Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Yamaha

Yamaha Za one čiji su kućni ljubimci Yamaha-e...

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 29.10.2011, 13:51   #1
skoricnik
Moderator
 
skoricnik's Avatar
 
Registrovan/a dana: 19.05.2006
Mjesto: Backa Palanka
Postovi: 1.461
Downloads: 4052
Uploads: 22
Rekao HVALA: 6
Zahvalili mu 177 puta u 167 Postova
Instrumenti: Ketron AUDYA5, Roland Fantom-S
skoricnik ist ein Lichtblickskoricnik ist ein Lichtblickskoricnik ist ein Lichtblickskoricnik ist ein Lichtblickskoricnik ist ein Lichtblickskoricnik ist ein Lichtblick
skoricnik pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard Tyros2 opcija WRAP

Pozdrav drugari! Poceo sam da se zanimam sa pravljenjem stilova na Tyros2, ali nailazim na sledeci problem. Otkucam bas liniju u C-Duru, oktava bude odlicna sve dok ne promenim na E-mol. Tu bude duboka, pa me zanima da li postoji opcija WRAP (kao na PA serijama), znaci da namestim da mi E svira za oktavu vise, a ostalo da ne dira?
__________________
www.yu-midi.org - Pravi sajt za prave muzicare!
skoricnik je offline   Reply With Quote
Star 29.10.2011, 15:14   #2
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Najbolje je da to uradis ogranicavanjem raspona koji ce biti dostupan za jedan instrument iz ritma. Odredis donju i gornju notu i kraj price. Recimo, za bass podesis E0 kao donju a na primjer, G1 kao gornju, sto znaci da bez obzira sta stoji odsvirano na bass traci ritma, uvijek ce note koje su ispod E0 biti automatski transponovane za oktavu navise a note koje su iznad G1 za oktavu nanize. Ovako dobijas najbolje i najmuzikalnije rjesenje. U onim ritam partovima kod kojih ti na primjer, treba da bass odsvira odredjenu liniju koja bi prelazila gornje ogranicenje, u njima jednostavno prosiris raspon i... mirna Bosna.
tranzit je offline   Reply With Quote
Star 29.10.2011, 15:17   #3
skoricnik
Moderator
 
skoricnik's Avatar
 
Registrovan/a dana: 19.05.2006
Mjesto: Backa Palanka
Postovi: 1.461
Downloads: 4052
Uploads: 22
Rekao HVALA: 6
Zahvalili mu 177 puta u 167 Postova
Instrumenti: Ketron AUDYA5, Roland Fantom-S
skoricnik ist ein Lichtblickskoricnik ist ein Lichtblickskoricnik ist ein Lichtblickskoricnik ist ein Lichtblickskoricnik ist ein Lichtblickskoricnik ist ein Lichtblick
skoricnik pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Aha, to je znaci fora. Ja sam mislio da ta opcija sluzi da recimo, kad odredim raspon od C1 - C2, da on sve preko C2 i ispod C1 nece svirati. Hvala na pomoci
__________________
www.yu-midi.org - Pravi sajt za prave muzicare!
skoricnik je offline   Reply With Quote
Star 29.10.2011, 16:45   #4
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Obrati dobro paznju kada zadajes Low i High Note da to bude "muzikalno", sto ce reci, da to sto zadas odgovara karakteristikama instrumenta koji ti se nalazi na toj ritam traci. Tako ces dobiti najbolje moguce rezultate, bez nebulozne trube na G0 ili sopran saxophona na D1 ili bass gitare na C#5 ii slicnih abnormalnih egzibicija. Ovo je vrlo efikasna funkcija ako se iskoristi kako treba.
tranzit je offline   Reply With Quote
Star 29.10.2011, 17:48   #5
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.158
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.747 puta u 1.303 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Citat:
Originalno postovano od skoricnik Pokaži Post
Pozdrav drugari! Poceo sam da se zanimam sa pravljenjem stilova na Tyros2, ali nailazim na sledeci problem. Otkucam bas liniju u C-Duru, oktava bude odlicna sve dok ne promenim na E-mol. Tu bude duboka, pa me zanima da li postoji opcija WRAP (kao na PA serijama), znaci da namestim da mi E svira za oktavu vise, a ostalo da ne dira?
Pored podešavanja kako je objasnio tranzit, ovaj problem možeš riješiti i na slijedeći način. Promijeni vrijednost Higth Key na viši ton. Recimo da ga staviš na A, tada će akord s osnovnim tonom A odsvirati za oktavu dolje. I ostali akordi viši od tona A. Ovo će funkcionirati jedino ako je NTR (note transposition rule) podešen kao ROOT TRANSPOSED.
casper je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 17:34


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije