Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Slobodna zona > Vesti

Vesti Nova oprema, vesti iz sveta, zemlje (Ne ležati na zemlji, može da bude hladno)

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 23.08.2017, 18:42   #91
nikadvisekorg
AJ LAV KORG
 
nikadvisekorg's Avatar
 
Registrovan/a dana: 09.12.2009
Mjesto: Srbija
Godina: 41
Postovi: 1.344
Downloads: 940
Uploads: 3
Rekao HVALA: 288
Zahvalili mu 179 puta u 165 Postova
Instrumenti: korg pa3x
nikadvisekorg ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

@Zona bravo za ovo, koliko sam iz ovih tekstova shvatio.... sva udruženja osim ovog "glavnog" ako se ide preko njih imaju takođe validne "licence" tj. potvrde ali onda samostalno uplaćujemo u PIO bukvalno smo paušalci.... a ako idemo preko sindikata koji je sklopio ovaj posebni kolektivni ugovor onda licenca a ostalo nam uplaćuje poslodavac.... ne moramo da idemo u pio.... već ide kao ugovor o delu a to nam gazda restorana uplaćuje on je poslodavac bukvalno. Debilska posla kao da i bez go*njive licence ne može to isto.
Ja znam davje do sad zakonom o kulturi tako moglo kao ugovor o delu, ali neko očigledno ima mnogo jake interese u vidu mnogo 000000 čim su progurali ovo u Zakon o radu. Boli njih ona stvar za nas muzičare i za one što sviraju samo za bakšiš.
Gazde ko gazde znajzći kakvi sve drže kafane uplatiće i te pare koje idu muzičarima neće da im daju samo će država da uzme tih 200 dinara a muzičari će opet da rade za bakšiš.
Pa ljudi i u trgovinama postoje ljudi koji radnicima kobajagi isplate minimalac na papiru a ovamo radnici moraju da im vraćaju pare jer im je plata mnogo manja nego minimalac.
Ali bitno da se uzme novac od nas za licencu i svi idu logikom kao @Milan$
a to im je i cilj....

Sent from my SM-J500F using Tapatalk
__________________
Citat:
Originalno postovano od ado_rado Pokaži Post
To je najvjerovatnije napon struje a to se cesto desava sa klavijaturama kada sviramo po tezgama gdje je varijacija struje ne stabilna!
Citat:
Originalno postovano od tranzit Pokaži Post
Sinovac, da tebi neko toliko puta gurne i izvadi i ti bi prozujao.
Citat:
Originalno postovano od caka012 Pokaži Post
Najgore je kad sviras akusticnu svirku, a neki gost donese daire. Pravilo je da je zelja za dairama medju gostima obavezno obrnuto proporcionalna smislu za ritam i da se za pomenuti instrument ceo boziji dan otimaju samo oni koji nemaju veze sa ritmom.

Promijenjeno od nikadvisekorg (23.08.2017 u 18:45 sati)
nikadvisekorg je offline   Reply With Quote
Star 23.08.2017, 19:53   #92
zona
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 25.08.2006
Postovi: 41
Downloads: 1599
Uploads: 32
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 9 puta u 7 Postova
Instrumenti: KORG PA2X PRO,Gem Genesys Pro,Guerini Superior III
zona befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Oni koji hoce da placaju penziono,zdravstveno,uzimaju UVERENJE,koje izdaje SEMUS i udruzenje muzicara dzez,rok i zabavne muzike,a oni koji se muzikom bave kao sporednom delatnoscu,tj,rade u firmi ili su preduzetnici ili sta god vec,tj vec na drugi nacin imaju regulisano penziono,zdravstveno,uzimaju POTVRDU,a nju iskljucivo izdaje samostalni sindikat estradnih umetnika i izvodjaca srbije.E sad vi potvrdu vadite preko nekog udruzenja clana SEMUS-a,a ima ih dvadesetak,ali morate i sindikatu da uplatite 4000,a udruzenju 3000.I tu je ono sto je mislim protivustavno,jer vas primoravaju da biste dobili potvrdu da budete clan nekakvog sindikata i da im placate clanarinu,a ČLAN USTAVA KOJI POTVRĐUJE DA DRAGIŠA GOLUBOVIĆ NE MOŽE NIKOGA DA PRIIMORA DA UĐE U SEMUS ILI NJEGOV SINDIKAT
Ustav
Član 55
Jemči se sloboda političkog, sindikalnog i svakog drugog udruživanja i pravo da se ostane izvan svakog udruženja.
A sto je posebna ironija,ta potvrda koja je neophodna se izdaje BEZ NAKNADE!!!!Znaci ne kosta nista,a isto toliko i vredi,cista nula.Ja cak poznajem frizera koji je prosle godine izvadio potvrdu da je muzicar,jer je planirao nesto oko austrijskih papira,Da nije tragicno bilo bi i smesno.A da ne govorimo o brojnim drugim pitanjima i nelogicnostima od kojih su neka vec pomenuta.E sad vidim da su neki i tuzeni,neka udruzenja koja nisu pristala da placaju harac udruzenju su iskljucena iz ovog SEMUS-a i tuzena,ali su i ona uzvratila kontratuzbom,pa mislim da jedno od njih sprema i tuzbu sudu za ljudska prava sudu u strazburu,a to me bas zanima sta ce da bude.
Dodato:
A evo i odgovora udruzenja IZVOR,Dragisi Golubovicu na njegov intervju u listu ALO:
DEMANTI KOJI JE NAŠE UDRUŽENJE UPUTILO NOVINI "ALO" POVODOM LAŽI KOJE JE DRAGIŠA GOLUBOVIĆ IZREKAO U NJIHOVOM GLASILU.
2.8. u 20.45 objavili ste na svom sajtu tekst pod naslovom „UVODE RED NA ESTRADI Pevači zaštićeni ako imaju dozvolu!“ Pošto je naše udruženje u tekstu pomenuto kao nevalidno tražimo da objavite demanti na istom mestu. Dragiša Golubović je predstavljen kao predsednik Samostalnog sindikata estradnih umetnika i izvođača Srbije. To je samo delimično tačno jer je on istovremeno i predsednik Saveza estradno – muzičkih umetnika Srbije (SEMUS). To ga dovodi u sukob interesa što će biti posao za sudske organe. U tekstu on navodi da Sindikat taj koji izdaje licence za rad estradnim umetnicima, što bi valjda bilo prvi put u istoriji da se neka sindikalna organizacija bavi time. Istina je da je SEMUS kod Ministarstva za kulturu registrovan kao reprezentativno udruženje i jedino udruženja u okviru njega vlasna da izdaju licence. Udruženje „Izvor“ je u tekstu pomenuto kao jedno od onih koje protivzakonito izdaje licence. Istina je da je „Izvor“ deo SEMUS- a i da je odbio da Goluboviću skuplja od ionako siromašnih muzičara harač za sindikat. Zbog toga smo tek prošle nedelje dobili usmeno obaveštenje da smo izbačeni iz SEMUS-a. Iako na sajtu SEMUS-a stoji da smo izbačeni u decembru prošle godine, do sada nismo dobili nikakvo pismeno obaveštenje
Dodato:
Meni je najsmesniji deo gde kaze da je to prvi put u istoriji da neki sindikat izdaje potvrde muzicarima,hahaha.I ja cu predloziti da sledeci potez bude ukidanje muzickih skola i akademija,jer sta ce nam kad imamo sindikat koji brine o svemu.
Dodato:
A jos su i potvrde besplatne,samo platite clanarinu,a ne da placate preskupe skolarine,ipak ovo i nije tako skupo.

Promijenjeno od zona (23.08.2017 u 20:03 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
zona je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio zona za ovaj koristan post:
nikadvisekorg (23.08.2017)
Star 23.08.2017, 21:18   #93
nikadvisekorg
AJ LAV KORG
 
nikadvisekorg's Avatar
 
Registrovan/a dana: 09.12.2009
Mjesto: Srbija
Godina: 41
Postovi: 1.344
Downloads: 940
Uploads: 3
Rekao HVALA: 288
Zahvalili mu 179 puta u 165 Postova
Instrumenti: korg pa3x
nikadvisekorg ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Bravo druže vidim da si shvatio ono što sam govorio u prethodnim postovima a to je da članstbo u bilo kakvom sindikatu nije obavezujuće. Znači od samog starta prevara i navlačenje korisnika na galamu....
podseća me na ono kad su uvodili nove komplete prve pomoći u Srbiju pa su i na vestima na rts javljali da mora isključivo galenikina.... e ja i još jedan deo vozača smo uzeli neke slovenačke koje au registrovane i ispunjavaju sve norme..... zaustavali su ne i upozorabali policajci da mora galenikina i imao sam polemike s njima kao i sad ovo..... mogu samo da kažem Srbija je jedna smejurija od države. Ovo samo potvrđuje tu tvrdnju.

Sent from my SM-J500F using Tapatalk
__________________
Citat:
Originalno postovano od ado_rado Pokaži Post
To je najvjerovatnije napon struje a to se cesto desava sa klavijaturama kada sviramo po tezgama gdje je varijacija struje ne stabilna!
Citat:
Originalno postovano od tranzit Pokaži Post
Sinovac, da tebi neko toliko puta gurne i izvadi i ti bi prozujao.
Citat:
Originalno postovano od caka012 Pokaži Post
Najgore je kad sviras akusticnu svirku, a neki gost donese daire. Pravilo je da je zelja za dairama medju gostima obavezno obrnuto proporcionalna smislu za ritam i da se za pomenuti instrument ceo boziji dan otimaju samo oni koji nemaju veze sa ritmom.
nikadvisekorg je offline   Reply With Quote
Star 23.08.2017, 21:46   #94
zona
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 25.08.2006
Postovi: 41
Downloads: 1599
Uploads: 32
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 9 puta u 7 Postova
Instrumenti: KORG PA2X PRO,Gem Genesys Pro,Guerini Superior III
zona befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Sve se slazemo,ali oni su ovo progurali u vidu zakona,i sve koji nece da naplacuju clanarinu za sindikat iskljucuju,idu po novinama,televizijama,zastrasuju,prete,ali nazalost muzicari nemaju neku moc da se suprotstave,organizuju ne znam ni ja sta,mada postoje par udruzenja koja su se suprotstavila i sad sukob traje,ali tesko ce sut sa rogatim.Evo jos nesto
KAKVE VEZE GOLUBOVIĆEV SINDIKAT IMA SA OVIM?
У
верење
Члан 64.
Надлежно репрезентативно удружење у култури издаје уверења о
чињеницама уписаним у евиденцију.
Уверења из става 1. овог члана издају се сагласно подацима из евиденције и
имају значај јавне исправе.
Уверења из става 1. овог члана издају се н
а захтев, по правилу истог дана
кад је странка затражила издавање уверења, а најдоцније у року од 15 дана од дана
подношења захтева.
Ако надлежно репрезентативно удружење у култури одбије захтев за
издавање уверења, дужно је да о томе донесе посебно решење
.
Ако у року од 15 дана од дана подношења захтева надлежно
репрезентативно удружење у култури не изда уверење, нити донесе и достави
странци решење о одбијању захтева, странка може изјавити жалбу као да је захтев
одбијен.
Ако странка, на основу доказа који
ма располаже, сматра да јој уверење није
издато у складу с подацима из евиденције, може захтевати измену или издавање
новог уверења.
Надлежно репрезентативно удружење у култури дужно је да донесе посебно
решење ако одбије захтев странке да јој измени или и
зда ново уверење.
Ако у року од 15 дана од дана подношења захтева за измену или издавање
новог уверења то не буде учињено, странка може изјавити жалбу као да је њен
захтев одбијен.
Против решења о одбијању захтева из ст. 4. и 7. овог члана жалба се може
из
јавити Министарству у року од 15 дана од дана достављања решења.
Жалба из ст. 5. и 8. овог члана изјављује се Министарству након истека рока
прописаног за издавање, односно измену уверења.
zona je offline   Reply With Quote
Star 23.08.2017, 22:31   #95
nikadvisekorg
AJ LAV KORG
 
nikadvisekorg's Avatar
 
Registrovan/a dana: 09.12.2009
Mjesto: Srbija
Godina: 41
Postovi: 1.344
Downloads: 940
Uploads: 3
Rekao HVALA: 288
Zahvalili mu 179 puta u 165 Postova
Instrumenti: korg pa3x
nikadvisekorg ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Još jedna debilnost je da to "uverenje" važi do 31. decembra tekuće godine.... umesto godinu dana od datuma vađenja..... znači još par meseci pa opet....
edit: ne znam da li je moguće da se samo traži uverenje a da se ne bude član sindikata.... kad budem rešio da vadim probaću tako.

Sent from my SM-J500F using Tapatalk
__________________
Citat:
Originalno postovano od ado_rado Pokaži Post
To je najvjerovatnije napon struje a to se cesto desava sa klavijaturama kada sviramo po tezgama gdje je varijacija struje ne stabilna!
Citat:
Originalno postovano od tranzit Pokaži Post
Sinovac, da tebi neko toliko puta gurne i izvadi i ti bi prozujao.
Citat:
Originalno postovano od caka012 Pokaži Post
Najgore je kad sviras akusticnu svirku, a neki gost donese daire. Pravilo je da je zelja za dairama medju gostima obavezno obrnuto proporcionalna smislu za ritam i da se za pomenuti instrument ceo boziji dan otimaju samo oni koji nemaju veze sa ritmom.

Promijenjeno od nikadvisekorg (23.08.2017 u 22:32 sati)
nikadvisekorg je offline   Reply With Quote
Star 24.08.2017, 11:38   #96
VUNIMRAV
Kao kod kuće
 
VUNIMRAV's Avatar
 
Registrovan/a dana: 25.12.2008
Mjesto: SONTA-APATIN
Godina: 57
Postovi: 980
Downloads: 1135
Uploads: 35
Rekao HVALA: 289
Zahvalili mu 97 puta u 92 Postova
Instrumenti: Paolo Soprani super paoloIII,Tyros3
Interesi: HOBI PRESAO U POSAO...Pecanje...
VUNIMRAV ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Pre deset minuta me zove žena iz NS gde bih sutra trbao imati krštenje u svečanoj sali Exlusiv i pita me "da li imam neku dozovlu za rad"-pitala je menadžerica restorana!!!
Evo drugi ili treći put da me me u 15g pitaju.
Ja je ko što sam već dvno rekao imam i uvek ću je imati.
Neću da se zaj...m za 55e!!!!
PS-Dobro bi bilo kad bi moderatori na forumu malo više vodili računa(kao pre kad sam ja popijao banane za banalnosti) ko se ponavlja i šta piše,i da li piše samo da se piše.
Pozdrav!!!!!
VUNIMRAV je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio VUNIMRAV za ovaj koristan post:
nikadvisekorg (24.08.2017)
Star 24.08.2017, 12:26   #97
megane
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 08.08.2013
Postovi: 161
Downloads: 165
Uploads: 1
Rekao HVALA: 91
Zahvalili mu 22 puta u 21 Postova
megane ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Pa kao svuda i u muziki ima provizija. Postavlja se pitanje da gostioničari možda dobiju neku proviziju od onih koj prodavaju licence, kad traže da samo oni muzičari sa licencama mogu da sviraju. Korupcija možda je već krenula svojim putem ne samo u privredi nego i u muziki.... Sve mi više ovo postaje sumljivo? A na ovo pitanja sigurno neću dobiti odgovor jer onih nema ovde, i da ih ima ovde ne bi hteli da kažu istinu.
megane je offline   Reply With Quote
Star 24.08.2017, 12:32   #98
sinisa
Kao kod kuće
 
sinisa's Avatar
 
Registrovan/a dana: 09.03.2005
Godina: 43
Postovi: 884
Downloads: 3114
Uploads: 10
Rekao HVALA: 72
Zahvalili mu 115 puta u 106 Postova
Instrumenti: Korg Pa5x
sinisa ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
sinisa pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

Ako sam dobro shvatio da bi dobio licencu ili dozvolu za rad moram da platim i tom sindikatu 4000 rsd ?

Sta ako se pozoves na Clan55 ,valjda mora da se postuje ustav ove drzave.?
sinisa je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio sinisa za ovaj koristan post:
nikadvisekorg (24.08.2017)
Star 24.08.2017, 12:34   #99
Teomida
Početnik forumacije!
 
Teomida's Avatar
 
Registrovan/a dana: 21.01.2016
Postovi: 18
Downloads: 0
Uploads: 2
Rekao HVALA: 5
Zahvaljeno 1 puta u 1 Postu
Teomida ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

https://m.youtube.com/watch?feature=...&v=s6SZyM6f608
evo pojašnjenja pa pogledajte.

Poslato sa MHA-L29 uz pomoć Tapatoka
Teomida je offline   Reply With Quote
Star 24.08.2017, 13:47   #100
megane
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 08.08.2013
Postovi: 161
Downloads: 165
Uploads: 1
Rekao HVALA: 91
Zahvalili mu 22 puta u 21 Postova
megane ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Sinisa, ne pokušaj da shvatiš, nego vadi pare već jednom za tu licencu, da ne bude prekasno, jer posle jebanja nema kajanja!
megane je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 08:01


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije