Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Roland

Roland Svirate Roland klavijature? Pitajte šta Vas zanima!

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 03.04.2015, 22:06   #381
SMusic studio
Vredan član društva
 
SMusic studio's Avatar
 
Registrovan/a dana: 23.05.2014
Mjesto: Srbija
Postovi: 198
Downloads: 5
Uploads: 0
Rekao HVALA: 28
Zahvalili mu 36 puta u 27 Postova
Instrumenti: Yamaha NP-V80, Digitech VL3D, Roland BK-9
SMusic studio ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Razumeo sam Deju. Meni u principu uvek ide reverb i delay ispod kao osnova, a MFX dodajem ili ne dodajem. Nije mi jasan samo onaj klizač za MFX (levi braon) što ne reaguje dok ga ne provozam skroz gore dole, posle toga radi. Postoji mesto gde on prođe i posle reaguje. Kako bi trebalo da podesim vrednosti MFX levela da bi mi slajder reagovao odmah čim ga malo pomerim, ili to zavisi od trenutnog položaja slajdera, pošto iz iskustva sa Rolandovim digitalnim rekorderom (VS880) koji sam imao znam da postoje relativni i stvarni položaji slajdera. Neka preporuka za setovanje levela?

Drugo, UPS za terce imam, ali ih još nisam isprobao, znam da mi za to ne treba tablet. Ja sam hteo da iskoristim MELODY INTELL. za terce ako može. Čudi me da kod BK nema da se ova opcija zaključa, kod VA7 sam recimo imao tu opciju, zaključam mel.intell na duet i da mi ne ubacuje svoje presete boja nego da koristi trenutno izabranu i to je tako radilo fino. Ovde toga nema???

I na kraju, obećao sam da okačim snimak sa mojim postavkama efekata koje sam naveo u predhodnom postu. Nemojte da obraćate pažnju na sviranje jer ima grešaka, snimao sam odjednom iz prve sa obe ruke, a nisam baš vešt sa levom. Obratite pažnju na zvuk, mada je i ovaj instrumental "gladan" za reverbom i prostorom. Zanima me da li je možda previše "ofarbano" reverbom, ima tu i delaya, a MFX je 82 - simph reso sa send levelom 10. Ostalo je manje više po defaultu, ritam nisam dirao ništa, mastering tools takođe nisam.
Tema je od Bore Dugića iz serije "Selo gori..."
Fajlovi
File Type: mp3 selo1.mp3 (3,31 MB, 67x skinuto)
__________________
Svaki uređaj radi na beli dim. Kada taj beli dim jednom izađe, uređaj više neće raditi.
SMusic studio je offline   Reply With Quote
Star 04.04.2015, 15:47   #382
velja87
Vredan član društva
 
velja87's Avatar
 
Registrovan/a dana: 01.06.2009
Postovi: 274
Downloads: 96
Uploads: 0
Rekao HVALA: 19
Zahvalili mu 64 puta u 64 Postova
velja87 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Meni se jedino nikako ne svidja dobos. Sve ostalo je OK, ali dobos zvuci jako neubedljivo bar za moj ukus. :\
__________________
-Brateee, jel moze za mene pesma jesen sedamdeset i neke!? -Ne moze brate, moras mi reci tacnu godinu!

Citat:
Originalno postovano od dino123 Pokaži Post
Dinakord je Dinakord...
velja87 je offline   Reply With Quote
Star 04.04.2015, 18:45   #383
SMusic studio
Vredan član društva
 
SMusic studio's Avatar
 
Registrovan/a dana: 23.05.2014
Mjesto: Srbija
Postovi: 198
Downloads: 5
Uploads: 0
Rekao HVALA: 28
Zahvalili mu 36 puta u 27 Postova
Instrumenti: Yamaha NP-V80, Digitech VL3D, Roland BK-9
SMusic studio ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

P.S.
molio bih ubuduće konkretniji predlog po vašem mišljenju šta fali i šta bi trebalo dodati ili oduzeti.
Meni samo ono: "ne sviđa mi se" ne znači puno. Hvala!

Dodato:
Ok, hvala!
Rekoh, ritam je potpuno fabrički, nedirnut. Nisam još stigao dotle da bojim i automatsku pratnju. Za sada sam još na efektima za UP1, UP2 i LWR, to je ono što ja sviram na ovom snimku i što sam ofarbao po svom ukusu, a drum setove ću tek da proučim. Na ovoj klavijaturi ima baš dosta mogućnosti i oko toga.
Doduše, do sada nikad nisam nešto ni čačkao sa ritmovima, pa i nisam siguran šta bih tu sve menjao. Svaki Rolandov aranžer koji sam imao do sada mi je baš zbog toga i bio zgodan i lak za korišćenje, meni je to uvek zvučalo zadovoljavajuće bez nekih većih podešavanja. I kada god sam nešto pokušao da drastično promenim, obično sam samo pokvario zvuk (prvenstveno mislim na postprodukciju u Cubase ili Sonar-u). Zato sam se često vodio onom Čolinom:" Ne bih ja tu ništa dirooo"

Razmisliću o dobošu, probaću nešto...još jednom HVALA na sugestiji, idemo dalje...

P.S.
molio bih ubuduće konkretniji predlog po vašem mišljenju šta fali i šta bi trebalo dodati ili oduzeti.
Meni samo ono: "ne sviđa mi se" ne znači puno. Hvala!

Dodato:
Ok, hvala!
Rekoh, ritam je potpuno fabrički, nedirnut. Nisam još stigao dotle da bojim i automatsku pratnju. Za sada sam još na efektima za UP1, UP2 i LWR, to je ono što ja sviram na ovom snimku i što sam ofarbao po svom ukusu, a drum setove ću tek da proučim. Na ovoj klavijaturi ima baš dosta mogućnosti i oko toga.
Doduše, do sada nikad nisam nešto ni čačkao sa ritmovima, pa i nisam siguran šta bih tu sve menjao. Svaki Rolandov aranžer koji sam imao do sada mi je baš zbog toga i bio zgodan i lak za korišćenje, meni je to uvek zvučalo zadovoljavajuće bez nekih većih podešavanja. I kada god sam nešto pokušao da drastično promenim, obično sam samo pokvario zvuk (prvenstveno mislim na postprodukciju u Cubase ili Sonar-u). Zato sam se često vodio onom Čolinom:" Ne bih ja tu ništa dirooo"

Razmisliću o dobošu, probaću nešto...još jednom HVALA na sugestiji, idemo dalje...

P.S.
molio bih ubuduće konkretniji predlog po vašem mišljenju šta fali i šta bi trebalo dodati ili oduzeti.
Meni samo ono: "ne sviđa mi se" ne znači puno. Hvala!
__________________
Svaki uređaj radi na beli dim. Kada taj beli dim jednom izađe, uređaj više neće raditi.

Promijenjeno od SMusic studio (04.04.2015 u 18:50 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
SMusic studio je offline   Reply With Quote
Star 04.04.2015, 19:02   #384
velja87
Vredan član društva
 
velja87's Avatar
 
Registrovan/a dana: 01.06.2009
Postovi: 274
Downloads: 96
Uploads: 0
Rekao HVALA: 19
Zahvalili mu 64 puta u 64 Postova
velja87 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Sto se mene tice zvuci tanko i neubedljivo, fali mu dubina i konkretnost. Poslusajte dobose iz srx 01 expanzije za g70 ili e80 roland ili dmx sonor real drums, ili tyros real drums dobos kako zvuci na to mislim. Ti dobosi se meni svidjaju ovaj nikako. To je stvar mog ukusa i nisam hteo da vredjam niciji ukus ili stav. Ovaj je prosto neprijatan za moje uho i to je sve. Sigurno se moze doterati ekvilajzerom i kompresorom ali nemam Roland pa nebi dalje ulazio u diskusiju sta i kako. U svakom slucaju bitno je da se Vama svidja kako zvuci, moje misljenje je nebitno. Svako dobro
__________________
-Brateee, jel moze za mene pesma jesen sedamdeset i neke!? -Ne moze brate, moras mi reci tacnu godinu!

Citat:
Originalno postovano od dino123 Pokaži Post
Dinakord je Dinakord...
velja87 je offline   Reply With Quote
Star 04.04.2015, 20:36   #385
SMusic studio
Vredan član društva
 
SMusic studio's Avatar
 
Registrovan/a dana: 23.05.2014
Mjesto: Srbija
Postovi: 198
Downloads: 5
Uploads: 0
Rekao HVALA: 28
Zahvalili mu 36 puta u 27 Postova
Instrumenti: Yamaha NP-V80, Digitech VL3D, Roland BK-9
SMusic studio ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Ne,ne, nismo se razumeli...
Cenim tvoje mišljenje i sigurno da bubnjevi mogu bolje da zvuče. Pravo da ti kažem, ja na doboš nisam ni obratio pažnju, moj snimak je prikaz efekata boja u partovima UP1,UP2 i LWR. Zato sam i napisao da ritam nisam ni dirao jer mi je ovde najmanje bitan, kao što je i sviranje sa neispravljenim greškama. Na kraju i aranžman je nesređen skroz i fali još jedna solo deonica, ali ovo nisam zato okačio, već samo zbog podešavanja efekata za real partove.

Druga stvar, u BK-9, koliko sam ja pročitao, ima i drum setova iz SRX proširenja iz predhodnih serija (G70 i E80). Roland sve boje i setove iz predhodnih modela uvek zadrži i u novim modelima. Tako sam u VA7 imao sve dotadašnje boje koje je Roland ikad napravio (ukupno 3649 iz cele E,G i VA serije). Obzirom na to, ne moram da farbam trenutni doboš, mogu jednostavno da ga zamenim sa drugim - boljim. To me tek čeka da radim, mašinu imam tek 20-tak dana. Bitno je da ima u njoj sve to što bi trebalo i da može da se sredi po želji.

Moje sledeće pitanje je:
preporuka za setovanje MASTERING TOOLS-a, konkretno kompresora.
(EQ mi je poznat)

Znam da to najviše zavisi od prostora, zvučnika, ozvučenja i da je takođe individualna stvar, ali ja čisto sumnjam da kad neko ode na svirku tamo na licu mesta podešava na klavijaturi EQ i COMP. U 99% slučajeva se finalna podešavanja na licu mesta rade samo na mixeti, a klavijatura se donosi na svirku već sređena kod kuće.
Zato me zanima kakve korekcije i korekcije čega su se pokazale u praksi najkorisnije kod COMP, da ne bih ja sad pretumbavao sva setovanja i opcije po masteringu, jer obično na kraju ne znam više gde sam šta promenio.
Opet kažem, stvar je ukusa, ali čisto neke smernice i osnove oko toga, jer do sada to nisam imao niti radio na predhodnim klavijaturama.

Možda sam malo već i dosadan, ali moram da pitam, ovo je sve novo za mene, a vidim da može da se uradi svašta sa ovom spravom. Druge teme nema za ovakva pitanja jer je baš malo Rolandovaca,a posebno BK-džija.
__________________
Svaki uređaj radi na beli dim. Kada taj beli dim jednom izađe, uređaj više neće raditi.
SMusic studio je offline   Reply With Quote
Star 04.04.2015, 21:09   #386
velja87
Vredan član društva
 
velja87's Avatar
 
Registrovan/a dana: 01.06.2009
Postovi: 274
Downloads: 96
Uploads: 0
Rekao HVALA: 19
Zahvalili mu 64 puta u 64 Postova
velja87 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Licno uglavnom koristim presonusove savete u vezi sa kompresorom i EQ koje malo izmenim prema potrebi. LINK:
http://www.presonus.com/community/le...terms-and-tips

Tranzit je isto dao dobre pocetne smernice oko kompresora
http://www.yu-midi.org/forum/showthr...#axzz3WMw5Uswc

Opet da kazem nemam roland pa nemogu vise od ovoga pomoci
__________________
-Brateee, jel moze za mene pesma jesen sedamdeset i neke!? -Ne moze brate, moras mi reci tacnu godinu!

Citat:
Originalno postovano od dino123 Pokaži Post
Dinakord je Dinakord...
velja87 je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio velja87 za ovaj koristan post:
SMusic studio (05.04.2015)
Star 04.04.2015, 22:36   #387
calevh
Ovaj baš voli da kuca
 
calevh's Avatar
 
Registrovan/a dana: 28.10.2008
Postovi: 378
Downloads: 4126
Uploads: 5
Rekao HVALA: 37
Zahvalili mu 27 puta u 24 Postova
calevh befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
calevh pošalji poruku preko ICQ messengera calevh pošalji poruku preko AIM messengera calevh pošalji poruku preko Yahoo! messengera calevh pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

SMmusic studio, ako mi dozvolis dao bih ti jedan savet najiskreniji. To sto ces snimiti kao audio fajl, i postaviti ovde i nas 30 poslusati na 30 razlicita ozvucenja, to ti ni slucajno nece pokazati pravu zvucnu sliku koja ce "izaci" na kutijama. Znaci odgovorno tvrdim da su to dva razlicita sveta. Trazis jako jako konkretne savete koji se dobijaju iskljucivo i iskljucivo dugotrajnim i mukotrpnim radom, stelovanjem, probanjem svih mogucih opcija i nacina i to ISKLJUCIVO NA TVOM OZVUCENJU. Gubi se individualnost i sva ona car koja lezi u tome da ritmu, boji, aranzmanu podaris svoj neki licni pecat i prepoznatljivost. Bk9 je toliko kompleksna klav. I trazi daleko daleko duzi period ispeobavanja i stelovanja od par dana ili par nedelja. Moj savet, uzmi parametar po parametar isprobaj na svakom ritmu, boji, dobosu itd. Pamti, belezi koji kako utice i uzivaj u sredjivanju. Nista sladje nego li kad nesto sam otkrijes i prilagodis kako tebi odgovara. Pozdrav.
__________________
calevh je offline   Reply With Quote
Star 05.04.2015, 01:03   #388
SMusic studio
Vredan član društva
 
SMusic studio's Avatar
 
Registrovan/a dana: 23.05.2014
Mjesto: Srbija
Postovi: 198
Downloads: 5
Uploads: 0
Rekao HVALA: 28
Zahvalili mu 36 puta u 27 Postova
Instrumenti: Yamaha NP-V80, Digitech VL3D, Roland BK-9
SMusic studio ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Pa da, slažem se delimično sa tim. Ja ne želim da iskopiram ničija podešavanja niti da podesim sve kako mi neko kaže. Dosadašnje klavijature sam uvek podešavao sam, ali bile su i nešto jednostavnije od BK. Sada sam u moru opcija i gubim se u svemu tome.

Audio primer sam dao zbog procene doziranja reverba i delaya o kome sam predhodno pričao, a ne zbog jačine basova, visokih i srednjih i ne zbog boje bubnjeva. Mislim da se ovi efekti čuju na svakom ozvučenju, pa i na običnim kompjuterskim zvučnicima.

Što se tiče ozvučenja, ne nastupam na svirkama, klavu sam uzeo najviše radi pravljenja matrica i muzike za pozorište. Ako i budem negde nastupio, biće to neka promocija knjiga ili manji skup ljudi i sviraću preko malog pojačala ili jedne aktivne kutije. Tu nema ni sterea niti nekog posebnog kvaliteta zvuka, pa me to za sada i ne zanima. Bitnije mi je da podesim odličan zvuk za studijski rad i da počnem konačno nešto da pravim i snimam. Ne mogu ja mesecima da istražujem i isprobavam mogućnosti klavijature, jer je to beskonačan posao. Danas mi se ovo setovanje svidi a sutra mi ne zvuči dobro i tako u krug.

Ovo što mi je Velja dao je jako korisno za mene i to mi otprilike treba, neke osnove i principi, izvađeno iz ogromne šume podešavanja, a dalje ću ja sam. Meni treba samo putokaz do nekog mesta, a kako ću stići dotle izabraću sam.

Hvala vam još jednom, svaka preporuka ali i kritika mi koristi.
__________________
Svaki uređaj radi na beli dim. Kada taj beli dim jednom izađe, uređaj više neće raditi.
SMusic studio je offline   Reply With Quote
Star 05.04.2015, 11:37   #389
branoy
Odomaćeni član
 
branoy's Avatar
 
Registrovan/a dana: 15.05.2006
Mjesto: Pisari, Samac, RS, Bosna
Godina: 42
Postovi: 647
Downloads: 3676
Uploads: 24
Rekao HVALA: 159
Zahvalili mu 105 puta u 79 Postova
Instrumenti: korg, roland, yamaha...
Interesi: trcim za zenama!!
branoy ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
branoy pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

uzeo si arazner za pravljenje matrica? pa sto nisi uzeo modul integru?
__________________
Virus Bend (Samac-Modrica)
Music studio Branoy
BiH-Republika Srpska-Samac
Facebook Brano Vujicic (Branoy)
branoy je offline   Reply With Quote
Star 05.04.2015, 13:03   #390
SMusic studio
Vredan član društva
 
SMusic studio's Avatar
 
Registrovan/a dana: 23.05.2014
Mjesto: Srbija
Postovi: 198
Downloads: 5
Uploads: 0
Rekao HVALA: 28
Zahvalili mu 36 puta u 27 Postova
Instrumenti: Yamaha NP-V80, Digitech VL3D, Roland BK-9
SMusic studio ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Već sam pisao o tome da se ne ponavljam...
http://www.yu-midi.org/forum/showpos...6&postcount=24
Dodato:
A ako te mrzi da čitaš ovo od ranije evo...


Nema bržeg načina da se napravi neka matrica, tema ili džingl nego na aranžeru gde imaš već milion gotovih stvari pod rukom.
Drugo, meni trenutno treba za ove posliće što ne znači da neću imati i neku svirku. Ranije sam imao bend, sad ga trenutno nemam, ali ne znači da se nećemo okupiti ponovo.
Treće, imam dete koje je završilo nižu muzičku - klavir pa i on planira neke svirke, bend, a i svira kod kuće na aranžeru i skida pesme i akorde. Od aranžera nema bolje sprave za to.
Četvrto, aranžer mi je inspirativan i pomaže mi kada nemam celu ideju oko aranžmana u glavi a treba nešto da odradim. Ja nisam profi muzičar i ne živim od muzike pa samo to po ceo dan da radim. Ja radim još 2 posla nevezano za muziku.
Peto, kroz aranžer sam upoznao razne svetske stilove muzike za koje nisam znao ni da postoje, a poznatije sam uspeo da bolje shvatim.
Za mene je aranžer ALL in ONE.
Jel dovoljno razloga?
__________________
Svaki uređaj radi na beli dim. Kada taj beli dim jednom izađe, uređaj više neće raditi.

Promijenjeno od SMusic studio (05.04.2015 u 13:07 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
SMusic studio je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 00:05


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije