Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Solo (Workstation) > Roland

Roland Svirate Roland klavijature? Pitajte šta Vas zanima!

 
 
Alati tema Display Modes
Star 25.08.2010, 22:02   #12
mojkarma
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 14.04.2009
Mjesto: Varaždin, HR
Postovi: 217
Downloads: 6
Uploads: 0
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 35 puta u 32 Postova
Instrumenti: Roland Fantom G8 + ARX03 BRASS
Interesi: glazba, paragliding
mojkarma befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Vule,
udaljujemo se doduše od teme, ali ne znam zašto bi se ograničavali na pojedine instrumente.
Kao što si ti loopove radio na harmonici, tako je netko drugi radio na klaviru. Ja sam prije mjesec dana semplirao kompletno klavir s Yamahe S90 (stereo semplovi na 3 dinamičke razine, svaka razina s po 30 pojedinačnih semplova). Isto sam uradio kad sam svojedobno prodao Motif ES i uzeo Korga koji mi za moju svirku bolje odgovara, a poznato je da Korg baš ne briljira s klavirima. Meni je na tehničkoj razini sasvim svejedno hoću li s neke klavijature semplirati klavir ili bilo koji drugi akustični ili sint instrument.
Isto vrijedi i za trubu ili brass. Stvar je do ukusa da li meni tvornički zvuk odgovara. Pa i Fantom G ima harmonike u Rom-u pa bih isto tako mogao postaviti pitanje, zašto netko semplira harmoniku zasebno.
Ja osobno ne kupujem neku klavijaturu zato što mislim da je svaki pojedini zvuk najbolji, nego gledam što mi klavijatura u globalu nudi i dalji zadovoljava moje potrebe. A klavijatura može zadovoljiti moje potrebe a da i nema sve zvukove savršene za moj ukus ili moje potrebe. I onda se time ne zamaram jer znam da sve što mi treba mogu riješiti semplovima.
U tome i jest čar semplera. Da si možemo učitati vlastite zvukove za koje mislimo da su nam bolji od onog što nam proizvođač standardno ponudi.

Glede tutorijala,
shvatio sam da bi to bilo jako puno za pisati, a najbolji bi bio video pa na youtube. Za to na žalost u ovom trenutku nemam uopće vremena. Ali kroz forum uvijek mogu dati savjet ako nekome treba.
mojkarma je offline   Reply With Quote
 

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 17:09


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije