontakt milijardu tutorijala, i svega,
ipak x3 je se pojavio davno. do sad bi po svim tim pitanjima trebalo biti od strane bar 50 muzicara studio korisnika nekih videa, sta su uradili, kako moze, zasto je zajeban i to.
samo to ne kontam, odem da vidim, pa ni od firme nema nista !!

fala na info!!! i de ako si zaboravio uploaduj mi ono sto si rekao da imas stabile

i ako ti nije mrsko de napravi neku boju bilo koju, i stavi taj portamento i legato po tvom najbolje sredjen. jedan samo preset.

zaboravio sam ja sta sam radio i kako je bas taj portamento izgledao poozz
__________________
Virus Bend (Samac-Modrica)
Music studio Branoy
BiH-Republika Srpska-Samac
Facebook Brano Vujicic (Branoy)
branoy je offline   Reply With Quote
Star 21.03.2014, 12:35   #25
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Da ne bude zabune, Cubase ce da "pita" za pohranjivanje novog Banka i ti to treba da uradis ali neces morati vise da pohranjujes i samplove vec iskljucivo programe.

Zasto X3 nema toliko po netu koliko Kontakta ? Tu postoji jedan vrlo jednostavan odgovor. Nema ni Rolls Royce skoro nigdje na netu, a Mercedesa koliko hoces. Salim se (mada u svakoj sali ima puno istine), Kontakt je industrijski standard (jedini sampler koji ima ovu titulu), a radi toga i sampler za koji je uradjen najveci broj Libraryja i sampler koji je, u sustini, veoma jednostavan za upotrebu. Emulator X3 je uzasno mocan ali i kompleksan sa svojim Modulation Matrixom, tako da je dosta komplikovaniji za "power" upotrebu nego Kontakt. Emulator X3 je zamisljen kao sound modul, koji ce se prije svega, koristiti kao standalone instrument i to za Live upotrebu, pa mu je i struktura napravljenja na taj nacin. Uporedi samo Program Change i Bank Change na Emulatoru X3 i na Kontaktu. Kontakt je tipicni VST instrument koji ce se upotrijebiti u projektima i u sustini i nema nikakvu Program Change i Bank Change strukturu. Ko to hoce da ima na Kontaktu, taj mora da ulozi dosta novca u hardware komponente, a prije svega u veliku radnu memoriju. Da bi se na Kontaktu na svih 16 midi kanala imali na raspolaganju istih 128 instrumenata, mora se utrositi ogroimna radna memorija i to ne na streaming samplova, koliko na postavku tih 16 Instrument Bankova sa po 128 Instrumenata. Kod Emulatora X3 je sve vec od strane fabrike, po defaultu spremno i nema uzaludnog trosenja radne memorije na multitimbralnu postavku. Program Change i Bank Change su vec tu i samo treba redjati programe. Dakle totalno drugacija struktura i namjena kod ova dva samplera, gdje je jedina prava zajednicka tacka na samom pocetku: sample !!!! Sve ostalo je odvedeno u suprotnim smjerovima. Mislim da sam bio dovoljno jasan iako se radi o veoma specificnoj materiji, koju najveci broj muzicara ne razumije (a nema ni potrebe za tim), sto naravno nije nikakva sramota jer se ljudi bave muzikom, a ne nekakvim programiranjem samplera.
tranzit je offline   Reply With Quote
Star 21.03.2014, 12:47   #26
branoy
Odomaćeni član
 
branoy's Avatar
 
Registrovan/a dana: 15.05.2006
Mjesto: Pisari, Samac, RS, Bosna
Godina: 42
Postovi: 647
Downloads: 3676
Uploads: 24
Rekao HVALA: 159
Zahvalili mu 105 puta u 79 Postova
Instrumenti: korg, roland, yamaha...
Interesi: trcim za zenama!!
branoy ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
branoy pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

ta cinjenica je tacna, jbt kad sam pravio gm banku u kontaktu reko ajde lako cu, znam sta gde kako treba ,, odakle ce da vuce bilo koji midi pleyer sounde da ne bude ona drla od windows zvukova haha, morao sam jebe*ih 16 te istih da napravim banki i 16 puta vise memorije ode!! uzas zivi !! nisam mogao verovat, a imaju kao banki, program changee sveee, sreca nisu mi veliki semplovi pa je izguralo . a ideja mi bezveze pala na pamet

__________________
Virus Bend (Samac-Modrica)
Music studio Branoy
BiH-Republika Srpska-Samac
Facebook Brano Vujicic (Branoy)
branoy je offline   Reply With Quote
Star 21.03.2014, 13:15   #27
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

To si ti vjerovatno radio jos na Kontaktu 4, gdje je zaista uvlacio 16 puta iste samplove u radnu memoriju. Medjutim, kod Kontakta 5 je to popravljeno, pa ne uvodi samplove 16 puta ali jos uvijek trosi ogromnu radnu memoriju na multitimbralnu postavku.
tranzit je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio tranzit za ovaj koristan post:
branoy (29.03.2014)
Star 29.03.2014, 02:55   #28
branoy
Odomaćeni član
 
branoy's Avatar
 
Registrovan/a dana: 15.05.2006
Mjesto: Pisari, Samac, RS, Bosna
Godina: 42
Postovi: 647
Downloads: 3676
Uploads: 24
Rekao HVALA: 159
Zahvalili mu 105 puta u 79 Postova
Instrumenti: korg, roland, yamaha...
Interesi: trcim za zenama!!
branoy ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
branoy pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

evo jedna jana rumba bekir

https://soundcloud.com/branoy-works/...rranger-branoy

iiii


Dodato:
evo i jedna rumunska za igru ,dvojkica disko


Dodato:
mix 3 ritma za redom bez stajanja!!
E SAD DOK JA OVO NATERAM DA SVE RADI STA JA HOCU I KAKO JA HOCU< TO JE PROBLEM!!
JOS UCIM!! sve znam sta trebam, al jos su to nemogucnosti, neznanje smoje strane ima jos toga, cak nemam gde ni ispitati na snagu pa da utegnem rasirim jos bolje al dobo je za pocetak. pa vako na slusalice.


__________________
Virus Bend (Samac-Modrica)
Music studio Branoy
BiH-Republika Srpska-Samac
Facebook Brano Vujicic (Branoy)

Promijenjeno od branoy (29.03.2014 u 18:39 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
branoy je offline   Reply With Quote
Star 29.03.2014, 19:13   #29
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Styleova ima koliko hoces za taj format (Yamaha), to nije problem, a i OMB ce svoj posao, da odradi bez greske. Medjutim, najvazniji zadatak ti je, napraviti kvalitetan Sound Engine, koji ce sve to da svira.
tranzit je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio tranzit za ovaj koristan post:
branoy (29.03.2014)
Star 29.03.2014, 19:33   #30
branoy
Odomaćeni član
 
branoy's Avatar
 
Registrovan/a dana: 15.05.2006
Mjesto: Pisari, Samac, RS, Bosna
Godina: 42
Postovi: 647
Downloads: 3676
Uploads: 24
Rekao HVALA: 159
Zahvalili mu 105 puta u 79 Postova
Instrumenti: korg, roland, yamaha...
Interesi: trcim za zenama!!
branoy ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
branoy pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

ne mogu ja stilove te trpati , ko ce prepravljati CC, pa boje, na neka traznspoze gore neka dola, neka ne pase velocity za moju boju , bolje mi je ovako, radim polako, ispocetka, sve odsviram i odkucam u cubase, popisem CC, i dosta. ma zvuci ovaj emu samo da nateram da efekat pokrenem po kanalima , koliko upisem u CC, ovako nigde nema efekta, nego snimio s efektom drum presemplovai i to.

malo me zajebaje to sto moram svirati 4 tona mesto 3.
pa npr odsviram hor. i kad ubacim u stil, prekine ga cim ja promenim akord. ne ide stalno ne drzi ga kako sto sam ga nacrtao po takt full bez prekida

pa onda odsviram perkusije, i kad ubacim u stil ne cuje se na nekim varijcijama pola udaraljki sto sviraju, iako su vidim tu u stile makeru, al ne cuju se.
pa kad hvatam akord, kao da sece, prekida na prvu udaraljke u perc,

sta sam jos uocio.. hmm..

ali sto se tice sta upises u CC i omb11 povlaci odma iz EmuX3, nema seckanja, odma ide boja, sto je odlicno, kao prava ram memori i sve je tu

skontao sam i ono zasto krci kad snimam skrin rekorder, ! podigao da vidim koliko procesor vuce taskbar od win 7, i jbt nemoze 50 posto intel quada da opterecuje dok stoji samo omb i sempler. odem ja da vidim sta vuce to,, kad neki mali fajl u roamingu se dizao, i odma nabije 50 posto procesora i vise, i izbrisem ga i sad radi na 10 15 posto komp, i vise al nema nista da trza vise. sto posto neki virus bio, iako ima nod, sad je u kanti izbrisan
Dodato:
i zao mi sto sam presemplovao mono korg pa2x, jbg nije mu radio izlaz R, samo mono, al sve cu ja to stici polako
__________________
Virus Bend (Samac-Modrica)
Music studio Branoy
BiH-Republika Srpska-Samac
Facebook Brano Vujicic (Branoy)

Promijenjeno od branoy (29.03.2014 u 19:35 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
branoy je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 23:49


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije